Wyniki wyszukiwania dla:

związki

Liczba wyników: 195

Graviola - czy jest zdrowa?

Graviola - czy jest zdrowa?

Zdrowie
Szturmem podbija rynek suplementów diety. Graviola to kolejny owoc o cudownych właściwościach. Ile w tym prawdy? Badania laboratoryjne na zwierzętach wskazują, że potrafi ona obniżać poziom cukru we krwi, łagodzić ból, pomagać w chorobie wrzodowej i zwalczać wirusy. Te same związki, które odpowiadają za dobroczynne działanie wywołują jednak poważne skutki uboczne, dlatego leki oparte na gravioli mogą nigdy nie powstać. 
Niebezpieczne PFC. Szczególnie powinni bać się mężczyźni

Niebezpieczne PFC. Szczególnie powinni bać się mężczyźni

Ciekawostki
PFC czyli perfluorowane związki organiczne mają unikatowe właściwości. Pokrywa się nimi m.in. garnki, opakowania i tkaniny, by były odporne na wodę, tłuszcz i inne plamy. Okazuje się jednak, że ta "cudowna" substancja XX wieku bardzo źle wpływa na nasze zdrowie. Naukowcy z Uniwersytetu w Padwie odkryli, że mężczyźni, którzy dorastali w miejscu, gdzie woda pitna była skażona PFC, mieli mniejszych rozmiarów narządy intymne. Co więcej okazuje się, że PFC łatwo łączy się z receptorami androgenowymi i blokuje ich aktywność. Naukowcy podsumowują wprost: badanie udowadnia, że PFC ma głęboki wpływ na niepłodność u mężczyzn.
Czy akcje #metoo nie odebrała nam przyjemności z seksu?

Czy akcje #metoo nie odebrała nam przyjemności z seksu?

Styl życia
Sex coach Piotr Cywiński opowiada o tym, jakie zachowania w seksie są normą, a jakie poza te normy wychodzą. Mówi też o plusach i minusach akcji #metoo.
Kolejki u wulkanizatorów. Polacy znowu się spóźnili

Kolejki u wulkanizatorów. Polacy znowu się spóźnili

Finanse
- Już jest za późno na wymianę opon - mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związki Oponiarskiego. - Ja mam taką zasadę: kiedy w ciągu kilku dni w październiku temperatura oscyluje w okolicach 7-10 stopni, dzwonię do serwisu i umawiam się na wymianę opon - zdradza swoje metody Sarnecki. Nowoczesne opony zimowe nie są tylko na "kopny śnieg" jak kiedyś. One dadzą nam lepsze bezpieczeństwo, już jak się robi zimno - podkreśla.
Przepisów zmuszających do wymiany opon nie ma. Za granicą jednak dostaniesz mandat

Przepisów zmuszających do wymiany opon nie ma. Za granicą jednak dostaniesz mandat

Finanse
W Polsce kierowcy nie ryzykują mandatu za jazdę na letnich oponach zimą. - Ale ubezpieczyciele coraz częściej wyciągają argument rażącego niedbalstwa i w razie wypadku może dojść do odmowy wypłaty odszkodowania - zaznacza Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związki Oponiarskiego. Jak dodaje, za granicą kierowcy jeżdżący zimą na oponach letnich ryzykują wysokie mandaty i jego zdaniem tak samo powinno być w Polsce. - Pora na działania polityków - uważa. I dodaje: - Ci, co nie zmieniają opon, stanowią zagrożenie - wyjaśnia.
Wiśniewski wspomina pierwsze spotkanie z Tajner:

Wiśniewski wspomina pierwsze spotkanie z Tajner: "Próbowałem ją zrazić do siebie"

Gwiazdy
Michał Wiśniewski ma za sobą trzy związki małżeńskie oraz czwórkę dzieci z poprzednich relacji. Na swoim koncie ma również mnóstwo wzlotów oraz upadków. Burzliwa przeszłość celebryty nie zraziła Dominiki Tajner-Wiśniewskiej, która mimo obaw bliskich koleżanek zdecydowała się rozpocząć u boku piosenkarza nowe życie. Małżeństwo z sześcioletnim stażem zgodziło się na udział w programie The Story of My Life. Historia naszego życia. Celebryta przyznał, że na początku znajomości starał się zrazić do siebie córkę byłego trenera skoczków narciarskich. Pomóc w tym miały opowieści o byłych o żonach oraz zaproszenie na weekend w towarzystwie czwórki jego dzieci.   Dominika nie bała się jego przeszłości?
Groźny prysznic. Naukowcy zbadali, co kryje się w słuchawce

