Wyniki wyszukiwania dla:

zbigniew ziobro

Liczba wyników: 601

Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Polska
- Twórca znaku "Solidarność" sprzedał prawa do jego używania związkowi. To on jest jego właścicielem, czy to się komuś podoba czy nie. To nasze narodowe dobro, tym bardziej jest mi przykro, że znak jest szargany przy promocji LGBT. Wypowiadam się nie jako minister, ale jako Polak - mówił wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". Pytany o pomysł Lecha Wałęsy ws. zakazu używania nazwy związku, stwierdził: "Lech Wałęsa mógł rozstrzygnąć tę sprawę po upadku komunizmu, w '89, '90 roku. Wtedy przeciwnie - posługiwał się tą symboliką do bardzo brutalnej walki z rządem Mazowieckiego".
Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Jak trener Robert Podoliński ocenia niedawną falę zwolnień trenerów w ekstraklasie - sytuację, w której w ciągu czterech dni pracę straciło czterech szkoleniowców - Adam Nawałka (Lech Poznań), Ricardo Sa Pinto (Legia Warszawa), Zbigniew Smółka (Arka Gdynia) i Kibu Vicuna (Wisła Płock)? Co ekspert TVP Sport sądzi o zatrudnieniu i szybkim zwolnieniu byłego selekcjonera Adama Nawałki w Lechu? Jak ocenia grę reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka? Czy wyobraża sobie grę kadry z trzema napastnikami w składzie? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 107. odcinka programu "Sektor Gości". Z Robertem Podolińskim rozmawia Michał Bugno.
Kaczyński z Zalewską do Brukseli? Zaskakujący pomysł Rostowskiego

Kaczyński z Zalewską do Brukseli? Zaskakujący pomysł Rostowskiego

Polska
- Skutki deformy spowodowały, że samorządy musiały w 2018 r. wydać 9 mld zł więcej. To półtora raza więcej niż koszt podwyżek dla nauczycieli. Wystarczy nie wyrzucać tych pieniędzy w błoto przez idiotyczną, szkodliwą deformę - przekonywał Jacek Rostowski w programie "Tłit". - Może lepiej, żeby minister Zalewska była w Brukseli niż w Warszawie. Nie będzie w taki sposób niszczyła polskiej edukacji - wskazał. Były wicepremier wyraził radość, że "cała ekipa" PiS jedzie do Brukseli, ale stwierdził, że "wolałby, żeby był tam jeszcze Kaczyński, Morawiecki, Macierewicz, Ziobro". - Widzi pan Kaczyńskiego w Brukseli? - dopytywał Marek Kacprzak. - Bardzo chętnie bym go widział w Brukseli, żeby tylko nie był w Warszawie - odparł Rostowski.
Bujak startuje do PE z list Wiosny. Riposta Leszka Millera

Bujak startuje do PE z list Wiosny. Riposta Leszka Millera

Wiadomości
Leszek Miller był pytany w programie "Tłit" o start Kornela Morawieckiego w wyborach do PE. Przypomniano również cytat Biedronia o "dinozaurach" w Brukseli. - Widzę, że dinozaury wyginęły, ale jaskiniowce zostali - skwitował Miller. Podkreślił, że 64-letni opozycjonista Zbigniew Bujak startuje z listy Wiosny. - My, dinozaury cieszymy się, że przybył jeszcze jeden osobnik - powiedział Miller. 
Patryk Jaki potwierdza: Sebastian Kaleta będzie startował do PE

Patryk Jaki potwierdza: Sebastian Kaleta będzie startował do PE

Polska
- Sebastian Kaleta będzie startował z Warszawy do PE. Potwierdzam - oznajmił Patryk Jaki w programie "Tłit", komentując wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia Wirtualnej Polski. - To osoba, którą bardzo serdecznie wszystkim państwu polecam. Najzdolniejszy polityk młodego pokolenia w Polsce. Warto na niego postawić w tych wyborach - stwierdził. Wiceminister zabrał też głos ws. roszad w ministerstwie sprawiedliwości. Pytany, kto obejmie jego funkcję, jeśli dostanie się do PE, powiedział, że "ma osobę, którą mógłby zarekomendować". Podkreślił jednak, że decyzja w tej sprawie należy do Zbigniewa Ziobro.
Wmawiali mu, że był pijany. Poseł Ajchler od 20 lat choruje na Parkinsona

