Wyniki wyszukiwania dla:

zyski

Liczba wyników: 53

Podatkiem w gigantów. Minister cyfryzacji: potrzebne wyrównanie relacji

Podatkiem w gigantów. Minister cyfryzacji: potrzebne wyrównanie relacji

Polska
- Opodatkowanie technologicznych gigantów, czyli firm takich jak Google czy Facebook, to krok w dobrą stronę - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Z jednego prostego powodu. Jak popatrzymy na coś co się nazywa: łańcuchem wartości w internecie, to mamy firmy, które inwestują w infrastrukturę i firmy, które czerpią zyski z tej infrastruktury. Do tych drugich należą technologiczni giganci. Mówimy tu o olbrzymich pieniądzach. Dlatego jakieś wyrównanie tych relacji jest potrzebne.
Rząd zainwestuje w medyczne badania naukowe. Gigantyczne zyski dla gospodarki

Rząd zainwestuje w medyczne badania naukowe. Gigantyczne zyski dla gospodarki

Polska
- Pieniądze zainwestowane w biotechnologię przekładać się będą bezpośrednio na zyski całej gospodarki. Wysterowanie rynku badań biotechnologicznych zapewni wysokopłatne miejsca pracy. Dziś ten rynek w Polsce jest wart 2 mld zł, a szacunki mówią, że może być wart nawet 8 mld -mówił money.pl dr Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.
Problemy budowlanki omijają deweloperów.

Problemy budowlanki omijają deweloperów. "Zejść z budowy nie będzie"

Polska
Twarde zapisy umów spowodowały, że deweloperzy przerzucili ryzyko wzrostu cen materiałów i robocizny na wykonawców. Deweloperzy chętnie reinwestują zyski, więc szukają kompromisów. Nie mamy do czynienia z zatrzymaniem budów czy zejściami z budowy. Nie ma tu dyscypliny finansów publicznych,która nakłada obowiązek naliczania kar finansowych za każdą złotówkę, więc gdzieś się tego kompromisu szuka - mówił money.pl Nikodem Iskra, prezes Murapolu. 
Jarosław Gowin zdecydowanie o teście przedsiębiorcy

Jarosław Gowin zdecydowanie o teście przedsiębiorcy

- Nie bardzo rozumiem, skąd ten pomysł. Zyski dla budżetu są niewielkie, a jest to gigantyczne utrudnienie dla milionów osób - mówił w "Money. To się liczy" wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin.
Złoża bursztynu pod Mierzeją Wiślaną. Minister uchyla rąbka tajemnicy

Złoża bursztynu pod Mierzeją Wiślaną. Minister uchyla rąbka tajemnicy

Polska
- Kończymy badania nad złożami bursztynu pod Mierzeją Wiślaną. W najbliższym czasie zorganizujemy konferencję prasową, podczas której poinformujemy o szczegółach - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przyznał, że tylko jedno z dwóch odkrytych złóż nadaje się do eksploatacji - bursztyn w drugim jest za bardzo rozproszony. Dodał też, że zyski z wydobycia nie będą kolosalne i sięgną kilku milionów złotych.
Wynajmujesz mieszkanie? Skarbówka rozliczy cię od przyszłego roku

Wynajmujesz mieszkanie? Skarbówka rozliczy cię od przyszłego roku

Polska
- Jeśli ktoś miał choćby przez krótki czas działalność gospodarczą w 2018 roku, nie może się rozliczyć za pośrednictwem rządowej usługi Twój e-PiT. Usługa ta będzie dostępna dla przedsiębiorców, a także np. osób, które osiągają zyski z wynajmu mieszkania, w przyszłym roku - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Jurek, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.
Firma nie ma prezesa, a zyski rosna kilkanaście procent rocznie.

Firma nie ma prezesa, a zyski rosna kilkanaście procent rocznie.

Polska
Czy firma może działać bez szefa i na czym polega firma turkusowa? Skąd pracownik wie co ma robić  skoro nie ma szefa, tłumaczy prof. Andrzej Blikle, przedsiębiorca i popagator firm turkusowych w Polsce.
Cmentarny biznes na nielegalu. Mandat można wliczyć w koszty

Cmentarny biznes na nielegalu. Mandat można wliczyć w koszty

Finanse
Sezon na nielegalny handel pod cmentarzami można uznać za otwarty. Postanowiłem na własnej skórze sprawdzić,czy mimo kar jest on opłacalny. Maksymalna kara to 500 złotych. Zyski przekraczają 1 000 zł dziennie.
Cmentarny biznes na nielegalu. Mandat można wliczyć w koszty.

