Wyniki wyszukiwania dla:

zmiana płci

Liczba wyników: 417

Zmiana dokonywała się po cichu przez 40 lat. Niepokojące odkrycie naukowców

Zmiana dokonywała się po cichu przez 40 lat. Niepokojące odkrycie naukowców

Technologia
Kryzys klimatyczny może znacznie utrudnić loty transatlantyckie - taki wniosek płynie z nowych badań. Chodzi o prądy strumieniowe i występujące w ich pobliżu pionowe uskoki wiatru. Naukowcy odkryli, że ocieplenie klimatu doprowadziło do zwiększenia prędkości wiatru wraz z wysokością. Kiedy więc samolot lecący prądem strumieniowym wpada w uskok, targają nim coraz silniejsze turbulencje. Siła turbulencji może doprowadzić do tego, że linie lotnicze będą musiały zrezygnować z korzystania z prądów. Spowoduje to wydłużenie czasu przelotu, a co za tym idzie, wzrost emisji i kosztów paliwa. Korzystanie z prądów strumieniowych ma obecnie kluczowe znaczenie dla linii lotniczych. Konieczność zrezygnowania z nich na pewno odciśnie piętno na lotach transatlantyckich. Co więcej, wyniki badań wskazują, że zmiany nad naszymi głowami następowały w ciszy przez ostatnie 40 lat. Istnieje niebezpieczeństwo, że o innych poważnych zmianach w globalnej cyrkulacji powietrza nie mamy pojęcia.
Jest nadzieja dla Macieja Kota. Wyraźna poprawa

Jest nadzieja dla Macieja Kota. Wyraźna poprawa

Zimowe
Duża zmiana u Macieja Kota! Polak zniwelował często popełniany błąd. Wszystko dzięki treningom u Macieja Maciusiaka. Jeśli będzie w stanie jeszcze podnieść swoją formę, zimą może być o niebo lepiej niż poprzednio. Skoki po szkoleniu u polskiego trenera oglądał ojciec naszego reprezentanta. - Zdziwiło mnie to, ale wszystkie próby Maćka były proste. Nie kręciło go! - wyjawia Rafał Kot.
Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Polska
- Reformę minister Anny Zalewskiej oceniam bardzo dobrze – powiedział w programie "Money. To się Liczy” Dariusz Piontkowski, szef resortu edukacji. – To jest zmiana, która pozwoli nam lepiej uczyć polską młodzież, ona dobrze przysłuży się młodym ludziom. Ale jak każda duża zmiana być może będzie potrzebowała jakiejś korekty, jeśli będzie taka potrzeba. Reforma na razie odbywa się w szkołach podstawowych, za chwilę wejdzie do szkół średnich i wtedy będziemy mogli ją całościowo ocenić. Jeśli dziś szkoły narzekają na brak klas i zmianowość, to znaczy, że samorządy źle przygotowały się do reformy, o której wiadomo od 2016 r.
Obniżka PIT.

Obniżka PIT. "Kto nie ryzykuje, nie pije szampana"

Polska
- Obniżenie podatku PIT to dobry pomysł - powiedział w programie „Money. To się liczy” Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Myślę, że jeśli wzrost PKB nie zejdzie poniżej 3 proc. – jak zakłada rząd – ta zmiana nie wywoła żadnych perturbacji. Gorzej jeśli w ciągu roku czy dwóch koniunktura się załamie. Ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. PiS zaryzykował z 500+ i to był dobry krok. Teraz pojawiają się niepokojące sygnały z Niemiec o spowolnieniu, ale polska gospodarka sobie radzi. To pierwsza obniżka PIT-u od czasu Zyty Gilowskiej. Polakom zostanie w kieszeni kilkaset złotych. Pochwalam.
Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Polska
- Reformę minister Anny Zalewskiej oceniam bardzo dobrze – powiedział w programie „Money. To się Liczy” Dariusz Piontkowski, szef resortu edukacji. – To jest zmiana, która pozwoli nam lepiej uczyć polską młodzież, ona dobrze przysłuży się młodym ludziom. Ale jak każda duża zmiana być może będzie potrzebowała jakiejś korekty, jeśli będzie taka potrzeba. Reforma na razie odbywa się w szkołach podstawowych, za chwilę wejdzie do szkół średnich i wtedy będziemy mogli ją całościowo ocenić. Jeśli dziś szkoły narzekają na brak klas i zmianowość, to znaczy, że samorządy źle przygotowały się do reformy, o której wiadomo od 2016 r.