Wmawiali mu, że był pijany. Poseł Ajchler od 20 lat choruje na Parkinsona

Polityka
Prawicowe media i niektórzy politycy szydzili z posła Zbigniewa Ajchlera twierdząc, że jego nadpobudliwość to wynik problemu alkoholowego. Tymczasem poseł PO od 20 lat cierpi na chorobę Parkinsona, o której nie chciał nikomu mówić. "Wstydziłem się" - wyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską. Tylko nam Zbigniew Ajchler opowiedział, jak radzi sobie z chorobą oraz co czuł, widząc pogardliwe spojrzenia innych polityków.  
Impeachment Dudy? Komentarz Roberta Biedronia

Impeachment Dudy? Komentarz Roberta Biedronia

Polska
Jeśli Andrzej Duda będzie łamał konstytucję, jednym z możliwych ruchów po wyborach jest wprowadzenie impeachmentu - stwierdził w środę w programie "Tłit" szef klubu PO Sławomir Neumann. Do sprawy odniósł się następnego dnia lider Wiosny Rober Biedroń. - W Polsce nie funkcjonuje instytucja impeachmentu, to amerykańska konstrukcja, więc pod względem prawnym jest to niemożliwe - podkreślił. I dodał: "Chciałbym przypomnieć przeszłość. Politycy PO nie byli w stanie zrobić czegoś dużo prostszego - postawić przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro. To jak postawią przed procedurą impeachmentu prezydenta?". - My jako Wiosna zapowiedzieliśmy powołanie komisji sprawiedliwości i pojednania, postawienie przed Trybunałem Stanu odpowiedzialnych za łamanie polskiego prawa - podsumował Biedroń. Zaznaczył, że w przypadku Jarosława Kaczyńskiego, który formalnie jest posłem, można zastosować kodeks karny.
El. ME 2020. Boniek wywarł gigantyczną presję na selekcjonerze.

El. ME 2020. Boniek wywarł gigantyczną presję na selekcjonerze. "Każdy szef tak robi"

Piłka nożna
- Zbigniew Boniek ma tyle odporną psychikę, że nie do końca zawsze bierze odpowiedzialność za swoje decyzje w sposób pełny - mówi Karolina Hytrek-Prosiecka w programie "Druga połowa".
Joanna Scheuring-Wielgus o pedofilii w Kościele. Mówi o niszczeniu akt

Joanna Scheuring-Wielgus o pedofilii w Kościele. Mówi o niszczeniu akt

Polska
- Jest bardzo ścisły sojusz Kościoła z obecnie rządzącą partią. Minister Ziobro nigdy nie zrobi żadnego kroku, który mógłby doprowadzić do wejścia do archiwów kościelnych i wyciągnięcia wszystkiego, co tam jest ukrywane. Boję się, że może być podobnie jak w Niemczech, że te archiwa zaczną być niszczone w polskich kościołach - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". - Do jesieni tylko kilka miesięcy. Jak PiS straci władzę, zrobię wszystko, aby powstała komisja - by zacząć się zajmować tą sprawą jak należy - dodała. Posłanka zdradziła, że od wielu miesięcy przy fundacji "Nie lękajcie się" trwają prace nad ustawą, która będzie zalążkiem powstania takiej komisji. - Przedstawimy ją na jesieni, być może wcześniej - zadeklarowała.
Protest rolników. Lider AGROunii tłumaczy, o co chodzi w sporze z ministrem rolnictwa

Protest rolników. Lider AGROunii tłumaczy, o co chodzi w sporze z ministrem rolnictwa

Polska
- Chcielibyśmy walczyć o dobro polskiego rolnika. To walka o wiele szersza niż tylko z polityką, to walka z wielkimi korporacjami, które przejmują dzisiaj produkcję żywności w całej Europie i na całym świecie - mówił w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. W ten sposób odpowiadał na pytanie o niechęć do rozmów z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim
Jest decyzja ws. immunitetu Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura potwierdza

