Wyniki wyszukiwania dla:

zakopane

Liczba wyników: 181

Marek Szkolnikowski: Będę namawiał Włodzimierza Szaranowicza, żeby dalej odwiedzał studio TVP [2/5] [Sektor Gości]

Marek Szkolnikowski: Będę namawiał Włodzimierza Szaranowicza, żeby dalej odwiedzał studio TVP [2/5] [Sektor Gości]

Zimowe
Dlaczego Telewizja Polska nabyła prawa medialne do transmisji zawodów w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem aż do 2026? Co sprawia, że wielu polskich kibiców z chęcią ogląda spektakularne zwycięstwa Adama Małysza sprzed lat? Jak dużą stratą dla Telewizji Polskiej jest zakończenie kariery komentatora przez Włodzimierza Szaranowicza? Jak w ostatnich latach układała się jego współpraca z nowym dyrektorem TVP Sport Markiem Szkolnikowskim? Czy w przyszłości Szaranowicz będzie pojawiał się w studio TVP w roli eksperta? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 108. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości".
Żołnierze z terakoty. Naukowcy rozwiązali zagadkę ich broni

Żołnierze z terakoty. Naukowcy rozwiązali zagadkę ich broni

Ciekawostki
Kiedy w 1970 r. odkryto armię terakotową okazało się, że tysiące z tych "żołnierzy " ma broń. Naukowcy byli w szoku. Miecze zachowały się bowiem w doskonałym stanie. Po ponad 2000 lat nie było na nich ani śladu rdzy. Przez jakiś czas badacze uważali, że to przez chrom, którego ślady znaleziono na broniach. Teraz okazuje się, że chrom, który odkryto pochodzi z lakieru, którym pokryto figury, ale nie miecze. Najnowsze wytłumaczenie jest takie, że to właściwości gleby w Xi'an, gdzie zakopano armię, sprawiły, że broń zachowała się tak dobrze. Aby to sprawdzić brytyjscy naukowcy zakopali dwie kopie mieczy z brązu. Jeden w ziemi z okolicy laboratorium drugi w tej z Xi'an. Zakopane miecze spędziły 4 miesiące w ekstremalnych warunkach w specjalnej komorze. Gdy je wydobyto okazało się, że ten zakopany w ziemi z Xi'an nie miał prawie w ogóle śladów korozji. To dlatego, że lessowa gleba z Xi'an ma wysokie pH i nie zawiera dużo materii organicznej. Zapobiegło to powstawaniu kwasów, które powodują rdzewienie metali.
Magdalena Schejbal:

Magdalena Schejbal: "Zostałam panią bizneswoman"

Gwiazdy
Magdalena Schejbal osiem lat temu wyjechała do Zakopanego kręcić z Maciejem Ślesickim serial Szpilki na Giewoncie. Początkowo, podobnie jak jej serialowa bohaterka, źle się czuła w nowym otoczeniu, a wieczorami, jak wyznała w wywiadzie, popłakiwała w hotelową poduszkę. Sytuacji nie poprawiły też wypowiedzi pracowników produkcji, którzy twierdzili, że aktorka była nie do zniesienia, kłóciła się z ekipą i ostatecznie została wyrzucona z pracy z powodu wygórowanych roszczeń finansowych i ukrywania ciąży przed producentami. Od tamtej pory kariera Magdy układa się ze zmiennym szczęściem. Rok temu w zabytkowym gmachu przy Krupówkach otworzyła restaurację i klub muzyczny Dworzec. Zakopane. Schejbal zapewnia, że w jej życiu zawodowym trwa obecnie bardzo dobra passa. Zrezygnuje z aktorstwa?
Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił nasze szanse

Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił nasze szanse

Piłka nożna
Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, Walter Hofer, w rozmowie z Dawidem Górą z WP SportoweFakty ocenił szanse Polski na organizację trzech weekendów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kolejne konkursy miałyby odbywać się w Szczyrku.
Paweł Wąsek zaskoczył w Zakopanem.

