Wyniki wyszukiwania dla:

zbigniew ziobro

Liczba wyników: 438

Jeziora mogą być niebezpieczne. Toyota i MOPR szykują rozwiązania

Jeziora mogą być niebezpieczne. Toyota i MOPR szykują rozwiązania

Finanse
15 minut - w tyle ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego muszą dotrzeć do potrzebujących pomocy na jednym z setek mazurskich jezior. - Z roku na rok na jeziorach jest więcej łodzi i ludzi. By zadbać o ich bezpieczeństwo pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu - mówi Zbigniew Kurowicki, prezes MOPR.

"Aż trudno w to uwierzyć". Ziobro na konwencji PiS o "seksualizacji dzieci"

Polska
- Nasza praca ma służyć obronie polskiej rodziny w obszarze egzystencji materialnej, ale musimy też bronić polskiej rodziny w obszarze wartości i chrześcijańskiej tożsamości. Musimy szanować polskie dzieci, nie możemy pozwalać na eksperymenty, które chciałaby nam zafundować PO, jakimi jest seksualizacja dzieci i to od 4. roku życia. Aż trudno w to uwierzyć. Mogę powiedzieć jako ojciec, że nigdy bym nie mógł pogodzić się z tym, że ktoś wbrew mojej woli chce takie programy wprowadzać wobec moich własnych dzieci. Nie pozwolimy, żeby to zrobili - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na konwencji Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.
#Newsroom. Gośćmi programu byli Zbigniew Ziobro i Barbara Nowacka

#Newsroom. Gośćmi programu byli Zbigniew Ziobro i Barbara Nowacka

Polityka
Zbigniew Ziobro i Barbara Nowacka byli gośćmi cotygodniowego programu WP i Polsat News #Newsroom. Po nich głos zabrali publicyści. Bieżące wydarzenia komentowali Kamila Baranowska i Łukasz Mężyk.
Zbigniew Ziobro o bojkocie IKEA.

Zbigniew Ziobro o bojkocie IKEA. "Muszę to przemyśleć"

Polityka
Zdaniem Zbigniewa Ziobry drukarz miał prawo odmówić przygotowania materiałów promocyjnych dla środowiska LGBT, ale IKEA nie miała prawa zwolnić pracownika, który nie chciał promować takich wartości. - Paradoksalnie nie ma sprzeczności, jest konsekwencja - tłumaczył minister w programie #Newsroom. Jak podkreślił, obywatele mają prawo do bojkotu. - Poruszyło mnie to. Nie mogę zadeklarować, że będę kupować kiedyś w sklepach IKEA. Muszę to przemyśleć - stwierdził.
Ustawa antylichwiarska. Zbigniew Ziobro mówi o odpowiedzialności premiera

Ustawa antylichwiarska. Zbigniew Ziobro mówi o odpowiedzialności premiera

Finanse
Firmy pożyczkowe są zaniepokojone "wywróceniem do góry nogami" ustawy antylichwiarskiej. W programie #Newsroom Zbigniew Ziobro ocenił, że "to propaganda firm, które strzyżą Polaków jak przysłowiowe owce". - Polacy są na masową skalę oszukiwani, więc zaproponowaliśmy rozwiązanie - tłumaczył minister. Jak podkreślił, premier zaaprobował pierwszy projekt. – Ucieszyłem się. To było jak miód na moje serce. Ufam premierowi. Wiem, że bierze odpowiedzialność, za to, co mówi - powiedział.
Zbigniew Ziobro: dostałem parę razy od ojca, na dobre mi to wyszło

Zbigniew Ziobro: dostałem parę razy od ojca, na dobre mi to wyszło

Polityka
Cymański w programie WP "Tłit" przyznał, że dał dziecku klapsa. W programie #Newsroom jego słowa skomentował minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Najpierw podkreślił: "nawet nie chuchnąłbym na niemowlaka". - Nie podoba mi się to, co powiedział mój kolega, nie zgadzam się z Tadkiem, ale wiem, że jest wspaniałym ojcem - zaznaczył. Później dodał, że dostał kilka razy linijką od "świetnego nauczyciela" i paskiem od ojca. - Na dobre mi to wyszło - zaznaczył.
Zbigniew Ziobro komentuje decyzję prezydenta.

