Wyniki wyszukiwania dla:

zużycie wody

Liczba wyników: 686

Plażowicze rzucili się do wody. Trzech zwierząt nie udało się uratować

Plażowicze rzucili się do wody. Trzech zwierząt nie udało się uratować

Wiadomości
50 grindwali, ssaków z rodziny delfinowatych, zapuściło się na płytkie wody w okolicy wyspy St. Simons w stanie Georgia, w USA. Zwierzęta utknęły, więc plażowicze rzucili się ssakom na pomoc. Wszyscy razem próbowali zepchnąć grindwale na głębsze wody. Mimo wysiłków, trzy grindwale nie przetrwały. To nie pierwszy raz, kiedy stado grindwali utknęło na płyciźnie. Z powodu silnych zachowań stadnych, w zeszłym roku 145 grindwali znalazło się na plaży w Nowej Zelandii.
Jeleń w potrzasku. Nagranie dramatycznej akcji ratunkowej z Nadleśnictwa Browsk

Jeleń w potrzasku. Nagranie dramatycznej akcji ratunkowej z Nadleśnictwa Browsk

Wiadomości
Nagranie z dramatycznej akcji ratunkowej opublikowali leśnicy z Nadleśnictwa Browsk (woj. podlaskie). W trzęsawisku utknął jeleń. Nadleśnictwo zaalarmował pracownik Instytutu Leśnictwa z Białowieży. Zwierzę próbowało wydostać się samodzielnie, ale okazało się to niemożliwe. Było tym wyraźnie zmęczone. Najprawdopodobniej jeleń wpadł do bagna, gdy wszedł w głąb wyschniętego zbiornika w poszukiwaniu wody. Gdyby nie pomoc człowieka, zwierzę czekałaby śmierć z wykończenia lub dopadły by je drapieżniki.
Nerwy i konsternacja w studiu. Krzysztof Brejza wyprowadzony z równowagi

Nerwy i konsternacja w studiu. Krzysztof Brejza wyprowadzony z równowagi

Polityka
Opozycja chce "uzdrowić służbę zdrowia". Prowadzący program #Newsroom Mikołaj Kunica zwrócił uwagę, że ciężko będzie zmniejszyć czas czekania w kolejce, kiedy lekarzy jest za mało. Krzysztof Brejza z PO na tę uwagę zareagował nerwowo. - Po co mi pan to mówi? Niech pan zaprosi do studia ministra Szumowskiego – podkreślił. Polityk napił się wody i chwilę zastanawiał się nad tym, co ma powiedzieć. W końcu wyjaśnił, na czym polegają pomysły opozycji i uderzył w rząd. - Nie naszym programem było "niech wyjadą". To nie my upokarzaliśmy lekarzy rezydentów, nie my ich szczuliśmy - zaznaczył.
Polska nr 1 na świecie w niechlubnej kategorii

Polska nr 1 na świecie w niechlubnej kategorii

Kiedy myślimy o tym, na co jako kraj zużywamy najwięcej wody, intuicyjnie przychodzą nam do głowy takie czynności jak kąpiel, mycie naczyń, pranie czy podlewanie ogródków. Prawda jednak jest inna i żeby móc poprawnie odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy zajrzeć do gniazdek elektrycznych w naszych domach.
Globalne ocieplenie. Winne śmierci wielorybów

Globalne ocieplenie. Winne śmierci wielorybów

Nauka
Na wybrzeżach Alaski tylko w tym roku znaleziono już 22 martwe wieloryby szare, w tym 7 w zeszły weekend. To liczba, która stawia rok 2019 niebezpiecznie blisko rekordowego roku 2000 kiedy martwych waleni było 96. Zdaniem naukowców z NOAA, powodem wymierania wielorybów może wzrost temperatury wody i brak lodu.
14 tys. litrów wody idzie na produkcję jednej pary spodni. Branża odzieżowa szkodzi środowisku

14 tys. litrów wody idzie na produkcję jednej pary spodni. Branża odzieżowa szkodzi środowisku

Styl życia
Ula Szpederska i Paulina Górska w rozmowie z dziennikarką WP Kobieta, Klaudią Stabach, opowiadają, dlaczego branża odzieżowa, tak bardzo szkodzi środowisku oraz czy bycie eko jest na każdą kieszeń..
Radioaktywny wyciek z zatopionego okrętu podwodnego

