Wyniki wyszukiwania dla:

związki

Liczba wyników: 1617

Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Polska
- Twórca znaku "Solidarność" sprzedał prawa do jego używania związkowi. To on jest jego właścicielem, czy to się komuś podoba czy nie. To nasze narodowe dobro, tym bardziej jest mi przykro, że znak jest szargany przy promocji LGBT. Wypowiadam się nie jako minister, ale jako Polak - mówił wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". Pytany o pomysł Lecha Wałęsy ws. zakazu używania nazwy związku, stwierdził: "Lech Wałęsa mógł rozstrzygnąć tę sprawę po upadku komunizmu, w '89, '90 roku. Wtedy przeciwnie - posługiwał się tą symboliką do bardzo brutalnej walki z rządem Mazowieckiego".
Krzysztof Gojdź o medycynie estetycznej:

Krzysztof Gojdź o medycynie estetycznej: "Większość lekarzy nie ma wyczucia"

Gwiazdy
W ciągu ostatnich kilku lat można obserwować dynamiczny rozwój medycyny estetycznej, która stała się czymś niemal tak powszechnym, jak usługi kosmetyczne. W związku z tym wśród gwiazd i celebrytek coraz trudniej znaleźć taką, która nic sobie nie poprawiała. Problem pojawia się w momencie, gdy ślepe dążenie do zatrzymania młodości sprawia, że gwiazdy tracą umiar. W rezultacie na ściankach coraz częściej możemy zaobserwować rzeszę z wysiłkiem uśmiechających się ostrzykniętych twarzy. W temacie postanowił wypowiedzieć się najpopularniejszy polski lekarz medycyny estetycznej. Według Krzysztof Gojdzia to lekarz powinien wiedzieć, kiedy powiedzieć swojej klientce "dość". Dodaje, że większość z lekarzy nie ma wyczucia, czego efektem są tzw. potworki, chodzące po ulicach. Ma rację?
Prastare skały. Mogą kryć ślady wczesnego życia

Prastare skały. Mogą kryć ślady wczesnego życia

Ciekawostki
Grenlandia to miejsce, gdzie można znaleźć jedne z najstarszych skał na Ziemi. Mają one nawet 3,8 mld lat. Właśnie takie skały zostały niedawno przebadane przez naukowców z University College London. Znaleźli oni w nich grafit. Związek ten składa się z atomów węgla, ułożonych w strukturę plastra miodu. W przebadanej skale grafit znajduje się między warstwami rudy żelaza, która stanowi dużą jej część. Obecność związku węgla wzbudziła entuzjazm naukowców. Może to być jeden z najstarszych śladów życia. Zwłaszcza że grafit znaleziono w złożu apatytu – minerału składającego się z wapnia i fosforu, budulca kości i zębów. Naukowcy, którzy zbadali próbki twierdzą, że znalezione przez nich struktury mają większość cech wskazujących na ich biologiczne pochodzenie. Zdaniem badaczy, odkrycie może być bardzo pomocne w poszukiwaniu śladów życia na innych planetach. Jeśli kiedyś na Marsie znajdowały się jakieś żywe organizmy, mogły pozostawić w skałach podobne ślady.
Pułapki sextingu.

Pułapki sextingu. "Nie wiemy, co robią nasze dzieci"

Seks
Terapeutka par Maria Rotkiel poleca swoim pacjentom sexting, żeby na nowo rozpalić żar w związku. A co, jeśli zaczynają robić to nasze dzieci? "To może się skończyć tragicznie" - mówi ekspertka.
Kilka kroków, by pobudzić fantazję. Sexting dla początkujących

Kilka kroków, by pobudzić fantazję. Sexting dla początkujących

Seks
Swoje triki poleciła już wielu parom. Maria Rotkiel mówi, jak podkręcić temperaturę w związku za pomocą erotycznych zdjęć. Nie jest tajemnicą, że większość z nas je robi.
Doda nie wykorzystała byłego narzeczonego?:

Doda nie wykorzystała byłego narzeczonego?: "Nagranie zostało uwiecznione na życzenie osoby penetrowanej" (KLIKA)

Gwiazdy
Choć Dorota Rabczewska i Emil Haidar rozstali się już ponad 3 lata temu, kulisy tego związku wciąż są przedmiotem sądowej batalii. Ostatnia odsłona konfliktu byłych narzeczonych to pozew złożony przez ekschłopaka Dody, w którym oskarża artystkę o szantaż bardzo intymnymi materiałami. Pojawiła się nawet sugestia, iż mogło dojść do gwałtu na byłym partnerze Rabczewskiej. Co prawda Doda od razu wyśmiała te doniesienia, ale Emil i jego obrońcy najwyraźniej nie zamierzają dawać za wygraną. W najnowszej Klice Pudelka opowiemy nie tylko o ciągnącej się od lat wojnie Rabczewskiej z byłym chłopakiem, ale i o trwającym od poniedziałku strajku nauczycieli, czy zbiórce pieniężnej dla niewidomej biegaczki - Joanny Mazur. Premiera Kliki Pudelka już w najbliższą niedzielę o godzinie 9:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
Eleganccy Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens na pokazie Magnum