Cmentarny biznes na nielegalu. Mandat można wliczyć w koszty.

Finanse
Sezon na nielegalny handel pod cmentarzami można uznać za otwarty. Sprawdzamy, czy mimo kar jest opłacalny. Maksymalna kara to 500 złotych. Zyski przekraczają 1 000 zł. dziennie.
 Firmy dopiero uczą się udzielać pożyczek online.

Firmy dopiero uczą się udzielać pożyczek online. "Fintech to adrenalina dla gospodarki"

Polska
- Branża pożyczkowa będzie się przesuwać z pożyczek krótkoterminowych w kierunku długoterminowych, branża uczy się też udzielać pożyczek przez internet: żadna firma, która tylko i wyłącznie przez internet udziela pożyczek na długi termin, 2 - 3 lata, w 2017 roku nie odniosła zysku, w tym roku się pojawią pierwsze zyski w tym modelu biznesowym - tak rynek pożyczek online podsumowała w programie "Money. To się liczy" Ewa Wernerowicz, prezes Vivus Finance. Oceniła przy tym, że branża online jest bardzo użyteczna, nie ma transakcji gotówkowych, co eliminuje szarą strefę, a generalnie, jak powiedziała, fintech jest przyspiesza krwioobieg gospodarki, jest dla niej adrenaliną.
KNF zyskuje nowe uprawnienia.

KNF zyskuje nowe uprawnienia. "Zawsze jest ryzyko, że ludzie skuszą się na to, co oferują oszuści"

Polska
Czy chciwość jest nieodłączną częścią rynku finansowego? - Zawsze będzie nam towarzyszyła - mówi w programie "Money. To się liczy" prawnik Michał Nowakowski z kancelarii Kols. Ocenia, że planowane wzmocnienie uprawnień Komisji Nadzoru Finansowego zapewne przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa klientów na rynku finansowym, ale nie załatwi wszystkich problemów. - Niezależnie od tego, jakie będą rozwiązania legislacyjne i operacyjne zawsze istnieje ryzyko, że ludzie skuszą się na te potencjalnie bardziej korzystne rozwiązania, które oferują nierzadko po prostu oszuści - powiedział. Podał przykład tzw. afery Amber Gold. - W przypadku Amber Gold ten ponadprzeciętny zysk kusił ludzi, ludzie byli przekonani, że osiągną te zyski, nie dokonali weryfikacji - podkreślił.
Złotówka za złótówkę przy 500 plus? Wiceminister rozwiewa marzenia niektórych rodzin

Złotówka za złótówkę przy 500 plus? Wiceminister rozwiewa marzenia niektórych rodzin

Finanse
76 proc. Polaków chce wprowadzenia zasady „złotówka za złotówkę” do programu 500+, wynika z badania money.pl. Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, w programie "Money. To się liczy" rozwiał jednak marzenia wielu rodzin, które przekraczają obecny próg dochodowy i nie mogą liczyć na jakiekolwiek świadczenie na pierwsze dziecko. Jak tłumaczy wiceminister Bartosz Marczuk, mechanizm złotówka za złotówkę jest niezwykle skomplikowany administracyjnie i rodzi duże koszty dla systemu - kosztowałby 1,5 mld zł. A dla rodzin zyski nie byłyby duże. - Gdybyśmy wprowadzili tę zasadę, to mówilibyśmy o świadczeniu typu 20 zł.
W Zakopanem już płacą mniej za ciepło. Coraz więcej inwestycji w geotermię w Polsce

W Zakopanem już płacą mniej za ciepło. Coraz więcej inwestycji w geotermię w Polsce

Polska
- U nas jest na tyle dobra geotermia, że powinniśmy na nią stawiać. Miałem telefon od prezydenta Sieradza, że wszystko wskazuje na to, że dowiercili się do tego co trzeba i będą bardzo dobre parametry. A wiercą się jeszcze otwory geotermalne w Kole, w Sochaczewie, planują Tomaszów Mazowiecki i Turek. One są drogie, ale po latach się spłacają. Już obniżane są ceny ciepła w Zakopanem, bo już ta inwestycja przynosi zyski - mówił w programie "Money. To się liczy" Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
prof. Bugaj o opłacie emisyjnej: To jest podatek oczywiście, kierowcy muszą to odczuć

prof. Bugaj o opłacie emisyjnej: To jest podatek oczywiście, kierowcy muszą to odczuć

Polska
- To jest szatkowanie jednolitego budżetu, to jest absurdalne, to prowadzi do okropnych rzeczy. A wszystko po to, żeby udawać, że podatków się nie rusza. Kierowcy muszą to odczuć, nie ma cudów. W tej chwili zyski firm paliwowych są wysokie, ale w dłuższym okresie to jest element cenotwórczy - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Ryszard Bugaj z Polskiej Akademii Nauk.
Poznajcie Agnieszkę z

Poznajcie Agnieszkę z "Projektu Lady": "Jestem leniwą dupą. Lubię leżeć i jeść!"