Radioaktywny wyciek z zatopionego okrętu podwodnego

Świat
Norwescy naukowcy zbadali wrak radzieckiego okrętu podwodnego Komsomolec, który zatonął 30 lat temu. Z leżącego na dnie Morza Norweskiego wraku pobrano próbki wody i zbadano je pod kątem promieniowania. W jednej z nich poziom promieniowania był 100 tys. razy wyższy od naturalnego.
Widok zapiera dech w piersiach. To jedno z trzech takich miejsc na świecie

Widok zapiera dech w piersiach. To jedno z trzech takich miejsc na świecie

Ciekawostki
Tętniący żywymi kolorami zbiornik - tak wygląda jezioro Yuncheng w północnej części Chin. To jedno z trzech największych słonych jezior na świecie. Ze względu na wysokie zasolenie, nazywa się je "chińskim Morzem Martwym". Swoje kolory zawdzięcza kilku czynnikom – temperaturze, żyjącym tu organizmom i zasoleniu. Duża liczba krewetek solankowych powoduje, że woda robi się czerwona. Bezkręgowe wrotki barwią na fioletowo. Woda o niskim zasoleniu i dużej liczbie alg zmieni swój kolor na zielony. Dodatkowo kolory stają się bardziej intensywne wraz ze wzrostem temperatury i odparowywaniem wody.
Spoczywają pod wodą. Do tej pory sądzono, że nie istnieje tam żadne życie

Spoczywają pod wodą. Do tej pory sądzono, że nie istnieje tam żadne życie

Ciekawostki
Niemieccy eksperci zakończyli badanie jednego z najbardziej odległych, martwych i najmniej poznanych terenów Ziemi. Mowa o centrum południowej części Oceanu Spokojnego.To tu znajduje się "North Pacific Gyre" – ogromny wir zanieczyszczeń. Nieprzyjazne stworzeniom morskim wody, pełne satelitów i plastikowych śmieci, są uważane za oceaniczne cmentarzysko. Obszar ten obejmuje ponad 37 mln km kw. oceanu – to więcej niż USA, Kanada i Chiny razem wzięte. Naukowcy sądzili, że to brak bakterii powoduje, że wody powierzchniowe są tu najczystsze na świecie. Mimo śmieci. Eksperci z Instytutu Mikrobiologii Morskiej im. Maxa Plancka ujawnili, że żyje tu jednak mnóstwo drobnoustrojów. Naukowcy pobrali próbki bakterii z 15 punktów na głębokości wody od 20 do ponad 5 tys. metrów. Na płytkich wodach wykryto drobnoustroje, które powinny występować w ciemniejszej głębi. Okazało się, że żyjące tu organizmy przystosowały się do panujących warunków, np. dużych dawek promieniowania słonecznego. Wpływ promieniowania będzie kolejnym etapem badań niemieckich naukowców.
Poczuł ukłucie w stopę. 24 lata później dowiedział się, co to było

Poczuł ukłucie w stopę. 24 lata później dowiedział się, co to było

Ciekawostki
Ta historia sięga 1994 r. Jeff Weakley surfował na Florydzie. W pewnym momencie poczuł mocne ukłucie w stopę. 23 lata później, w miejscu, gdzie coś go ugryzło, pojawił się pęcherz, który odsłonił kawałek... zęba. Weakley domyślił się wtedy, że należał on do napastnika sprzed lat i że musiał to być rekin. Surfer ze swojej "pamiątki" chciał zrobić naszyjnik, ale słyszał o chłopcu, któremu wyjęto taki ząb z nogi i poddano analizie DNA. Po szczegółowych analizach naukowcy określili, że kawałek zęba należy do żarłacza czarnopłetwego. Zdobycie takiej wiedzy to nie lada gratka, bo tylko 30 proc. ludzi ma szansę się poznać napastnika. Rekiny zazwyczaj nie zostawiają "pamiątek", więc ofiara nie ma szans się dowiedzieć, kto był agresorem. Żarłacze czarnopłetwe to gatunek, który lubi ciepłe wody przybrzeżne. Nie jest groźny i niechętnie atakuje, ale surferzy mogą wzbudzać jego ciekawość. Ewentualne ugryzienie zazwyczaj kończy się małą raną ciała. Rekin tak sprawdza, czy ofiara jest smaczna i szybko odpływa.
Pierogi z różnych stron świata