Paweł Wąsek zaskoczył w Zakopanem. "Pierwszy skok to była bomba"

Sport
- Jestem zadowolony z pierwszego skoku. To była taka moja bomba. Trzeba wszystko zrobić żeby odpalać takie bomby częściej - mówi Paweł Wąsek. - Jestem zadowolony z obu skoków, jednak zawsze może być lepiej. Trzeba pracować i odpalać takie bomby częściej. 
Kuba Wolny spokojny o formę.

Kuba Wolny spokojny o formę. "Kilka słabszych skoków nic nie znaczy"

Sport
- Nie jesteśmy nerwowi. Takie są czasami skoki, to, że kilku z nas skoczyło słabiej w pierwszej serii nic nie znaczy. Mogę się jednak wypowiadać tylko za siebie - mówi Kuba Wolny. - Już mój skok kwalifikacyjny był fajny, dzisiaj też dwa fajne skoki. Mam nadzieję, że wraca ten dobry Kuba Wolny. 
Polacy nie sprostali presji?

Polacy nie sprostali presji? "Ogromną rolę w najbliższych dniach odegra Horngacher"

Piłka nożna
Pech, presja czy nagły spadek formy? Dziennikarze WP Sportowefakty, Dawid Góra i Szymon Łożyński podsumowali nie do końca udany dla Polaków indywidualny konkurs skoków narciarskich w Zakopanem. 
Kot powoli odbudowuje formę.

Kot powoli odbudowuje formę. "Jeden z dwóch skoków był dobry. Wiem gdzie popełniam błąd"

Sport
- Plan minimum na dzisiaj jest wykonany. W pierwszej serii skok był ok, długie oczekiwanie zamurowało mi trochę nogi. To uczucie znają tylko skoczkowie - mówi Maciej Kot. - Dostałem się do drugiej serii, chciałem powalczyć ale drugi skok był słaby. Wiem co było podczas niego zepsute.
Cleo o swoim wyjątkowym dziele.

Cleo o swoim wyjątkowym dziele. "Ma zatrzymać mowę nienawiści po zabójstwie Pawła Adamowicza"

Sport
- Zawsze przesiadywałam przed TV ale nie umywa się to do atmosfery która tutaj panuje. Mamy najlepszych kibiców na świecie - mówi piosenkarka Cleo. - Każdy artysta wyraża to co się dzieje w Polsce we własny specyficzny sposób. Tekst jest na tyle dosadny, że mam nadzieję, że nas czegoś nauczy - dodaje Cleo która nagrała piosenkę która ma zaprzestać mowy nienawiści po zabójstwie Pawła Adamowicza.
Małysz szczerze po konkursie.

Małysz szczerze po konkursie. "Musimy się pogodzić ze słabym wynikiem. Chłopaki biorą to na klatę!"

Sport
- Trochę warunki ale cieszę się, że chłopaki powiedzieli o swoich błędach. Dawid trochę spóźnił i ciężko było z tego wyciągnąć dobrą odległość. Takie konkursy się zdarzają - mówi Adam Małysz. - Nie możemy wyciągać pochopnych wniosków. Teraz najważniejsza jest analiza. 
Dawid Kubacki skomentował nieudany konkurs.

Dawid Kubacki skomentował nieudany konkurs. "Wiem w którym miejscu popełniłem błąd"

Sport
- Skok nie był do końca taki jakbym chciał. Był spóźniony i jestem tego błędu świadomy, nie mam tutaj co być zły. Wiem, że to ja popełniłem błąd - mówi Dawid Kubacki. - To nie był mój dzień, ale wiem, że to niczego nie przekreśla. Pracujemy dalej! 
Żyła wyjaśnił zamieszanie.

Żyła wyjaśnił zamieszanie. "Piosenka podczas mojego skoku nie była związana z tragedią w Gdańsku"

Sport
- Piosenkę wybrałem tak naprawdę w Predazzo i przykra sytuacja w Gdańsku nie miała z tym niczego wspólnego. Akurat bardzo ją lubię i fajnie się ją gra na gitarze - mówi Piotr Żyła. - Dzisiaj skakało się bardzo fajnie, tylko troszeczkę brakowało odległości. 
Apoloniusz Tajner: każdy Polak musi mieć możliwość oglądania skoków!

