Wyniki wyszukiwania dla:

zakaz handlu

Liczba wyników: 391

"Mamy plan b, jeśli chodzi o strajk". Związkowcy LOT mówią co dalej

Polska
– Mamy plan B. Wiemy co dalej – mówi w programie „Money. To się liczy” Agnieszka Szelągowska z zarządu Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie znów zakazał związkowcom strajku w spółce, mimo że zaledwie dwa miesiące temu dostali oni zielone światło ze strony Sądu Apelacyjnego. – Z decyzji sądu wynika, że prawa do strajku tak naprawdę nie ma, bo każdy prezes może załatwić sobie zakaz – dodaje związkowczyni.
Polskie firmy uciekają do Czech nie tylko dla pieniędzy

Polskie firmy uciekają do Czech nie tylko dla pieniędzy

Polska
- Polskie firmy są bardziej prężne w dostosowywaniu swojej oferty i działania do zagranicznych rynków, stąd sukces polskich firm w w Czechach jest większy, niż czeskich w Polsce. Na pewno jest coś w tym, że czeska administracja jest bardziej probiznesowa. Udało się dostosować czeskim rządom procesy administracyjne tak, żeby biznesmen mógł się zajmować handlem, czy produkcją. Mam te informacje od polskich firm, które działają w obu krajach, że jednak jest przedsiębiorcom wygodniej w Czechach - mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Suchanek z Agencji Promocji Czeskiego Handlu CzechTrade.
Czeski e-biznes rozkręca się w Polsce. Jeden z nich na pewno już znasz

Czeski e-biznes rozkręca się w Polsce. Jeden z nich na pewno już znasz

Polska
- Porównując rynek detaliczny w Czechach, duże międzynarodowe sieci mają 80-90 proc. rynku, w Polsce może to jest 60 proc. Nadal te mniejsze sklepy istnieją, ale to jest margines i zaczyna go wypełniać e-biznes. I kiedy te firmy już się ustabilizują na czeskim rynku, szukają miejsc, gdzie można rosnąć -  mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Suchanek z Agencji Promocji Czeskiego Handlu CzechTrade.
Ryszard Petru chce 50 tys. zł zadośćuczynienia. Marcin Horała ostro: absurd

Ryszard Petru chce 50 tys. zł zadośćuczynienia. Marcin Horała ostro: absurd

Polska
Ryszard Petru żąda 50 tys. zadośćuczynienia za zakaz wjazdu do Sejmu. Marcin Horała w programie "Tłit" na informację tę zareagował śmiechem. - Przepraszam, ale trudno utrzymać powagę. Do Sejmu można jeszcze wejść na piechotę, naprawdę się da. Ryszard Petru "przemycał" w bagażniku na teren Sejmu nieuprawnione osoby - trudno tu widzieć szczególną represję i szkodę. Sprawa jest oczywista, absurdalna. Gdyby ich nie przewoził, mógłby nadal do Sejmu wjeżdżać - komentował. Jak dodał, "niestety lub stety, pan Petru postępuje na drodze autokompromitacji". - Wielu widziało w nim polskiego Kennedy’ego, wielką nadzieję na przyszłość. Obecnie nawet osoby o najtwardszych liberalnych czy opozycyjnych poglądach, nadziei w nim nie pokładają - podsumował.
Nieświeży interes

Nieświeży interes

Zdrowie
Ryba ze sztucznym okiem - wygląda i brzmi śmiesznie. Tymczasem według BBC News, tak wyglądały produkty jednego ze sklepów rybnych w Kuwejcie. Na nagraniu widać plastikową soczewkę, a pod nią stare, zjełczałe oko W ten sposób sklep rybny odświeżał i sprzedawał stare produkty. Lokalne media podały, że kuwejcki departament handlu podjął decyzję o zamknięciu tego nieświeżego biznesu.
Ekspert: pensje będą rosnąć. Zyskąją pracownicy handlu i produkcji

