Wyniki wyszukiwania dla:

związki

Liczba wyników: 195

Jego praca to wykrywanie zdrad. Wyznanie prywatnego detektywa

Jego praca to wykrywanie zdrad. Wyznanie prywatnego detektywa

Styl życia
Bartosz Milewski pracuje jako prywatny detektyw. Do jego zadań należy zbieranie materiałów dowodowych przeciwko niewiernym partnerom. O szczegółach swojej pracy opowiada w rozmowie z Marianną Fijewską.
Trzaskowski udzieli ślubu Rabiejowi?

Trzaskowski udzieli ślubu Rabiejowi? "To nasze marzenie"

Polska
- Związki partnerskie zaniedbała Platforma, można było je wprowadzić, kiedy rządziła. Spotkałoby się to z bardzo dużą akceptacją społeczną. Wierzę, że to będzie możliwe - powiedział Paweł Rabiej w programie "Tłit". Czy ma pan umowę z Trzaskowskim, że jako pierwszy otrzyma pan ślub ze swoim partnerem z jego rąk? - Powiedzieliśmy z moim partnerem, że to by było nasze marzenie. Ale tu potrzebna jest wygrana w Warszawie - stwierdził Rabiej.

"Bloki życia" mogą istnieć na planecie karłowatej Ceres w większych ilościach, niż sądzono

Technologia
Sonda Dawn potwierdziła obecność licznych związków organicznych na powierzchni planety Ceres. Materiał zawiera dużo więcej związków opartych na węglu, niż wcześniej sądzono. Odkrycie wskazuje na to, że Ceres może być lepiej przygotowana do podtrzymywania życia niż przypuszczano. Zwłaszcza że planeta zawiera też duże ilości lodu wodnego, a woda jest kolejnym, niezbędnym przecież do życia składnikiem. Wciąż nie do końca wiadomo, w jaki sposób związki organiczne trafiły na powierzchnię Ceres. Istnieją przypuszczenia, że stało się tak w wyniku zderzenia z kometą.
Felicjańska poucza:

Felicjańska poucza: "Udajemy, że jesteśmy idealni, a w środku płaczemy"

Gwiazdy
Ilona Felicjańska odkryła w sobie potrzebę dzielenia się ze światem swoimi problemami oraz przemyśleniami. Walka z uzależnieniem alkoholowym, nieudane związki, a także kłopoty finansowe sprawiły, że eks modelka była na skraju załamania. Po wielu latach walki z uzależnieniem od alkoholu doszła do wniosku, że raz na jakiś czas może "spróbować" lampki wina, zapewniając, że do końca życie nie ma zamiaru panicznie bać się alkoholu. Niedawno Felicjańska przeżywała ciężkie chwile u boku narzeczonego, który kilka tygodni przed ślubem został przyłapany z tajemniczą brunetką. Celebrytka godząc się z "łobuzerskim" charakterem narzeczonego, zdecydowała się jedynie przesunąć datę ceremonii ślubnej. W najnowszym wywiadzie Felicjańska kolejny raz opowiedziała o zmaganiach z alkoholizmem oraz zaapelowała by nie udawać idealnych ludzi. Celebrytka z żalem wyznała, że niechętnie rozmawiamy o problemach oraz własnych uczuciach, dusząc je w sobie.
Rafał Trzaskowki: kiedyś w Polsce przyjdzie czas na związki partnerskie

Rafał Trzaskowki: kiedyś w Polsce przyjdzie czas na związki partnerskie

Wiadomości
- Wszystkim nam zależy, żeby mniejszości były nie tylko w konstytucji, ale w praktyce, traktowane w taki sam sposób. Związki partnerskie są prawem obywatelskim, a nie kwestią lewicy, prawicy czy centrum -   mówił w programie Wirtualnej Polski "Tłit" Rafał Trzaskowski.
Problemy z pęcherzem? Żurawina nie pomoże

Problemy z pęcherzem? Żurawina nie pomoże

Zdrowie
Okazuje się, że żurawina nie pomoże w wyleczeniu infekcji układu moczowego. Żurawina w postaci soku, przetworów czy suplementu diety zawiera co prawda związki utrudniające bakteriom życie. Proantocyjanidyny zawarte w żurawinie zapobiegają rozwojowi bakterii E. Coli w pęcherzu moczowym. Niestety ich stężenie nie jest na tyle duże, aby wykazywało właściwości terapeutyczne. Dodatkowo nigdy nie wiemy, ile dokładnie aktywnego składnika znajduje się w danym suplemencie. 
Lider Pectusa przeciwko związkom partnerskim?