Eleganccy Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens na pokazie Magnum

Gwiazdy
Joanna Przetakiewicz jeszcze do niedawna była singielką. Po nieudanym małżeństwie oraz relacji z Janem Kulczykiem, nieoczekiwanie udało jej się ponownie zakochać. W licznych wywiadach 51-latka zapewnia, że u boku Rinke Rooyensa czuje się niczym nastolatka. Ostatnio pojawiła się w towarzystwie ukochanego na Magnum Fashion Show. Elegancko ubrani Joasia i Rinke pozowali wspólnie przed obiektywami fotoreporterów. W związku z tym, że Przetakiewicz zdecydowała się na wysokie szpilki, potrzebowała małej asekuracji przy schodzeniu ze schodów. Zadania podjął się nie tylko partner celebrytki, ale i sam Dawid Woliński. Zobaczcie.
Dorota Wellman o książce Małgorzaty Rozenek:

Dorota Wellman o książce Małgorzaty Rozenek: "Cieszę się, że nie boi się mówić o tym, jak stworzono jej dzieci"

Gwiazdy
Małgorzata Rozenek, jako matka dwójki dzieci, które na świat przyszły dzięki wsparciu nowoczesnej technologii, od lat zaangażowana jest w sprawę zapłodnienia in vitro. Żona Radosława Majdana zdecydowała się nawet pójść krok dalej i napisała książkę dotyczącą tej tematyki. Małgosia twierdzi, że w związku z niezdrowymi emocjami wokół tej kwestii czuła się zobowiązana, aby zabrać głos. Swoje wsparcie dla zaangażowania Rozenek w kwestię in vitro wyraziła w jednym z najnowszych wywiadów Dorota Wellman. Prezenterka zdradziła, że bardzo się cieszy, że celebrytka nie boi mówić się głośno o tym, jak zostały stworzone jej dzieci. Dodaje, że procedura sztucznego zapłodnienia powinna być dofinansowywana z budżetu państwa. Ma rację?
Paulina Młynarska narzeka na modę:

Paulina Młynarska narzeka na modę: "Jogi nie wymyślono po to, żeby człowiek z Zachodu mógł się popisywać na Instagramie"

Gwiazdy
Paulina Młynarska jakiś czas temu sprzedała niemal wszystko, co miała i wyjechała do Grecji, gdzie kupiła mały dom. Prezenterka zdecydowała się na pracę zdalną, aby móc rozwijać swoje hobby, jakim od kilku lat jest joga. 48-latka przeżywa niewątpliwą fascynację kulturą indyjską, przez co wielokrotnie zdarzało jej się krytykować wszędobylski konsumpcjonizm. W jednym z ostatnich wywiadów postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie w związku z tym, w jaki sposób ludzie na Zachodzie podchodzą do jogi. Według Młynarskiej tego systemu filozofii indyjskiej nie wymyślono po to, żeby człowiek mógł się popisywać nią na Instagramie. Zgadzacie się z Pauliną?
Strajk nauczycieli - relacja z Warszawy

Strajk nauczycieli - relacja z Warszawy

Wiadomości
Reporter WP, Paweł Orlikowski, relacjonuje jaka jest sytuacja w związku ze strajkiem nauczycieli sprzed jednej ze szkół w Warszawie.                          
Strajk nauczycieli. Reporter WP przed wrocławskim gimnazjum

Strajk nauczycieli. Reporter WP przed wrocławskim gimnazjum

Wiadomości
Krzysztof Janoś, reporter WP i money.pl relacjonuje sytuację przed gimnazjum nr 16 im. A. Waligórskiego we Wrocławiu w związku z trwającym od trzech dni strajkiem nauczycieli.
Egzaminy gimnazjalne podczas strajku nauczycieli. Relacja reportera WP z Warszawy

Egzaminy gimnazjalne podczas strajku nauczycieli. Relacja reportera WP z Warszawy

Wiadomości
Reporter WP, Paweł Orlikowski, relacjonuje jaka jest sytuacja w związku ze strajkiem nauczycieli sprzed jednej ze szkół w Warszawie.
Strajk nauczycieli - relacja z Gdańska

Strajk nauczycieli - relacja z Gdańska

Wiadomości
Relacja reportera WP, Szymona Jasiny, sprzed jednej ze szkół w Gdańsku w związku z protestem nauczycieli.
Relacja reporterki WP z Lublina

Relacja reporterki WP z Lublina

Wiadomości
Reporterka WP, Katarzyna Głuszak, relacjonuje jaka jest sytuacja w związku ze strajkiem nauczycieli sprzed szkoły w Lublinie.
Nauczyciele z

Nauczyciele z "Solidarności" strajkują mimo porozumienia. "To już nie jest strajk związkowy"

Finanse
Ile osób przeszło z "Solidarności" do ZNP? - Są tacy, którzy przechodzą do nas, są tacy, którzy zostają w swoim związku, ale uczestniczą w akcji jako nauczyciele. To już nie jest strajk związkowy, to jest strajk pracowników oświaty - stwierdził w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Szefowa krakowskiego ZNP nie przebiera w słowach.

