Wyniki wyszukiwania dla:

zmiany klimatu

Liczba wyników: 1046

Snapchat wprowadził filtr zmieniający płeć

Snapchat wprowadził filtr zmieniający płeć

Technologia
W redakcji WP testujemy zmianę płci na snapchacie. Aplikacja korzysta z rozpoznawania twarzy uczenia maszynowego do zmiany płci w czasie rzeczywistym.
Zmoknięta Justyna Steczkowska przybywa z synkiem na modową imprezę

Zmoknięta Justyna Steczkowska przybywa z synkiem na modową imprezę

Gwiazdy
Jak wiemy nie od dziś, polskie gwiazdy potrafią wykazać się niezwykłą odpornością na kapryśną pogodę. Nawet oberwanie chmury nie jest w stanie nakłonić ich do zmiany wybranej wcześniej stylizacji. Nie straszne są im wichury i zamiecie, bowiem prawdziwa moda wymaga poświęceń. Niesłychanym samozaparciem wykazała się w ostatni czwartek Justyna Steczkowska, która przybyła na urodziny butiku Moliera 2 w kusym topie i spódniczce, mimo silnej ulewy. Na szczęście wokalistka mogła polegać na wsparciu swojego syna Leona, który osłaniał mamę za pomocą fikuśnej parasolki. Uroczo razem wyglądają?
Boeingi 737 MAX w LOT nie polecą. Prezes wyjaśnia

Boeingi 737 MAX w LOT nie polecą. Prezes wyjaśnia

Polska
- MAX-y pozostaną uziemione, czekamy na decyzje regulatorów europejskich. Oni przeprowadzają bardzo skuteczne analizy. Wiem, że Boeing opracował zmiany w oprogramowaniu samolotów, które mają pozwolić na powrót do bezpiecznego latania. Zależy nam, żeby samoloty wróciły do latania dopiero, jak nie będzie cienia wątpliwości, że mogą bezpiecznie latać - mówił money.pl podczas EKG w Katowicach prezes PLL LOT
Myśleli, że jest stabilna. Zdjęcia satelitarne totalnie temu przeczą

Myśleli, że jest stabilna. Zdjęcia satelitarne totalnie temu przeczą

Ciekawostki
Ocieplenie klimatu powoduje przemieszanie się i topnienie lodowców. Naukowcy przyzwyczaili się już do tego widoku, ale to, co zaobserwowali na zdjęciach satelitarnych, ich zszokowało. W północnej Rosji, pozornie stabilna, czapa lodowa Wawiłowa zaczęła się przemieszczać w zawrotnym tempie. W latach 1985-2013 było to ok. 20 m rocznie. Rekord padł w 2015 r., kiedy gigantyczne masy lodu przesuwały się nawet o 25 m i to dziennie. Naukowcy poddali analizie zdjęcia satelitarne z regionu, który obserwują od lat. Okazało się, że przełomowy był tu rok 2013 r. To wtedy masy lodu zaczęły gwałtowanie wpadać do Morza Karskiego. NASA Earth Observatory alarmuje, że czapa każdego dnia przesuwa się o długość wagonu kolejowego. Jeśli to tempo utrzyma się, to będziemy świadkami jej upadku – twierdzą eksperci.
Ciepłe wiatry na Antarktydzie

Ciepłe wiatry na Antarktydzie

Nauka
Zmiany klimatu na Ziemi postępują coraz bardziej. Ocieplanie coraz bardziej zagraża Antarktydzie. W 1995 roku, najbardziej wysunięty na północ lodowiec Antarktydy - ''Larsen A'', zaczął się rozpadać w wyniku stopniowego topnienia. W 2002 roku zaobserwowano topnienie ''Larsena B”. Obecnie naukowcy odkryli, że zniszczenia nie uniknie także ''Larson C''. Specjaliści z Uniwersytetu w Maryland przeprowadzili badanie i objęli analizą 35 ostatnich lat.
Katarzyna Bosacka:

Katarzyna Bosacka: "Jestem Matką Teresą polskiego żywienia"

Gwiazdy
Katarzyna Bosacka cieszy się z coraz większej świadomości Polaków w kwestii żywienia oraz zainteresowaniem zdrową żywnością. Raduje ją fakt, że rodacy przywiązują coraz większą wagę do jakości spożywanych produktów, sami pieką domowy chleb lub wytwarzają wędliny. Katarzyna Bosacka podkreśla, że w Warszawie stale pojawiają się nowe lokale oferujące zdrową żywność, zwłaszcza wegańską. Celebrytka jest przekonana, że to ona zapoczątkowała zmiany w Polakach. Patrząc na swoje dotychczasowe osiągnięcia, skromnie nazwała się "Matką Teresą polskiego żywienia".
Marina Łuczenko o nowej płycie:

Marina Łuczenko o nowej płycie: "Nie mam zaplanowanego klimatu, ale za to mnóstwo nowych inspiracji"

Gwiazdy
Półtora roku temu Marinie Łuczenko-Szczęsnej w końcu udało się wydać długo wyczekiwaną płytę, już drugą w dziesięcioletniej karierze. Nie wyruszyła jednak w trasę koncertową, tak jak robi to większość artystów, a zdecydowała się na macierzyństwo. Okazuje się jednak, że syn celebrytki Liam jest już na tyle duży, że mama znów może poświęcić więcej czasu karierze piosenkarki. W jednym z ostatnich wywiadów żona Wojtka Szczęsnego zdradziła, że ma w planie wydanie nowej płyty. Choć sama jeszcze nie wie, w jakim klimacie będzie jej kolejny krążek, zapewnia, że ma mnóstwo inspiracji. Też nie możecie się doczekać?

"Potrzebna jest dobra zmiana". Jacek Saryusz-Wolski chce "remontu" Unii Europejskiej

Polska
- Unia będzie, bo jej założenia są mądre. Unia będzie, bo jest potrzebna, a koszt rozpadu by był tak ogromny, że nie do zaakceptowania. Gdyby Unia miała się rozpadać, Polska by była ostatnim gaszącym światło. W Unii Polska kwitnie - powiedział w "Racji Stanu" Jacek Saryusz-Wolski. Europoseł zaznaczył jednak, że bez zmiany kursu się nie obędzie: - Potrzebna jest dobra zmiana i reforma Unii Europejskiej. Unia do remontu.
Krater Batagaika

Krater Batagaika

Nauka
Krater Batagaika na Syberii z powodu swojego nietypowego wyglądu i ulokowania w jednym z najbardziej niedostępnych rejonów świata od dawna wzbudza wielkie zainteresowanie. Jego pochodzenie stanowiło zagadkę, różnego rodzaju łowcy sensacji snuli domysły, jakoby ten obiekt miałby być pochodzenia pozaziemskiego, lokalna ludność łączyła go z obecnością sił nieczystych. Naukowcy oczywiście nigdy nie traktowali takich tez poważnie, ale do niedawna sami nie mieli pewności, jakie naprawdę jest pochodzenie krateru. Dowody zebrane w czasie niedawnej ekspedycji każą jednak przypuszczać, że odpowiedzialnością za jego powstanie należy obarczać postępujące zmiany klimatyczne.
Robert Biedroń dosadnie o posunięciu rządu: mogą od razu zaliczyć wszystkim matury

Robert Biedroń dosadnie o posunięciu rządu: mogą od razu zaliczyć wszystkim matury

Polityka
- To jest śmieszne, mogą od razu przyjąć ustawę, w której zaliczą wszystkim matury - stwierdził w programie "Tłit" lider Wiosny Robert Biedroń. W ten sposób skomentował zmiany w prawie przygotowane przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego, które mają umożliwić 300 tys. uczniów przystąpienie do matur. Organizowanie na Stadionie Narodowym okrągłego stołu ws. oświaty nazwał "cyrkiem".
Zmiany na SOR-ach. Pacjenci będą

Zmiany na SOR-ach. Pacjenci będą "segregowani"

Finanse
- Ministerstwo sprawdza, jak wygląda kwestia przyjmowania i opieki nad pacjentami na szpitalnych oddziałach ratunkowych- powiedziała w programie „Money. To się liczy” Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia. – Obowiązują „dobre praktyki”, które zostały opracowane przez ministra zdrowia i wdrożone do realizacji. One nakładają na szpitale obowiązek – choć to brzydkie słowo – segregowania pacjentów w zależności od stanu zdrowia, tak by ci którzy najbardziej potrzebują pomocy, otrzymali ją jak najszybciej. W wytycznych dla szpitali określamy, którzy pacjenci powinni najszybciej otrzymać pomoc. Chcielibyśmy, by na SOR-ach była osoba, która zajmuje się oceną stanu zdrowia pacjentów.
Pewna siebie Karolina Szostak:

Pewna siebie Karolina Szostak: "Kilka lat temu zrobiłam spektakularną metamorfozę i tej wersji się trzymam"