Groźny prysznic. Naukowcy zbadali, co kryje się w słuchawce

Ciekawostki
Bakterie mogą lecieć na nas pod prysznicem i wywołać zakażenie skóry lub nawet ropne zapalenie płuc. Tak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Kolorado u USA. Eksperci wzięli pod lupę prądki, które już wcześniej znajdowano w wężach i głowicach pryszniców. Większość była nieszkodliwa, ale okazało się, że są też wyjątki. Wtedy lepiej od razu wymienić armaturę. Na szczęście dla nas, w próbkach z Europy, groźnych bakterii było dużo mniej. To dlatego, że na Starym Kontynencie używa się innych niż w USA środków do uzdatniania i oczyszczania wody. W Stanach dominują związki na bazie chloru, a na ten wspomniane prądki są odporne.
Paweł Rabiej: Gej może być dobrym prezydentem

Paweł Rabiej: Gej może być dobrym prezydentem

Gwiazdy
Paweł Rabiej to przyszły wiceprezydent Warszawy. Dwa lata temu w jednym z wywiadów szczerze wyznał, że jest gejem. Teraz odwiedził studio Wirtualnej Polski i opowiedział nam, jak wygląda jego życie z Michałem Cessanisem. Parą są od dwóch lat i przyznają, że w przyszłości chcieliby się pobrać. Środowiska LGBT od lat walczą w Polsce o związki partnerskie. Jak twierdzi Rabiej, Polska od dawna jest na nie gotowa. Co więcej, na Marszu Równości w 2019 r. pojawi się także prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.
Środki owadobójcze. Przyczyną zaburzeń neurorozwojowych

Środki owadobójcze. Przyczyną zaburzeń neurorozwojowych

Zdrowie
Organofosforany, związki chemiczne będące składnikiem środków owadobójczych nie są bezpieczne. Wg toksykologów należałoby zakazać ich całkowicie. Kontakt z nimi w trakcie ciąży powoduje obniżenie IQ dziecka  zaburzenia pamięci i uwagi oraz autyzm. Groźne są nawet niewielkie ilości tych środków. 
Więdłocha o kłótniach:

Więdłocha o kłótniach: "Niczym nie rzucam, zawsze mi szkoda rzeczy"

Gwiazdy
Agnieszka Więdłocha to aktorka, która zdecydowanie bardziej jest znana ze swoich związków, niż z filmów, w których występowała. Spotykała się m.in. z Maćkiem Musiałem i Sebastianem Fabijańskim, jednak związki okazały się fiaskiem. Na szczęście od kilku lat spotyka się z Antonim Pawlickim, z którym zdają się być szczęśliwi. Co więcej, wydaje się, że para wzięła potajemny ślub, o czym świadczą obrączki widniejące od jakiegoś czasu na ich palcach. Ostatnio, w związku z premierą "Planety singli 2", w którym gra jedną z głównych ról, Agnieszka postanowiła udzielić wywiadu na temat kłótni: Niczym nie rzucam, zawsze mi szkoda rzeczy - stwierdziła stanowczo aktorka. Wiedzieliście, że Więdłocha jest aż tak oszczędna? Wywiad koleżance z planu nieoczekiwanie przerwał Maciej Stuhr, potwierdzając, gdyby ktoś nie wiedział: „Ta pani gra w tym filmie”. Zabawne?
Domy publiczne dla seks-robotów. Są bliżej Polski niż myślisz

Domy publiczne dla seks-robotów. Są bliżej Polski niż myślisz

Styl życia
Związki z maszynami coraz częściej goszczą w naszej kulturze. Prym w tej materii wiodą oczywiście rynki azjatyckie, gdzie posiadanie seks-robota jest na porządku dziennym. Współczesne "lalki do seksu" są realistyczne, mogą mówić, żartować i co najważniejsze – nigdy nie powiedzą "nie". Dlatego korzystają z nich tysiące osób na całym świecie.  Zobacz film.
Jak zmienia się życie po seksie grupowym. Kulisy działania klubu dla swingersów

Jak zmienia się życie po seksie grupowym. Kulisy działania klubu dla swingersów

Seks
Paweł i Adam postawili na nietypowy biznes rodzinny - prowadzą klub dla swingersów. Nam opowiadają, kto do nich przychodzi i jaki wpływ na związki gości ma seks grupowy
Touch me not - zwiastun

Touch me not - zwiastun

Film
Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Touch Me Not” to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy to nagość okazuje się manifestacją wolności.
Jak kochał Stalin. Od nieudanych małżeństw po

Jak kochał Stalin. Od nieudanych małżeństw po "męskie przyjaźnie"

