Wyniki wyszukiwania dla:

zenon martynik

Liczba wyników: 26

Spółka Energa oddała się pod opiekę Matki Boskiej. Mamy komentarz księdza

Spółka Energa oddała się pod opiekę Matki Boskiej. Mamy komentarz księdza

Styl życia
Państwowa spółka energetyczna została zawierzona Matce Boskiej. Energa w czwartek oddała się pod opiekę Opatrzności Bożej. Uroczystość odbyła się w gdańskim kościele, który na jej czas przybrał barwy spółki. Dodajmy - spółki, którą kierują działacze PiS. W świątyni pojawiły się reklamy z logiem firmy, a pracownicy Energi złożyli pod ołtarzem kosze z darami. Tak prezes Grzegorz Ksepko opowiadał o przyszłości spółki… z bożym światłem.Mam nadzieję, że nie zabraknie nam tego bożego prądu na naszej drodze, tego bożego światła. I że nasza firma będzie się rozwijać, będzie bezpieczna, będzie chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych, także św. Michała Archanioła, do którego żeśmy się tutaj przed chwilą modlili.W Dzień Dobry TVN ksiądz Zenon Hanas przekonywał, że nie ma nic złego w zawierzeniu państwowej spółki Matce Boskiej. To budzi zdziwienie, ale kiedy prezydent USA woła: God Bless America, to nie budzi sensacji. Nie ma nic nagannego, że szef firmy językiem religijnym wyraża swoją troskę o podwładnych. Nie wykluczałbym Boga również w tej sferze. Amerykanie mieliby z tym znacznie mniejsze problemy niż my w Europie.
Z czego spowiadają się Polacy?

Z czego spowiadają się Polacy?

Psychologia
Wraz ze zmianą obyczajów zmieniła się lista grzechów, z której spowiadają się Polacy. W "Dzień Dobry TVN" ks. Zenon Hanas, pallotyn wyjaśnił, czy człowiek, który zabił, dostaje rozgrzeszenie. Jak polski kler zapatruje się na przewodnictwo papieża Franciszka w Kościele?
Przeklinanie po katolicku

Przeklinanie po katolicku

Styl życia
- Przekleństwa służą przede wszystkim temu, żeby wyrazić nasze emocje - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" dr Ewelina Kwapień z Zakładu Języka Polskiego i Dialektologii UW. Jak przeklinać po katolicku? Na to pytanie odpowiedział znawca mass mediów ks. Zenon Hanas. - Bardzo powszechne wśród młodzieży jest używanie przekleństw w języku angielskim - dodał licealista i gitarzysta Marcin Patrzałek.
Zenon Plech o GP Polski: Trzeba mieć farta

Zenon Plech o GP Polski: Trzeba mieć farta

Polska
Zenon Plech w przeszłości startował nawet przy stutysięcznej publiczności. Jak ocenia on przygotowania do GP Polski w Warszawie? - Cudowne wrażenia. Jest okazale, pięknie. Będą piękne zawody - stwierdził legendarny polski żużlowiec. Kto z Polaków może wg Plecha najbardziej namieszać na Stadionie Narodowym? - Trzeba mieć farta i dzień. Całą czwórkę stać na dobry wynik. Życzę wszystkim, by byli w półfinale - powiedział.
Neurochirurg odradza

Neurochirurg odradza "Lewemu" grę z Barceloną

Piłka nożna
Po tym, jak podczas meczu 1/2 finału Pucharu Niemiec pomiędzy Bayernem i Borussią Robert Lewandowski doznał wstrząśnienia mózgu oraz złamania kości zatoki szczękowej i przegrody nosowej, kibice w Monachium zadają sobie pytanie, czy polski napastnik będzie w stanie zagrać 6 maja w półfinale Ligi Mistrzów z FC Barceloną. - Jeśli to jest tylko wstrząśnienie, to nie widzę problemów, żeby mógł wystąpić w najbliższym meczu. Jednak gra ze złamaną szczęką, która tak szybko się nie zagoi, byłaby lekkomyślnością. Już raz miał uraz szczęki, więc uważam, że jest zbyt cennym graczem, by na jeden mecz podejmować aż tak duże ryzyko - uważa profesor Zenon Mariak z Kliniki Neurochirurgii w Białymstoku.
poprzednie1 2 następne