Wyniki wyszukiwania dla:

zamach

Liczba wyników: 281

Korwin-Mikke: Macierewicz i Waszczykowski to pośmiewisko na świecie

Korwin-Mikke: Macierewicz i Waszczykowski to pośmiewisko na świecie

Polska
Janusz Korwin-Mikke wyraził wątpliwość, by Macierewicz naprawdę wierzył w zamach smoleński. - Paranoja i tyle. Nie znam pilotów, którzy by wierzyli, że to coś poza błędem pilotów. Świat się z nas śmieje - stwierdził.
Kamiński: to jest zamach na samorządność

Kamiński: to jest zamach na samorządność

Polityka
Istotą tego pomysłu jest zamach na samorządność, a nie tej samorządności ulepszenie. To nie chodzi o konkretne przepisy. Tu chodzi o zamysł polityczny, który jest ewidentny - tak nowe plany PiS wobec Warszawy ocenia w czwartkowym #dzieńdobryPolsko Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów).
Turecka policja publikuje nagranie

Turecka policja publikuje nagranie "selfie" podejrzanego o zamach w Stambule

Wiadomości
Wczoraj turecka policja rozpoczęła obławę na zamachowca, który zabił w klubie nocnym w Stambule co najmniej 39 osób, a kolejne 69 ranił. Władze podkreślają, że był to atak terrorystyczny.Turecka policja opublikowała nagranie, na którym widoczny jest podejrzany o przeprowadzenie zamachu terrorystycznego. Domniemany zamachowiec nagrał się sam na placu Taksim w turystycznej części Stambułu. Władze nie wiedzą jednak kiedy, ani dlaczego to zrobił.
Mamy nagranie z klubu nocnego w Stambule tuż przed zamachem

Mamy nagranie z klubu nocnego w Stambule tuż przed zamachem

Wiadomości
Turecka policja rozpoczęła obławę na zamachowca, który zabił w klubie nocnym w Stambule co najmniej 39 osób, a kolejne 69 ranił. Władze podkreślają, że był to atak terrorystyczny.Do ataku doszło w klubie Reina w dzielnicy Ortakoy. Władze miasta potwierdziły, że ataku dokonała jedna osoba. W klubie podczas ataku mogło znajdować się od 500 do 600 osób. Do zamachu doszło około godziny 1.15 miejscowego czasu.Na nagraniu widać zabawę wewnątrz klubu na minuty przed atakiem. Film został nagrany przez ukraińską turystkę, której szczęśliwie nic się nie stało.
Niemieckie władze o zamachowcu:

Niemieckie władze o zamachowcu: "Nie dostał azylu, nie mogliśmy go deportować. Nie miał dokumentów

Wiadomości
Wczoraj niemiecka federalna prokuratura generalna ogłosiła, że poszukuje urodzonego w Tunezji 24-letniego Anisa Amriego, który jest podejrzany o spowodowanie masakry w Berlinie na świątecznym jarmarku. Trzeba przypomnieć, że przeprowadził się do Niemiec rok temu po tym, jak wyszedł z włoskiego więzienia. Spędził tam 4 lata za... spalenie budynku szkoły. Wcześniej był trzykrotnie aresztowany i podejrzany o przemyt broni i handel narkotykami. Był również pod obserwacją służb specjalnych, które podejrzewały go o powiązania z ISIS. We wrześniu służby przestały go obserwować. Niemieckie władze poinformowały, że w czerwcu 2016 roku jego wniosek o azyl został odrzucony. Nie można go było deportować do Tunezji, bo nie miał ważnych dokumentów. Wniosek o azyl w Niemczech Tunezyjczyka Anisa Amriego został odrzucony w czerwcu 2016 roku - poinformował szef MSW Nadrenii Północnej - Westfalii Ralf Jaeger. Amri to teraz główny podejrzany o atak na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, za którym wystawiono list gończy. Oferują 100 tysięcy euro za pomoc w ujęciu zamachowca, który używał sześciu różnych nazwisk i trzech narodowości. Na ślad zabójcy naprowadził policję portfel znaleziony w szoferce roztrzaskanej ciężarówki. Nie można go było deportować to Tunezji, bo nie miał ważnych dokumentów. Zwróciliśmy się w sierpniu do władz Tunezji o wydanie duplikatów. Początkowa zaprzeczali, że to ich obywatel. Dokumenty dotarły do nas dzisiaj - powiedział Jaeger. Nie chcę tego komentować. Dlaczego był więc na wolności...?
Tusk po zamachu w Berlinie:

Tusk po zamachu w Berlinie: "To nie Niemcy odpowiadają za napływ uchodźców"