Jest decyzja ws. immunitetu Stefana Niesiołowskiego. Prokuratura potwierdza

Polityka
- Komisja regulaminowa Sejmu RP podjęła decyzję o uznaniu za prawidłowo złożone oświadczenie posła Stefana N. o zrzeczeniu się immunitetu. To umożliwia prokuraturze wykonanie czynności procesowych polegających na ogłoszeniu zarzutu oraz przesłuchaniu w charakterze podejrzanego - mówi Beata Marczak, zastępca Prokuratora Generalnego. Zarzut dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w postaci usług seksualnych w związku z pełnioną przez posła funkcją publiczną. Stefanowi N. grozi 10 lat więzienia. Prokuratura nie chce ujawniać na obecnym etapie postępowania wszystkich dowodów, powołując się na dobro śledztwa. Wiadomo, że przesłuchane zostały kobiety, z którymi umawiał się polityk.
Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Deklaracja LGBT. Prof. Lew-Starowicz rozwiewa wątpliwości

Wiadomości
Politycy PiS krytykują deklarację LGBT, którą podpisał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński, który powiedział „nie” atakowi na dzieci i ich "seksualizacji". Prezes PiS skrytykował wytyczne WHO, na podstawie których ma być prowadzona edukacja seksualna w stołecznych szkołach. Od kilku dni najwięcej wątpliwości budzi zapis o przekazywaniu wiedzy z zakresu masturbacji dzieci. O tym, czy jest się czego bać i co w gruncie rzeczy płynie ze standardów WHO w rozmowie reportera WP z seksuologiem, prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem.
Opieka naprzemienna to najlepsze rozwiązanie dla dzieci po rozwodzie

Opieka naprzemienna to najlepsze rozwiązanie dla dzieci po rozwodzie

Styl życia
Opieka naprzemienna w polskim prawie funkcjonuje od 2016 roku. To model sprawowania pieczy nad dziećmi po rozwodzie czy rozstaniu, który zakłada, że maluchy spędzają porównywalną ilość czasu z każdym z rodziców. Może to być tydzień z mamą, tydzień z tatą, lub dowolna inna konfiguracja. Mecenas Łykasz Pyrk tłumaczy, dlaczego opieka naprzemienna jest najlepszym rozwiązaniem dla dzieci po rozwodzie. Podpowiada też, jakie sytuacje mogą być przeszkodą w ustanowieniu takiego modelu sprawowania pieczy, choć zaznacza, że nie ma takiego konfliktu, którego nie dałoby się rozwiązać. Pod warunkiem, że rodzice mają na względzie dobro dzieci, a nie - własną wygodę. 

"Wzięła 650 zł, zostało jej do spłaty 52 tys." Resort Ziobry chce skończyć z takim procederem

Polska
Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy antylichwiarskiej, która ma uporządkować rynek tzw. chwilówek. - Chodzi o firmy, gdzie pożyczkobiorcy musieli płacić nawet kilkaset, czy kilka tysięcy procent za pożyczkę. Podam przykład pani, która wzięła 650 zł, spłaciła 21 tys. zł, a zostało jej do spłaty 52 tys. zł - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. W Polsce, jak podkreślał, pożyczka jest 6 razy droższa niż w Niemczech i 3,5 razy droższa niż na Słowacji. Według niego nowe polskie przepisy są wzorowane na rozwiązaniach w innych krajach. - Nie było żadnego armageddonu, którym straszą lobbyści firm pożyczkowych - podkreślał.
Taśmy Kaczyńskiego. Borys Budka składa deklarację

