Wyniki wyszukiwania dla:

zamach

Liczba wyników: 280

"Padło co najmniej 50 strzałów"

Świat
- Sprawcy mieli na głowach kaptury. Nie dało się zobaczyć ich twarzy - relacjonował świadek ataku na siedzibę redakcji satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo" w Paryżu. Jak dodał mężczyzna, "napastnicy byli szczupli i mogli mieć ok. 170 cm wzrostu". Świadek oszacował liczbę słyszanych wystrzałów na ponad 50. Francuska policja wciąż poszukuje podejrzanych o dokonanie napadu. W jego wyniku zginęło 10 dziennikarzy i dwóch policjantów.
Zamachowcy z Paryża dokonali egzekucji policjanta

Zamachowcy z Paryża dokonali egzekucji policjanta

Świat
Po dokonaniu ataku na redakcję satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo", sprawcy zastrzelili na pobliskim bulwarze policjanta. Świadkowi udało się nakręcić amatorską kamerą, jak zamaskowany mężczyzna strzela do funkcjonariusza, po czym wraz z drugim napastnikiem wsiadają do czarnego samochodu i odjeżdżają.
Hollande: ten atak to zamach terrorystyczny

Hollande: ten atak to zamach terrorystyczny

Świat
Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że nie ma wątpliwości, iż atak na siedzibę satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu był zamachem terrorystycznym. W regionie paryskim ogłoszono najwyższy poziom alertu.
Atak przed siedzibą prezydenta Turcji

Atak przed siedzibą prezydenta Turcji

Świat
Uzbrojony mężczyzna strzelał w stronę pałacu osmańskiego Dolmabahce w Stambule, a następnie rzucił granatem w policjantów strzegących siedziby prezydenta Turcji. Zamachowiec, wyposażony w broń maszynową i pistolet, został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Granat, którym napastnik rzucił w funkcjonariuszy, okazał się niewypałem własnoręcznej roboty. Zdetonowano go po zamknięciu pobliskich ulic.

"Nie wywołujmy paniki o zagrożeniu terrorystycznym"

Polska
Nie ma co wywoływać paniki o zagrożeniu terrorystycznym, ludzie nie powinni się tego obawiać - uspokajał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej. - Nie jesteśmy na pierwszej linii takiego zagrożenia - dodał. Tego zdania jest również ABW.
Zamach w Muzeum Żydowskim w Brukseli

Zamach w Muzeum Żydowskim w Brukseli

Sensacje
Belgijska policja poszukuje mężczyzny, który zastrzelił cztery osoby przed wejściem i wewnątrz Muzeum Żydowskiego w Brukseli. Według władz i służb atak miał charakter rasistowski. Trzy osoby zginęły na miejscu, a czwarta w szpitalu. Zamachowiec z plecakiem wysiadł z samochodu zaparkowanego niedaleko muzeum, podszedł do wejścia do budynku i otworzył ogień z kałasznikowa. (km)
Nagranie zamachu w supermarkecie

Nagranie zamachu w supermarkecie

Sensacje
Kamera monitoringu w jednym z supermarketów w mieście Quibdó w zachodniej Kolumbii zarejestrowała moment, w którym w sklepie wybuchła bomba. Paczkę przyniosła kobieta uwieczniona na nagraniu. Pozostawiła ją na przechowanie u pracownika sklepu. Kilka minut później ładunek ukryty w czarnej torbie eksplodował. Zginęły trzy osoby, a ponad dziesięć zostało rannych.
poprzednie 1 ... 10 11 12 13 14 następne