Wiadomości
To nie Niemcy odpowiadają za granicę zewnętrzną, tylko cała Unia i państwa graniczne. I że prawdziwym źródłem tego kryzysu, co też wydaje mi się bardzo ważne, nie jest taka czy inna postawa któregokolwiek z europejskich polityków. Źródłem tego kryzysu jest to, co się dzieje poza granicami Unii Europejskiej - powiedział Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej skomentował w ten sposób zamach terrorystyczny w Berlinie.Niemcy, kiedy decydowali się na ten apel „witamy uchodźców”, tak naprawdę witali tych, którzy już wcześniej musieli przejść przez inne kraje europejskie. W związku z tym Niemcy odbierając falę migrantów w jakimś sensie są krajem, który zwalnia z tego inne kraje leżące bliżej zewnętrznej granicy - dodał Tusk.W wyniku ataku na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych.
Adam Balcer komentuje w zamach w Berlinie

Adam Balcer komentuje w zamach w Berlinie

Wiadomości
Politolog z Wise Europa Adam Balcer komentuje w #dzieńdobryPolsko 09:00 poniedziałkowy zamach w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, w tym także polski kierowca.
Adam Balcer komentuje w #dzieńdobryPolsko zamach w Berlinie

Adam Balcer komentuje w #dzieńdobryPolsko zamach w Berlinie

Polityka
Ekspert ds. międzynarodowych, politolog Adam Balcer komentował w #dzieńdobryPolsko poniedziałkowy zamach w Berlinie, w którym zginął polski kierowca. - Czy Polska jest bezpieczna? - pytała Kamila Biedrzycka-Oisca.
Zamach w Berlinie.

Zamach w Berlinie. "Służby wiedziały o planowanym ataku"

Świat
12 osób zginęło, a 48 przebywa w szpitalach po tym jak rozpędzona ciężarówka skradziona polskiej firmie transportowej wjechała w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Namiejscu jest specjalny wysłannik WP Marcin Antosiewicz, z relacji którego wynika, że niemieckie służby wiedziały o planowanym zamachu terrorystycznym. Wiedziały, że atak miał nastąpić w Berlinie na którymś z jarmarków bożonarodzenowych. Ale w stolicy Niemiec tych jarmarków jest bardzo wiele, dlatego nie można było dokładnie przewidzieć, gdzie zamach może być przeprowadzony.
Mamy nagranie z zamachu na ambasadora Rosji w Turcji

Mamy nagranie z zamachu na ambasadora Rosji w Turcji

Wiadomości
Wczoraj rosyjski ambasador w Turcji został zastrzelony przez policjanta podczas wystawy. Zajście zarejestrowała kamera. Uzbrojony napastnik, który zastrzelił rosyjskiego ambasadora, był policjantem pracującym w stolicy Turcji - napisał na Twitterze burmistrz Ankary Melih Gokcek. Ambasador Andriej Karłow przemawiał na wystawie "Rosja oczami Turków” w jednej z ankarskich galerii sztuki.Świadkowie twierdzą, że napastnik wystrzelił co najmniej osiem razy, miał też powiedzieć parę słów po rosyjsku. Na filmie widać, jak po postrzeleniu ambasadora krzyczy parokrotnie "Allahu Akbar”. Pojawiły się informacje, że tuż przed oddaniem strzału mężczyzna krzyczał też: "Nie zapominaj o Aleppo, nie zapominaj o Syrii" oraz "Allahu Akbar".Napastnik został zastrzelony na miejscu.
Polska ciężarówka wjechała w tłum w Berlinie. Sprawca zatrzymany

Polska ciężarówka wjechała w tłum w Berlinie. Sprawca zatrzymany

Wiadomości
Ciężarówka na polskich tablicach rejestracyjnych wjechała w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Berlina. Zginęło co najmniej 9 osób, wiele jest rannych. Sprawca uciekł, ale został już zatrzymany. Policja uznała zdarzenie za zamach terrorystyczny. W TVN24 właściciel firmy przewozowej, do której należy pojazd, mówi, że "gwarantuje za kierowcę". Ostatni raz rozmawiał ze swoim kierowcą w południe. Kierowca poinformował go, że rozładunek ciężarówki się opóźnił i zostawił ją na parkingu.
Świadek zamachu w Berlinie: Ciężarówka po prostu przejechała po ludziach

Świadek zamachu w Berlinie: Ciężarówka po prostu przejechała po ludziach

Wiadomości
Do 12 wzrosła liczba ofiar tragicznego zdarzenia w Berlinie, gdzie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego. Berlińska policja potwierdziła, że jej polski kierowca jest wśród ofiar. Prawdopodobnie pojazd został skradziony w stolicy Niemiec. Jedna osoba została aresztowana.Do zdarzenia doszło około godz. 20 w popularnej wśród turystów, handlowej części Berlina zachodniego, Kudam. Ciężarówka wjechała w tłum przechodniów, raniąc blisko 50 osób i zabijając 12. Dwunasta ofiara to polski obywatel, który był pracownikiem firmy, do której należała ciężarówka. Jego ciało znaleziono na siedzeniu pasażera. Policja bada wątek ewentualnej kradzieży pojazdu w celu przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Wiadomo, że prowadzący go w chwili tragedii mężczyzna, natychmiast po zdarzeniu zaczął uciekać. Policji udało się go jednak zatrzymać. Agencja DPA podaje nieoficjalnie, że to pakistański lub afgański uchodźca, który przybył do Niemiec w lutym tego roku.Tak tragiczne zdarzenia relacjonuje świadek: Ciężarówka po prostu przejechała po ludziach. Widziałem, jak nadjeżdża, a potem kierowca uciekł. Potem usłyszałem strzały. Po dwóch minutach przyjechała policja. Zobacz też: Ciężarówka na polskich rejestracjach wjechała w tłum ludzi na jarmarku w Berlinie
Czarnecki o ekshumacjach:

Czarnecki o ekshumacjach: "Nikt nie wie, czy był zamach. Ja chciałbym się dowiedzieć"

Wiadomości
Ryszard Czarnecki w rozmowie z Moniką Olejnik w "Kropce nad i" stwierdził, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej są rzeczą przykrą, jednak konieczną by "poznać prawdę".
Petru o przymusowych ekshumacjach: Sacrum jest besztane przez PiS. Dosyć tego!

Petru o przymusowych ekshumacjach: Sacrum jest besztane przez PiS. Dosyć tego!

Wiadomości
W poniedziałek mają rozpocząć się ekshumacje ofiar katastrofy Smoleńskiej. Jako pierwsze ekshumowane będą szczątki Lecha i Marii Kaczyńskich. Weedług Ryszarda Petru decyzja prokuratury w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej jest działaniem politycznym, które pogłębia podziały w społeczeństwie. Polityk twierdzi również, że to naruszenie sacrum i narażanie rodzin ofiar na kolejną olbrzymią traumę.Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej to działanie wyłącznie polityczne. To jest cynicznie wykorzystywanie tragedii. To jest kopanie rowu wobec rodzin, które sobie tego nie życzą. To dla nich olbrzymia trauma. Politycy PiS idą w to, nikogo nie słuchają. Chcą tylko rozdrapać rany, wywołać podział na tych, których wierzą w zamach, i tych, którzy nie wierzą. Dziwię się, że dokonuje się ekshumacji, bo to pewne sacrum, które jest teraz besztane przez PiS.
Michał Kamiński u Jacka Gądka: PiS rządzi rok. Nie znaleźli jednego dowodu na zamach w Smoleńsku

Michał Kamiński u Jacka Gądka: PiS rządzi rok. Nie znaleźli jednego dowodu na zamach w Smoleńsku

Polska
- Sprawa ekshumacji, brutalnego ataku na Donalda Tuska, a także innych polityków poprzedniej władzy, jest desperacką i haniebną próbą zasłonięcia jednego podstawowego faktu. PiS rządzi rok. Ma wszystkie służby, na czele prokuratury stoi polityk tej władzy, mają swoje media,większość parlamentarną. I nie znaleźli jednego dowodu na zamach w Smoleńsku - stwierdził w "WP rozmowie" Michał Kamiński (Europejscy Demokraci).
Aktor chwali PiS:

Aktor chwali PiS: "W kulturze jest odwilż. Wcześniej panował układ towarzysko-plemienny"

