Wyniki wyszukiwania dla:

zbrodnia

Liczba wyników: 206

Prolog: Bartosz Szczygielski

Prolog: Bartosz Szczygielski

Kultura
- Jako czytelnicy zaczęliśmy się domagać mocniejszych wrażeń, bo na co dzień ich nie mamy - mówi w Prologu Bartosz Szczygielski, którego "Serce" przepełnione jest wstrząsającymi zbrodniami.
Bronia Zamachowska ucieka do taksówki przed paparazzi

Bronia Zamachowska ucieka do taksówki przed paparazzi

Gwiazdy
Po roli w Powidokach Andrzeja Wajdy Bronisława Zamachowska coraz śmielej radzi sobie w świecie filmu. Dziewczynka wcieliła się w postać Niki, córki malarza Władysława Strzemińskiego, który rozstał się z żoną. Zamachowski wyjaśniał potem, że Bronia dostała rolę niezależnie od sławy swoich rodziców. Córka Zamachowskiego wystąpiła również na konferencji prasowej, podczas której ogłoszono nominacje do Orłów. Obiecujące początki kariery 17-latki stały się jednym z tematów poruszonych w Dzień Dobry TVN. Bronia u boku ojca zapewniała, że nie wybrała jeszcze kierunku, w którym chce się rozwijać. Choć nie miała problemu z występem przed kamerą, nieco ostrożniej przeszła obok paparazzi. Wsiadając do taksówki, nie reagowała na zaczepki fotoreporterów.
Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 1

Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 1

Styl życia
Ewa Winnicka  wraz z reporterem Dionisiosem Sturisem wróciła do zbrodni z 2011 roku. Właśnie wtedy Damian Rzeszowski, Polak mieszkający na wyspie Jersey zabił 6 osób, w tym swoją żonę i dwójkę dzieci. Dziennikarze prześledzili losy sprawcy i starali się znaleźć wytłumaczenie tej szokującej tragedii.
Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo

Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo

Wiadomości
To był luty 1981 r. W rowie w Sioux Falls w USA odnaleziono owinięte zakrwawionym kocem ciało noworodka. Nikt nie zgłosił zaginięcia dziecka. Kiedy wszystkie tropy się urwały, policja zamknęła śledztwo. Teraz, po 38 latach, prokuratura oskarżyła o zabicie dziecka 57-letnią kobietę - matkę chłopca. Jak to możliwe? Po latach policjanci postanowili wykorzystać w śledztwie nowoczesne technologie. Ciało noworodka zostało ekshumowane w 2009 r. Udało się ustalić jego DNA. Nowe śledztwo niewiele dało, ale DNA przekazano dalej. Prywatna firma, wykorzystująca otwarte bazy danych genetycznych i badająca drzewa genealogiczne wskazała kilka rodzin, które mogą być zamieszane w zbrodnię z 1981 roku. Policyjni detektywi przeanalizowali nowe wskazówki i trafili na kobietę, która wciąż mieszkała w Sioux Falls. W ten oto sposób, po 38 latach, Andrew John Doe doczekał sprawiedliwości.
Polacy zamordowani w lesie. Niemcy pokazali setki ich osobistych rzeczy

Polacy zamordowani w lesie. Niemcy pokazali setki ich osobistych rzeczy

Wiadomości
Niemieccy archeolodzy zaprezentowali 400 przedmiotów odnalezionych w miejscach masowych egzekucji z 1945 r. Są to rzeczy osobiste należące do Polaków zesłanych do Niemiec na przymusowe roboty i radzieckich jeńców. Wśród artefaktów jest polski modlitewnik, ubrania, sztućce i buty, które skonfiskowano ofiarom przed śmiercią. Wykopaliska przeprowadzono w trzech miejscach egzekucji. Rozkaz wydał generał Waffen SS Hans Kammler, który po wojnie zaginął i nigdy nie został osądzony. W lasach koło Arnsbergu, w Nadrenii Północnej-Westfalii, zastrzelono wtedy 71 osób: 61 kobiet, 10 mężczyzn i 1 dziecko. W okolicy Warstein zabito 57 osób zmuszonych do kopania okopów dla wojska. W trzeciej lokacji, niedaleko Eversbergu, Niemcy zamordowali 80 osób, których zwłoki zakopano w leju po moździerzu. Choć groby ofiar zostały ekshumowane już w 1946 r., badacze liczą, że wykopaliska będą pomocne w rekonstrukcji ostatnich chwil zamordowanych polskich przymusowych robotników. Ze wszystkich 208 ofiar po wojnie zdołano zidentyfikować tylko 14 osób. Badania przeprowadziło stowarzyszenie zrzeszające miasta i gminy z Westfalii (LWL), razem z ochotnikami. Prezes LWL podkreślił w oświadczeniu, że zbrodnie są częścią niemieckiej historii, a badania są formą sprzeciwu wobec prób wybielania tamtego okresu przez niemiecką skrajną prawicę.
Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 4

Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 4

Styl życia
- Damian był postrzegany jako ofiara. Romantyczna postać, która tęskniła za domem. Polscy internauci wyrażali takie opinie - opowiada autorka książki "Głosy. Co się wydarzyło na wyspie Jersey". Katarzyna Winnicka wraz z drugim reporterem Dionisiosem Sturisem wróciła do zbrodni sprzed 8 lat. W 2011 roku Damian Rzeszowski, Polak mieszkający na wyspie Jersey, zabił sześć osób, w tym dwójkę swoich dzieci oraz żonę. 
Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 2

Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 2

Styl życia
- Śmierć szóstki osób schodzi na dalszy plan, na pierwszym planie pojawiają się popisy oratorskie brytyjskich ekspertów, którzy spierają się w jakim stanie był Damian w momencie popełnienia zbrodni – mówi Ewa Winnicka autorka książki "Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey".
Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 3

Kulisy zbrodni na wyspie Jersey. Polak zabił swoją rodzinę cz. 3

Styl życia
Ewa Winnicka w swojej książce "Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey" wróciła do zbrodni z 2011 roku. Właśnie wtedy imigrant z Polski, Damian Rzeszowski zamordował sześć osób w tym swoją żonę i dwójkę dzieci. Winnicka wraz z reporterem Dionisiosem Sturisem opisuje kulisy masakry, starając się znaleźć jej przyczynę.
Zabił żonę i 2 córki

Zabił żonę i 2 córki

Zdrowie
Shanann Watts i jej dwie córeczki zniknęły pewnego dnia z domu. Zrozpaczony mąż i ojciec - Chris Watts, apelował w mediach o ich powrót. Prawda okazała się jednak bardzo brutalna. Kobieta i dzieci nie zostawiły męża.  
Andrij Deszczyca:

Andrij Deszczyca: "Nie możemy dopuścić, aby podobne sytuacje zaistniały w przyszłości"

Polityka
Rok 2019 to na Ukrainie rok Stepana Bandery. Działacz z czasów II wojny światowej jest postacią wywołującą skrajne emocje. - To prawda, Stepan Bandera budzi kontrowersje. Jego postać na Ukrainie też jest kontrowersyjna. Potrzebujemy czasu, żeby przeanalizować działania Bandery. Rozumiem, jak jest odbierany w Polsce. Trudno, żeby ta postać łączyła - stwierdził Andrij Deszczyca w rozmowie z Michałem Kobosko. - Na Ukrainie on jest odbierany jako jeden z liderów, którzy walczyli o niepodległość Ukrainy. Deszczyca dodał, że polityk i jego towarzysze działali w warunkach wojny, jednak osoby odpowiedzialne za zbrodnie, powinny ponieść konsekwencje. - Działania muszą być potępione. Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce, był gościem nowego odcinka "Racji Stanu".

"Kościół absolutnie potępia pedofilię". Na pogrzeb biskupa Wesołowskiego przyszło wielu księży

Polityka
- To jest narzędzie szatana. Kościół potępia pedofilię - stwierdził kategorycznie ks. Rytel-Andrianik w programie "Bierzyński na żywca". A jednak na pogrzebie biskupa Wesołowskego nie brakowało przedstawicieli Kościoła. - Każdy, nawet zbrodniarz, ma prawo do pochówku - stwierdził gość Jakuba Bierzyńskiego. 
Duża operacja CBŚP na Mazowszu. 14 zatrzymanych

Duża operacja CBŚP na Mazowszu. 14 zatrzymanych

Polska
Zbrojna grupa "Jokera" i "Młodego" rozbita. Policja zatrzymała 14 osób i przejęła kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, broń oraz materiały wybuchowe. Gang działał na południu Mazowsza od trzech lat.
Ryszard Petru oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Ryszard Petru oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego

Polska
- PiS w pełni kontrolował moment rozpoczęcia obrad. Celowo dogadali się, by Kaczyńskiego nie było (...) Szef partii rządzącej powinien zabrać w tej sprawie głos, mógł to być głos wygaszający, spokojny - stwierdził Ryszard Petru (Teraz!) w programie "Tłit", komentując nieobecność prezesa PiS na minucie ciszy w Sejmie ku czci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pierwsze posiedzenie po tragedii odbyło się w ubiegłym tygodniu. - Kaczyński tchórzliwie się schował. Odezwie się, gdy tematy dominujące będą inne. Zakładam, że w ogóle tej zbrodni nie zauważył - kontynuował Petru. Oskarżył PiS o "język nienawiści, język agresji i brak symetrii". - Ci, którzy palą moją kukłę, są w porządku, śledztwo jest umarzane, a jakikolwiek sygnał o Kaczyńskim, że jest tchórzem, od razu trafia do prokuratury - podsumował Petru.
Duda nie zgadza się z tezą o

Duda nie zgadza się z tezą o "mordzie politycznym”. "Wątpię w to”

Polska
- Wątpię w to, żeby można było mówić o mordzie politycznym w sytuacji, kiedy tej straszliwej zbrodni dopuszcza się człowiek, który ma poważne problemy psychiczne – powiedział w ekskluzywnym wywiadzie udzielonym Marcinowi Makowskiemu dla Wirtualnej Polski prezydent Andrzej Duda. I dodał, że niektóre słowa polityków "idą za daleko". Przyznał też, że nie może powiedzieć, by wszystkie jego dotychczasowe wypowiedzi „były w porządku”. Duda stwierdził, że niektóre swoje tweety kasował jeszcze przed ich wysłaniem.
Bronisław Komorowski:

Bronisław Komorowski: "Dobre życie i dobra służba Polsce nie będą zapomniane"

Polska
- Wszyscy jesteśmy tu z potrzeby serca, zaznaczenia swojego bardzo negatywnego stosunku do zjawisk, które owocują takimi zbrodniami. Będzie trwało w naszych sercach poczucie wdzięczności dla dokonań Pawła Adamowicza przez 20 lat prezydentury w Gdańsku - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski Mikołajowi Kunicy z Wirtualnej Polski.
Prolog: Mariusz Zielke

Prolog: Mariusz Zielke

Wywiady
- Zło się dzieje, jest niestety dość powszechne. Starałem się napisać o ludziach przegranych, a którzy dzięki jednej zmianie mogliby się stać kimś innym, mogliby nie wmieszać się w zbrodnię. Chciałem, żeby czytelnik poznał te osoby od innej strony – opowiada Mariusz Zielke, autor kryminału „Dobre miasto”.
Kaczyński na pogrzebie Adamowicza? Komentarz Zdzisława Krasnodębskiego

Kaczyński na pogrzebie Adamowicza? Komentarz Zdzisława Krasnodębskiego

Polska
Zdzisław Krasnodębski pytany był w programie "Tłit", czy prezes Jarosław Kaczyński powinien pojawić się na pogrzebie Pawła Adamowicza. Wiadomo, że będzie tam prezydent i premier. - Nie wiem, czy akurat prezes. To decyzja pana prezesa i kierownictwa PiS. Pan prezydent ma inną rolę, jest głową państwa. Nie jest to sprawa polityki partyjnej - komentował. - Mając poczucie wielkiej tragedii i zbrodni popełnionej na oczach tysięcy ludzi, będąc poruszeni, powinniśmy zachować dystans - wskazał.
Specjalista o zabójcy Adamowicza.

Specjalista o zabójcy Adamowicza. "To nie był niepoczytalny człowiek"

Polska
Kryminolog dr Paweł Moczydłowski przeanalizował zachowanie Stefana W. - Mamy do czynienia z człowiekiem, który się w jakiś sposób cieszy. Zaplanował sobie jakieś widowisko, zadał zbrodnicze ciosy prezydentowi Gdańska i czekał aż go zabiorą. Nie miał żadnego innego planu B, C czy D. Chciał zaistnieć poprzez tę zbrodnię - powiedział były szef więziennictwa. Kryminolog skomentował też poprzednie przewinienia 27-latka. - W jego biografii przestępczej mamy do czynienia z działaniami widowiskowymi. Chciał mieć władzę i kontrolę nad innymi. On to lubi. Potem kąpał się w konsumpcji, co wyraźnie pokazuje, że tracił kontakt z rzeczywistością. To nie jest zaplanowane działanie profesjonalnego przestępcy. On się nacieszał dominacją nad innymi ludźmi - podsumował.
Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Polska
- Jerzy Owsiak nie może zejść z placu boju - stwierdził Lech Wałęsa, komentując jego decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. - Mam nadzieję, że uda się powstrzymać Owsiaka. Ale nie powinniśmy wywierać na niego takiego nacisku. Jestem murem za Owsiakiem, ale trzeba mu dać parę dni, tygodni. Widać, ze strasznie to przeżył. Doszło do zbrodni, zginął człowiek, zmieniła się Polska. Musi mieć chwilę na decyzję. Wierzę, że wróci, bo dobrem musi zwyciężać zło. WOŚP jest bardzo ważna - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". Odnosząc się do nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla dla Owsiaka, dodał: "Dla Owsiaka więcej niż Nobel. Ma je tysiące przyznanych w polskich domach".

"Straszna zbrodnia". Marek Belka o zabójstwie Pawła Adamowicza

Polska
- To, co wydarzyło się w Gdańsku, to straszna zbrodnia - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Belka, były prezes NBP. - Niestety, jest ona produktem nasilającej się fali nienawiści w naszym kraju. To jest niestety rzecz, którą niektórzy przewidywali. - Chciałbym wierzyć, że to może coś w nas zmienić. Ale nie sądzę, by naraz zastępy aniołów zstąpiły z nieba i zastąpiły naszych obywateli i polityków. W końcu przeżyliśmy tragedię smoleńską, kiedy też były apele o jedność, a wiadomo, jak się skończyły - dodał.
Prolog: najlepszy prezent, jaki możesz zrobić sobie i bliskim pod choinkę

Prolog: najlepszy prezent, jaki możesz zrobić sobie i bliskim pod choinkę

Kultura
Książki, bardzo dużo książek! Idealne na prezent. Idealne, by się zrelaksować. W tym odcinku "Prologu" znalazło się zestawienie książek, które warto poznać jeszcze przed końcem roku. Kryminalne historie z "Opowiem ci o zbrodni", thriller o dziewczynce, która ocalała z pożaru... Zobaczcie odcinek.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 10następne