Wyniki wyszukiwania dla:

ząb

Liczba wyników: 27

Paski do wybielania zębów. Lepiej od razu wyrzuć je do kosza

Paski do wybielania zębów. Lepiej od razu wyrzuć je do kosza

Ciekawostki
Jeden z popularnych produktów do wybielania zębów, paski, których możemy samodzielnie używać w domu, mają niekorzystne skutki uboczne. Uszkadzają zębinę, głębiej położoną, zbudowaną głównie z kolagenu tkankę. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Stockton w New Jersey. W przeciwieństwie do wcześniejszych badań, które obejmowały głównie wpływ pasków na szkliwo, zajrzeli głębiej w ząb. Okazało się, że zawarta w paskach do wybielania zębów woda utleniona, przenika przez szkliwo do zębiny i uszkadza budujący ją kolagen. Zdaniem badaczy rozpada się on na mniejsze fragmenty. Nie wiadomo, czy kolagen ulega regeneracji. Badania zostaną niebawem zweryfikowane przez innych naukowców.
Ząb wyrósł mu w nosie. To bardzo rzadki przypadek

Ząb wyrósł mu w nosie. To bardzo rzadki przypadek

Zdrowie
Pewien 59-letni Duńczyk skarżył się przez długi czas na ból w nosie. W końcu postanowił udać się do specjalisty. Po wykonaniu potrzebnych badań okazało się, że ten mężczyzna należy do bardzo małego grona osób na świecie, które mają... zęby w nosie.
Zanurkowali po skarby Majów. Znaleźli coś o wiele cenniejszego

Zanurkowali po skarby Majów. Znaleźli coś o wiele cenniejszego

Ciekawostki
Skamielinę pradawnego leniwca przypadkowo odkryli nurkowie w zbiorniku Cara Blanca w Belize. Nurkowie poszukiwali starożytnych artefaktów Majów, ale zamiast nich znaleźli m.in. ząb sprzed 27 tys. lat (kolejnymi znaleziskami były kości: udowa i ramienna). Teraz okazało się, że ząb nie był skamieniały w całości. Ostała się na nich wystarczająca liczba tkanek by móc przeprowadzić badania. Okazało się, że ząb (10 cm) "wielkiej bestii" jest idealną kapsułą czasu. Naukowcy dowiedzieli się m.in. że w tamtym czasie Belize nie było w 60 proc. pokryte dżunglą a raczej rządziła sawanna. Zwierzęta musiały borykać się z suszą. To właśnie z powodu trudnego dostępu do wody, najprawdopodobniej zginął okaz, którego ząb został zbadany. Wiadomo również, że w ostatnim roku swojego życia leniwiec przeżył 7 mc pory suchej, później żywił się trawami. Leniwce żyjące tysiące lat temu to megaterium ("wielka bestia"). Osiągał rozmiary dzisiejszego słonia. Musiał mieć duże umiejętności adaptacyjne, bo żył od 5,3 mln do 11 tys. lat temu. Megaterium wyginęły, dopiero wtedy gdy pojawili się ludzie-myśliwi.
59-latek zgłosił się do szpitala z problemem z nosem. Zaskakujący powód

59-latek zgłosił się do szpitala z problemem z nosem. Zaskakujący powód

Ciekawostki
59-letni mężczyzna przez dwa lata cierpiał na wciąż zatkany i cieknący nos, aż zgłosił się do szpitala. Lekarze zauważyli, że przegroda nosowa jest zgięta, a w środku znajduje się jakaś... masa. Tomografia komputerowa ujawniła, że wewnątrz nosa wyrósł... ząb. Ostatecznie potwierdziło diagnozę badanie histologiczne. Ząb usunięto podczas operacji. Po 10 dniach brania antybiotyków i irygacji roztworem soli fizjologicznej, mężczyzna w pełni wrócił do zdrowia. Historię 59-latka, który zgłosił się do szpitala uniwersyteckiego w Aarhus w Danii, opisano w magazynie medycznym "BMJ Case Reports". Lekarze podkreślają, że podobne przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Zwracają także uwagę, że pacjent miał w młodości złamany nos i kości szczęki. Wypadek był poważny, więc mogło się zdarzyć, że przemieszczony ząb wrósł w jamie nosowej. Możliwe też, że był tam przez cały czas, ale teraz dał o sobie znać.
Ewa Bilan-Stoch: Przy porażkach Kamila uruchamiają się moje zdolności psychologiczne

Ewa Bilan-Stoch: Przy porażkach Kamila uruchamiają się moje zdolności psychologiczne