Gwiazdy
Program Projekt Lady na dobre wpisał się w ramówkę stacji TVN. Nie brakuje zdegenerowanych młodych dziewczyn, których patologiczne zachowania można przekuć na zyski. Jedną z nich jest Agnieszka Koszelak. W wideo promującym dzisiejszy odcinek widzimy, jak z uśmiechem na ustach przyznaje, że jest leniwą dupą, lubi leżeć i jeść. Najlepszego zdania nie mają o niej nawet bliscy znajomi. Bywa nieokrzesana i brak jej ogłady, uwielbia długie doczepiane włosy i nogi, które bardzo często eksponuje krótkimi spódniczkami. Zobaczcie, jak TVN promuje swój hit z Gosią Rozenek w roli prowadzącej.
III liga to nie jest bajka. Biznesmen kupił klub jak w komputerowej grze

III liga to nie jest bajka. Biznesmen kupił klub jak w komputerowej grze

Wywiady
Zarządza największym polskim deweloperem, ale swoje marzenia może spełniać także jako wiceprezes Widzewa Łódź. - Lubię grać w Football Managera - przyznaje w rozmowie z money.pl Michał Sapota, szef Murapolu. Choć twierdzi, że inwestycja w klub piłkarski ma przynieść nie tylko satysfakcję, ale i zyski, to przyznaje, że ze zwykłym biznesem ma to niewiele wspólnego.
Rząd chce zarobić na e-palaczach.

Rząd chce zarobić na e-palaczach. "Zyski nie mogą trafić do koncernów tytoniowych"

Wywiady
- Nie chcemy być w zwłoce, by uniknąć oskarżeń, że ten produkt kosztujący sporo ministra zdrowia, pozostawał bez adekwatnego opodatkowania - mówi money.pl. Wiesław Janczyk o nałożeniu akcyzy na e-papierosy. Deklaruje też, że terminy wprowadzenia ustawy nie są zagrożone, pod warunkiem szybkiego jej procedowania w parlamencie.
KGHM zainwestuje w Polsce 10 mld zł

KGHM zainwestuje w Polsce 10 mld zł

Polska
Mimo zagranicznych projektów i inwestycji KGHM podkreśla, że przyszłość spółki jest nierozerwalnie  związana z Zagłębiem Miedziowym i Dolnym Śląskiem. To w Polsce właśnie firma chce zainwestować w ciągu najbliższych 4 lat aż 10 mld zł. Co to oznacza dla tego regionu i co to mówi o kondycji miedziowego giganta?
Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł

Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł

Polska
Eurojackpot wystartuje w Polsce już 15 września. Wtedy odbędzie się pierwsze losowanie, na które będzie można kupić losy w naszym kraju. Za puszczenie jednego kuponu zapłacić trzeba będzie 12,5 zł – dowiedział się money.pl. Wygrać dzięki temu będzie można nawet 380 mln zł. Na jeszcze większe zyski liczyć może Totalizator Sportowy.
Wyjątkowy gest córki Micka Jaggera. Zaangażowała się w działalność charytatywną

Wyjątkowy gest córki Micka Jaggera. Zaangażowała się w działalność charytatywną

Gwiazdy
46-letnia córka Micka Jaggera - wokalisty legendarnego zespołu The Rolling Stones zaangażowała się w działalność charytatywną na rzecz środowiska. W zorganizowanym przez nią evencie, w jednej z paryskich galerii, można było nabyć fotografie i biżuterię jej autorstwa. Zyski ze sprzedaży mają zasilić konto fundacji walczącej o czystość mórz i oceanów.
Gitara odejdzie do lamusa?

Gitara odejdzie do lamusa?

Muzyka
Zyski czołowych producentów gitar w ciągu ostatnich 3 lat spadły nawet o 20 procent. W Stanach Zjednoczonych zastanawiają się już, czy nie rozpoczyna się proces powolnej śmierci tego instrumentu. Wszystko przez poważną konkurencję ze strony programów komputerowych umożliwiających wygenerowanie dźwięku imitującego gitarę.
poprzednie1 2 3 następne