Ekspert: pensje będą rosnąć. Zyskąją pracownicy handlu i produkcji

Polska
- Polacy, którzy pracują na tych podstawowych stanowiskach, wszyscy którzy pracują w produkcji, handlu, czują się absolutnie pewni, praktycznie 90 proc. z nich mówi, że nie boi się utraty pracy. Pracodawcy dalej szukają pracowników, te potrzeby rekrutacyjne są bardzo duże i coraz trudniej je zaspokoić. Wciąż pracodawcy myślą o kolejnych podwyżkach, których będą pracownicy od nich oczekiwali. Pytanie jak długo te bardzo duże wzrosty płac firmy będą absorbować w swojej marży, nie podnosząc cen - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezes Work Service S.A.
Sytuacja w Biedronce może wpłynąć na ograniczenie zakazu handlu

Sytuacja w Biedronce może wpłynąć na ograniczenie zakazu handlu

Polska
- Spór zbiorowy, który teraz się toczy, on się toczy między stronami. Oczywiście naszą rolą jest kwestia ewentualnego mediatora wyznaczonego przez ministerstwo. Jeśli jest sygnał od głównej organizacji związkowej, to wtedy Główny Inspektor Pracy taką kontrole uruchamia. Cały czas mamy to pod kontrolą, jest to przez nas monitorowane. Od tego uzależniamy ewentualne decyzje o nowelizacji przepisów - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Zmiany w zakazie handlu. Wiceminister tłumaczy, jakie

Zmiany w zakazie handlu. Wiceminister tłumaczy, jakie

Polska
- Jest zapowiedź poselskiego projektu nowelizacji ustawy o zakazie handlu - mówił w programie "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Rozwiązana ma być kwestia związana z wykorzystywaniem statusu "placówki pocztowej" po to, by móc handlować w niedzielę i handlu na dworcach. Dodatkowo mają się pojawić przepisy pozwalające członkom rodziny pomagać właścicielowi za ladą w małych rodzinnych sklepikach. Myślę, że te rozwiązania wejdą w życie od 2019 roku - tłumaczył wiceminister.
Ekspert: e-handel w Polsce ciągle raczkuje

Ekspert: e-handel w Polsce ciągle raczkuje

Polska
- Jeżeli porównamy Polskę do krajów Zachodu, to częstotliwość zakupów online, czy wielkość koszyków, udział osób robiących zakupy w ogóle populacji, jesteśmy jeszcze daleko za krajami Zachodu. Ludzie coraz częściej robią zakupy w internecie, rozumieją benefity z tym związane. Na rynku będzie miejsce dla wszystkich, ale skala e-handlu będzie gwałtownie rosła - mówił w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.
 Balcerowicz: wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to efekt działania

Balcerowicz: wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to efekt działania "nieświętej trójcy"

Polska
Leszek Balcerowicz ocenia, że zakaz handlu w niedziele jest ograniczeniem wolności. - Dobrze, żeby coraz więcej osób uświadamiało sobie, że nie ma żadnych podstaw, żeby odbierać ludziom pewien kawałek wolności. Część ludzi z racji zawodowej robi zakupy w niedzielę, niektórzy lubili to. Te ustawa - ograniczająca wolność - to rezultat nieświętej trójcy: PiS, Solidarność pisowska i hierarchia kościelna. I to nie jest Święta Trójca - mówił w programie "Money. To się liczy" Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, obecnie Forum Obywatelskiego Rozwoju. Dodał, że Viktor Orban (jak ocenił: "guru dla Kaczyńskiego i PiS") również ograniczył handel w niedziele na Węgrzech, ale potem się z tego wycofał. - Pytanie, czy do takiej elastyczność jest zdolna elita PiS - dodał.
Wybierasz się na grzyby? Uważaj, żeby nie dostać mandatu

Wybierasz się na grzyby? Uważaj, żeby nie dostać mandatu

Polska
- Niestety w parkach narodowych występuje zakaz zbierania grzybów, w lasach państwowych grzyby można zbierać. Jadąc do lasu, zostawiamy samochód w miejscu do tego wyznaczonym, na parkingu leśnym. Pojazdami silnikowymi nie poruszamy się na drogach leśnych, za wjazd do lasu grozi nam mandat w wysokości do 500 zł, jest to naruszenie środowiska leśnego. I hałas i spaliny - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Gruszka z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.
Wydłużenie doby pracowniczej.