Zbigniew Ziobro komentuje decyzję prezydenta. "To nie moja porażka"

Polityka
Andrzej Duda skierował nowelizację Kodeksu karnego do Trybunału Konstytucyjnego. Czy to porażka Zbigniewa Ziobry? Szef resortu sprawiedliwości w programie #Newsroom zwrócił uwagę, że za treść przepisów odpowiada ministerstwo, ale za tryb już parlamentarzyści. A to właśnie co do trybu prezydent ma wątpliwości. – To już więc kwestia nie moich kompetencji – podkreślił. Jednocześnie dodał, że ufa marszałkowi Sejmu – że wie, co robi.
Tragiczna śmierć 9-miesięcznej Blanki. Zbigniew Ziobro o

Tragiczna śmierć 9-miesięcznej Blanki. Zbigniew Ziobro o "bezwzględnym dożywociu"

Polityka
Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom odniósł się do sprawy 9-miesięcznej Blanki. Znęcać się nad nią i zabić ją mieli sami rodzice. Dziewczynka została zabrana rodzicom, ale do nich wróciła. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny podkreślił, że "zobowiązał prokuratorów do bardzo skrupulatnego prowadzenia śledztw, gdzie jest krzywda dzieci i stosowania surowszych kwalifikacji". - Jestem konsekwentny - podkreślił. Chce kary bezwzględnego dożywocia dla zabójców dziewczynki. Teraz w Polsce taka kara nie istnieje, Ziobro chce ją wprowadzić.
Dobrowolna składka na ZUS. Pracodawcy: Tak, ale pod jednym warunkiem

Dobrowolna składka na ZUS. Pracodawcy: Tak, ale pod jednym warunkiem

- Powinno być jedno ograniczenie: jeżeli nie chcesz płacić składki na ZUS, najpierw wypracuj sobie emeryturę minimalną, po to żebyśmy nie musieli się wszyscy do tego dokładać. Rzecznik przedsiębiorców otworzył tym swoim postulatem dyskusję i dobrze, że ona powstaje - mówił w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Żurek, wiceprezes Business Center Club.
Pensja minimalna. Pracodawcy: różna w zależności od regionu i branży

Pensja minimalna. Pracodawcy: różna w zależności od regionu i branży

- Nie mamy informacji merytorycznej, dlaczego to ma być więcej o 200 złotych. Wolałbym bardziej merytoryczną dyskusję, niż przepychanie się liczbami. Warto byłoby porozmawiać generalnie o koncepcji płacy minimalnej. My nie raz proponowaliśmy regionalizowanie wysokości płacy minimalnej. Czym innym jest złotówka w Warszawie, czym innym w małym miasteczku. Powinna też być różna w poszczególnych branżach, jak to jest w innych krajach. Dla niejednego pracodawcy to może być za dużo. Przede wszystkim może to oznaczać niezatrudnienie nowego pracownika - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceprezes Business Center Club Zbigniew Żurek.
Fuzja Orlenu z Lotosem pozwoli na tańsze zakupy ropy.

Fuzja Orlenu z Lotosem pozwoli na tańsze zakupy ropy. "Łatwiej będzie konkurować na globalnym rynku"

Finanse
 - W sytuacji połączenia Orlenu z Lotosem zadziałają synergie zakupowe i jestem przekonany, że tak duży podmiot będzie mógł łatwiej konkurować na światowym rynku, uzyskując korzystniejsze ceny zakupu ropy naftowej – mówi w rozmowie z money.pl Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen. Równocześnie zapewnia, że jest PKN Orlen niezmiennie podtrzymuje chęć zakończenia formalnej strony procesu połączenia z Lotosem jeszcze w tym roku.  
Boniek zaskoczony porażką Legii.

Boniek zaskoczony porażką Legii. "Przy tym budżecie powinni bez problemu wygrać ligę"

Piłka nożna
- Gdyby ktoś przed sezonem powiedział, że Piast będzie mistrzem to bym nie uwierzył. Legia Warszawa mając sześć razy większy budżet powinna bez problemu wygrać ligę - mówi Zbigniew Boniek. - Budowanie drużyny nie jest uzależnione tylko od pieniędzy. Trzeba też mieć wiedzę, znajomości i sporo pokory. 
#Newsroom odc. 1

#Newsroom odc. 1

Polityka
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasza Machała rozmawia z gościem, a w drugiej dwóch komentatorów będzie dyskutować o bieżących tematach politycznych i społecznych. Program jest emitowany w niedziele o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP.
Atak radnego na policjanta. Zbigniew Ziobro chce wyższej kary

Atak radnego na policjanta. Zbigniew Ziobro chce wyższej kary

Polska
Patryk Jaki podał na Twitterze, że zastępca prokuratora generalnego polecił zakwalifikowanie ataku nożem policjanta w Busku-Zdroju przez radnego jako usiłowanie zabójstwa. Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom to potwierdził. - Dwukrotnie dźgnięcie nożem policjanta nie może być w żaden inny sposób interpretowane. Błędem była klasyfikacja czynu, zagrożonego dużo niższą karą, wnioskowana przez prokuraturę i policję na miejscu zdarzenia - tłumaczył.
Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Zbigniew Ziobro jakiego nie znacie. Mówił o strachu przed dentystą

Polska
Jaki Zbigniew Ziobro jest prywatnie? Jego matka jest stomatologiem, czy minister boi się dentysty? Takie pytania padły w programie #Newsroom. - Jako dziecko przebywałem z pacjentami. Tak mnie nastraszyli, że przez pewien czas bardzo się bałem siadać na fotel, ale od pewno czasu zupełnie się nie boję - odpowiedział Ziobro. Zapytany o kuchnię o. Rydzyka, zapewnił, że jest skromna. - Jest pani, która przychodzi i świetnie gotuje. Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne na tle tego, co słyszę . Jest taki malutki maybach, z którego ojciec się śmieje, ale oczywiście to bajka - zaznaczył minister.
Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem.

