Wyniki wyszukiwania dla:

wynajem

Liczba wyników: 40

Tysiące mieszkań na wynajem. W ramach programu Mieszkanie Plus

Tysiące mieszkań na wynajem. W ramach programu Mieszkanie Plus

Finanse
Ponad 80 proc. mieszkań w Polsce kupowanych jest na własność. Spłata nieruchomości zajmuje wielu rodzinom znaczną część życia. By to zmienić rząd stworzył program Mieszkanie Plus, którego realizacją zajmuje się PFR Nieruchomości
Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach. Zapytaliśmy ekspertki

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach. Zapytaliśmy ekspertki

Nieruchomości
Na dobry początek nie zalecamy brać kredytu, żeby kupić mieszkanie na wynajem - mówiły w programie "Money. To się liczy" Marta Smith i Marta Baczewska-Golik, ekspertki ds. nieruchomości z serwisu kobiecastronainwestowania.pl. Jak tłumaczyły, lepszym pomysłem są strategie niskiego kapitału, czyli na przykład podnajem: najpierw my wynajmujemy od kogoś całe mieszkanie, a potem podnajdujemy na przykład na pokoje. Dodatkowo ekspertki nie zalecają brania największego kredytu i minimalnego wkładu własnego. - Myślę, że 20 proc. wkładu własnego to jest takie bezpieczne minimum - mówiła Marta Baczewska-Golik.
Czy warto inwestować w mieszkanie w kamienicy. Ekspertki komentują

Czy warto inwestować w mieszkanie w kamienicy. Ekspertki komentują

Nieruchomości
- Dziś jesteśmy na szybkim rynku, który sprzyja szybkiemu kupowaniu, remontowaniu i odsprzedawaniu mieszkania. To bardzo dobra strategia na budowę kapitału - mówiła w programie "Money. To się liczy" Marta Baczewska-Golik, ekspert ds. nieruchomości z serwisu kobiecastronainwestowania.pl.A współprowadząca serwis Marta Smith dodawała: - Dlatego najmodniejsze w tej chwili jest inwestowanie w nieruchomości w miarę tanich. Przestrzegamy początkujących inwestorów przed kierowaniem się modą. Jeśli mamy jednak więcej czasu, kupno mieszkania w kamienicy, której okolica ma przejść rewitalizację, też jest dobrym rozwiązaniem.
Pomysł na biznes: Edukacyjna sala zabaw z klockami

Pomysł na biznes: Edukacyjna sala zabaw z klockami

Finanse
Miejsce łączące zabawę z nauką - to pomysł na biznes Dominika Berlińskiego, właściciela klocków Mammutico i sali zabaw BlocoLoco. - Nasze piankowe klocki to produkt unikatowy na poziomie europejskim. Są duże, lekkie i trwałe - wylicza Berliński. Jego produktem zainteresowali się m.in. inwestorzy z Dubaju. Właściciel chce teraz rozwijać sieć sal edukacyjnych. - Zwykłych miejsc do zabawy w Polsce powstaje coraz więcej. Takich sal nie ma - dodaje. Pierwsza sala zabaw z polskimi klockami powstała w pruszkowskim Centrum Kultury i Sportu. Dzieci mogą się tu bawić, jednocześnie ucząc języka angielskiego. Miejsce można wynająć na urodziny i inne imprezy. Same piankowe puzzle powstają w Polsce. Firma oferuje ich wynajem (1,5 tys. zł za dobę) lub sprzedaż (ok. 15 tys. zł za zestaw dla 20 osób). Oferta skierowana jest do klientów instytucjonalnych, biznesowych i placówek oświatowych. Sprzedaż pod marką Mammutico ruszyła trzy lata temu. W 2017 roku powstał pomysł wykorzystania klocków przez stworzenie dedykowanych im sal zabaw. Pierwsza sala kosztowała ok. 60 tys. zł. Teraz firma poszukuje inwestorów do otwierania podobnych miejsc w systemie franczyzowym. Polskie klocki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku sprzedano kilkadziesiąt zestawów. To wzrost o ponad 100 proc. r/r. Poza granice produkt trafił do Estonii. Obecnie prowadzone są rozmowy klientami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Wielkiej Brytanii i Czech. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Pomysł na biznes: Auto do drzemek i relaksu