"Futro z misia". Krzysztof Kwiatkowski: Źli chłopcy sa popularni wśród płci pięknej

Polska
Ekipa kultowej komedii "Chłopaki nie płaczą": Michał Milowicz, Cezary Pazura, Edward Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Bohdan Łazuka i Olaf Lubaszenko, powraca! Tych i wielu innych aktorów już wkrótce zobaczymy w sensacyjnie śmiesznej komedii o przekręcie prawie doskonałym. Byliśmy na planie zdjęciowym do filmu "Futro z misia", gdzie reporter Wirtualnej Polski Oskar Netkowski rozmawiał z Krzysztofem Kwiatkowski. Koniecznie zobaczcie tę rozmowę.
Miał dziwny ślad na ramieniu. Diagnoza musiała nim wstrząsnąć

Miał dziwny ślad na ramieniu. Diagnoza musiała nim wstrząsnąć

Ciekawostki
Pewien 58-latek z Florydy zgłosił się do lekarza z dziwnym śladem na ramieniu. Zmiana powiększała się od pięciu miesięcy i od czasu do czasu powodowała ostry, kłujący ból. Lekarze długo nie wiedzieli, co dolega mężczyźnie. Standardowe sposoby leczenia nie przynosiły skutku. Przełom stanowiło wyznanie pacjenta. Mężczyzna przez 30 lat zajmował się polowaniem na pancerniki. Dzięki temu lekarze doszli do wniosku, że mężczyzna choruje na trąd. Pancerniki są nosicielami bakterii powodującej tę prawie zapomnianą już w USA i Europie chorobę. Prawie wszystkie przypadki trądu, wykrywane na Florydzie, są spowodowane kontaktem ze zwierzęciem. Bakteria rozprzestrzenia się poprzez ich wydzieliny i może przetrwać w środowisku do 8 miesięcy. Diagnozowanie trądu stanowi wyzwanie z powodu długiego okresu inkubacji choroby, który trwa nawet 12 lat. Dzięki kuracji antybiotykami łowca pancerników z Florydy wrócił do zdrowia, a ślad na ramieniu zniknął.
Budowa CPK. Mieszkańcy Baranowa i okolic czekają na decyzje

Budowa CPK. Mieszkańcy Baranowa i okolic czekają na decyzje

Finanse
W związku z budową megalotniska wielu ludzi, którzy obecnie mieszkają w Baranowie, Wiskitkach i Teresinie, będzie musiało szukać sobie nowych domów. - Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z odszkodowaniem albo otrzymaniem nieruchomości zamiennej - przypomina Konrad Majszyk, rzecznik CPK. - W specustawie dotyczącej CPK jest opisana kwestia wykupu nieruchomości i mechanizmy przy tej inwestycji są korzystniejsze niż przy specustawach, z których korzysta się przy budowie dróg.
Przypadkowe odkrycie. Szkolne podręczniki czeka zmiana

Przypadkowe odkrycie. Szkolne podręczniki czeka zmiana

Ciekawostki
Naukowcy z Uniwersytetu w Adelaidzie zaproponowali nowy model formowania się skorupy kontynentalnej młodej Ziemi. Zbadano wiek i radioaktywność 76 tysięcy próbek skał z różnych stron świata. Okazało się, że skorupa wczesnych kontynentów mogła być dużo grubsza niż dotychczas sądzono, a kontynenty istniały już 4 miliardy lat temu. Nie były to jednak te lądy, jakie znamy dzisiaj z mapy. Zniknęły one bezpowrotnie, zanim rozwinęło się jakiekolwiek życie. Dotychczasowy model zakładał, że 4 mld lat temu lądów na Ziemi było niewiele. Naukowcy są zdania, że pradawne kontynenty zniknęły ze względu na wysoki poziom radioaktywności skorupy. Promieniowanie powodowało wzrost temperatury. Skały szybciej się rozpadały i łatwiej niszczyły je ruchy tektoniczne. Pradawne kontynenty po prostu zapadły się pod Ziemię bez śladu. Odkrycia dokonano przez przypadek, gdy naukowcy próbowali oszacować wpływ radioaktywnych skał na topnienie lodu na Antarktydzie.