Apoloniusz Tajner: każdy Polak musi mieć możliwość oglądania skoków!

Sport
- Z naszego punktu widzenia nie mamy wątpliwości, że skoki narciarskie powinien móc obejrzeć każdy Polak, i będziemy rozmawiać i dyskutować zawsze z tym który jest w stanie to zapewnić. Telewizja Polska nam w pełni zabezpiecza ten temat. - mój Apoloniusz Tajner
Kurski o śmierci Adamowicza i WOŚP.

Kurski o śmierci Adamowicza i WOŚP. "Telewizja właściwie oddała hołd podczas tej tragedii"

Sport
- Trzeba wrócić do normalnej atmosfery. Coś się kończy i trzeba wrócić do normalności, życie idzie dalej. Hołd został oddany i telewizja dochowała wszelkich standardów w przeżywaniu tych dramatycznych chwil - mówi Jacek Kurski. - Żałoba skończyła się wczoraj i kibicom należy się chwila radości. 
Adam Małysz zaskakuje.

Adam Małysz zaskakuje. "Ciężko odbudować zawodnika którego forma spada w trakcie sezonu"

Sport
- W tym momencie najważniejsze jest to co wypracowało się latem. Jeśli ktoś w tej chwili ma dołek czy spadek formy to ciężko to odbudować w trakcie sezonu - mówi Adam Małysz. - W przypadku Maćka Kota pojawił się spory kryzys jednak zawodnik powoli sobie z nim radzi. 
Ammann tłumaczy problemy ze sprzętem. Zadziwiająca przyczyna.

Ammann tłumaczy problemy ze sprzętem. Zadziwiająca przyczyna.

Sport
- Jestem zadowolony z drugiego skoku w konkursie drużynowym. Był to mój najlepszy skoku tutaj w tym sezonie. Fajnie byłoby skoczyć powyżej 130 metrów. Na razie niestety się to nie udało - mówi Simon Ammann. 
Czas na wielkie skakanie!

Czas na wielkie skakanie! "Prognoza pogody jest znakomita"

Sport
- Prognozy pogody są znakomite, nie powinno być co prawda jakiś większych przejaśnień ale nie powinno padać. Konkurs powinien być sprawiedliwy i bezproblemowo przeprowadzony  - mówi dziennikarz WP Sportowefakty, Dawid Góra. - Faworytów jest wielu, wśród nich jest Dawid Kubacki. Nie będzie jednak łatwo bo w świetnej formie są między innymi Niemcy - dodaje Szymon Łożyński. 
Kamil Stoch o swojej formie:

Kamil Stoch o swojej formie: "Czasem czuję, że oddalam się od optymalnej dyspozycji"

Zimowe
Kamil Stoch nie pokazał się z najlepszej strony podczas sobotniego konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem. Polski skoczek w rozmowie z dziennikarzami skomentował zawody. 
Małysz o drużynówce w Zakopanem:

Małysz o drużynówce w Zakopanem: "Dziwie się jury, że pozwoliło na tak dalekie skoki"

Zimowe
Adam Małysz po konkursie drużynowym spotkał się z dziennikarzami i potwierdził, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Polak cieszył się z tego, że Dawid Kubacki ustanowił nowy rekord skoczni w Zakopanem. 
Kubacki kolekcjoner rekordów skoczni.

Kubacki kolekcjoner rekordów skoczni. "Dwie sztuki do żadna kolekcja"

Zimowe
Dawid Kubacki oddał dwa bardzo dobre skoki podczas sobotniego konkursu drużynowego w Zakopanem. Polak ustanowił też nowy rekord skoczni na 143,5 metra. 
Puchar Świata w cieniu tragedii. Zakopane upamiętniło Pawła Adamowicza

Puchar Świata w cieniu tragedii. Zakopane upamiętniło Pawła Adamowicza

Zimowe
Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem odbywa się w dniu żałoby narodowej. Kibice na drugim końcu Polski nie zapomnieli o tragicznych wydarzeniach z Gdańska i w centrum Zakopanego uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 9następne