Pomysł na biznes: Auto do drzemek i relaksu

Finanse
Samochód do drzemek, relaksu i medytacji - to pomysł na biznes Dawida Zaleskiego, projektanta z High Studio. "Key Offline Van" jest jego najnowszym projektem. Japoński mikrovan z wygodnym łóżkiem do relaksu. To jedyny tego typu samochód w Polsce. - Stworzyłem go na potrzeby mieszkańców miast. Polacy nie umieją odpoczywać - tłumaczy projektant. Auto do drzemek ma być antidotum dla zabieganych i zestresowanych pracowników warszawskich korporacji. Wykończona drewnem przestrzeń jest wygłuszona i zaciemniona. W środku czeka na nas wygodny materac, czysta pościel, relaksacyjna muzyka i aroma dyfuzor. Skąd pomysł na taki biznes? - Inspiracją dla projektu były podróże do Azji. Mieszkając tam, obserwowałem jak Chińczycy i Japończycy korzystają w świadomy sposób z krótkich drzemek. Oni umieją odpoczywać. Postanowiłem przenieść ten pomysł do Warszawy - tłumaczy Zalesky. Koszt inwestycji wyniósł 22 tys. zł przy wsparciu finansowym sponsorów. Samochód do relaksu można wynajmować. Z usług korzystają głównie duże korporacje i klienci instytucjonalni. Cena za wynajem grupowy z obsługą kosztuje 1,5 tys. zł za dobę (dla 20-30 osób). Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Właściciel traktuje go jako dodatkową działalność, a samochód wypożycza na trzy dni w każdym tygodniu. Auto podróżuje po największych miastach w Polsce. Plany na przyszłość? - Zwiększenie liczby vanów oraz stworzenie produktów dedykowanych odpoczynkowi - podsumowuje projektant. - Obecnie pracuję nad mikrochatką, czyli stałą miejską przestrzenią do relaksu - dodaje.Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Dopłaty do mieszkań mają pobudzić rynek lokali na wynajem. Ma to ułatwić ludziom start w życiu zawodowym

Dopłaty do mieszkań mają pobudzić rynek lokali na wynajem. Ma to ułatwić ludziom start w życiu zawodowym

Finanse
- Taka jest intencja dopłat do mieszkań, aby służyły pobudzeniu rynku mieszkań na wynajem. Mamy mało mieszkań czynszowych, mieszkań szczególnie dostępnych cenowo. Unikamy pomocy publicznej i w żaden sposób nie kierujemy tej pomocy dla inwestorów, deweloperów, spółdzielni, kogokolwiek. Tylko dla najemców, bo kryterium jest dochodowe - mówił w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, odpowiedzialny za pion budownictwa i program Mieszkanie+.
Pomysł na biznes: Mikrodomy na kołach

Pomysł na biznes: Mikrodomy na kołach

Finanse
Całoroczne mikrodomy na kołach - to pomysł na biznesKrystiana Scheurera, współwłaściciela "Tiny House Company". Start up oferuje tańszą alternatywę dla tradycyjnego domu czy mieszkania. - Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła na rynek tiny houses - podkreśla Scheurer. Czym mikrodomki różnią się od tradycyjnego domu? Są mniejsze, tańsze i mobilne. Do tego wyposażone w niezbędne przyłącza i praktyczne rozwiązania. Moda na nie przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Tam kupują je młode osoby, których nie stać na kredyt hipoteczny. Polska firma chce swoim produktem podbić Europę. Po produkowane pod Warszawą domki już zgłaszają się klienci z Belgii, Francji, Niemiec czy ze Skandynawii. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Na kawalerce można nieźle zarobić. Wystarczy prosty trik

Na kawalerce można nieźle zarobić. Wystarczy prosty trik

Na kawalerce można dobrze zarobić. Marcin Krasoń, ekspert nieruchomości z firmy Home Broker, podpowiada, jak zmaksymalizować zysk. - Największym powodzeniem cieszą się lokale, gdzie relatywnie duża liczba pomieszczeń zlokalizowana jest na małym metrazu - wyjaśnia.
San Francisco znajdzie się pod wodą?