"Lepper 2.0." uderza w Kosiniaka-Kamysza. Jest reakcja

Polska
"Zero wartości, dużo konformizmu" - napisał o PSL-u Michał Kołodziejczak. Co na to Władysław Kosiniak-Kamysz? - Na jego miejscu szukałbym przyjaciół, a nie wrogów. Mamy się czym pochwalić w zakresie działalności rolniczej. Cywilizacyjna zmiana nastąpiła dzięki PSL. Kołodziejczak był kiedyś radnym PiS-u - może to kolejny bat na opozycję? Napsuje trochę krwi w kampanii, ale nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wymachiwanie szabelką nie przynosi efektu, wieś jest pragmatyczna - komentował w programie "Tłit".
Zmiana składek na ZUS. Rzecznik interweniuje u premiera

Zmiana składek na ZUS. Rzecznik interweniuje u premiera

Polska
- Dziś napiszę list do premiera. Sytuacja jest poważna, problem jest bardzo poważny, chciałbym, żeby się odbyła odpowiedzialna dyskusja, pozapolityczna, popatrzmy na systemy w innych krajach i zmieńmy w końcu ten patologiczny, chory, niesprawiedliwy i niemoralny system ryczałtowego ZUS dla przedsiębiorców - mówił w programie "Money. To się liczy", Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.
Korzystanie z komórki zmienia nasz szkielet. Najnowsze doniesienia naukowców

Korzystanie z komórki zmienia nasz szkielet. Najnowsze doniesienia naukowców

Ciekawostki
Naukowcy z australijskiego Uniwersytetu Słonecznego Wybrzeża przeanalizowali tysiące zdjęć rentgenowskich głowy osób w wieku od 18 do 86 lat. Odkryli, że u młodych ludzi z tyłu czaszki coraz częściej pojawia się kostny guzek. Fachowa nazwa tej cechy anatomicznej to nadmierna guzowatość potyliczna zewnętrzna. Jest to normalna, nie utrudniająca życia przypadłość. Dawniej jednak dużo rzadsza niż dziś. Zdaniem Dr Davida Shahara, tak nasz szkielet adaptuje się do używania smartfonów i tabletów. Choć wydaje się to niezwykłe, należy pamiętać, że nasze kości to żywa tkanka, która przez całe życie dopasowuje się do warunków, na jakie jest wystawiona. Jeśli wykonujemy ciężką, fizyczną pracę, kości z czasem będą grubsze. Gdy sobie to uświadomimy, obecność kostnego guzka z tyłu głowy nie jest już taka dziwna. Średnia waga naszej głowy to około 4,5 kg - tyle co spory arbuz. Gdy pochylamy się nad smartfonem, oglądając na przykład śmieszne koty, miejsce, gdzie mięśnie szyi łączą się z czaszką, jest bardzo obciążone. By sobie z tym poradzić i wzmocnić czaszkę, organizm nadbudowuje tkankę kostną, a ciężar głowy rozkłada się szerzej. Co ciekawe, to nie jedyna taka zmiana anatomiczna w czasach współczesnych. Niemieccy naukowcy odkryli, że szkielety dzieci w ciągu ostatnich 10 lat stały się cieńsze. Badacze sądzą, że to z powodu mniejszej ilości ruchu.
Frasyniuk atakuje Schetynę. Kluzik-Rostkowska komentuje

Frasyniuk atakuje Schetynę. Kluzik-Rostkowska komentuje

Polska
Władysław Frasyniuk stwierdził, że Grzegorz Schetyna powinien odejść, bo "to nie jest lider, który budzi nadzieję". - Władysław ma pełne prawo głosić, co głosi, ale ja z tymi opiniami się nie zgadzam. Nie uważam, że jest potrzebna zmiana lidera PO - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit". Odniosła się do faktu, że szef PO przoduje w rankingu braku zaufania. - Kaczyński brylował w braku zaufania od lat i nie przeszkodziło mu to wygrać wybory. Udało mu się zbudować koalicję, a nie było to łatwe. PO murem za Schetyną - bylibyśmy całkowicie nieracjonalni, gdybyśmy uważali inaczej - dodała posłanka.
Polacy pokochali energię ze słońca. Teraz ME robi wszystko, by nadążyć za przedsiębiorczymi Polakami

Polacy pokochali energię ze słońca. Teraz ME robi wszystko, by nadążyć za przedsiębiorczymi Polakami

Finanse
 - Polacy świetnie to czują stąd zmiany ustawowe i rozszerzenie definicji prosumentów i beneficjentów tego systemu wsparcia. Za to my teraz teraz stoimy przed wyzwaniem włączenia tych instalacji w system. To wspiera nasza energetykę, może to nie jest duża zmiana, ale należy pielęgnować zaradność naszych obywateli - mówi money.pl wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
Banki.

Banki. "Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem"

Nowe technologie
- Klienci oczekują łatwości. Jakość jest wymogiem. My musimy im zapewnić bezpieczeństwo i dobre produkty – tak w rozmowie z money.pl potrzeby klientów bankowości definiuje Marcin Bodnar odpowiedzialny w BNP Paribas Bank Polska za bankowość cyfrową. Jak zapowiada w III kwartale tego roku bank wdroży swoje rozwiązania GoBanking oraz GoOnline, których elementem ma być zapewnienie ciągłości podejmowanych decyzji niezależnie od wykorzystywanej metody. – Klient może branie pożyczki zacząć w komórce, kontynuować w internecie, a dokończyć w oddziale – obrazowo wyjaśnia Marcin Bodnar, który przekonuje, że stałym elementem współczesnego biznesu jest zmiana. I to m.in. dlatego "banki kochają fintechy". – Nie jest to miłość bezgraniczna, to miłość z rozsądku – dodaje.
Zmienili definicję kilograma. Podręczniki czekają zmiany

Zmienili definicję kilograma. Podręczniki czekają zmiany

Wiadomości
"Le Grand K" - odważnik z 1879 r., przestał być wzorem kilograma. Nowy wyznacznik ma podstawę w stałej Plancka. Decyzja, że francuski odważnik straci swoją rolę, zapadła 7 miesięcy temu podczas Generalnej Konferencji Miar. Kilogram to nie jedyna jednostka, która uległa zmianie. Mowa także o Amperze, Kelwinie i molu. Dlaczego wzorzec został zastąpiony równaniem? Według metrologów, nawet specjalnie zabezpieczony odważnik może ulegać zmianom. Stała Plancka jest niezmienna i co więcej, niezmienna nie tylko na Ziemi. Co zmiana oznacza dla nas? Otóż nagle kilogram nie będzie znaczył mniej czy więcej. Nie schudniemy, nie przytyjemy, nie kupimy więcej lub mniej, ale będzie łatwiej odmierzać masy mniejsze od kilograma. To szczególnie ważne np. w medycynie przy tworzeniu leków i precyzyjnym odmierzaniu ich dawek.
Snapchat wprowadził filtr zmieniający płeć

Snapchat wprowadził filtr zmieniający płeć

Technologia
 W redakcji WP testujemy zmianę płci na snapchacie. Aplikacja korzysta z rozpoznawania twarzy uczenia maszynowego do zmiany płci w czasie rzeczywistym.
Minister potwierdza. Galopujące ceny mogą wstrzymać budowę dróg w Polsce

Minister potwierdza. Galopujące ceny mogą wstrzymać budowę dróg w Polsce

Polska
- Nie mamy instrumentów, którymi możemy wpływać na ceny materiałów budowlanych i robocizny. Stale trwa analiza możliwości i ewentualnych konsekwencji dużych podwyżek cen - mówił money.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Minister przyznał też, że sytuacja branży budowlanej może pokrzyżować rządowe plany budowy dróg: Jeśli będzie tak, że kolejne przetargi będą konstruowały się na dużo wyższym poziomie cenowym, będzie musiała ulec skróceniu lista inwestycji. Jedynym rozwiązaniem jest zmiana planu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego - mówił Andrzej Adamczyk.
Radioaktywne lodowce

Radioaktywne lodowce

Nauka
Postępująca zmiana klimatu ujawniła nowy problem, nad którym muszą pochylić się badacze. Mowa o radioaktywnych związkach, które w wyniku m.in. katastrofy w Czarnobylu i Fukushimie dostały się do wnętrza pokrywy lodowej. Związki te przeniosły się na gigantyczne odległości.
Zaoszczędzisz nawet 3000 zł rocznie. Jest na to prosty sposób

Zaoszczędzisz nawet 3000 zł rocznie. Jest na to prosty sposób

Porady
Wysokie rachunki za wodę są zmorą wielu rodzin. Tymczasem wystarczy zmiana swoich przyzwyczajeń, by zaoszczędzić sporą kwotę i przy okazji chronić środowisko. Oszczędzanie wody ma naprawdę same korzyści. 

"Potrzebna jest dobra zmiana". Jacek Saryusz-Wolski chce "remontu" Unii Europejskiej

Polska
- Unia będzie, bo jej założenia są mądre. Unia będzie, bo jest potrzebna, a koszt rozpadu by był tak ogromny, że nie do zaakceptowania. Gdyby Unia miała się rozpadać, Polska by była ostatnim gaszącym światło. W Unii Polska kwitnie - powiedział w "Racji Stanu" Jacek Saryusz-Wolski. Europoseł zaznaczył jednak, że bez zmiany kursu się nie obędzie: - Potrzebna jest dobra zmiana i reforma Unii Europejskiej. Unia do remontu. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 20następne