Wyniki wyszukiwania dla:

zakaz handlu

Liczba wyników: 391

75-latek potrącił nastolatki. Mówi, że ich nie zauważył

75-latek potrącił nastolatki. Mówi, że ich nie zauważył

Motoryzacja
O dużym szczęściu mogą mówić trzy nastolatki z Łukowa. Na przejściu dla pieszych potrącił je  kierowca mitsubishi. Na szczęście nic poważnego im się nie stało. Kierowcą był 75-letni mężczyzna. Tłumaczył, że zjeżdżał z ronda i nie zauważył nastolatek. Mężczyźnie zabrano prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Policja opublikowała nagranie, apelując o zachowanie ostrożności na przejściach dla pieszych.
Anna Zalewska z zakazem? Łukasz Schreiber: to fake news!

Anna Zalewska z zakazem? Łukasz Schreiber: to fake news!

Polska
Szefowa MEN dostała zakaz wypowiadania się o szkole? - pytał Marek Kacprzak w programie "Tłit". - Skąd taki pomysł? Dziś była w radiowej Jedynce - komentował minister Łukasz Schreiber. - Będzie przyjmowała zaproszenia nie tylko od mediów publicznych? - dopytywaliśmy. - Myślę, że tak, ale nie ustalam grafiku wizyt medialnych pani minister - odpowiedział Schreiber. - To kolejny fake news, który ma pokazać, że wszyscy się pochowali. A to nieprawda - kontynuował. Dopytywany o pomysł wycofania Zalewskiej z listy, stwierdził: "Nie znam takiego pomysłu, ale mam umiarkowanie duży wpływ na to, kto się znajdzie na liście. To głosy medialne, które do mnie docierają".
Pijany uciekał przed policją. Skończył w lesie

Pijany uciekał przed policją. Skończył w lesie

Motocykle
Wywrotką zakończyła się ucieczka 30-letniego motocyklisty przed wołowską policją. Mężczyzna był nietrzeźwy, a do tego miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Wypadek w Myślenicach. Kłamstwo szybko wyszło na jaw

Wypadek w Myślenicach. Kłamstwo szybko wyszło na jaw

Wiadomości
Do koszmarnie wyglądającego wypadku doszło na pasach w Myślenicach. W pieszą wjechał srebrny mercedes. 51-letnia kobieta złamała trzy kręgi szyjne. Trafiła do szpitala. Autem jechała para, która próbowała zataić, kto spowodował wypadek. Do potrącenia pieszej przyznała się kobieta. Na nagraniu widać jednak, że na miejscu kierowcy siedział mężczyzna. Para dopiero później się zamieniła. Czemu kłamali? Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia samochodów. Za spowodowanie wypadku i prowadzenie auta mimo cofniętych uprawnień, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Protest rolników. Niezadowolony podszedł do lidera AgroUnii.

Protest rolników. Niezadowolony podszedł do lidera AgroUnii. "Nie macie co robić?!"

Finanse
- Pokażemy, jak mała liczba osób może zrobić megautrudnienia tak jak nam mała grupa polityków zrobiła nam utrudnienia w handlu, w biznesie. My pokażemy to najmniejszym nakładem sił - mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii do zebranych na placu Zawiszy. Protest daje się jednak warszawiakom mocno we znaki, bo do przemawiającego lidera rolników podszedł oburzony formą i miejscem manifestacji człowiek. - Nie macie co robić, tylko blokować miasto? - pytał. - Warszawiaków przepraszamy, ale nie mamy jak inaczej - tłumaczył Kołodziejczak.
Żabka beneficjentem zakazu handlu w niedzielę? Franczyzobiorcy pokazują paragony

Żabka beneficjentem zakazu handlu w niedzielę? Franczyzobiorcy pokazują paragony

Polska
- Nie ma dużych zmian. W tym studio było podnoszone, że niedziele przynoszą gigantyczne wzrosty, tylko niedzielami nie zrobimy całorocznego obrotu. Obserwujemy trend spadkowy stąd, że w piątek i sobotę 78 proc. osób robi zakupy w dyskontach - mówił w "Money. To się liczy" Paweł Tracz z Polskiego Stowarzyszenia Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców.
Zakaz handlu.