Lider Pectusa przeciwko związkom partnerskim? "Jestem wychowany w tradycyjnej rodzinie"

Gwiazdy
Tomasz Szczepanik zanim związał się z obecną żoną, przez siedem lat był w związku z inną kobietą. Muzyk planował nawet ślub, jednak kilka dni przed ceremonią postanowił rozstać się z ówczesną narzeczoną. Miłosne niepowodzenie sprawiło, że lider zespołu Pectus postanowił wypowiedzieć się na temat związków partnerskich. Piosenkarz w wywiadzie dla serwisu PrzeAmbitni zapewnił, że najważniejsza w życiu jest rodzina i każdy szuka prawdziwej miłości oraz bliskości. To dlatego zostawił narzeczoną tuż przed ślubem?
Miller wraca do formy.

Miller wraca do formy. "Nowoczesna to powtórka"

Polityka
Związki partnerskie są potrzebne, tam są ważne kwestie majątkowe. To wymaga regulacji, a to co robi Nowoczesna nie jest niczym nowym. To jest powtórzenie, ja sam jako szef SLD składałem takie projekty w Sejmie - przyznał Leszek Miller. Dodał, że "opowiadania PiS o skromności i służeniu, to tylko piękna iluzja". 
Korzyści z uprawiania seksu na stojąco

Korzyści z uprawiania seksu na stojąco

Zdrowie
Seks na stojąco może stanowić urozmaicenie w relacjach między partnerami. Zaletą tej pozycji jest to, że nie ogranicza nas przestrzeń. Seks na stojąco można uprawiać w kuchni, pod prysznicem, w sypialni – wszystko zależy od wyobraźni. 
Związki Magdaleny Ogórek z SLD

Związki Magdaleny Ogórek z SLD

Polska
Magdalena Ogórek wystąpiło w programie "Rzecz o polityce" Rzeczpospolitej. Zaprzeczyła w nim, jakoby miała jakiekolwiek związki z SLD przed kampania prezydencką. Prawda okazuje się zupełnie inna.
Siemię lniane z jabłkiem. Jakie daje efekty?

Siemię lniane z jabłkiem. Jakie daje efekty?

Zdrowie
Siemię lniane to bogactwo błonnika,, który korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Nasiona lnu zawierają także lignany. To związki, które wykazują właściwości antyoksydacyjne. Siemię lniane zawiera ich kilkaset razy więcej niż inne rośliny.  Zobacz film.
Smog atakuje także w domu. Mamy rozwiązanie

Smog atakuje także w domu. Mamy rozwiązanie

Technologia
Smog to problem - i wiemy to nie od dziś. A chronić trzeba się już teraz - i to nie tylko na wolnym powietrzu, bo szkodliwe związki dostają również do naszych mieszkań. Skąd się bierze smog i jakie są jego skutki dla zdrowia? Jak z nim walczyć? Sprawdziliśmy.
 Kaczorowska promuje

Kaczorowska promuje "TzG" romansem? "Każdy wypływa przy okazji programu"

Gwiazdy
Agnieszka Kaczorowska prawie dwa lata temu rozstała się ze starszym o 20 lat reżyserem Rafałem Samborskim. Od tamtej pory oficjalnie jest sama z małymi przerwami na "nowe znajomości". Jak zapewniała w wywiadach, interesują ją tylko poważne związki i nie jest niczyją kochanką. Bożenka z Klanu niedawno pochwaliła się nową miłością. Wybrankiem tancerki okazał się kolega ze szkoły tańca, Maciej Pela. Tym razem scenariusz rodzącej się miłości bym podobny, bowiem Kaczorowska odbiła obecną miłość innej kobiecie. Tancerz dla celebrytki rzucił Adriannę Piechówkę, z którą dwa lata temu zaręczył się i planował ślub.
Powodują nawet połowę zanieczyszczeń w miastach. Wszyscy mamy je w domu

Powodują nawet połowę zanieczyszczeń w miastach. Wszyscy mamy je w domu

Społeczeństwo
Trują nas nie tylko samochody. Według najnowszych badań za zanieczyszczenie powietrza w równym stopniu odpowiadają produkty codziennego użytku. Spreje, kleje, farby, rozpuszczalniki, pestycydy, środki czystości, kosmetyki a nawet perfumy.To wszystko ma wpływ na jakość powietrza. Do ich produkcji używa się ropy naftowej, więc większość tych produktów zawiera w swoim składzie lotne związki organiczne. Mogą być one odpowiedzialne nawet za połowę zanieczyszczeń powietrza w dużych miastach.
Surowa Kożuchowska o Zieniu:

Surowa Kożuchowska o Zieniu: "Łączą nas związki zawodowe, nie prywatne"

Gwiazdy
Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat była najwierniejszą klientką i przyjaciółką Macieja Zienia. Niestety pokaz projektanta w jednym z warszawskich kościołów zniesmaczył znaną ze swojej religijności aktorkę. Celebrytka obraziła się na Zienia i przestała przychodzić na jego wydarzenia, tłumacząc się brakiem czasu. Choć odrzuciła zaproszenie Maćka na pierwszy pokaz po jego powrocie z Brazylii, to postanowiła zrehabilitować się przy kolejnym. Kożuchowska zapewniła jednak w wywiadzie, że z Zieniem łączą ją jedynie "związki zawodowe", a ich znajomości nie nazywałaby przyjaźnią.
Katarzyna Walter o związkach z młodszymi mężczyznami:

Katarzyna Walter o związkach z młodszymi mężczyznami: "To chodzi o seks i pieniądze"

Gwiazdy
Aktorka w serialu "Na Wspólnej" miała romans ze sporo młodszym aplikantem. Czy jej zdaniem związki z dużą różnicą wieku mają szansę przetrwać? Tylko nam powiedziała co o tym sądzi.
Jak działa osoba uzależniona od seksu?

Jak działa osoba uzależniona od seksu?

Styl życia
Czy związki rozpoczynane w łóżku mają przyszłość? O tym w studiu Wirtualnej Polski rozmawiały: Agata Młynarska, seksuolog Monika Staruch i psychoterapeutka Katarzyna Moczulska. Jedna z czytelniczek Wirtualnej Polski napisała o zjawisku seksoholizmu. Czy takie w ogóle istnieje? Monika Staruch przekonywała, że można mówić wyłącznie o uzależnieniu od seksu. Sprawdź, jak zachowuje się osoba, która ma problem z tego typu uzależnieniem.
Naukowcy odkryli związki organiczne poza naszą galaktyką

Naukowcy odkryli związki organiczne poza naszą galaktyką

Wiadomości
Astronomowie badający pobliską galaktykę karłowatą wykryli w niej złożone cząsteczki organiczne. To wskazuje, że podstawowe budulce chemiczne życia powstają w miejscach o wiele bardziej prymitywnych niż nasza galaktyka. Odkrycie oznacza też, że chemiczna podstawa życia mogła powstać gdy wszechświat był jeszcze dość młody.
Rysiek z

Rysiek z "Klanu" edukuje młodych: "Małżeństwo to ciężka praca, nie zawsze przyjemna!"

Gwiazdy
Piotr Cyrwus poznał swoją przyszłą żonę, Maję Barełkowską, w latach 80. podczas studiów w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Para wzięła ślub jeszcze przed zakończeniem nauki i jest ze sobą do dziś. Jego zdaniem, małżeństwo to ciężka praca z drugą osobą, rozumie więc, że młodzi ludzie odwlekają tę decyzję, albo… z niej rezygnują. Z trójki dzieci Piotra Cyrwusa tylko córka, Anna Maria, wyszła za mąż, synowie natomiast wolą pozostawać w wolnych związkach. Jak na to zareagował?
Związki organiczne na meteorytach sprzed 4,5 mld lat

Związki organiczne na meteorytach sprzed 4,5 mld lat

Nauka
Kryształy znajdujące się na powierzchni dwóch meteorytów zawierają cząsteczki niezbędne do życia. Badacze z brytyjskiego Open University i NASA Johnson Space Center znaleźli aminokwasy, węglowodory i ciekłą wodę na skałach sprzed 4,5 miliarda lat. Aminokwasy stanowią podstawę białek, a węglowodory to związki, których obecność jest powszechna w żywych istotach. - Przeprowadziliśmy nasze eksperymenty w jednym z najbardziej sterylnym laboratorium na świecie w NASA Johnson Space Center. Nie ma więc mowy o zanieczyszczeniu próbek pyłem zawieszonym w powietrzu - twierdzi Dr Queenie Chan z Open University.

"Gotowi na wszystko. Exterminator" - zwiastun

Zwiastun
Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: EXTERMINATOR. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konflikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert…