Wyniki wyszukiwania dla:

zabawki

Liczba wyników: 75

Toksyczne zabawki. Nie kupuj ich na Mikołaja

Toksyczne zabawki. Nie kupuj ich na Mikołaja

Styl życia
Inspekcja zabawek spoza Unii Europejskiej wykazała, że duża część tych dostępnych na naszym rynku nie spełnia norm zdrowotnych. Warto dowiedzieć się, o które chodzi. Nie kupuj ich na Święta, aby nie narazić dziecka na problemy zdrowotne.    
Pomysł na biznes: Edukacyjna sala zabaw z klockami

Pomysł na biznes: Edukacyjna sala zabaw z klockami

Pomysł na biznes
Miejsce łączące zabawę z nauką - to pomysł na biznes Dominika Berlińskiego, właściciela klocków Mammutico i sali zabaw BlocoLoco. - Nasze piankowe klocki to produkt unikatowy na poziomie europejskim. Są duże, lekkie i trwałe - wylicza Berliński. Jego produktem zainteresowali się m.in. inwestorzy z Dubaju. Właściciel chce teraz rozwijać sieć sal edukacyjnych. - Zwykłych miejsc do zabawy w Polsce powstaje coraz więcej. Takich sal nie ma - dodaje. Pierwsza sala zabaw z polskimi klockami powstała w pruszkowskim Centrum Kultury i Sportu. Dzieci mogą się tu bawić, jednocześnie ucząc języka angielskiego. Miejsce można wynająć na urodziny i inne imprezy. Same piankowe puzzle powstają w Polsce. Firma oferuje ich wynajem (1,5 tys. zł za dobę) lub sprzedaż (ok. 15 tys. zł za zestaw dla 20 osób). Oferta skierowana jest do klientów instytucjonalnych, biznesowych i placówek oświatowych. Sprzedaż pod marką Mammutico ruszyła trzy lata temu. W 2017 roku powstał pomysł wykorzystania klocków przez stworzenie dedykowanych im sal zabaw. Pierwsza sala kosztowała ok. 60 tys. zł. Teraz firma poszukuje inwestorów do otwierania podobnych miejsc w systemie franczyzowym. Polskie klocki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku sprzedano kilkadziesiąt zestawów. To wzrost o ponad 100 proc. r/r. Poza granice produkt trafił do Estonii. Obecnie prowadzone są rozmowy klientami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii i Czech. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Małpka moje dziecko

Małpka moje dziecko

Film
Różowa sypialnia, designerska szafa, najnowsze zabawki, gry i makijaż: Jessica Marie jest jak każda zepsuta dziewczynka... poza tym, że jest małpką. Co sprawia, że para podejmuje 40-letnie zobowiązanie do opieki nad wiecznym maluchem? Jak silna może być więź rodzic – małpka? Czy małpka naprawdę może zostać substytutem dziecka? To niezwykły film o prawdziwym życiu ludzi wychowujących małpy w USA. 
Polk rozczarowany japońskim kasynem: "Jak tu można siebie nazwać hazardzistą?"

Polk rozczarowany japońskim kasynem: "Jak tu można siebie nazwać hazardzistą?"

Gwiazdy
Salony hazardowe Pachinko cieszą się w Tokio ogromnym zainteresowaniem. Wśród wytwarzających nieznośny hałas maszyn, tłumy Japończyków całymi nocami dają upust swoim kumulowanym za dnia frustracjom. Ponieważ hazard w kraju jest zakazany, w kasynach nie wygrywa się pieniędzy, tylko nagrody rzeczowe. Nie są to jednak zwykłe pluszaki czy zabawki. Piotr Polk, Władysław Kozakiewicz i Krzysztof Hanke po odebraniu swoich nagród nie kryli rozczarowania. Największy smutek odczuł Piotr Polk, który zamiast sztucznego sernika wolał dostać gotówkę.
NVIDIA SHIELD – jak mały tablet sprawił, że zapomnieliśmy o kieszonkowych konsolach

NVIDIA SHIELD – jak mały tablet sprawił, że zapomnieliśmy o kieszonkowych konsolach