San Francisco znajdzie się pod wodą?

Świat
Według najnowszych badań, w 2100 oku duża część San Francisco i okolic zniknie pod wodą. Może chodzić nawet o 430 km2. Naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie nie mają wątpliwości, że trzeba podjąć błyskawicznie działania, by ratować region. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez strukturę podłoża, na którym wybudowano miasto. Budynki stoją w większości na mule. To powoduje, że są bardziej narażone na osiadanie. W połączeniu z wzrastającym poziomem wód w morzach i oceanach zwiastuje to poważne problemy mieszkańców. Większość linii brzegowej tonie o ok. 2 mm rocznie, zaobserwowano jednak, że są miejsca, które zapadają się aż o 10 mm. Jednym z nich jest Foster City na pograniczu San Francisco i San Jose. Ze względu na wysokie ceny nieruchomości swoją siedzibę ma tutaj większość firm, których nie stać na wynajem biura w centrum miasta zaliczanego do najdroższych na świecie. Zagrożone jest także międzynarodowe lotnisko znajdujące się niemal nad samą zatoką San Francisco. Podobnie jak w przypadku Foster City, jego poziom obniża się o ok. 10 mm każdego roku. Za kilkadziesiąt lat pojawią się pierwsze problemy z ruchem lotniczy. Poziom oceanów podwyższa się z kolei średnio o 3 mm. Biorąc pod uwagę te dane naukowcy obliczyli, że właśnie za ponad 80 lat część najniżej położonego rejonu zatoki może zostać zatopiona. Niezbędne jest wzmacnianie gruntów i budowa instalacji przeciwpowodziowych. Jedynie w takim działaniu eksperci widzą szansę na ocalenie San Francisco przed tragicznym w skutkach zalaniem. 
Mieszkania z rur kanalizacyjnych

Mieszkania z rur kanalizacyjnych

Świat
Rury kanalizacyjne sposobem na kryzys mieszkaniowy? Architekt chce je przekształcać w mikroapartamenty. Mieszkanie stworzone w betonowej rurze ma mieć niecałe 10 m2. Na niewielkiej przestrzeni zmieści się łazienka, pokój i aneks kuchenny. Pracownia Jamesa Law pokazała już pierwsze projekty. Rury będzie można układać w stosy i umieszczać między budynkami. Pomysł jest odpowiedzią na problemy mieszkaniowe Hongkongu. Te wynikają z dwóch rzeczy. W mieście osiedla się coraz więcej ludzi i nie ma już miejsca na budowę normalnych bloków. Liczba lokali jest przez to mocno ograniczona, a ich ceny bardzo wysokie. Mikroapartament ma kosztować ok. 11 tys funtów, a cena miesięcznego wynajmu jest prognozowana na ok. 300 funtów. To 5 razy mniej niż wynajem przeciętnej kawalerki.
Bezpańskie Mieszkanie+. Kto zajmie się sztandarowym programem rządu?

Bezpańskie Mieszkanie+. Kto zajmie się sztandarowym programem rządu?

Finanse
Mieszkanie+ nie jest już realizowane przez ministerstwo budownictwa. Od rekonstrukcji rządu nie wiadomo, kto będzie odpowiadał za budowę mieszkań na wynajem.
Na wynajmie starych mieszkań można zarobić więcej

Na wynajmie starych mieszkań można zarobić więcej

Finanse
Prawo budowlane znów zabrania budowania bardzo małych mieszkań, choć jest na nie duży popyt wśród wynajmujących. W ten sposób rynek wtórny zyskał przewagę nad ofertą deweloperów, jeżeli chcemy kupić mieszkanie, aby zarabiać na wynajmowaniu. -W Katowicach ceny za nowe mieszkanie od deweloperów to 5-6 tys. zł za metr kwadratowy, a na rynku wtórnym to 3-4 tys. zł - mówi Jan Dziekoński, dyrektor projektów strategicznych MZURI. - Różnica jest niemal dwukrotna.

