Wyniki wyszukiwania dla:

znp

Liczba wyników: 60

Koniec roku szkolnego. Dawać kwiaty czy prezenty? Sławomir Broniarz komentuje

Koniec roku szkolnego. Dawać kwiaty czy prezenty? Sławomir Broniarz komentuje

Polska
- Nie jestem zwolennikiem dawania podarunków. Wydaje mi się, że kwiaty i ciepłe słowo, taki miły gest, w zupełności wystarczą - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Zwrócę uwagę, że dawanie prezentów to nie jest i nie powinna być nigdy inicjatywa nauczycieli. Jeśli rada rodziców widzi taką formę, to jest ich indywidualna decyzja. Moim zdaniem same kwiatki by wystarczyły - dodał.
Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz za wznowieniem akcji we wrześniu

Strajk nauczycieli. Sławomir Broniarz za wznowieniem akcji we wrześniu

Polska
- Jeśli chodzi o mnie, to tak, jestem za powrotem do strajku. Natomiast Związek Nauczycielstwa Polskiego nie jest partią polityczną, gdzie decyzję podejmuje prezes tej partii, a kierownictwo związku to jest 80 osób, więc decyzje zapadają kolegialnie po głębokiej analizie tego, co dzieje się w środowisku - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes ZNP.
Sławomir Broniarz komentuje słowa kurator oświaty.

Sławomir Broniarz komentuje słowa kurator oświaty. "To zwykłe pomówienie"

Wiadomości
Prezes ZNP, Sławomir Broniarz, odniósł się do słów małopolskiej kurator oświaty. Barbara Nowak powiązała alarmy bombowe w szkołach ze związkowcami, którzy niedawno protestowali. Pośrednio zasugerowała, że za wszystkim może stać Sławomir Broniarz. – Są jakieś granice absurdu i szkoda, że kurator oświaty tę granicę przekroczył – mówi prezes ZNP w rozmowie z WP. Więcej w materiale wideo. 
Strajk włoski nauczycieli?

Strajk włoski nauczycieli? "W tym komunikacie jest fałsz"

Polska
- Chyba Broniarz próbuje jakoś wyjść z twarzą z sytuacji, w którą sam wpędził środowisko nauczycielskie - powiedział w programie "Tłit" Jacek Sasin. Skomentował w ten sposób słowa szefa ZNP, który rekomenduje nauczycielom strajk włoski i pracowanie nie więcej niż 18 godzin tygodniowo. Sasin stwierdził, że w tym komunikacie jest fałsz, bo nauczyciele przecież mają 40-godzinny tydzień pracy, a te 18 pracują przy tablicy. - To próba powiedzenia Polakom, że będziemy pracować mniej niż na pół etatu, a zarabiać tyle co na cały etat. To sympatii im nie przysporzy - dodał. - Myślę, że Broniarz po raz kolejny chce uderzyć w swoje środowisko - powiedział Sasin.
Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

Strajk nauczycieli zawieszony. Czy ludzie przez wakacje nie zapomną o pedagogach?

Polska
- Pierwszego września rodzice zobaczą, co zgotowała ich dzieciom, naszym uczniom, minister Anna Zalewska, wprowadzając dwa roczniki i dwa roczniki do szkół - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Czy nie boi się, że do września entuzjazm związany ze strajkiem wygaśnie? - Nie, dlatego że nie zniknie problem związany z dewastacją systemu, wynagrodzeniami, nakładami na oświatę. Jeśli komuś się wydaje, że zamiótł coś pod dywan, to się bardzo zdziwi - dodał.
Strajk nauczycieli. Wiceszef ZNP ujawnia, ile pieniędzy jest na funduszu strajkowym

Strajk nauczycieli. Wiceszef ZNP ujawnia, ile pieniędzy jest na funduszu strajkowym

Polska
- Na obywatelskim funduszu jest około 8 mln zł - poinformował w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. Zapewnił, że to nie związek, a specjalny komitet, zarządza tymi pieniędzmi i będzie je rozdysponowywał. - My jako związek nie mamy na to żadnego wpływu - wyjaśnił. Czy on sam i prezydium ZNP przekaże część swoich pensji na wsparcie dla szeregowych nauczycieli? Na to pytanie nie chciał odpowiedzieć.
Strajk nauczycieli. Rząd wprowadzi zakaz jak na Węgrzech?

