Wyniki wyszukiwania dla:

zakaz handlu

Liczba wyników: 391

Wolny handel z USA korzystny dla Polski

Wolny handel z USA korzystny dla Polski

Polska
Ponad 2,5 tys. zł oszczędności dla przeciętnej rodziny i wzrost gospodarczy szybszy o 0,5-0,7 pkt proc. - takie korzyści dla mieszkańców Unii Europejskiej może przynieść umowa o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi. Przeciwnicy TTIP krytykują jednak tajność negocjacji oraz silną pozycję sądów arbitrażowych. Warto jednak zauważyć, że sądy takie już funkcjonują i spełniają swoją funkcję bez szkody dla mechanizmów demokratycznych.

"Żałuję, że tylko Zbigniew Boniek prowadzi dyskusję na ten temat"

Piłka nożna
Zgodnie z ustawą hazardową obowiązującą od 2010 roku bukmacherzy zarejestrowani w Polsce, tak samo jak inne firmy z branży hazardowej, mają zakaz promowania usług internetowych. - Sponsoring w Polsce to jest płytki rynek. Jeżeli ogranicza się go dodatkowo to wiadomo, że ogranicza się dopływ pieniędzy do polskiego sportu. Każda złotówka, która pojawia się na rynku jest bardzo cenna - przyznał w rozmowie z x-news Artur Łobanowski, ekspert ds. sponsoringu.
Afera wokół selfie miss

Afera wokół selfie miss

Świat
Miss Libanu Saly Greige może stracić koronę. Fala krytyki spadła na piękność, po tym jak w sieci pojawiło się jej selfie z Miss Izraela. Oba kraje od wielu lat toczą ze sobą wojnę, a Libańczyków obowiązuje absolutny zakaz kontaktu z Żydami. Zdjęcie opublikowała Miss Izraela - Doron Matalon. Saly Greige skomentowała sprawę, pisząc: "Już od pierwszego dnia uważałam na to, by nie mieć ani jednego wspólnego zdjęcia z Miss Izraela, choć ta ciągle próbowała je zrobić".
Pościg za pijanym motocyklistą

Pościg za pijanym motocyklistą

Sensacje
Warszawscy policjanci wydziału ruchu drogowego po krótkim pościgu zatrzymali motocyklistę, który w niecałe trzy minuty popełnił sześć wykroczeń. Dodatkowo okazało się, że kierujący jednośladem był nietrzeźwy i ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.
19-nastolatek w golfie wyprzedzał radiowóz

19-nastolatek w golfie wyprzedzał radiowóz

Sensacje
Mieszkaniec gm. Czarna Dąbrówka wyprzedził na terenie Bytowa nieoznakowany radiowóz. Mężczyzna pędził 126 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, wyprzedzał inny pojazd na zakręcie, po czym wpadł w poślizg i swoją jazdę zakończył na poboczu. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Sąd może również orzec zakaz kierowania pojazdami na trzy lata. (km)
Litwin stracił prawo jazdy

Litwin stracił prawo jazdy

Sensacje
Litewskiemu kierowcy ciężarówki, który podczas wyprzedzania zajechał drogę samochodowi osobowemu, zmuszając go do hamowania, policjanci zambrowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy oraz skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Kierujący volvo z naczepą musi zapłacić 1,5 tysiąca złotych grzywny i ma półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski. (km)
Litewski pirat na drodze krajowej nr 8

Litewski pirat na drodze krajowej nr 8

Sensacje
Mężczyźnie odebrano prawo jazdy za łamanie zakazu wyprzedzania przy jednoczesnym mijaniu aut na tzw. podwójnej ciągłej oraz spowodowanie bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym. Sąd zastosował wobec 29-latka półroczny zakaz prowadzenia pojazdów ciężarowych oraz karę grzywny w wysokości 2200 zł. (km)
Ojciec i syn stracili prawo jazdy

Ojciec i syn stracili prawo jazdy

Sensacje
Świąteczna motocyklowa przejażdżka zakończyła się dla ojca i syna utratą prawa jazdy i skierowaniem wniosków do sądu o ukaranie. Poruszających się jednośladami mężczyzn zarejestrował policyjny wideorejestrator, gdy przekroczyli dozwoloną prędkość o 103 km/h. 49 i 25-latkowi grozi grzywna do 5 tysięcy złotych i nawet zakaz prowadzenia pojazdów. (km)
Najczęstsze przewinienia motocyklistów

Najczęstsze przewinienia motocyklistów

Sensacje
Policjanci z lubelskiej drogówki skontrolowali 41 motocyklistów. Podczas prowadzonych działań wystawiono 15 mandatów karnych, skierowano trzy wnioski do sądu i zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych. W dwóch przypadkach policjanci musieli podjąć pościg gdyż kierujący nie reagowali na sygnały do zatrzymania. Jak się okazało jeden z motocyklistów uciekał przed policyjną kontrolą gdyż miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. (wp)
Ucieczka zakończona w rowie

Ucieczka zakończona w rowie

Sensacje
Chociaż zdarzenie wyglądało groźnie, mężczyzna doznał jedynie ogólnych potłuczeń. Teraz czeka go postępowanie karne. Okazało się, że uciekinier ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii. (km)
Call of Juarez: The Cartel

Call of Juarez: The Cartel

Technologia
Dzięki polskiej superprodukcji pt. Call of Juarez: The Cartel, gracz będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy, czynny uczestnik wojny prowadzonej na tle handlu narkotykami. (RG)
Przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h

Przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h

Sensacje
Policyjna kamera zarejestrowała brawurową jazdę kierującego BMW, który jechał 165 km/h, w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90 km/h. Ponadto kierujący przejechał przez przejazd kolejowy gdy zapory nie zostały jeszcze podniesione. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. (WP)
Kielce: Przechwycono 36 kg amfetaminy

Kielce: Przechwycono 36 kg amfetaminy

Sensacje
Kryminalni z Kielc zatrzymali wczoraj sześć osób, w tym dwie kobiety, podejrzewanych o udział w obrocie i posiadanie znacznych ilości narkotyków, a także o związek z osobami trudniącymi się wytwarzaniem znacznych ilości środków psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli łącznie 36 kg tego narkotyku, 1100 litrów nielegalnego spirytusu, a także gotówkę w polskiej i obcej walucie pochodzącą prawdopodobnie z handlu narkotykami. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.
poprzednie 1 ... 15 16 17 18 19 następne