Taśmy Kaczyńskiego. Borys Budka składa deklarację

Polska
- Nie ma możliwości zamiecenia tej sprawy pod dywan. Jarosław Kaczyński musi zostać przesłuchany, nie jest święty. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby nagle jego stan się pogorszył i z tego względu nie mógłby być wezwany do prokuratury. Jeśli ta sprawa zostanie ukręcona, to jedną z pierwszych naszych decyzji po wyborach będzie komisja śledcza - zadeklarował Borys Budka (PO) w programie "Tłit". Podkreślił, że Kaczyński i Ziobro powinni byli stanąć przed Trybunałem Stanu jeszcze w kadencji 2007-11. - Niestety nie podjęto takiej decyzji. Taka pomyłka się już nigdy więcej nie zdarzy - stwierdził Budka.
Taśmy Kaczyńskiego. Prezes PiS powinien zostać przesłuchany? Balcerowicz odpowiada

Taśmy Kaczyńskiego. Prezes PiS powinien zostać przesłuchany? Balcerowicz odpowiada

Polska
- W każdym kraju, który ma demokrację, on przestałby być prezesem. To jest niesłychane! Rok temu zrezygnował ze swojego fotela wieloletni premier Hiszpanii. Tylko dlatego, że były zarzuty wobec jego partii, choć nie obciążały one bezpośrednio jego. - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz. - Oby ta pani prokurator, której przydzielono sprawę Srebrnej, wykazała charakter. Wiemy jednak, że ustawa o prokuraturze dała nieograniczoną wręcz władzę Zbigniewowi Ziobrze - dodał. Jak wyjaśnił, ta władza polega między innymi na tym, że można przenosić sprawę od prokuratora do prokuratora - aż znajdzie się taki, który podejmie odpowiednią politycznie decyzję.
Kostka broni pracy w TVP:

Kostka broni pracy w TVP: "Pogoda jest bezstronna i apolityczna"

Gwiazdy
Aleksandra Kostka żyje w przekonaniu, że prognoza pogody jest jednym z najchętniej oglądanych bloków programowych i stara się nie zawieść widzów. Pogodynka TVP podkreśla, że w jej pracy poglądy polityczne nie mają znaczenia. Prezenterka beztrosko przyznaje, że najważniejsze jest dla niej wewnętrzne dobro i ciepło, którym można się podzielić z drugim człowiekiem.  
Zamachowska:

Zamachowska: "Życzę wszystkim młodym dziewczynom, żeby poznały swoich ojców"

Gwiazdy
Monika Zamachowska, od kiedy związała się ze Zbigniewem, coraz chętniej wypowiada się w kwestiach dotyczących życia prywatnego. Dziennikarka wielokrotnie udzielała dość żenujących wywiadów, w których zdradzała intymne szczegóły z życia swojego, Zbyszka, a nawet swoich dzieci. W jednym z ostatnich wywiadów po raz kolejny postanowiła wyrazić swoje zdanie, tym razem w temacie roli ojca w życiu kobiety. Dziennikarka jest przekonana, że ojciec pełni w rozwoju emocjonalnym każdej dziewczynki niezwykle ważną rolę. Monika pożaliła się również na swoje stosunki z tatą, pochwaliła więź córki z jej byłym mężem, a wszystkim innym życzyła poznania swoich ojców. Doceniacie jej objawienia?
Kanclerz jest tylko pełniącym obowiązki właściciela Polonii

Kanclerz jest tylko pełniącym obowiązki właściciela Polonii

Polska
- To Zbigniew Boniek i Tomasz Gollob są właścicielami Polonii. O tym się mówi, pisze i ja w to wierzę - komentuje Przemysław Ofiara, Super Express.
Dziwny pomysł narodowców ws. PO.

Dziwny pomysł narodowców ws. PO. "Wolne żarty!"

Polska
Ruch Narodowy oraz Młodzież Wszechpolska złożyły wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. - Wolne żarty, absurdalny pomysł. Ktoś potrzebuje zaistnieć, więc wymyśla tego typu wnioski - komentował Borys Budka (PO) w programie "Tłit". 
Zbigniew Ziobro o Stefanie W. Czy mógł być objęty

Zbigniew Ziobro o Stefanie W. Czy mógł być objęty "ustawą o bestiach"?

Wiadomości
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny zabrał głos ws. działań organów państwa po morderstwie Pawła Adamowicza. Zbigniew Ziobro nie ma wątpliwości, czy wobec Stefana W. można było zastosować tzw. ustawę o bestiach.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 29następne