Wyniki wyszukiwania dla:

zatoka świętego wawrzyńca

Liczba wyników: 96

Przebadali szczękę świętego. Dowiedzieli się straszliwej prawdy

Przebadali szczękę świętego. Dowiedzieli się straszliwej prawdy

Nauka
Zła i niezróżnicowana dieta, uboga w witaminę C – to jedna z przyczyn śmierci króla Ludwika IX Świętego. Do takich wniosków doszli naukowcy badający zachowany w Paryżu fragment królewskiej szczęki. Do tej pory eksperci uważali, że przyczyną śmierci króla była dżuma.
Gowin się chwali relacją z Kaczyńskim. Michał Kamiński: nie, no brawo!

Gowin się chwali relacją z Kaczyńskim. Michał Kamiński: nie, no brawo!

Polska
"Spotykałem się wielokrotnie w tej kadencji ze wszystkimi liderami partii opozycyjnych - w swoim gabinecie. Nikogo nie musiałem pytać o zgodę" - oznajmił Jarosław Gowin w programie "Tłit". Co na to Michał Kamiński? - Chwali się, że nie musi prywatnych spotkań uzgadniać z Kaczyńskim? Nie, no brawo! Oczekuję na deklarację, że nie musi z Kaczyńskim uzgadniać swojej diety, filmów, które ogląda, książek, które czyta, dowcipów, które opowiada. Na Boga świętego, super wiadomość! Wicepremier nie musi pytać Kaczyńskiego, z kim się spotyka! Zastanówmy się, o czym to świadczy, że polityk się chwali czymś oczywistym - komentował. Odnosząc się do negocjacji przedwyborczych z Kukizem, dodał: "Gowin się przeliczy. Nie będzie Kwaśniewskim prawicy".
#dziejesiewsporcie: Agnieszka Radwańska po 18 latach znów na narciarskim stoku

#dziejesiewsporcie: Agnieszka Radwańska po 18 latach znów na narciarskim stoku

Polska
Pierwsze od 18 lat święta Agnieszki Radwańskiej na narciarskim stoku, podanie Thiago Alcantary do... Świętego Mikołaja i wyczerpujący, ale też zabawny trening kolarskiego mistrza Petera Sagana. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka cyklu #dziejesiewsporcie.
Kiedy przestajemy wierzyć w Świętego Mikołaja?

Kiedy przestajemy wierzyć w Świętego Mikołaja?

Zdrowie
Zapewne bardzo wiele osób w czasie dzieciństwa wyczekiwało tego poranka, kiedy pod choinką znaleźć mogli prezenty przyniesione przez Świętego Mikołaja. Niestety, przychodził też później dzień, kiedy trzeba było zetknąć się z prawdą na jego temat. Naukowcy zbadali reakcje osób, które dowiadywały się o tym, kto tak naprawdę przynosił prezenty.
 Zniesmaczona Ferenstein-Kraśko szczerzy się przy świętym Mikołaju

Zniesmaczona Ferenstein-Kraśko szczerzy się przy świętym Mikołaju

Gwiazdy
Karolina Ferenstein-Kraśko świąteczną atmosferę postanowiła wykorzystać w celach charytatywnych. W miniony weekend w ulubionej restauracji celebrytów zorganizowała wioskę świętego Mikołaja. Celebryci rozdawali dzieciom z domów dziecka prezenty oraz mieli możliwość polansowania się w ogromnych saniach. Celebrytka doglądała nie tylko bawiących się gwiazd, ale również znajdujące się w pobliżu konie. W ten sposób, oprócz charytatywnej zbiórki, Karolina zadbała o odpowiednią promocję własnej stadniny.
Herbuś z wyćwiczonym uśmiechem tuli pluszowego renifera

Herbuś z wyćwiczonym uśmiechem tuli pluszowego renifera

Gwiazdy
Wioska świętego Mikołaja, którą zorganizowała Karolina Ferenstein-Kraśko, wywołała prawdziwa furorę wśród celebrytów, którzy tłumie pojawili się na charytatywnym spotkaniu. Gwiazdy chętnie pozowały na tle sań oraz tuliły się do pluszaków, które powędrowały do dzieci z domów dziecka. W świątecznym nastroju doskonale odnalazła się Edyta Herbuś, która w drapieżnej spódnicy w panterkę tuliła się do świętego Mikołaja. Celebrytka równie ochoczo prezentowała wystudiowane miny oraz pozy przed paparazzi.
Tragedia Halejcio w saniach świętego Mikołaja...

Tragedia Halejcio w saniach świętego Mikołaja...

Gwiazdy
 Klaudia Halejcio w przerwie między zakupami majtek w centrach handlowych znajduje czas również na działalność charytatywną. Aktorka pojawiła się na zorganizowanej przez Karolinę Ferenstein-Kraśko wiosce Świętego Mikołaja. Zanim w perfekcyjnej stylizacji pojawiła się na ściance, kilka minut spędziła w saniach świętego Mikołaja. Niestety kurtka celebrytki okazała się nieodpowiednim tłem dla czerwonego stroju staruszka. Z pomocą pośpieszyła znajoma aktorki, która użyczyła Halejcio czerwonej kurtki.
Krupińska przebrana za elfa szczerzy się w fotobudce

Krupińska przebrana za elfa szczerzy się w fotobudce

Gwiazdy
Paulina Krupińska-Karpiel nawet w przedświątecznym ferworze nie rezygnuje z zaliczania kolejnych celebryckich chałtur. Kilka dni temu w ulubionej restauracji bohaterów Pudelka odbyła się charytatywna Gwiazdka, podczas której rozdano dzieciom prezenty oraz sprzedawano specjalne cegiełki. W knajpie pojawiła się oczywiście była Miss Polonia, która w przebraniu elfa szczerzyła się u boku Karoliny Fertenstein-Kraśko w fotobudce. Po wesołej sesji postanowiła już samotnie zadbać o kilka dobrych ujęć w towarzystwie świętego Mikołaja.
Przetakiewicz z Rinke i synem wiosłują dla hospicjum