Zakaz handlu. "Nie mogłem słuchać dyskusji na zasadzie czochrania kota"

Finanse
Czy zakaz handlu pomaga czy przeszkadza przedsiębiorcom? - Słyszałem, że minister Emilewicz bada ten problem. Włączyłem się, bo nie mogłem słuchać dyskusji na zasadzie czochrania kota - miauknął 16 razy, to znaczy, że 16 tys. małych sklepów się zlikwidowało. Bądźmy poważni, prowadźmy dyskusję opartą na faktach - apeluje Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, w programie "Money. To się liczy". Abramowicz skrytykował opinię Biura Analiz Sejmowych o zakazie handlu w niedzielę. Biuro, jak mówił, oparło się na artykule z gazety, w którym dziennikarz cytował opinię anonimowego kupca mówiącego, że jemu obroty spadły o 20-30 proc. - Biuro Analiz Sejmowych musi dokładać większej staranności - uważa rzecznik przedsiębiorców, bo na tej podstawie tworzone jest prawo, które dotyczy milionów Polaków.
Bezsensowna farsa. Miażdżący raport na temat zakazu handlu

Bezsensowna farsa. Miażdżący raport na temat zakazu handlu

Polska
W sieci został opublikowany raport dotyczący wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Okazuje się, że beneficjentów tego rozwiązania jest niewielu, a dla zdecydowanej większości Polaków  jest ono uciążliwe. W drugiej części programu zaprezentujemy sprawdzony sposób na to, jak zarobić na smogu. Zapraszamy.
Zakaz handlu. Rafał Sonik: Ta ustawa jest błędna i szkodliwa dla wszystkich

Zakaz handlu. Rafał Sonik: Ta ustawa jest błędna i szkodliwa dla wszystkich

Finanse
- Ustawa o zakazie handlu okazała się błędna i szkodliwa dla wszystkich – ocenia w programie "Money. To się liczy" Rafał Sonik, właściciel galerii handlowych Gemini Park i kierowca rajdowy. – Zakaz handlu zabiera kawałek wolności. Nie służy tym, którym miała służyć, czyli małym przedsiębiorcom. Nie chroni też pracowników – zaznacza.
Zakaz handlu zaszkodził kościołowi.

Zakaz handlu zaszkodził kościołowi. "Ksiądz skarży się, że spadły mu datki na tacę o połowę"

Finanse
- Jeden z naszych obiektów położony jest tuż przy kościele. Charakterystyczny jest spadek ruchu w niedzielę u nas w galerii i w kościele – mówi w programie "Money. To się liczy" Rafał Sonik właściciel galerii handlowych Gemini Park i kierowca rajdowy. - Ludzie przyjeżdżali do galerii, gdzie na parkingu zostawiali samochody i szli do kościoła. Przed lub po mszy robili zakupy. Zakaz handlu zniszczył tę synergię między kościołem i galerią. W efekcie również datki na tacę zmniejszyły się o połowę.
Zakaz handlu w niedzielę.

Zakaz handlu w niedzielę. "Skala destrukcji i zniszczenia jest olbrzymia"

Finanse
Mali sklepikarze mają dość. - Za sprawą zakazu handlu upadło około 16 tys. małych sklepów – mówi w programie "Money. To się liczy" Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.  - To pokazuje skalę destrukcji i zniszczenia. Sytuacja jest podobna, jak na Węgrzech - zaznaczył. Jego zdaniem, rząd nie chce ujawnić oficjalnych danych, które rozstrzygnęłyby spór, co do liczby upadających przedsiębiorców. - Dzięki JPK wie wszystko, a mimo to milczy. To oznacza, że sytuacja nie jest tak dobra, jak rząd zapowiadał.
Zabójczy patogen w Europie. Eksperci: winny handel zwierzętami