Ciekawostki
Historyków od lat fascynuje seksualność Józefa Stalina. Wiadomo, że miał problemy z kobietami. Miał dwie żony, ale nie były to udane małżeństwa. Skończyły się przedwczesną śmiercią obu jego wybranek. Zdarzały mu się takie zachowania jak namiętny pocałunek z amerykańskim ambasadorem przy ZSRR. Domniemany biseksualizm rosyjskiego dyktatora opisuje Christopher Macht, w swojej książce "Spowiedź Stalina". Istnieje hipoteza, że Stalin tępił homoseksualistów, bo sam był gejem. Związki jednopłciowe w ZSRR były karalne. Stalin wysyłał gejów nawet na osiem lat do łagru. Z drugiej strony homoseksualne przekazy o "męskiej przyjaźni" były podstawą propagandy w ZSRR. Sam Stalin zawsze otaczał się wyłącznie mężczyznami i często wyprawiał męskie przyjęcia. Na swoich zakrapianych imprezach dyktator uwielbiał łączyć mężczyzn w pary, by te dla niego tańczyły. Inną z nietypowych rozrywek Stalina było przeglądanie rysunków męskich aktów. Przywódca ZSRR lubił zostawiać na grafikach nieprzyzwoite komentarze. Czy Stalin miał kochanka? Jak wskazuje Christopher Macht, mógł nim być jego osobisty ochroniarz Karl Pauker. Obu mężczyzn łączyła bliska więź, Stalin ufał swojemu ochroniarzowi. Pauker zajmował się nawet goleniem rosyjskiego dyktatora. Mimo bliskiej relacji z wodzem, Paukera rozstrzelano w 1937 r. wraz z innymi ludźmi z bliskiego otoczenia Stalina.
Zdrowy odpowiednik cukru. Nie tuczy i nie powoduje próchnicy

Zdrowy odpowiednik cukru. Nie tuczy i nie powoduje próchnicy

Zdrowie
Jest jednym z naturalnych słodzików, który nie dostarcza kalorii. Często kojarzona z gazowanymi napojami o niższej zawartości cukru. W liściach i łodygach stewii występują glikozydy stewiowe - związki odpowiedzialne za słodki smak. Do 2010 r. uważano, że glikozydy stewiowe mogą mieć działanie rakotwórcze. W tym samym roku Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa i Żywności stwierdził, że stosowanie stewii jest bezpieczne. W 2011 r. Komisja Europejska uznała stewię za dodatek do żywności (E960).
Serce nie sługa - Mateusz Damięcki o swojej roli

Serce nie sługa - Mateusz Damięcki o swojej roli

Film
"Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę...
Serce nie sługa - Magdalena Różczka

Serce nie sługa - Magdalena Różczka

Zwiastun
"Serce nie sługa"” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim - czy trwa wiecznie?
Serce nie sługa - zwiastun z Borysem Szycem

Serce nie sługa - zwiastun z Borysem Szycem

Zwiastun
"Serce nie sługa" to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip - główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim - czy trwa wiecznie?
#11pytań o życie z zaburzeniem borderline

#11pytań o życie z zaburzeniem borderline

Styl życia
Zaburzenie borderline, potocznie nazywane jest chwiejną osobowością. Życie przypomina wtedy taniec na linie, bo nic nie jest przewidywalne. Zaburzenie to niszczy relacje z najbliższymi i rujnuje związki. O tym, jak ciężko żyć ze zdiagnozowanym borderline w rozmowie z Marianną Fijewską opowiada 39-letnia Anna.
Szymon Jadczak, autor reportażu o Wiśle Kraków i gangsterach: W PZPN wiedzieli, co się dzieje

Szymon Jadczak, autor reportażu o Wiśle Kraków i gangsterach: W PZPN wiedzieli, co się dzieje

Piłka nożna
 - Z tego co wiem, to w PZPN wiedzieli co się dzieje, a szef małopolskiego ZPN, pan Ryszard Niemiec zawsze uspokajał, łagodził te przekazy. Dlaczego Zbigniew Boniek do dziś nie zabrał głosu? - pyta Szymon Jadczak, reporter "Superwizjera" TVN. To on jest autorem reportażu, który ujawnia związki władz Wisły Kraków z gangsterami.  Cała rozmowa: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/wideo/33654/szymon-jadczak-z-superwizjera-tvn-albo-teraz-uratujemy-wisle-albo-nigdy-cala-roz

"Pensja minimalna powinna być zależna od regionu". Ekspert mówi dlaczego

Polska
Płaca minimalna w Polsce – jeśli już ma być – to powinna być zróżnicowana regionalnie – uważa Witold Michałek, ekspert Business Center Club. Jak tłumaczy, w niektórych regionach dzisiejsza płaca minimalna jest faktycznie wyższa niż ta, do której dążą związki, czyli połowy płacy minimalnej. Ekspert nie zgadza się z argumentacją, że w przypadku zróżnicowania minimalnego wynagrodzenia w regionach firmy uciekałyby do województw, w których mogłyby zapłacić pracownikom mniej. Jego zdaniem minimalne wynagrodzenie płacą małe firmy, np. sklepiki czy warsztaty, które działają lokalnie i raczej nie przeniosą się gdzie indziej. - Są jednak regiony, jak Ściana Wschodnia czy województwo zachodniopomorskie, pomorskie, gdzie mali pracodawcy walczą o życie. Ich marża jest bardzo maleńka, więc ruch w płacy minimalnej   drastycznie pogarsza im konkurencyjność. Oni mogą wypaść z biznesu, co w konsekwencji skutkować będzie zwolnieniami ludzi – zauważa Witold Michałek.