Strajk nauczycieli. Rząd wprowadzi zakaz jak na Węgrzech? "Nie wierzę w to"

Polska
Wśród nauczycieli krąży sms, w którym pojawia się obawa, że po zawieszeniu strajku rząd tak zmieni prawo, że pedagogom w ogóle zabroni się organizowania strajków. Takie rozwiązanie działa na Węgrzech. - Jestem przekonany, że takiego pomysłu nie będzie. Żeby coś takiego zrobić, trzeba zmienić ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Nie wierzę w to - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Strajk nauczycieli. Wiceprezes ZNP tłumaczy decyzję o zawieszeniu akcji

Polska
- Prezes Broniarz nie boi się konfrontacji. Jeśli pan postrzega decyzję o zawieszeniu strajku jako element strachu, to pan się bardzo myli. Nie oceniamy tego w kategoriach klęski czy zwycięstwa - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Po pierwsze, przeanalizowaliśmy sytuację, jaka jest w kraju, a po drugie, nie mogliśmy dopuścić do tego, aby w praktyce zastosowano nowelizację prawa oświatowego, bo to jest dewastacja systemu - tłumaczył decyzję ZNP.
ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

ZNP nie chce okrągłego stołu z rządem. Publicyści komentują

Wiadomości
Strajk nauczycieli 2019 nie zostanie zawieszony na czas rozmów z rządem. Szef ZNP Sławomir Broniarz nie chce brać udział w okrągłym stole dla oświaty. Goście "Wyborczego Grilla" komentują.
Spotkanie rządu ze związkowcami.

Spotkanie rządu ze związkowcami. "Oferta polityków jest prowokacją"

Polska
- Na stole nie ma żadnych sensownych propozycji - podkreślił podczas konferencji prasowej Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. Jak ocenił, nie ma żadnych podstaw, by rozważać zmianę formuły akcji protestacyjno-strajkowej. Szef ZNP Sławomir Broniarz zaapelował z kolei do strony rządowej, by nie dyskredytowała drugiej strony, bo to niegrzeczne.
Michał Dworczyk, szef KPRM: dziękujemy Solidarności za konstruktywną postawę

Michał Dworczyk, szef KPRM: dziękujemy Solidarności za konstruktywną postawę

Wiadomości
- Mamy materiał do rozmowy z nauczycielami. Porozumienie mamy ze sobą i będziemy namawiać centrale związkowe do jego podpisania - oznajmił minister Michał Dworczyk udając się na kolejne negocjacje ze związkami zawodowymi nauczycieli. Szef KPRM dodał, że "dziękuje Solidarności za konstruktywną postawę". 
Strajk nauczycieli 2019. Broniarz pokazał zdjęcie z Lechem Kaczyńskim. Reakcja Sellina

Strajk nauczycieli 2019. Broniarz pokazał zdjęcie z Lechem Kaczyńskim. Reakcja Sellina

Polska
"Sierpień 2008 r. Wówczas ustaliliśmy potrzebę zwołania edukacyjnego okrągłego stołu. Inicjatorem był ZNP" - napisał Sławomir Broniarz. - No, tak, wtedy była potrzeba okrągłego stołu, bo rządziła PO. Lekkie podwyżki dla nauczycieli wprowadzili, ale jeszcze nie wtedy. Potem było zero złotych podwyżek. Nie dziwię się, że chodzili do pana prezydenta ze skargami. Ale tak radykalnej formy strajku nie zastosowali. To nieprzypadkowe, że pan Broniarz budzi się przede wszystkim wtedy, gdy rządzi prawica - komentował wiceminister Jarosław Sellin w programie "Tłit".
Strajk nauczycieli. Wiceminister wsparł tylko jeden związek

Strajk nauczycieli. Wiceminister wsparł tylko jeden związek

Polska
- Mocno wspierałem działania, które podjęła "Solidarność" - oświadczył w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister pracy, pytany strajk nauczycieli. Jak mówił, porozumienie, które z rządem podpisała "S", otwiera drogę do dalszych rozmów. - Nie można ani jednej, ani drugiej strony stawiać pod ścianą. Propozycja, którą złożyły ZNP i FZZ, postawiła nas pod ścianą - dodał.
Nauczyciele z

Nauczyciele z "Solidarności" strajkują mimo porozumienia. "To już nie jest strajk związkowy"

Finanse
Ile osób przeszło z "Solidarności" do ZNP? - Są tacy, którzy przechodzą do nas, są tacy, którzy zostają w swoim związku, ale uczestniczą w akcji jako nauczyciele. To już nie jest strajk związkowy, to jest strajk pracowników oświaty - stwierdził w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński komentuje kpiny Broniarza

Wyborczy Grill. Dominik Tarczyński komentuje kpiny Broniarza

Polityka
Dominik Tarczyński oburzył się słowami szefa ZNP Sławomira Broniarza, który stwierdził, że "lepiej być świnią, niż nauczycielem". Poseł skrytykował strajk nauczycieli.
Szefowa krakowskiego ZNP nie przebiera w słowach.

Szefowa krakowskiego ZNP nie przebiera w słowach. "Rząd szczuje na nauczycieli"

Polska
Przewodnicząca oddziału Kraków-Śródmieście ZNP jest rozczarowana brakiem wsparcia ze strony nauczycieli z Solidarności. Twierdzi, że wielu z nich nie zgadza się z decyzją centrali związku o porozumieniu z rządem. Ubolewa również nad traktowaniem nauczycieli. - Nic się nie robi, aby zachować autorytet nauczyciela. (...) Jeśli szczuje się z ław sejmowych i rządowych społeczeństwo na nauczycieli, to widzę przyszłość w czarnych barwach - powiedziała.
Daniel Kuczaj ostro komentuje strajk nauczycieli:

Daniel Kuczaj ostro komentuje strajk nauczycieli: "Jakbym poszedł do tych rządów, to bym ich wytrzaskał!"

Gwiazdy
Od kilku dni polskie media żyją strajkiem nauczycieli. W związku z tym, że rząd nie zgodził się na warunki zaproponowane prze ZNP, w poniedziałek część nauczycieli zdecydowała nie stawiać się w pracy. Swoje poparcie dla środowiska nauczycielskiego wyraziła m.in. Monika Zamachowska czy Anja Rubik, która spotkała się z falą negatywnych komentarzy ze strony przeciwników protestu. Swoje zdanie wyraził również Daniel Kuczaj. Trener stwierdził, że nauczyciele powinni zawalczyć o swoje, a on sam, jakby mógł, to by "wytrzaskał", tych którzy podejmują najważniejsze decyzje w rządzie. Ma rację?
Beata Szydło pokazała, jak mogłyby wyglądać podwyżki dla nauczycieli

Beata Szydło pokazała, jak mogłyby wyglądać podwyżki dla nauczycieli

Finanse
Na konferencji w KPRM Beata Szydło zaprezentowała, o ile mogłyby wzrosnąć wynagrodzenia nauczycieli. Nauczyciele z ZNP nie zgodzili się na taki plan podwyżej planowany podczas rozmów "ostatniej szansy".
Krzysztof Gojdź o strajku nauczycieli:

Krzysztof Gojdź o strajku nauczycieli: "Powinni godnie zarabiać. Uważam, że 5 tysięcy jest to kwota, za którą można wyżyć"

Gwiazdy
W związku z tym, że rząd nie zgodził się na propozycje ZNP, właśnie ruszył największy od lat protest polskich nauczycieli. Jak wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, 8,5% szkół i placówek oświatowych przystąpiło do strajku. Już kilka dni temu strajk wsparła m.in. Monika Zamachowska czy Anja Rubik. Kolejną osobą, która uważa, że protest nauczycieli jest jak najbardziej uzasadniony, jest Krzysztof Gojdź. Celebryta twierdzi, że nauczyciele mają prawo do godnych zarobków. Według niego kwota, za którą "można wyżyć", to minimum 5 tysięcy złotych. Zgadzacie się z nim?
Gorzkie słowa polonisty z Sopotu

Gorzkie słowa polonisty z Sopotu

Polska
Nie jest dobrze, jeśli ważną grupę społeczną traktuje się w taki sposób, okazując jej kompletny brak szacunku i zrozumienia - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Paweł Lęcki, polonista z II LO w Sopocie. - Tak, walczymy o pieniądze, ale również o poczucie godności i lepszą szkołę. Tego nie był widać po stronie rządu
Strajk nauczycieli. Broniarz: było dużo czasu, by zapobiec protestowi

Strajk nauczycieli. Broniarz: było dużo czasu, by zapobiec protestowi

Finanse
- Jeśli nie naprawimy polskiej szkoły, to sytuacja z uczniami nie będzie ulegała poprawnie, przeciwnie, będzie ulegała pogorszeniu - uważa Sławomir Broniarz, szef ZNP. - Nie rozumiem zarzutu, że nie do końca reprezentuję interesy nauczycieli. Na pewno reprezentuję interesy nauczycieli - członków ZNP. Jeżeli natomiast związkowi uwierzyli ci, którzy do nas nie należą - przede wszystkim 400 tys. nauczycieli, którzy nie należą do żadnej organizacji - to jest to legitymacja, które daje nam prawo do występowania w imieniu nauczycieli.
poprzednie1 2 3 następne