Zbigniew Ziobro ostrzega przed Donaldem Tuskiem. "Nie ufam mu"

Polska
Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu, podczas marszu "Polska w Europie" w Warszawie, Donald Tusk skierował mocne słowa pod adresem obozu rządzącego. W programie #Newsroom odpowiedział mu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Czy warto głosować na kogoś, kto grzmiał, że wprowadzi kastrację chemiczną pedofilów, a potem złagodził konsekwencje prawne czynów pedofilskich? To świadectwo braku wiarygodności. Nie ufam panu premierowi. Pięknie używa słowa, ale po czynach go poznacie - podkreślił.
Film

Film "Tylko nie mów nikomu" atakiem na Kościół? Zbigniew Ziobro odpowiada

Polska
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka twierdzi, że film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest atakiem na Kościół. Zdaniem Zbigniewa Ziobro Kościół ma prawo czuć się atakowany. W programie #Newsroom minister sprawiedliwości przypomniał, że kiedy on chciał, by Roman Polański poniósł odpowiedzialność za swoje czyny, środowisko artystyczne stanęło w obronie reżysera. - Przedstawienie filmu o pedofilii w Kościele jest związane z pewną grą środowisk. Zjednoczona Prawica jest za komisją śledczą, ale przeciwko próbie stworzenia fałszywego wrażenia, że  problem pedofilii dotyczy jednego środowiska - podkreślił.
Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich.

Zbigniew Ziobro widział film braci Sekielskich. "Jest we mnie smutek przemieszany z żalem i złością"

Polska
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro w programie #Newsroom przyznał, że oglądał film braci Sekielskich "Tylko nie mówi nikomu". Jak powiedział, docenia odwagę tych, którzy mówią o swojej traumie, przeżyciu gwałtu. - Ja to szanuję i zawsze będę takich osób broni - podkreślił. Dodał, że po zobaczeniu filmu, jest w nim "smutek przemieszany z żalem i złością". Jednocześnie stwierdził, że „jest słabość kościoła instytucjonalnego”.
Nitras: za mało mówiliśmy o pedofilii w Kościele

Nitras: za mało mówiliśmy o pedofilii w Kościele

Polityka
- O wyniku wyborów do Europarlamentu przesądzi mobilizacja Polaków i na nią liczę – przyznał tuż przed rozpoczęciem „Marszu dla Europy” Sławomir Nitras, z którym rozmawiał reporter Wirtualnej Polski. Polityk PO dodał, że ma do siebie żal, że on i jego środowisko za mało mówiło o problemie pedofilii w Kościele. – A teraz Kaczyński czy Ziobro są w tej kwestii bezsilni – dodał.
Joanna Mazur o nowym mieszkaniu:

Joanna Mazur o nowym mieszkaniu: "Dotykałam ścian i okien. Nie mogę się już doczekać"

Gwiazdy
Na początku kwietnia Polsat wyemitował odcinek Tańca z gwiazdami, w którym uczestnicy zaprosili tanecznych partnerów i ekipy telewizyjne do swoich domów. Okazało się, że Joanna Mazur, niewidoma mistrzyni świata w biegach, mieszka w internacie w małym pokoju bez łazienki. Zaraz po emisji ruszyła zbiórka pieniędzy, a poruszony jej historią biznesmen Zbigniew Jakubas wręczył Mazur klucze do nowego mieszkania w Krakowie, w którym właśnie trwa remont. Z jednym z wywiadów podekscytowana sportsmenka opowiadała o tym, że miała okazję być w mieszkaniu oraz dotykać ścian i okien. Ponoć prace wykończeniowe wciąż postępują, a olimpijka już nie może doczekać się przeprowadzki.
Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Jak trener Robert Podoliński ocenia niedawną falę zwolnień trenerów w ekstraklasie - sytuację, w której w ciągu czterech dni pracę straciło czterech szkoleniowców - Adam Nawałka (Lech Poznań), Ricardo Sa Pinto (Legia Warszawa), Zbigniew Smółka (Arka Gdynia) i Kibu Vicuna (Wisła Płock)? Co ekspert TVP Sport sądzi o zatrudnieniu i szybkim zwolnieniu byłego selekcjonera Adama Nawałki w Lechu? Jak ocenia grę reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka? Czy wyobraża sobie grę kadry z trzema napastnikami w składzie? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 107. odcinka programu "Sektor Gości". Z Robertem Podolińskim rozmawia Michał Bugno. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 21następne