Pierogi z różnych stron świata

Kuchnia
Mąka z dodatkiem wody, jaj, drożdży i tłuszczu, a do tego między innymi farsz z mięsa, sera, grzybów, kapusty, czy też owoców....Tak, to nasze kochane polskie pierogi. Polskie, ale przywędrowały do nas z Chin, prawdopodobnie z XIII wieku. Inne kraje też mają swoje odpowiedniki. Zobaczcie sami.
Zosia Zborowska rzuca bielizną w Andrzeja Wronę

Zosia Zborowska rzuca bielizną w Andrzeja Wronę

Gwiazdy
Zosia Zborowska i Andrzej Wrona obecnie odpoczywają na Bali. Narzeczeństwo dość skrupulatnie relacjonuje swój pobyt w bajecznym ośrodku SPA. Aktorka nie tylko chwali się nocnymi wojażami z ukochanym, ale równie chętnie publikuje nagrania z kąpieli w basenie. Zosia nie ma zamiaru jednak prezentować wyćwiczonych figur do zdjęć i chętniej oddaje się wygłupom przed telefonem. W ostatni wieczór na Bali aktorka postanowiła pochwalić się "imponującym" skokiem do wody. W tle przygrywającej muzyki rzuciła się do wody i po chwili wycelowała bielizną w narzeczonego, który leżał w wannie.
Woda zaczęła dziwnie pluskać. Turyści nagrali niezwykły widok

Woda zaczęła dziwnie pluskać. Turyści nagrali niezwykły widok

Ciekawostki
W Dolnej Kalifornii, w Meksyku, turyści usłyszeli pluskanie wody. Gdy spojrzeli na morze, okazało się, że tuż obok nich przepłynęła ławica mobuli, tropikalnych płaszczek, zwanych też latającymi. Turyści mieli przy sobie drona. Udało im się sfilmować to niezwykłe widowisko.
Zobaczył suczkę na sznurku. Przerażające, co odkrył

Zobaczył suczkę na sznurku. Przerażające, co odkrył

Wiadomości
Mariusz Tałaj, dzielnicowy z Kłobucka, zauważył na jednej z posesji w swoim rejonie małą suczkę uwiązaną na bardzo krótkim sznurku. Zwierzę było wychudzone i nie miało dostępu do wody mimo upałów. Funkcjonariusz postanowił działać. Podał zwierzakowi wodę i pouczył właściciela, by ten zapewnił mu należyte warunki. Następnego dnia policjant postanowił sprawdzić, czy właściciel posłuchał. Niestety, suczka dalej nie miała wody i jedzenia. Policjant ponownie jej pomógł i powiadomił urząd gminy i stowarzyszenie "Pogotowie dla zwierząt". Suczkę niezwłocznie odebrano właścicielowi. Okazuje się, że pies uwiązany był w ten sposób od półtora roku i był na skraju wyczerpania. Sprawa trafi do prokuratury, a właścicielowi grozi kilka lat więzienia.
Klęska ekologiczna w Europie?

Klęska ekologiczna w Europie? "Takie sceny widzieliśmy w filmach science-fiction"

Polska
- Nie chciałbym być prorokiem końca naszej cywilizacji, ale takie sceny widzieliśmy już w filmach science-fiction. - powiedział w programie "Biznes Mówi" Mirosław Proppe, prezes WWF Polska. - Brak dostępu do wody, kwaśne deszcze, zagłada ekologiczna. Takie rzeczy poniekąd już się dzieją, np w Afryce.
Rosjanie odkryli skarb na dnie jeziora. Trwa wyścig z czasem

Rosjanie odkryli skarb na dnie jeziora. Trwa wyścig z czasem

Ciekawostki
To prawdziwy wyścig z czasem. Aby odkryć ślady pradawnej cywilizacji Hunów, która 2 tys. lat temu zamieszkiwała tereny południowej Syberii, archeolodzy muszą się bardzo spieszyć. Wykopaliska znajdują się bowiem na dnie sztucznego zbiornika wodnego. Każdego lata poziom wody obniża się, odsłaniając dno. Wtedy można zacząć poszukiwania. A jest czego szukać. Na dnie wyschniętego zbiornika i niewielkiej wyspie odkryto już 140 nietkniętych przez rabusiów grobów. Odnaleziono tu m.in. grób "śpiącej królewny" – młodej kobiety ubranej w jedwabne szaty i klejnoty. Zdaniem naukowców, kobieta była kaletniczką. Obok szczątków znaleziono jej narzędzia pracy – igły i nici. Szczątki pochowano w kamiennym sarkofagu, dzięki czemu zachowały się w świetnym stanie. Ich wiek to 2000 lat. Nieopodal znaleziono grób tkaczki, a w nim wrzeciono, liczne szklane paciorki i ozdobne klamry wykonane z kości. Zdobione klamry to tu częste znalezisko. Dla Hunów, którzy byli nomadami, pasek był najważniejszym elementem stroju. Skąd tak bogate wyposażenie grobów rzemieślniczek? Doktor Kulinowskaja, która pracuje przy wykopaliskach podkreśla, że Hunowie bardzo cenili kobiety. Rzemieślniczki były ważne i doceniane za swoje talenty.
Wyprała kota. Córka stanęła za nią murem

Wyprała kota. Córka stanęła za nią murem

Ciekawostki
Stefani Carroll-Kirchoff z Maplewood w stanie Minessota, właścicielka trzech kotów, zanim wstawi pranie zawsze sprawdza, czy w pralce nie ma jednego z jej ukochanych zwierzaków. No, prawie zawsze. Niedawno, gdy wrzucała do pralki brudne ubranie, wróciła się do pokoju po więcej. Wtedy jej roczny kot Felix wskoczył do środka urządzenia. Właścicielka zamknęła drzwiczki i nastawiła pralkę na szybki program. Gdy dobiegł końca, zabrała się do wyjmowania prania i zobaczyła, że wystaje z niego biała łapka. Gdy tylko zorientowała się, że Felix żyje, Stefani popędziła z nim do weterynarza. Kot był w stanie krytycznym. Na szczęście zwierzę przeżyło. Z powodu dużej ilości wody w płucach Felix dostał zapalenia płuc. Kot stracił też wzrok. Na razie nie wiadomo, czy bezpowrotnie. Zwierzak musiał również spędzić kilka dni w komorze tlenowej. Koszty leczenia urosły do 8 tys dolarów. Rodziny nie było na to stać. Córka Stefani założyła internetową zrzutkę, a gdy sprawa nabrała rozgłosu, ludzie chętnie pomogli Felixowi. Gdyby nie zebrano pieniędzy, kota najprawdopodobniej trzeba by było uśpić.
5 dodatków do wody, które odmienią jej smak

5 dodatków do wody, które odmienią jej smak

Zdrowie
W czasie lata i upałów na zewnątrz, należy pamiętać o tym, aby pić dużo wody. Warto również urozmaicić jej smak różnymi dodatkami i przy okazji skorzystać z prozdrowotnych właściwości tych dodatków.
Ukryte zasoby słodkiej wody

Ukryte zasoby słodkiej wody

Nauka
Naukowcy odkryli na wschodnim wybrzeżu USA gigantyczne zasoby podziemnej, słodkiej wody. Olbrzymie podziemne jezioro o powierzchni ok. 46 tys. m kw rozciąga się na wysokości stanu New Jersey i sięga aż do Massachusetts.
Wypłynęli na ryby. Gdy zobaczyli go w wodzie, musieli zareagować

Wypłynęli na ryby. Gdy zobaczyli go w wodzie, musieli zareagować

Ciekawostki
Dwóch Tajów, którzy wybrali się na ryby, uratowało dwa, zaplątane w plastikowe śmieci żółwie morskie. Większy zaplątał się w starą sieć rybacką, mniejszy zaś utknął w plątaninie śmieci. Każdego roku do oceanów trafia 8 milionów ton plastikowych odpadów. To jakby co minutę ciężarówka pełna plastiku podjeżdżała na brzeg i wyrzucała swój ładunek do wody. 60 proc. wszystkich plastikowych śmieci w oceanach pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Plastikowe odpady pozostaną w oceanie przez tysiące lat.
Oko w oko z wielorybem

Oko w oko z wielorybem

Ciekawostki
Niezwykłą scenę mogła podziwiać grupka ludzi pływająca u wybrzeży Rio de Janeiro. Ich oczom nagle ukazał się ogromny wieloryb. Waleń wyskoczył z wody blisko łódek. Całe zdarzenie przypadkiem udało się nagrać telefonem. Wszyscy byli w szoku po tak bliskim spotkaniu z największym zwierzęciem na Ziemi.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 33następne