"Syn Królowej Śniegu" - zwiastun

Zwiastun
Siedmioletni Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila, pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę?
Na takie mieszkania stać dziś Polaków. 3 pokoje na 50 metrach.

Na takie mieszkania stać dziś Polaków. 3 pokoje na 50 metrach.

Społeczeństwo
Trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 54 mkw. za niecałe 250 tys. zł – takie lokale w ubiegłym roku najszybciej znajdowały nabywców. Kawalerki interesują z kolei wąskie grono klientów, którzy inwestują w nieruchomości na wynajem bądź szukają swojego pierwszego, niewielkiego M.
Statistica: Samochód kupiony czy wynajęty? Policzyliśmy, co się bardziej opłaca

Statistica: Samochód kupiony czy wynajęty? Policzyliśmy, co się bardziej opłaca

Finanse
Już co dziewiąty samochód, który wyjechał z salonu na polskie drogi, to auto wynajęte, a nie kupione na własność. Dlaczego tak chętnie wypożyczamy samochody, zamiast kupować je na kredyt?  Na ponad  ponad 416 tysięcy nowych aut sprzedanych w Polsce w ubiegłym roku, aż 54 tysiące samochodów zostało wypożyczonych - w ramach wynajmu długoterminowego. To oznacza, że coraz częściej zamiast mieć, wolimy używać - nawet tak kosztowne rzeczy jak samochody. Nic w tym dziwnego, bo moda na wynajem dotarła do nas z Europy Zachodniej. To za Odrą najmowanie mieszkań jest popularniejsze niż ich zakup, sprzedawcy prądu są gotowi dostarczać nam żarówki, które spłacamy w dogodnych miesięcznych ratach a jednym z kolejnych nowych pomysłów są wypożyczalnie odzieży - i nie chodzi tu o nakładaną raz w życiu suknię ślubną. Z takiego założenia wyszedł również Opel, który zachęca nie tyle do zakupu, co do wynajmu nowych samochodów. Jedną z propozycji niemieckiego producenta jest Opel Mokka X, który w salonie kosztuje 82 700 zł, czyli tyle ile wynoszą 6-letnie składki ZUS. Drogo. Tym samym Oplem można wyjechać z salonu znacznie taniej, płacąc za samochód comiesięczną ratę, podobnie jak za abonament telefoniczny. Ile to kosztuje i czy rzeczywiście Opel w tym wariancie jest rzeczywiście taki tani? Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka naszego programu „Statistica”.
Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

Mieszkanie+. Gdzie, kiedy i dla kogo?

Polska
Ruszył rządowy program Mieszkanie+, który zastąpi dotychczasowy program "Mieszkanie dla młodych", który będzie obowiązywał do końca 2018 roku. Zobacz do kogo skierowany jest ten program, gdzie będą budowane lokale, ile będzie wynosić miesięczna stawka za wynajem oraz - co chyba najważniejsze - czy będzie można mieszkanie wykupić.
Chcesz wynająć mieszkanie? Koronna zasada, której nie można zlekceważyć

Chcesz wynająć mieszkanie? Koronna zasada, której nie można zlekceważyć

Finanse
Po pierwsze - podpisz umowę. To koronna zasada, jeśli chcesz wynająć mieszkanie (zarówno jako właściciel jak i lokator). Jak tłumaczył w #dzieńdobryWP Piotr Kaszewiak, w dokumencie powinny się znaleźć takie elementy jak wysokość czynszu, ewentualne dodatkowe opłaty, protokół zdawczo-odbiorczy - wszystko, co ustaliliśmy w rozmowie z właścicielem/lokatorem.- Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej - zapewnia mecenas. Sama umowa nie musi być napisana językiem prawniczym. Musi być zrozumiała dla obu stron. Istnieje też umowa, którą podpisuje się przy notariuszu. Najemca składa oświadczenie i w ten sposób, jeśli lokator nie będzie chciał wyprowadzić się z mieszkania, możemy go z niego usunąć bez udziału sądu. Jako wynajmujący pamiętajmy, że właściciel może mieć drugi komplet kluczy i ma prawo interesować się stanem mieszkania, ale na pewno nie wolno mu wpadać bez zapowiedzi i pod naszą nieobecność.
Polacy chętnie inwestycją w kamienice. Pewny zysk po remoncie