Zabójczy patogen w Europie. Eksperci: winny handel zwierzętami

Ciekawostki
Żyjące dziko w Wielkiej Brytanii traszki, płazy z rodziny salamandrowatych, mogą wkrótce wyginąć. Wszystko przez atakującego je grzyba. Choć dziko żyjąca populacja nie została jeszcze zakażona, hodowla i handel płazami w celach hobbystycznych sprawia, że wkrótce może się to zmienić i grzyb zaatakuje dzikie płazy. Naukowcy ostrzegają, że wszystkie importowane do Wielkiej Brytanii traszki powinny przechodzić kwarantannę. Powstrzymanie infekcji jest kluczowe dla przetrwania brytyjskiej populacji traszek i salamander. W 2010 r. liczebność holenderskiej populacji salamandry plamistej spadła o 99% właśnie z powodu grzyba. Zabójczy patogen rozniósł się dalej do Niemiec i Belgii, gdzie również większość salamander padła. Grzyb przywędrował do Europy z Chin i Wietnamu, możliwe że stało się to z powodu handlu zwierzętami. Traszki i salamandry to ważny element ekosystemów. Pomagają one utrzymać m.in. dobry stan wód.
Zakaz handlu. Franczyzobiorca: obecna ustawa zbyt restrykcyjna

Zakaz handlu. Franczyzobiorca: obecna ustawa zbyt restrykcyjna

Finanse
Zdaniem Pawła Tracza ustawa ograniczająca zakaz handlu w niedziele jest zbyt restrykcyjna i powinno zostać wypracowane rozwiązanie kompromisowe. - Nie zostałem zmuszony do otwierania sklepów w niedziele. To moja decyzja, stricte biznesowa. Jeśli nie otwieram, to nie zarabiam - tłumaczył Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki. Dodał też, że nie powinno się karać podmiotów, które chciały wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zaznaczył, że umowę z operatorem pocztowym miał na długo przed wprowadzeniem zakazu handlu. W programie Money. To się liczy Paweł Tracz zdradził, że w ciągu 10 dni powstanie Polskie Stowarzyszenie Małych Przedsiębiorców i Franczyzobiorców, działające dla przedsiębiorców małych, bez znaczenia, czy są oni zrzeszeni czy nie.
Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Finanse
W Programie Money. To się liczy Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ Solidarność, pokazał dane, które pokazują, że od ograniczenia zakazu handlu w niedziele upada mniej małych sklepów, niż kiedy ustawy nie było. - W 2017 roku ubyło 13720 przedsiębiorstw  w handlu detalicznym. A w 2018 r. ubyło 8834 – mówił Alfred Bujara, przytaczając dane GUS. - To są dane za cały rok, zostaną one przedstawiane dzisiaj w Sejmie - zaznaczył.
Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Finanse
- Zakaz handlu mi nie pomógł. Wprowadził zamieszanie wśród klientów, a ponadto nie równoważy rynku. Biuro Analiz Sejmowych rozpisało, kto skorzystał na zakazie i z tej analizy jasno wynika, że straciły przede wszystkim małe sklepy – powiedział Paweł Tracz, przedstawiciel małych sprzedawców franczyzowych. Innego zdania jest Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność", zwolennik zakazu handlu i jeden z "ojców ustawy".
PiS wycofa się z zakazu handlu? Wymowny komentarz Jacka Sasina

PiS wycofa się z zakazu handlu? Wymowny komentarz Jacka Sasina

Polska
- Analizujemy tę sprawę. Musimy zobaczyć jak wygląda rzeczywisty wpływ na sytuację w handlu. Są tu bardzo różne głosy, jest pewien szum informacyjny - oznajmił minister Jacek Sasin w programie "Tłit", komentując zakaz handlu w niedziele. Dopytywany, czy możliwe, że PiS zrobi w tej sprawie krok w tył, odparł: "Nigdy w polityce nie jest tak, że raz przyjęte rozwiązanie nie może być zmienione, jeśli okazuje się, że nie wypełnia oczekiwań. Trwa ustalanie stanu faktycznego i rzeczywistego wpływu handlu na rynek. Zobaczymy, jakie będą efekty i wtedy będziemy reagować". - Nie ma dziś żadnej decyzji w tej sprawie - podkreślił Sasin.
Adamczyk zachwyca się nową rolą u Vegi:

Adamczyk zachwyca się nową rolą u Vegi: "Patryk lubi kontrowersje"

Gwiazdy
 Patryk Vega, wcześniej występujący pod bardziej swojsko brzmiącym nazwiskiem Krzemieniecki, w kilka lat zawojował polską kinematografię, produkując rocznie nawet po dwa filmy. Niestety ilość produkcji oraz tempo pracy nad nimi odbijają się na jakości dzieł Patryka. Nie zniechęca to jednak aktorów, którzy zabiegają o względy reżysera i rolę w filmach Vegi traktują jako zwieńczenie swojej długoletniej pracy. Jednym z najnowszych nabytków twórcy jest Piotr Adamczyk, który na potrzeby roli wyłysiał. Poświęcenie opłaciło się i aktor otrzymał angaż w kolejnym dziele "wizjonera polskiego kina". "Small world" poruszy temat handlu dziećmi. Adamczyk nie krył poruszenia swoją rolą oraz kontrowersyjnością tematu, który podjął Patryk.
Za 2 miesiące może zabraknąć papierosów w sklepach. Przez UE