Przetakiewicz z Rinke i synem wiosłują dla hospicjum

Gwiazdy
W miniony czwartek odbyła się trzecia edycja charytatywno-sportowego wydarzenia pod hasłem #WszyscyDoWioseł, do której w tym roku Fundacja Legii Warszawa zaprosiła Hospicjum Onkologiczne imienia Świętego Krzysztofa. Za każdy przepłynięty kilometr fundacja przekaże pieniądze, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. Na charytatywne wiosłowanie skusiła się Joanna Przetakiewicz z Rinke Rooyensem. Zanim zajęli miejsca na maszynach, razem z synem projektantki stanęli w blasku fleszy.
Marcin Korcz i Joanna Balasz jako przyszła para młoda w filmie

Marcin Korcz i Joanna Balasz jako przyszła para młoda w filmie "Miłość jest wszystkim"

Polska
Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.23 listopada do kin wejdzie film "Miłość jest wszystkim". O swoich rolach opowiedzieli nam Marcin Korcz i Joanna Balasz.
Olaf Lubaszenko jako zgorzkniały Święty Mikołaj w filmie

Olaf Lubaszenko jako zgorzkniały Święty Mikołaj w filmie "Miłość jest wszystkim"

Polska
Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.23 listopada do kin wejdzie film "Miłość jest wszystkim". O swojej roli opowiedział nam Olaf Lubaszenko.
Aleksandra Adamska o filmie

Aleksandra Adamska o filmie "Miłość jest wszystkim": Moja bohaterka nie znosi swojej pracy

Polska
Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.23 listopada do kin wejdzie film "Miłość jest wszystkim". O swojej bohaterce opowiedziała nam Aleksandra Adamska.
Julia Wyszyńska o filmie

Julia Wyszyńska o filmie "Miłość jest wszystkim": Moja bohaterka to zdesperowana kobieta

Polska
Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.23 listopada do kin wejdzie film "Miłość jest wszystkim". O swojej bohaterce opowiedziała nam Julia Wyszyńska.
Mateusz Damięcki jako gwiazdor futbolu w filmie

Mateusz Damięcki jako gwiazdor futbolu w filmie "Miłość jest wszystkim"

Polska
Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.23 listopada do kin wejdzie film "Miłość jest wszystkim". O swoim bohaterze opowiedział nam Mateusz Damięcki.
Agnieszka Grochowska o filmie

Agnieszka Grochowska o filmie "Miłość jest wszystkim": Święty Mikołaj istnieje

Polska
Grudniowy czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Uruchomi to lawinę wyjątkowych zdarzeń. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka kobietę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu. Zdrady i tajemnice zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.23 listopada do kin wejdzie film "Miłość jest wszystkim". O swojej "dzikiej" bohaterce opowiedziała nam Agnieszka Grochowska.
Miłość jest wszystkim:

Miłość jest wszystkim:

Film
Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos… Chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W najnowszej komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety i młody przystojny mężczyzna zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

"Miłość jest wszystkim" - Olaf Lubaszenko

Film
Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos… Chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W najnowszej komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety i młody przystojny mężczyzna zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.
Uhonorowali umierającego dawcę. Wzruszająca scena

Uhonorowali umierającego dawcę. Wzruszająca scena

Zdrowie
53-letni dawca narządów został przewieziony przez lekarzy korytarzem szpitala Świętego Łukasza w Meridian w stanie Idaho. Rodzina, przyjaciele i personel medyczny mogli pożegnać umierającego bohatera. Zgodził się na oddanie po śmierci swoich narządów, aby ratować życie nieznajomych osób. Zobacz film.
Niezwykły pokaz waleni. Nagranie świadka

Niezwykły pokaz waleni. Nagranie świadka

Ciekawostki
Niesamowity pokaz zrobiły turystom walenie w Zatoce Fundy w Kanadzie. Podpłynęły bardzo blisko łodzi, w tym samym momencie się zanurzyły, by po chwili jednocześnie wyskoczyć ponad powierzchnię wody. Świadkowie tego niezwykłego widowiska byli zachwyceni. Zatoka Fundy znajduje się na Atlantyku (między półwyspem Nowa Szkocja a prowincją Nowy Brunszwik).

"Gwiazda w słoiku". Naukowcy pokonali światowy rekord

Technologia
Naukowcy są coraz bliżej wytworzenia nieskończonego źródła energii. W reaktorze fuzyjnym znajdującym się w Greifswaldzie, w Niemczech, z sukcesem przeprowadzono eksperyment. Reaktor pracował dłużej i przy wyższej energii niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki temu udało się wytworzyć rekordową ilość plazmy, która jest niezbędna do dalszych badań. Ten wspomniany reaktor to Wendelstein 7-X. Oparty jest na technologii stellaratora. W takim urządzeniu naukowcy chcą uzyskać warunki takie, jakie panują we wnętrzu gwiazd. Według ekspertów to sposób na uwolnienie "Świętego Graala" w produkcji energii.
Imiona inspirowane bohaterami książek

Imiona inspirowane bohaterami książek

Zdrowie
Po imionach inspirowanych przedmiotami z Ikei, tych pochodzenia skandynawskiego oraz po imionach rodem z Pisma Świętego, czas na imiona prosto z książek.
poprzednie1 2 3 4 5 następne