Wydłużenie doby pracowniczej. "Dezorganizacja cyklu dostaw"

Polska
- Jeżeli to ma być niedziela, to niech to będzie niedziela. Pytanie jak będzie wyglądała dostawa, w szczególności produktów świeżych, w poniedziałek rano. To możne zdezorganizować cały ten cykl dostaw. Jeżeli to ma się rozciągać do poniedziałku do 5 rano, sklepy są czynne od 6, zaczyna się problem jak je zatowarować - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.
Jak sobota to... dyskont. Małe sklepy ofiarą zakazu handlu

Jak sobota to... dyskont. Małe sklepy ofiarą zakazu handlu

Polska
- W niedzielę na pewno obroty rosną tam, gdzie te sklepy są otwarte, ale one tracą w pozostałe dni, ze szczególnym naciskiem na utratę klientów w piątki i soboty. Odkąd weszła ustawa o zakazie handlu w niedzielę, obserwujemy gigantyczną akcję marketingową dyskontów, której zadaniem jest przyciągnięcie klientów w piątek i sobotę, bo: będziemy mieli więcej osób na kasie, będziemy mieli twoje ulubione pieczywo w piątek wieczorem - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.
Zagadka upadku cywilizacji Majów rozwiązana

Zagadka upadku cywilizacji Majów rozwiązana

Nauka
Ostatnie badania potwierdziły, że cywilizacja Majów upadła przez gigantyczną suszę. Wcześniej naukowcy spekulowali, że ten drastyczny upadek potężnego imperium był spowodowany inwazja obcych mocarstw, chorobami lub załamaniem handlu. Teoria o suszy pojawiła się w latach 90. Naukowcy z Cambridge i Florydy pobrali próbki z meksykańskiego jeziora Chichancanab, wyniki doprowadziły ich do wniosków, że w momencie załamania się cywilizacji Majów, roczne opady spadły o 41 procent, a szczytowym momencie nawet o 70 procent.
Wojna handlowa Chin z USA

Wojna handlowa Chin z USA

Technologia
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że zagrożenie totalnej wojny handlowej między USA i Chinami rozejdzie się po kościach. Prezydent Donald Trump zdołał przecież na przekór i Demokratom i Republikanom zmusić Departament Handlu do ograniczenia sankcji wymierzonych w chińskiego producenta sprzętu mobilnego i telekomunikacyjnego ZTE, w szczególności drakońskich kar nałożonych na firmy, które ośmieliłyby się z ZTE współpracować.
Pierwszy wyrok ws. zakazu handlu.

Pierwszy wyrok ws. zakazu handlu. "Ta pani stara się walczyć z monopolem supermarketów"

Polska
- Sąd uznał, że pani, która prowadziła ten handel w niedzielę, stara się walczyć z monopolem supermarketów, które w sposób bardzo agresywny wprowadzają zmiany cenowe w sobotę, kiedy wszyscy klienci będą chcieli robić te zakupy w sobotę, to są manipulacje cenowe. Ewidentnie widać, że ustawa powoduje uderzanie w przedsiębiorców, przede wszystkim tych małych - mówiła w programie "Money. To się liczy" Katarzyna Niemyjska ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Amalgamatowe plomby nie dla dzieci

Amalgamatowe plomby nie dla dzieci

Zdrowie
Amalgamatowe plomby nie dla dzieci.Od 1 lipca 2018 roku wszedł zakaz używania przez dentystów wypełnień amalgamatowych. Szczególnie w leczeniu zębów mlecznych, osób poniżej 15 roku życia i kobiet będących w ciąży. Więcej informacji w wideo. 
Radosław Sikorski: Donald Trump nie lubi Zachodu. Szuka pretekstu, żeby zniszczyć UE i NATO