Gwiazdy
Redbad Klijnstra jest znany szerszej publiczności dzięki roli w Na dobre i na złe… i Smoleńsku. W tym ostatnim wcielił się w rolę szefa stacji telewizyjnej. Dał się poznać jako obrońca Antoniego Krauzego i teorii o zamachu w Smoleńsku. Opowiadał, że wątpi w prawdziwość oficjalnych raportów po tragedii ze Smoleńska między innymi dlatego, że w Polsce nie ma jeszcze wraku tupolewa. Holendrzy za to złożyli samolot i z rekonstrukcji maszyny wynika, że uderzyła w niego rakieta. Aktor dodaje, że nie wierzy w uderzenie w brzozę, bo "zna inne zapisy". Teraz aktor postanowił wziąć w obronę również partię rządząca. Jego zdaniem w ciągu kilku ostatnich miesięcy w kulturze zaszło wiele pozytywnych zmian. Gwiazdor Na dobre i na złe uważa, że poprzednia władza blokowała rozwój kultury poprzez wybiórcze przyznawanie dotacji. W efekcie wielu zdolnych artystów wyjechało za granicę, nie widząc szansy na karierę w Polsce.W kulturze jest teraz pewna odwilż. Przez bardzo długo panował układ towarzysko-plemienny. Bardzo wielu zdolnych artystów opuściło Polskę, zaczęło robić coś innego. W tej chwili widać, że to się troszeczkę rozszczelniło. Chciałbym, żeby jeszcze więcej się działo, żeby ministerstwo kultury myślało bardziej proaktywnie. To, co minister Morawiecki zaproponował w ekonomii, w gospodarce, chciałbym, żeby również objęło kulturę. Czyżby walczył o kolejną role w patriotycznym filmie?
Kwaśniewski u Sierakowskiego: zabiegi o spotkanie z Anodiną są niezrozumiałe

Kwaśniewski u Sierakowskiego: zabiegi o spotkanie z Anodiną są niezrozumiałe

Polska
- Niezrozumiałe są zabiegi o spotkanie z Anodiną. Chyba, że to zapowiedź czegoś, co politycznie byłoby naprawdę rewolucyjne - pierwszy kroczek do weryfikacji stosunku obecnej ekipy rządowej do Rosji - mówił w programie "WP rozmowa" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Podkreślił jednak, że nie spodziewa się takiego obrotu wydarzeń.
Dwie osoby ranne w eksplozji w Budapeszcie

Dwie osoby ranne w eksplozji w Budapeszcie

Świat
Dwie osoby zostały ranne w eksplozji, do której doszło w sobotę późnym wieczorem w Budapeszcie. Wybuch nastąpił w jednym ze sklepów w centrum miasta. Mieszkańcy okolicznych budynków zostali ewakuowani.
Syn Stanisława Komorowskiego:

Syn Stanisława Komorowskiego: "Nie godzę się na ekshumację szczątków mojego taty!"

Wiadomości
"Jeżeli prokuratura tak zdecyduje, to ja się tej woli będę musiał poddać. Nie zmienia to faktu, że mój moralny sprzeciw jest jasny - nie wyrażam na to zgody" - powiedział Maciej Komorowski, syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej Stanisława Komorowskiego, odnosząc się do kwestii ekshumacji zwłok jego ojca. Jak dodał Komorowski, cieszy się, że podkomisja powołana przez szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza nie przedstawiła żadnych tropów sugerujących, że polski Tu-154M rozbił się z powodu zamachu terrorystycznego. "Nie godzę się na ekshumację szczątków mojego taty. Gdybym dowiedział się, że ktoś z premedytacją zabił mojego tatę, to byłoby straszne i po prostu chciałbym uniknąć takiej sytuacji. Wolę żyć w przeświadczeniu, że jest to tragiczny wypadek".
Wassermann o ekshumacji ofiar smoleńskich:

Wassermann o ekshumacji ofiar smoleńskich: "Bada się ciała sprzed 3 tys. lat, a nie można sprzed 6 lat?"

Wiadomości
Radio RMF FM poinformowało w tym tygodniu o decyzji prokuratury dotyczącej ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku, z wyjątkiem badanych już wcześniej. Małgorzata Wassermann, córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna, skomentowała decyzję prokuratury o ekshumacji ofiar smoleńskich. Posłanka PiS-u stwierdziła, że nie widzi nic dziwnego w badaniu „ciał sprzed sześciu lat”. "Bada się ciała sprzed 3 tysięcy lat, a nie można tych sprzed 6 lat? Badanie sekcyjne wskaże na przyczyny i przebieg śmierci. Naukowcy widzą sens badania ciał sprzed 3 tysięcy lat i określania przyczyny śmierci władców egipskich. Tym bardziej powinno to udać się w przypadku ciał sprzed 6 lat. Sekcja zwłok jest naturalna dla każdego medyka sądowego, prawnika, sędziego, który uczestniczy w procesach karnych".
Świadek o wydarzeniach 11 września

Świadek o wydarzeniach 11 września

Świat
Nowy Jork: trwają główne uroczystości upamiętniające zamachy na WTC. Świadek zamachu: nie mogłem w to uwierzyć. W zamachach zginęły 2973 osoby, w tym 6 Polaków. W nowojorskich uroczystościach politycy nie są dopuszczani do głosu.