Zimowe
- To, że Kamil odnosi takie sukcesy, to jego zasługa i moje wielkie szczęście. Ale poza tym, że Kamil jest wybitnym sportowcem, to jest też naprawdę dobrym mężem. Dla mnie jako kobiety jest to zdecydowanie najważniejsze. Przy porażkach Kamila uruchamiają się moje zdolności psychologiczne i staram się dotrzeć do niego i wesprzeć go w trudnym momencie. Przy sukcesach nie mam żadnej pracy, bo wszystko dzieje się samo. On sobie doskonale radzi, a ja mogę tylko cieszyć się razem z nim - mówi Ewa Bilan-Stoch, żona Kamila Stocha. 
Czy Kamil Stoch może być jeszcze lepszy? Ojciec skoczka zabrał głos

Czy Kamil Stoch może być jeszcze lepszy? Ojciec skoczka zabrał głos

Zimowe
- Czy Kamil Stoch może być lepszy? Podobno takie jest prawo ewolucji, że nie możemy być gorsi, tylko coraz lepsi. Ale tu nie chodzi już o gromadzenie sukcesów. Kamil podkreśla, że nie jest kolekcjonerem trofeów, ale skupia się na rozwoju i robi to z pasją. Gonitwa za trofeami czasami bywa zgubna. Lepsza jest filozofia poprawiania tego, co się robi - mówi ojciec Bronisław Stoch, Kamila Stocha w rozmowie z reporterem WP SportoweFakty. 
Kamil Stoch: Sukces to nie zawsze złoty medal. Mój największy to małżeństwo

Kamil Stoch: Sukces to nie zawsze złoty medal. Mój największy to małżeństwo

Polska
- Nie zawsze sukcesem jest złoty medal. Czasem może nim być małżeństwo, w moim przypadku to największy sukces w życiu. Dla innych może to być zdanie matury, ukończenie studiów, albo szczęśliwa rodzina i budzenie się co rano z uśmiechem na twarzy - mówił w czasie uroczystego powitania w rodzinnym Zębie Kamil Stoch. - Trzeba powiedzieć, że sukces sam nie spadnie nam z nieba. Trzeba dużo poświęcić, ciężko na niego zapracować. Nie można siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż Bóg go nam ześle - dodał trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich.
Kamil Stoch o popularności.

Kamil Stoch o popularności. "Bywa krępująco, ale również miło"

Sport
- Cieszę się, że mogę spokojnie wyjść na spacer, z kolegami czy z żoną. Bywają krępujące sytuacje, na przykład kiedy ktoś prosi mnie o zdjęcie lub autograf po wyjściu z kościoła albo w samym kościele. Są jednak również miłe sytuacje. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę być normalnym mężem, bratem, synem, że mogę być sobą. Nigdy nie chcę tego zatracić - mówił Kamil Stoch w czasie uroczystego powitania w swoim rodzinnym Zębie. 
Zobacz reakcję Kamila Stocha na emocjonalny komentarz dziennikarzy TVP

Zobacz reakcję Kamila Stocha na emocjonalny komentarz dziennikarzy TVP

Polska
W czasie powitania Kamila Stocha w jego rodzinnym Zębie trzykrotny mistrz olimpijski miał okazję obejrzeć swój złoty skok z Pjongczangu i usłyszeć emocjonalny komentarz dziennikarzy TVP, Włodzimierza Szaranowicza i Przemysława Babiarza. Zobacz, jaka była reakcja polskiego bohatera ostatnich zimowych igrzysk.
Kamil Stoch uroczyście powitany w Zębie. Piękne słowa mistrza olimpijskiego

Kamil Stoch uroczyście powitany w Zębie. Piękne słowa mistrza olimpijskiego

Polska
Kamil Stoch, najlepszy zawodnik Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018, został uroczyście przywitany w swojej rodzinnej miejscowości - Zębie. Był przejazd dorożką przez główną ulicę, były przemówienia, kwiaty, prezenty dla mistrza i tort. - Każdy musi zapracować na swój sukces. Nie zawsze jest nim złoty medal. Czasem może nim być małżeństwo, to największy sukces w moim życiu - mówił trzykrotny mistrz olimpijski.
Mieszkają najwyżej w Polsce, są dumni z Kamila Stocha. Zobacz reportaż z Zębu

Mieszkają najwyżej w Polsce, są dumni z Kamila Stocha. Zobacz reportaż z Zębu

Polska
Ząb, rodzinna miejscowość Kamila Stocha, to jest położony w bardzo urokliwej okolicy. Nic dziwnego, że trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich nie zamierza wyprowadzać się ze swojej małej ojczyzny i właśnie tam buduje piękny dom, w tradycyjnym góralskim stylu. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z najwyżej położonej wioski w Polsce (1013 m.n.p.m.).
Ząb szykuje huczne powitanie Kamila Stocha.