Radosław Sikorski: Donald Trump nie lubi Zachodu. Szuka pretekstu, żeby zniszczyć UE i NATO

Polityka
- Prezydent Andrzej Duda nie powinien nic mówić o swoich wizytach - twierdzi Radosław Sikorski. Zdaniem gościa programu "Tłit" wizyta została "wyżebrana", bo chodzi o to, co da się ustalić dla kraju. - Przestrzegałbym też przed nadmiernym entuzjazmem, bo kolejni przywódcy, którzy mieli spotkania z Donaldem Trumpem dzisiaj żałują - dodaje. Były minister spraw zagranicznych uważa, że prezydent USA jest nieprzewidywalny. - Trump szuka pretekstu, żeby zniszczyć Światową Organizację Handlu, UE i NATO. On robi zamieszanie, bo lubi być w centrum uwagi. Chce, żeby jego tweety były popularne, żeby kamery były skierowane na niego. O to prawdopodobnie chodziło w szczycie z Kim Dzong Unem - tłumaczy.
Pomysł na biznes: Czarne lody

Pomysł na biznes: Czarne lody

Finanse
Czarne lody barwione aktywowanym węglem kokosowym - to pomysł na biznes Grzegorza Ryżewskiego, współwłaściciela lodziarni "Sweet Corner". Jego firma oferuje pierwsze w Warszawie czarne lody. - To nowy produkt polskim rynku - zapewnia właściciel. Moda na grafitowe lody przyszła do nas z USA, tam jest hitem w mediach społecznościowych. Biznes w Polsce prowadzi dwóch wspólników, którzy postanowili wykorzystać modny, naturalny barwnik - węgiel z łupiny kokosa. - Ma on właściwości prozdrowotne, absorbujące i wybielające zęby - wylicza Ryżewski. Lody są produkowane na bieżąco, w małych partiach i z mleka od ekologicznych dostawców. Smak? Śmietanka z Nutellą. Cena to 10 zł. Właściciele przyznają, że w prowadzeniu tego biznesu pomaga odpowiednia pogoda i… zakaz handlu w niedzielę. Sprzedaż rośnie z tygodnia na tydzień. Firma liczy, że po sukcesie lodziarni w Warszawie, wkrótce marka pojawi się w innych miastach. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Polska Ibiza walczy o reputację. Wbrew lokalnemu biznesowi

Polska Ibiza walczy o reputację. Wbrew lokalnemu biznesowi

Polska
- Mielno od pewnego czasu próbuje zerwać z wizerunkiem takiego miasta, które bawi się wylewając morze alkoholu, wprowadzając zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Zakaz dotyczy sklepów i obowiązuje od 23 do 6 rano, przy czym już dziś wiadomo, że on jest całkowicie nieskuteczny. Po 23 lokalne sklepy wystawiają przed witryny stoliki, stają się lokalami gastronomicznymi, w których można już handlować alkoholem. Próba uczenia ludzi kultury picia przez zakazy jest i będzie nieskuteczna. Całe clou problemu polega na tym, żeby radzić sobie z sytuacjami niebezpiecznymi. Mielno to jest miasteczko, w którym porządku pilnuje straż gminna licząca 6 osób, kiedy tam jest jednocześnie kilkadziesiąt tysięcy turystów - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Ziomek, dziennikarz money.pl
Kaja Godek atakuje PiS.

Kaja Godek atakuje PiS. "Zabijanie ludzi to elemet polityki państwa"

Wiadomości
- Zakaz aborcji nie jest postulatem stricte kościelnym. Ludzie niewierzący, jeśli zdobędą się na uczciwość intelektualną, dojdą do tego, że nikogo nie należy zabijać - powiedziała Kaja Godek w programie Marka Kacprzaka "Tłit".