Szefowa krakowskiego ZNP nie przebiera w słowach. "Rząd szczuje na nauczycieli"

Polska
Przewodnicząca oddziału Kraków-Śródmieście ZNP jest rozczarowana brakiem wsparcia ze strony nauczycieli z Solidarności. Twierdzi, że wielu z nich nie zgadza się z decyzją centrali związku o porozumieniu z rządem. Ubolewa również nad traktowaniem nauczycieli. - Nic się nie robi, aby zachować autorytet nauczyciela. (...) Jeśli szczuje się z ław sejmowych i rządowych społeczeństwo na nauczycieli, to widzę przyszłość w czarnych barwach - powiedziała.
Tłit - Strajk nauczycieli [wydanie specjalne]

Tłit - Strajk nauczycieli [wydanie specjalne]

Marek Kacprzak i Sebastian Ogórek zapraszają na wspólne wydanie programów Tłit i Money. To się liczy w związku ze strajkiem nauczycieli. Gośćmi w studiu byli Michał Dworczyk, Joanna Kluzik-Rostkowska i dr Ernest Pytlarczyk. Gościem reportera, Marcina Łukasika, był Sławomir Broniarz (przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego). Sprzed liceum w Krakowie, w którym uczyła Agata Duda, sytuację relacjonował Klaudiusz Michalec.
Daniel Kuczaj ostro komentuje strajk nauczycieli:

Daniel Kuczaj ostro komentuje strajk nauczycieli: "Jakbym poszedł do tych rządów, to bym ich wytrzaskał!"

Gwiazdy
Od kilku dni polskie media żyją strajkiem nauczycieli. W związku z tym, że rząd nie zgodził się na warunki zaproponowane prze ZNP, w poniedziałek część nauczycieli zdecydowała nie stawiać się w pracy. Swoje poparcie dla środowiska nauczycielskiego wyraziła m.in. Monika Zamachowska czy Anja Rubik, która spotkała się z falą negatywnych komentarzy ze strony przeciwników protestu. Swoje zdanie wyraził również Daniel Kuczaj. Trener stwierdził, że nauczyciele powinni zawalczyć o swoje, a on sam, jakby mógł, to by "wytrzaskał", tych którzy podejmują najważniejsze decyzje w rządzie. Ma rację?
Krzysztof Gojdź o strajku nauczycieli:

Krzysztof Gojdź o strajku nauczycieli: "Powinni godnie zarabiać. Uważam, że 5 tysięcy jest to kwota, za którą można wyżyć"

Gwiazdy
W związku z tym, że rząd nie zgodził się na propozycje ZNP, właśnie ruszył największy od lat protest polskich nauczycieli. Jak wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, 8,5% szkół i placówek oświatowych przystąpiło do strajku. Już kilka dni temu strajk wsparła m.in. Monika Zamachowska czy Anja Rubik. Kolejną osobą, która uważa, że protest nauczycieli jest jak najbardziej uzasadniony, jest Krzysztof Gojdź. Celebryta twierdzi, że nauczyciele mają prawo do godnych zarobków. Według niego kwota, za którą "można wyżyć", to minimum 5 tysięcy złotych. Zgadzacie się z nim?
Nauczyciele: chcemy tylko tyle, co krowa - i to na raty

Nauczyciele: chcemy tylko tyle, co krowa - i to na raty

Polska
Jesteśmy zdeterminowani i odwołamy strajk dopiero wtedy, kiedy zostaną zrealizowane nasze postulaty - mówi Wirtualnej Polsce Gabriela Bereżecka z oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupsku. W niedzielę w tym mieście odbył się wiec poparcia dla protestu nauczycieli.
Dramat Antka Królikowskiego.

Dramat Antka Królikowskiego. "Po rozstaniu z Julią popadł w zapomnienie" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Julia Wieniawa nie płakała długo po zakończeniu dwuletniego związku z Antkiem Królikowskim. 20-latka nie mogła sobie pozwolić na jakiekolwiek rozchwianie emocjonalne, które zakłóciłoby jej dość stabilną pozycją w show biznesie. Obecnie celebrytka spotyka się z 35-letnim gitarzystą Afromental. Antek, który podobno mocno przeżył rozstanie z aktorką, niedawno ogłosił, że ma nową dziewczynę. Pojawiły się jednak doniesienia, że Królikowski... zmyślił nowy romans. Premiera Kliki Pudelka, już w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 77następne