Technologia
Pomimo całej sympatii, jaką mamy do konsol, przyznajemy, że ostatnio się nam one kurzą. Poszukując nowego sprzętu do rozrywki wypróbowywaliśmy różne zabawki, lepsze i gorsze – ale jakoś nie mogące nas do końca zaspokoić. Ostatnio do redakcji trafił jednak tablet od Nvidii, który spodobał się chyba wszystkim. Przechodząc z rąk do rąk był tak rozchwytywany, że ukończenie jego testu okazało się bardzo trudne. Czy spodoba się także Wam?
Na polski rynek wciąż trafiają zabawki bez atestów. Mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci

Na polski rynek wciąż trafiają zabawki bez atestów. Mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci

Biznes i Konsument FB
Każda zabawka, która trafia na polski i unijny rynek, musi spełniać wymogi bezpieczeństwa z tzw. dyrektywy zabawkowej. Odpowiedzialność za wykonanie odpowiednich testów, sprawdzenie pod kątem bezpieczeństwa i oznakowanie zabawki spoczywa na jej producencie lub importerze. Czujność powinni zachować również sami konsumenci i dokładnie sprawdzać, czy zabawka dla dziecka ma odpowiednie atesty. W ramach ubiegłorocznej akcji Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i służba celna stwierdzili nieprawidłowości w blisko połowie spośród 1,5 mln kontrolowanych zabawek, które miały trafić na polski rynek. 30 tys. sztuk, które zawierały zbyt dużo toksycznych substancji, zostało zniszczonych.
Gumowa kaczuszka niebezpieczna dla dziecka

Gumowa kaczuszka niebezpieczna dla dziecka

Styl życia
Naukowcy ze światowej sławy ośrodków badawczych przeprowadzili analizę jednej z popularnych zabawek dla dzieci, którą używa się przy kąpieli. To czego się dowiedzieli, może naprawdę wstrząsnąć.
Pomysł na biznes: Ekologiczne zabawki i nie tylko

Pomysł na biznes: Ekologiczne zabawki i nie tylko

Pomysł na biznes
- Dobry dizajn dla sentymentalnych ludzi - to pomysł na biznes Iriny Lechowicz, właścicielki szczecińskiego start-upu AŻ Studio. Firmę prowadzi przy wsparciu rodziny i przyjaciół, stawiając na lokalnych dostawców. AŻ studio oferuje niezwykłe pamiątki dla rodziców, dziadków i dzieci - książkę do spisywania rodzinnych wspomnień, spersonalizowaną wyprawkę oraz lamę - zabawną maskotkę wypełnioną ekologiczną gryką. - Nasze produkty są trwałe, ponadczasowe i ekologiczne od A do Ż - dodaje właścicielka. Przygodę z własnym biznesem zaczęła dwa lata temu. Na początku zainwestowała ok. 40 tys. zł. Dziś jej firma notuje 300-proc. wzrost sprzedaży rok do roku. Największym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne maskotki. Zamówienia realizowano dla klientów m.in. z Argentyny, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Produkty AŻ Studia otrzymują też liczne nagrody w kategorii "polski dizajn". Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Sekielski: "Petru zabrał zabawki i szuka nowej piaskownicy"

Sekielski: "Petru zabrał zabawki i szuka nowej piaskownicy"

Wiadomości
"Ryszard Petru strzelił focha, zabrał zabawki i szuka nowej piaskownicy. Nie pomoże mu nawet "sześciu króli" " mówi Tomasz Sekielski, w swoim najnowszym vlogu dla WP.
Nie tylko elektryczna deskorolka. Prezent na komunię można kupić mądrze

Nie tylko elektryczna deskorolka. Prezent na komunię można kupić mądrze

Money. To się liczy
- Najciekawsza zabawa to taka, której towarzyszy nauka. Dlatego producenci wymyślają roboty, które można programować, mikroskopy, które mają coraz lepszą optykę - mówiła w programie "Money. To się liczy" Magdalena Kordaszewska z portalu zabawkowicz.pl. 
Brudna prawda o zabawkach. Wstrząsający raport naukowców

Brudna prawda o zabawkach. Wstrząsający raport naukowców

Styl życia
Naukowcy ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Nauki i Technologii i ich amerykańscy koledzy z Uniwersytetu Illinois zbadali bakterie kryjące się we wnętrzu zabawek takich jak m.in. gumowe kaczki. Wyniki ich raportu są zatrważające – wśród drobnoustrojów można znaleźć np. legionellę wywołującą choroby dróg oddechowych czy bakterie e-coli powodujące m.in. zapalenie opon mózgowych i sepsę. Na każdym cm2 zabawki może znaleźć się nawet kilkadziesiąt milionów różnych zarazków. Do rozwoju mikroorganizmów w zabawkach takich jak gumowa kaczka przyczyniają się pot, mocz, kosmetyki do mycia i duża wilgoć w naszej łazience.  Wydobywające się z zabawki bakterie mogą spowodować infekcje uszu, oczu i układu pokarmowego. Autorzy raportu rekomendują, by rodzice całkowicie zrezygnowali z pływających zabawek lub wybierali takie, do których wnętrza nie wlewa się woda. 
Tak kończą toksyczne zabawki z Chin

