Wyniki wyszukiwania dla:

zniesławienie

Liczba wyników: 9

"Zachowują się para kochanków po burzliwym rozstaniu"

Polska
Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński spotkali się na sali sądowej, ponieważ ten drugi wytoczył temu pierwszemu proces o naruszenie dóbr osobistych. Panowie stojąc przez kilka minut przed salą sądowa wymienili kilka mało pojednawczych gestów.
Doda o konflikcie z paparazzi:

Doda o konflikcie z paparazzi: "Wysłałam kilka ciepłych słów"

Gwiazdy
Niedługo minie miesiąc od wizyty Doroty Rabczewskiej w kajdankach w prokuraturze, która tuż po wyjściu zapewniała, że nie odpuści Emilowi. Upór w dążeniu do upokorzenia byłego partnera znalazł swój finał w sądzie. Doda została uniewinniona w sprawie o zniesławienie, którą założył jej Emil. W międzyczasie Dorota wielokrotnie spierała się z fotoreporterami, którzy od momentu zatrzymania nie odstępowali jej na krok. Jeden z paparazzi uniemożliwiał celebrytce wyjazd z parkingu. Jak zareagowała?
Żakowski o Waszczykowskim: traci kontakt z rzeczywistością

Żakowski o Waszczykowskim: traci kontakt z rzeczywistością

Polska
Nie milkną echa słów szefa MSZ o "fałszerstwie" w sprawie wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Suchej nitki nie zostawił na nim gość #dzieńdobryWP, Jacek Żakowski. - Waszczykowski traci kontakt z rzeczywistością. Nie daje intelektualnie rady opanować sytuacji. PiS prowadzi bardzo trudną politykę dla szefa MSZ. To wymaga przynajmniej kulturowych kompetencji Szymańskiego - Waszczykowski ich nie ma (...) Wchodzi w kulturę europejską jak barbarzyńca - narusza wypracowane obyczaje - mówił na antenie Telewizji WP. Żakowski podkreślił, że użycie słowa "fałszerstwo" jest bardzo poważną sprawą. - To element retoryki PiS-u, który tradycyjnie już porusza się na granicy oszczerstwa (...) Mocne słowa, które w normalnych warunkach mogłyby być podstawą do wytoczenia sprawy sądowej o zniesławienie. UE została zniesławiona - kontynuował publicysta.
Głośny śmiech Durczoka w sądzie

Głośny śmiech Durczoka w sądzie

Gwiazdy
W piątek odbyła się kolejna rozprawa procesu, który Kamil Durczok wytoczył tygodnikowi Wprost. Sąd na początku maja orzekł, że dziennikarz powinien otrzymać 500 tysięcy złotych odszkodowania za zniesławienie, jakiego dopuściło się pismo kierowane przez Sylwestra Latkowskiego. Wyrok jest nieprawomocny, a Latkowski zapowiedział apelację. Piątkowa rozprawa podobnie jak poprzednie nie przyniosła rezultatu. Mieliśmy jednak okazję zobaczyć, jak świetnie w sądzie czuje się Durczok. Jego głośny śmiech rozbrzmiewał przed salą rozpraw, kiedy poprawiał sobie rozpiętą koszulę. Spoważniał dopiero w sali sądowej, by wypaść dobrze przed sędzią. Zobaczcie.
Magda Gessler:

Magda Gessler: "Nie wiem co to znaczy show biznes. Ja jestem sama show"

Gwiazdy
Magda Gessler od lat ratuje polskie knajpy i restauracje. Uczestnicy jej programu są mniej lub bardziej zadowoleni z takiej pomocy. Celebrytka wiele razy dostawała podziękowania w programie, ale także pozywano ją do sądu za zniesławienie przed kamerami. Sama gwiazda przyznaje, że lubi dzielić się swoimi pomysłami i nie musi martwić się o brak weny.
Aresztowany za zniesławienie psa

Aresztowany za zniesławienie psa

Ciekawostki
Thanakorn Siripaiboon, pracownik tajskiej fabryki, został aresztowany w związku ze zniesławieniem psa króla Bhumibola Adulyadeja. Pupila 88-letniego króla Tajlandii miała obrazić treść wiadomości na Facebooku, którą opublikował Thanakorn. Niestety nie podano, co takiego zawierał post. Wiadomo za to, że mężczyzna stanął przed sądem wojskowym. Dlatego nie ma na nim dziennikarzy i widzów. Za zniesławienie króla Tajlandii grozi kara 15 lat więzienia. Jeśli jednak Thanakorn zostanie uznany winnym, trafi za kratki aż na 37 lat, za wszystkie posty, które opublikował na Facebooku. Od zamachu stanu w maju 2014 roku, regularnie dochodzi do tłumienia wolności słowa. Jakakolwiek krytyka pod adresem króla podlega surowym sankcjom.
Ilona Felicjańska o Piotrze Kaszubskim

Ilona Felicjańska o Piotrze Kaszubskim

Polska
Ilona Felicjańska opowiedziała o sytuacji związanej z Piotrem Kaszubskim. Okazuje się, że po wyroku skazującym, milioner zdecydował się pozwać modelkę o zniesławienie.
Witkowski o książce: główne pytanie, to jak to opylić

Witkowski o książce: główne pytanie, to jak to opylić

Gwiazdy
Michał Witkowski na jeden rok porzucił całkowicie wizerunek pisarza i stworzył postać o nazwie Miss Gizzy. To był jego plan na to, jak wejść do show biznesu. O tym, że Miss Gizzy to tylko poza dowiedzieliśmy się od Witkowskiego, gdy przesadził z prowokującą stylizacją. Na jedną z imprez założył czapkę z napisem "SS". Prokuratura wszczęła śledztwo i stwierdziła, że pisarz jednak nie propagował faszyzmu, ale w ten sposób czas Miss Gizzy dobiegł końca. Doświadczenia zebrane przez Witkowskiego przez miniony rok miały służyć napisaniu książki o kulisach polskiego show biznesu. Pojawił się jednak problem. Prawnicy obawiają się, że wraz z publikacją posypią się pozwy o zniesławienie. Co najmniej od dwóch miesięcy nie udało się znaleźć rozwiązania kłopotu.
#nocoty: Saralidze odpowie za zniesławienie?

#nocoty: Saralidze odpowie za zniesławienie?

Gwiazdy
Do niedawna Otar Saralidze był znany przede wszystkim z roli Irka w popularnym serialu "Barwy szczęścia". Od kilku dni jego nazwisko pojawia się głównie w kontekście sprawy o ustalenie ojcostwa. 25-letni aktor twierdzi, że 4-miesięczna Lea, której matką jest 21-letnią modelka Laura Reiss, to nie jego dziecko. Co więcej, rzuca podejrzenie na Borysa Szyca, sugerując, że był on sąsiadem dziewczyny, więc może być i ojcem dziecka. Tym samym Saralidze ściągnął na siebie kolejne kłopoty. Szyc skieruje sprawę do sądu. Z kolei Reiss chce przeprowadzenia testów DNA, by udowodnić, że to ona mówi prawdę.