Wyniki wyszukiwania dla:

wykrywacz kłamstw

Liczba wyników: 161

Smoleńsk. Siemoniak odpowiada Macierewiczowi. Nie przebierał w słowach

Smoleńsk. Siemoniak odpowiada Macierewiczowi. Nie przebierał w słowach

Polska
"Donald Tusk zaniedbał zbadanie katastrofy smoleńskiej" - stwierdził Antoni Macierewicz. - Kolejne oszustwo. W okolicach 10 kwietnia trwa spektakl oszukańczy. Gdzie jest podkomisja? Gdzie materiał dowodowy? Rok temu był żenujący raport, wcześniej filmy, gdzie wysadzano baraki... Jedna wielka kompromitacja. Macierewicz, który fałszywie przywołuje dokumenty, to katastrofa. Nawet w PiS-ie to doskonale wiedzą. Cyniczna gra, jedna wielka fikcja i wyciąganie pieniędzy - komentował Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". - Nikt nie ma odwagi powiedzieć prezesowi, że było tak, jak było w raporcie Millera. Wtedy całe sianie jadu, kłamstw od 2010 r. okazałoby się nic niewarte, a takie kariery jak Macierewicza ległyby w gruzach. Żenująca sytuacja - dodał.
Skarb w polu. Niesamowite znalezisko w Dover

Skarb w polu. Niesamowite znalezisko w Dover

Ciekawostki
Ma niecałe 2000 tys. lat, jest pokryta 24-karatowym złotem i odkryto ją w Dover w hrabstwie Kent. 30-letni Brytyjczyk znalazł niezwykłą monetę, kiedy przeczesywał świeżo zaorane pole wykrywaczem metalu. Na monecie widnieje wizerunek Allectusa – samozwańczego cesarza rzymskiego w Brytanii od 293 roku. Znalazca początkowo myślał, że moneta jest fałszywa, bo zachowała się w świetnym stanie. Jej autentyczność potwierdziła m.in. waga 4,31 grama. Teraz złoty bilon zostanie wystawiony na aukcji. Według ekspertów, wartość monety to co najmniej 100 tys. funtów. Znalazca będzie się jednak musiał podzielić zyskiem ze sprzedaży. Połowa trafi do właściciela gruntu, na którym znaleziono cenny bilon.

"Jedyny polityk, z którym nie usiądę do stołu". Kempa o Brejzie

Polska
"Każdy obszar państwa wygląda jak zawirusowany komputer. Potrzebny jest głęboki restart. I montaż dobrego antywirusa" - stwierdził poseł PO Krzysztof Brejza w programie "Tłit". - Antywirusa to niech sobie zamontuje w Inowrocławiu. W mojej sprawie tyle nakłamał, że nie będę komentować. To jedyny polityk, z którym nigdy nie usiądę do stołu. Nie lubię poniżania kobiet i kłamstw. Nie chciałabym mówić na temat takiego człowieka. Chciałabym, żeby w polityce było jak najmniej ludzi jak on, tylko takie, z którymi można spokojnie rozmawiać, które bardziej kochają Polskę niż siebie - ripostowała w czwartek minister Beata Kempa.
Wypadek w Myślenicach. Kłamstwo szybko wyszło na jaw

Wypadek w Myślenicach. Kłamstwo szybko wyszło na jaw

Wiadomości
Do koszmarnie wyglądającego wypadku doszło na pasach w Myślenicach. W pieszą wjechał srebrny mercedes. 51-letnia kobieta złamała trzy kręgi szyjne. Trafiła do szpitala. Autem jechała para, która próbowała zataić, kto spowodował wypadek. Do potrącenia pieszej przyznała się kobieta. Na nagraniu widać jednak, że na miejscu kierowcy siedział mężczyzna. Para dopiero później się zamieniła. Czemu kłamali? Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia samochodów. Za spowodowanie wypadku i prowadzenie auta mimo cofniętych uprawnień, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Trybunał orzekł ws. KRS. Opozycja jest wściekła

Wiadomości
Przepisy, na podstawie których Sejm dokonuje wyboru sędziów - członków Krajowej Rady Sądownictwa, są zgodne z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny. Jednocześnie uznał, że niekonstytucyjny jest przepis umożliwiający odwołanie się do NSA od uchwał KRS zawierających wnioski o powołanie sędziów SN. – To prawne kłamstwo – grzmią w Sejmie politycy opozycji. Więcej w materiale wideo. 