Za 2 miesiące może zabraknąć papierosów w sklepach. Przez UE

Polska
- 20 maja mogą skończyć się dostawy. Mogą przestać wychodzić papierosy z magazynów. Jeśli nie ruszy unijny system "track and trace". Projekt ustawy przeleżał w Sejmie dziesięć miesięcy - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, prezes Polskiej Izby Handlu.
Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz:

Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz: "Będziemy weryfikować"

Finanse
- Staramy się zrobić dokładną analizę wpływu zakazu handlu na rynek – przyznała w programie "Money. To się liczy" Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.. Motywacja jego wprowadzenia były dwie: aby przynajmniej jedna niedziela była wolna dla pracowników, druga dotyczyła małych przedsiębiorców, których potrzebowali choć jednego dnia, aby walczyć z przewagą sklepów wielkopowierzchniowych. Jak zapewniła minister trwają "mozolne badania". - W marcu będziemy mieli wyniki. Jeśli zakaz handlu w niedzielę nie przyniósł planowego efektu, będziemy weryfikować rozwiązania.

"Concordski". Historia spektakularnej porażki

Ciekawostki
Wszyscy słyszeli o Concorde, czyli o ponaddźwiękowym samolocie pasażerskim produkcji francusko-brytyjskiej. Niewielu jednak wie, że rok przed nim powstała w ZSRR bardzo podobna maszyna. Nazywano ją "Concordski". Tu-144 został stworzony przez biuro konstrukcyjne Tupolewa i był łudząco podobny do zachodniego odpowiednika. Na paryskim Air Show w 1971 r., gdzie pokazano Tu-144, przykuł uwagę. Posądzano Rosjan, że "Concordski" jest plagiatem, że plany z Francji musieli wywieźć rosyjscy szpiedzy. Z drugiej strony to właśnie Rosjanom udało się wtedy dokonać m.in. pierwszego lądowania sondą na Marsie. Niestety szybko okazało się, że Tu-144 to spektakularna porażka. Dwa lata po premierze na Air Show, "Concordski" pojawił się we Francji drugi raz. Doszło wtedy do katastrofy. Maszyna rozleciała się w powietrzu. Zginęło 6 osób na pokładzie i 8 na ziemi. Później pojawiła się nawet teoria spiskowa, jakoby T-144 rozbił się, bo próbował uniknąć zderzenia z myśliwcem Mirage. 9 lat po pierwszym oblocie Tu-144 jednak rozpoczął loty pasażerskie. Wtedy szybko okazało się, że maszyny często się psują, a zużycie paliwa powoduje, że loty są bardzo drogie. Pasażerowie chcąc się porozumieć musieli pisać do siebie na kartkach, bo hałas wewnątrz był tak duży. W 1978 r. samolot zapalił się pod Moskwą. Maszyna lądowała awaryjnie. Zginęło dwóch inżynierów lotnictwa. Ta druga katastrofa, podczas lotu doświadczalnego, była gwoździem do trumny idei ponaddźwiękowego Tu. I nawet nie chodzi tu o zakaz przeprowadzania lotów pasażerskich, a o brak zainteresowania władz. Koniec Tu-144 nastąpił ostatecznie w 1984 r. Powstało 16 maszyn. Ostatni przelot odbył się dzięki NASA w 1999 r.
Marki własne:

Marki własne: "Kiedyś mały producent, dziś eksporter"

Polska
- Mamy gros takich przypadków, gdzie rolnik zaczynał od małego gospodarstwa, a dziś jest w stanie eksportować na rynki zagraniczne.To polskie produkty, wyprodukowane z polskich produktów, przez polskich producentów, przy pomocy sieci. Dla konsumentów marka własna to więcej w portfelu. To produkty w bardzo dobrej cenie, o bardzo dobrej jakości - mówiła w programie "Money. To się liczy" Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.