Polacy chętnie inwestycją w kamienice. Pewny zysk po remoncie

Finanse
Inwestycje w kamienice, zwłaszcza położone w ścisłych centrach miast, przy głównych, reprezentacyjnych ulicach stają się coraz popularniejsze. Ze względu na położenie nadają się na wynajem czy przestrzenie komercyjne. Po rewitalizacji wartość budynku może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent.
Wynajem mieszkań. Zysk 3–4 razy wyższy niż z lokat

Wynajem mieszkań. Zysk 3–4 razy wyższy niż z lokat

Finanse
To będzie kolejny rok dynamicznego rozwoju rynku najmu. Liczba lokatorów dziś oscyluje wokół 2 mln, a do końca roku może wzrosnąć o kolejne 200 tys. - prognozują eksperci firmy Mzuri. Rozwój rynku to efekt m.in. wzrostu wymaganego wkładu własnego do kredytu hipotecznego, rosnącej liczby rozwodów oraz dużego popytu ze strony obcokrajowców. Poza tym wciąż rośnie zainteresowanie nieruchomościami jako formą inwestycji. Ich wynajem opłaca się znacznie bardziej niż lokaty bankowe czy obligacje.
Gorzej jest tylko w Rumunii. Dlaczego Polacy wynajmują mieszkania o bardzo niskim standardzie?

Gorzej jest tylko w Rumunii. Dlaczego Polacy wynajmują mieszkania o bardzo niskim standardzie?

Kuchnia
Według Eurostatu tylko w Rumunii jest gorzej niż w Polsce, jeśli chodzi o mieszkania oferowane na wynajem. Bardzo często lokale są zaniedbane, ciasne, od lat nieremontowane i brakuje w nich tak podstawowych sprzętów, jak chociażby pralka. Z czego wynika ten problem? Dziennikarka TVN24 Biznes i Świat Katarzyna Karpa-Świderek wyjaśniła w "Dzień Dobry TVN", że w Polsce wciąż brakuje kilku milionów mieszkań, a Warszawa na tle innych stolic nie wypada na rynku mieszkań na wynajem aż tak źle. - Mieszkanie nie musi być nowe, ale wystarczy, że jest czyste i już można w nim mieszkać - powiedziała Marta Łuszczyńska, która wynajmuje mieszkanie w Warszawie i obejrzała sporo lokali, zanim znalazła ten właściwy.
Narodowy Program Mieszkaniowy. Dalej będzie brakowało mieszkań na wynajem

Narodowy Program Mieszkaniowy. Dalej będzie brakowało mieszkań na wynajem

Finanse
Budujemy rekordowe ilości mieszkań własnościowych, ale najbardziej brakuje nam mieszkań na wynajem. Przygotowany przez rząd Narodowy Program Mieszkaniowy nie rozwiązuje tego problemu, choć ma wspierać rozwój rynku mieszkań na wynajem. - Z zainteresowaniem studiowaliśmy Narodowy Program Mieszkaniowy, który został wysłany do konsultacji do szeregu instytucji i organizacji. Jako Związek Banków Polskich oceniliśmy sam fakt kompleksowego programu jako zjawisko pozytywne. Brakuje tam pewnej koordynacji między programem Mieszkanie+, a programem wspierania budowy kapitału z programu premiera Morawieckiego - mówi dr JacekFurga, prezes Amron. - Proponujemy koordynację tych obszarów w zakresie długoterminowego oszczędzania pod pomysłem rekomendowanym przez ZBP, uruchomienia w Polsce Systemu Kas Oszczędnościowo-Budowlanych - dodaje.
poprzednie1 2 następne