"Dziecko" w dziecku. Lekarze opisali niezwykły przypadek

Ciekawostki
Lekarze w Kolumbii spotkali się z bardzo rzadkim przypadkiem ciąży, a właściwie stanem płodu w brzuchu matki. W 35 tygodniu ciąży podczas badania USG lekarze wykryli w dziecku torbiel. Postanowili jej się przyjrzeć. Okazało się, że mierzący 14 mm obiekt to tzw. "fetus in fetu". To bardzo rzadka anomalia polegająca na obecności zwapniałej masy w obrębie jamy ciała noworodka lub niemowlęcia. Kolumbijka urodziła córkę za pomocą cesarskiego cięcia w 37 tyg. ciąży. Następnego dnia zoperowano dziecko. Bliźniaczy płód był bardzo słabo rozwinięty. Nie miał nawet serca. Nie wiadomo, jak powstaje anomalia. Bliźniaczka dziewczynki zmarła po przecięciu łączącej je pępowiny. Przypadek z Kolumbii jest wyjątkowy, bo diagnozę postawiono jeszcze, kiedy dziecko było w łonie matki. Zazwyczaj "bliźniaka" wykrywa się u noworodków lub niemowląt. Najstarszym przypadkiem, kiedy w ciele jednej osoby wykryto nierozwinięty płód, był 47-letni mężczyzna.
Joanna Scheuring-Wielgus odpowiada Beacie Szydło. Cięta riposta

Joanna Scheuring-Wielgus odpowiada Beacie Szydło. Cięta riposta

Polska
"Od 2015 r. wprowadziliśmy bardzo dużo programów społecznych. Naszym celem jest poprawa losu osób w najtrudniejszej sytuacji" - stwierdziła wicepremier. Co na to Scheuring-Wielgus? - Pani premier Szydło spływała Dunajcem, gdy w Sejmie na zimnych posadzkach protestowały osoby z niepełnosprawnościami. W bardzo trudnej sytuacji jest 280 tys. dorosłych. Te osoby dostają miesięcznie niecałe 900 zł na życie. Ciekawa jestem, czy pani premier wyżyłaby, gdyby dostawała tyle na swoje konto - mówiła w programie "Tłit". - "Piątka" Kaczyńskiego to zabieg marketingowy. Rok temu przedstawiciele rządu mówili protestującym w Sejmie, że budżet nie jest z gumy. Że nie można im tych pieniędzy dać, bo trzeba zabrać innym. To było kłamstwo. PiS manipuluje nastrojami społecznymi. Tam nie ma miłosierdzia i chęci pomocy komukolwiek - dodała posłanka.
Rak płuc - zabójca numer 1

Rak płuc - zabójca numer 1

Zdrowie
Rak płuc to bardzo poważny problem w Polsce. Ten rodzaj nowotworu zabija każdego roku dużą liczbę osób. Na co zwrócić uwagę? Rak płuc rozwija się niepostrzeżenie i wykrywany jest często, gdy jest już za późno.    
Modelka, influencerka. Ma tysiące followersów, choć tak naprawdę… nie istnieje

Modelka, influencerka. Ma tysiące followersów, choć tak naprawdę… nie istnieje

Wiadomości
Posłowie w iście militarnym stylu przygotowują się do zbliżających kampanii wyborczych. Marszałek Terlecki publikuje zdjęcie w wojskowym rynsztunku, a poseł Suski zabiera tablicę o „Układzie Kaczyńskiego”. Z kolei Japończycy pokazują jak nie dopuścić do sytuacji, która wydarzyła się w sejmie. Naukowcy z kraju kwitnącej wiśni testują oprogramowanie, które ma wykrywać złodziei, zanim dokonają kradzieży.
5 objawów raka prostaty, których nie należy ignorować. Nie są oczywiste