Tak kończą toksyczne zabawki z Chin

Wiadomości
Gdy poddane kontroli zabawki zawierają ftalany, jedynym rozwiązaniem jest ich zniszczenie. Tak stało się m.in. z partią chińskich lalek przechwyconych w oddziale celnym w Częstochowie. Toksyczne zabawki zostały zniszczone pod nadzorem śląskiej Służby Celno-Skarbowej a wideo z mielenia zabawek trafiło do sieci. Odbyło się ono w wyspecjalizowanych firmach, zajmujących się utylizacją niebezpiecznych produktów.
#CTRL 2 - wszystko o Gundamach

#CTRL 2 - wszystko o Gundamach

#CTRL
Gundum to coś więcej niż zabawki. Samodzielne składanie modeli to mnóstwo frajdy nie tylko dla najmłodszych. O wszystkich tajemnicach Gundamów rozmawiamy razem z naszym gościem.
Strzelają z pistoletów, podpalają misie i rzucają zabawkami z wysokości. Tak wygląda praca w laboratorium

Strzelają z pistoletów, podpalają misie i rzucają zabawkami z wysokości. Tak wygląda praca w laboratorium

Styl życia
Każdy rodzic wie, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci. Zabawki, butelki, huśtawki i łóżeczka wybieramy więc nie z powodu ceny, ale ich jakości. W trosce o dobro maluchów w Lublinie funkcjonuje Specjalistyczne Laboratorium Badania Zabawek. Działa ono przy Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zobacz film.
"Jan Ziobro zachowuje się jak nastolatek. Ataki na Małysza zawsze będą odbierane źle"

"Jan Ziobro zachowuje się jak nastolatek. Ataki na Małysza zawsze będą odbierane źle"

Sport
- Jan Ziobro zafundował nam serial. To facet, który ma talent do skoków narciarskich, ale jeżeli rzeczywiście miał problemy i ma do kogoś żal, to powinien wyłożyć kawę na ławę - od A do Z i powiedzieć, co mu leży na sercu. Bo w tej chwili nawet nie wiemy, o co mu chodzi o czego oczekuje - mówi dziennikarz RMF FM Patryk Serwański. - Jan Ziobro strzela na oślep. Atakować Adama Małysza? Takie ataki zawsze zostanie odebrany źle. To ikona i wielka postać. Trudno brać na serio jego słowa, bo nie przedstawił żadnych dowodów. Zachowuje się jak nastolatek, który ma pretensje, bo ktoś zabrał mu zabawki - dodaje Tomasz Skrzypczyński z WP SportoweFakty w rozmowie z Michałem Bugno. 
Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Finanse
Właściciele stacji paliw skorzystają na wprowadzeniu zakazu handlu. Dzięki wyłączeniu ich z ustawy, być może stacje niedługo zamienią się w supermarkety. Taki pomysł chce wdrażać Orlen, państwowy gigant paliwowy, który planuje znacząco poszerzyć oferowany na stacjach asortyment. Koncern chce zamienić swoje stacje w hurtownie wielobranżowe. Co w nich kupimy? Buty, ryby, biżuterię, zabawki, naczynia, środki czyszczące, odzież, rowery czy sprzęt radiowo-telewizyjny.
O swoim życiu mówią "mrok". Chwile normalności są rzadkie

O swoim życiu mówią "mrok". Chwile normalności są rzadkie

Wiadomości
Rodzinie Alzadin przywieźliśmy zakupy i kilka godzin normalności. Dzieci dostały zabawki z Polski. To uchodźcy z Syrii, którzy schronili się w górach w Libanie. Dla nich to chwila wytchnienia od codziennej beznadziei. Kobiety ugotowały obłędny obiad. Ożywił się nawet depresyjny ojciec rodziny. Nagła burza śnieżna zakończyła to niezapomniane spotkanie.
poprzednie1 2 3 4 5 następne