Gwiazdy
Karolina Szostak kilka lat temu zdecydowała się na radykalną metamorfozę. Prezenterce udało się zrzucić blisko 30 kilogramów, przez co stała się inspiracją dla tysięcy Polek. Zmiany w wyglądzie nakłoniły ją do wydania poradników, które cieszą się ogromną popularnością. Szostak nie ukrywa, że teraz jest zadowolona ze swojej figury i z satysfakcją spogląda w lustro. Prezenterka podkreśla, że wiosna nie wiąże się dla niej z jakąś szczególną mobilizacją dotyczącą większej aktywności fizycznej. Zapewnia, że nie planuje kolejnych zmian w swoim wyglądzie.
Wybory do PE 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska ma teorię ws. rekonstrukcji rządu

Wybory do PE 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska ma teorię ws. rekonstrukcji rządu

Polska
- Premier czeka na dymisję minister Czerwińskiej, żeby nastąpiła razem z całą rekonstrukcją rządu. W PiS nie ma zwyczaju dymisji poszczególnych ministrów, robi się to całościowo. Będzie albo sprzed samymi wyborami do PE, albo zaraz po. Na pewno w maju - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Tłit". Pytana, kto powinien stracić stanowisko, odpowiedziała: "Raczej kto powinien zostać. Jedynym ministrem, który nie zgadza się ze wszystkim, jest minister Rafalska. Jeśli chodzi o ministrów: Zalewską, rolnictwa, kultury… Powinni odejść. Prawie cały rząd do zmiany, reszta jedzie do Brukseli".
Od 5 maja zmiany w RODO - również w Kodeksie pracy

Od 5 maja zmiany w RODO - również w Kodeksie pracy

Finanse
Od 5 maja wchodzą bardzo istotne zmiany związane z biometrią. - Pracodawca bez odbierania zgody pracownika będzie mógł odbierać jego dane biometryczne, by mieć dostęp do pomieszczeń, w których są bardzo ważne dokumenty – tłumaczy dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji. Wyłączona będzie też możliwość monitorowania obszarów związków zawodowych – np. nie będzie można umieszczać kamer obserwujących wejścia i wyjścia do pomieszczeń związków zawodowych, tłumaczy Kawecki.
Edyta Górniak w końcu odnalazła miłość?

Edyta Górniak w końcu odnalazła miłość? "Zauważyła, że zmiany partnerów są groteskowe" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Edyta Górniak po rozstanie z Dariuszem K. rzuciła się w wir namiętności. Choć zapewnia, że poszukuje stałego uczucia, dość często zmienia partnerów. Górniak nie lubi długo pozostawać singielką. Po rozstaniu z Mateuszem Zalewskim na horyzoncie szybko pojawił się kolejny mężczyzna, któremu postanowiła zaufać. 38-letni Tomasz Mazurkiewicz to były piłkarz Arki Gdynia. Edyta w końcu odnalazła prawdziwą miłość?
Ma ją ponad 30 proc. populacji ludzi. Niezwykłe odkrycie brytyjskich lekarzy

Ma ją ponad 30 proc. populacji ludzi. Niezwykłe odkrycie brytyjskich lekarzy

Ciekawostki
Zespół lekarzy w Wielkiej Brytanii odkrył coś bardzo dziwnego w ludzkim kolanie. Chodzi o tzw. trzeszczkę. Trzeszczka, a właściwie fabella, to mała kość, która naturalnie występuje u niektórych osób w dole podkolanowym. Lekarze odkryli, że w ciągu zaledwie ostatniego półtora wieku, fabellę zaczęto diagnozować o wiele częściej. To dziwne, bo kość, którą wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia artretyzmu, zdawała się zanikać. Jak lekarze do tego doszli? Przeanalizowali badania kolan u 21 tys. osób w latach 1875-2018. Na początku badań stwierdzono, że 17,9 proc. populacji ma fabellę. W 1918 stwierdzono ją u 11,2 proc. Z najnowszych badań wynika, że kość występuje u aż 39 proc. badanych. Lekarze próbowali w różny sposób tłumaczyć ten ogromny skok, ale jedynym sensownym powodem zmiany wydaje się być nasz współczesny sposób odżywiania. Lepsze jedzenie wpływa na wzrost mięśni i kości udowej, co z kolei pobudza formowanie się fabelli. Wcześniej sądzono, że kość zanika na skutek ewolucji, ale lekarze musieli odrzucić tę hipotezę, bo zmiana okazała się zbyt gwałtowna.
Będą zmiany w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego

Będą zmiany w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego

Polska
- W połowie roku będą zmiany dotyczące opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego na własność - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. - Tam, gdzie samorządy nie dały bonifikaty, my zrobimy na pewno bonifikatę ustawową dla osób, które są w trudnej sytuacji materialnej, trudnej sytuacji życiowej - zapowiedział.
Ludzkie szczątki wypadły z klifu. Eksperci ujawnili, co zdradziły kości

Ludzkie szczątki wypadły z klifu. Eksperci ujawnili, co zdradziły kości

Ciekawostki
Jest starsza, niż sądzono, nie jadła ryb, mimo że mieszkała na wybrzeżu i cierpiała na osteoartretyzm. Mowa o kobiecie, której szczątki odsłonił w XIX w. klif na morzem w Bagiczu (woj. zachodniopomorskie). Szkielet kobiety został więc odkryty dawno, ale teraz naukowcy z Uniwersytetu Szczecińskiego i Warszawskiego mieli szansę wykorzystać nowoczesne metody do powtórnej analizy kości. Okazało się na przykład, że kobieta zmarła najpóźniej w 30 r. Jej szczątki mają więc aż 2000 lat. To o 100 lat więcej, niż sądzono. W momencie śmierci miała 20-35 lat. Zastanawiające jest więc, że miała wyraźne zmiany chorobowe w obrębie stawów. Zazwyczaj na osteoartretyzm cierpią osoby w podeszłym wieku. Możliwe więc, że wykonywała ciężką pracę, co znów kłóci się z tym, co odkryto w jej grobowcu, którego wyposażenie uznano za bogate, a wręcz sądzono, że mógł należeć do księżniczki. Wygląda więc na to, że nowe analizy przyniosły więcej pytań, niż odpowiedzi.
Młodzi na etacie zyskają nawet 3 tys. zł. Wiceminister zdradził dodatkowy cel zmiany

Młodzi na etacie zyskają nawet 3 tys. zł. Wiceminister zdradził dodatkowy cel zmiany

Finanse
Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, o ile pracują na etacie. Ministerstwo Finansów ogłosiło szczegóły zapowiadanych zmian podatkowych dla młodych, na których ci zaoszczędzą maksymalnie blisko 3 tys. zł. Dlaczego zmiana nie dotyczy osób pracujących na dzieło czy na zlecenie? - zapytaliśmy wiceministra finansów Filipa Świtałę. - Chodzi o to, żeby przyzwyczaić rynek, że zawiera się umowę o pracę, stąd ta ulga - tłumaczył wiceminister.
Skromna Maja Sablewska:

Skromna Maja Sablewska: "Inspiruję zdjęciami na Instagramie"

Gwiazdy
Maja Sablewska zapewnia, że Instagram jest dla niej największą kopalnią inspiracji i trendów. Celebrytka chętnie wrzuca do sieci swoje zdjęcia, głównie te, w których odkrywa brzuch. Dodała, że stara się prowokować swoich obserwatorów zdjęciami, które udostępnia. Nic więc nie zapowiada, żeby Maja opamiętała się w publikowaniu roznegliżowanych zdjęć: Sablewska uważa, że jej programy oraz porady są skarbnicą wiedzy dla wielu osób. Maja przekonuje, że wiele osób inspiruje również swoim Instagramem. Dostrzega ogromne zmiany w stylu Polaków. Celebrytka zapewnia, że przewróciła już do góry nogami szafy wielu Polek. Dodała odwagi, zachęciła do radykalnych zmian i udowodniła, że trendami można się bawić w każdym wieku, niezależnie od typu sylwetki, wykonywanego zawodu czy miejsca zamieszkania.
Rząd szybko przyjmie zmiany w programie 500+. 6,8 mln dzieci otrzyma pieniądze

Rząd szybko przyjmie zmiany w programie 500+. 6,8 mln dzieci otrzyma pieniądze

Polska
- W przyszłym tygodniu we wtorek rząd przyjmie zmiany w programie 500+, które umożliwią wypłacanie świadczenia już na każde dziecko - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i pracy. - Dosyć szybko będziemy to procedować. (...) 1 lipca możliwość składania wniosków online, 1 sierpnia - drogą papierową. Wszystkie osoby, które będą uprawnione - 6,8 mln dzieci - otrzymają pieniądze - zapewnił.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 50następne