Ząb szykuje huczne powitanie Kamila Stocha. "Jesteśmy mu to winni"

Polska
- Zapraszam wszystkich, z całej Polski, do Zębu na przywitanie naszego mistrza olimpijskiego - mówi Andrzej Lassak, sołtys rodzinnej miejscowości Kamila Stocha. - Jako lokalna społeczność jesteśmy mu winni piękne powitanie. To świetna okazja, żeby się razem z nim uradować, przekazać mu nasze pozytywne emocje - satysfakcję, dumę. Pracujemy nad przywitaniem, chcemy to zrobić spontanicznie, serdecznie i szczerze - tłumaczy Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin i mieszkaniec Zębu.
Domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

Zdrowie
Domowe sposoby na ból zęba. Zobacz film i dowiedz się jak w prosty sposób poradzić sobie z bólem zęba w domowych warunkach.                             
Pudzianowski grozi zamachowcy z Manchesteru:

Pudzianowski grozi zamachowcy z Manchesteru: "Bydlak. Od razu pod ścianę, oko za oko!"

Wiadomości
Po wygranej walce na KSW 39 Mariusz Pudzianowski został między innymi poproszony o komentarz na temat zamachu terrorystycznego, do jakiego doszło w Manchesterze. W wybuchu bomby po koncercie Ariany Grande zginęły 22 osoby. "Pudzian" przyznał, że dla terrorystów nie miałby litości. Polityka mnie nie interesuje. Z takimi bydlakami bym się nie zastanawiał, od razu pod ścianę. Oko za oko, ząb za ząb.
Jak leki wpływają na nasze zęby?

Jak leki wpływają na nasze zęby?

Zdrowie
Wiele leków ma negatywny wpływ na stan naszych zębów i śluzówkę jamy ustnej. Pacjenci mogą skarżyć się na jej suchość. Na jakie środki trzeba szczególnie uważać?
#dziejesiewkulturze: Charlize Theron złamała ząb w trakcie bójki na planie

#dziejesiewkulturze: Charlize Theron złamała ząb w trakcie bójki na planie

Inne
Co się stało na planie ''Atomic Blonde''? Jakie są pierwsze oceny gry ''Persona 5'' i za ile można kupić dom Davida Bowiego z widokiem na Central Park? Sprawdź, co #dziejesiewkulturze.
#dziejesiewmoto: oko za oko

#dziejesiewmoto: oko za oko

Motoryzacja
Skoro na mnie ktoś wymusił, to ja wymuszę na kimś innym. Niestety zasada ząb za ząb, oko za oko, niezbyt komponuje się z zasadami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Skutki łatwe doi przewidzenia. Poza tym zobaczymy w dzisiejszym #dziejesiewmoto co może pójść nie tak w motocyklowym stuncie, oraz zajrzymy na pierwszy w historii zlot posiadaczy superaut Koenigsegga. Zaprasza Nikola Zbyszewska
Ekstremalne wyrywanie zęba z użyciem? helikoptera

Ekstremalne wyrywanie zęba z użyciem? helikoptera

Styl życia
Leesburg, Wirginia, Stany Zjednoczone. Utrata pierwszych zębów jest ekscytujące dla wszystkich dzieci. Zwłaszcza, jeśli mają tak zwariowanego tatę. Rick, zwany również "Helicopter Dad" nie mógł w zwyczajny sposób pozbyć się kłopotu. Mężczyzna przywiązał dziecku sznurek do ząbka i ciągnął go za pomocą helikoptera. To z pewnością jeden z najbardziej zwariowanych sposobów wyrywania zęba.
#dziejesienazywo: Czy leczenie kanałowe musi kojarzyć się z bólem?

#dziejesienazywo: Czy leczenie kanałowe musi kojarzyć się z bólem?

Zdrowie
Leczenie kanałowe większości ludzi kojarzy się z bólem i niemiłymi doznaniami. Wynika to ze złych doświadczeń i metod, jakie kiedyś stosowali stomatolodzy. Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych sposobów leczenie zębów, zabieg ten jest bezbolesny. O tym, czy leczenie kanałowe zęba zawsze boli opowiada Romana Markiewicz.
#dziejesienazywo: Wskazania do leczenia kanałowego zęba

#dziejesienazywo: Wskazania do leczenia kanałowego zęba

Zdrowie
Leczenie kanałowe przeprowadza się, gdy występuje przewlekły lub ostry stan zapalny miazgi. Może on być spowodowany przez głęboką próchnicę. Najczęściej jest ona wynikiem zaniedbań, nieszczelnej plomby lub urazu. O wskazaniach do przeprowadzenia leczenia kanałowego zęba opowiada stomatolog Romana Markiewicz.
Domowe sposoby na bolący ząb

Domowe sposoby na bolący ząb

Zdrowie
                                                                                                                                                         
poprzednie1 2 następne