5 objawów raka prostaty, których nie należy ignorować. Nie są oczywiste

Zdrowie
Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Trudno go rozpoznać we wczesnym stadium, dlatego zwykle wykrywany jest wtedy, gdy objawy są już bardzo zaawansowane. Na co należy zwrócić uwagę, aby w porę rozpocząć leczenie?
Eksperyment na muszkach owocówkach. Zaskakujące wyniki

Eksperyment na muszkach owocówkach. Zaskakujące wyniki

Ciekawostki
Sen - ta pozornie bezproduktywna czynność jest kluczowa dla przeżycia dla większości zwierząt. Czy na pewno? Grupa naukowców z Imperial College of London postanowiła pozbawić snu ponad 1000 muszek owocowych. Okazuje się, że niektóre z nich potrzebują o wiele mniej snu niż spodziewali się badacze. Aby to sprawdzić, zbudowano system monitorowania życia muszek. Za pomocą kamery wykrywał on ich ruch. Jeśli muszki nie ruszały się dłużej niż przez 20 sekund, pojemnik z nimi był automatycznie wprawiany w ruch. Okazało się, że długość życia samców pozbawionych snu nie zmieniła się. Samice natomiast umierały średnio 3,5 dnia wcześniej, co stanowi od 7 do 9 proc. całkowitej długości ich życia. Co ciekawe, samice muszek potrzebują mniej snu niż samce, przy tym są bardziej wrażliwe na jego długotrwały brak. Gdy muszkom pozwolono się wyspać, po dwóch dniach wydłużonego snu wróciły do swoich normalnych zwyczajów. Wynik badania może wskazywać, że sen nie jest aż tak niezbędny jak sądzono. Niestety, ekspertka w dziedzinie chronobiologii zakwestionowała część eksperymentu. Jej zdaniem system monitorowania muszek mógł błędnie interpretować niektóre ich mikroruchy. Słowem: muszki mogły spać ruszając się. Sen pozostaje więc dalej tajemniczym i nie do końca zbadanym zjawiskiem. Tak u muszek, jak u człowieka.
Posłanka PiS Joanna Lichocka o

Posłanka PiS Joanna Lichocka o "bolkowatości" Wałęsy

Polska
- Lech Wałęsa nie jest postacią jednoznaczną. Wiadomo z ustaleń naukowców, IPN, że był wieloletnim współpracownikiem SB. Nie jest w stanie uczciwie z tej swojej "bolkowatości" się wytłumaczyć. Ale nikt nie odmawia mu historycznej roli i tego, że był przywódcą Solidarności - mówiła Joanna Lichocka w programie "Tłit". - Prawda nie jest problemem, problemem jest kłamstwo - problemem elit III RP. Dlatego nie można było nigdy uczciwie porozmawiać o roli Wałęsy - dodała.
Mocny wpis Tuska po ataku na Ogórek. Reakcja ministra

Mocny wpis Tuska po ataku na Ogórek. Reakcja ministra

Polska
"Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować" - napisał Donald Tusk po ataku na Magdalenę Ogórek pod siedzibą TVP. - Tusk bezpodstawnie oskarża. Kontekst jest zdumiewający. Napisał to dzień po ataku na panią Ogórek, co robi bardzo złe wrażenie. Jak spojrzymy na to, co się działo pod TVP, wpis Tuska czy Palikota, widać, kto tu jest stroną atakującą. Tusk takim wpisem podgrzewa emocje, daje poczucie, że tak trzeba - komentował minister w KPRM Łukasz Schreiber w programie "Tłit". 

"Czas żałoby się skończył". Małgorzata Kidawa-Błońska o wpisie Mazurek

Polska
"W obliczu ludzkiej tragedii PiS zachował się jak trzeba. Niestety totalna opozycja i część mediów wykorzystała to nieszczęście jako kampanię wyborczą do politycznych ataków na Zjednoczoną Prawicę. Nie będziemy bierni na supozycje, kłamstwa i insynuacje" - napisała Beata Mazurek. - Czas żałoby się skończył, pani Mazurek wróciła do swojego "normalnego" sposobu pisania tweetów. Taki charakter, taki sposób uprawiania polityki. Nic dodać, nic ująć. Wszyscy winni tylko nie my. Niedobre słowa, tym bardziej, że pisze to wicemarszałek Sejmu oraz rzecznik partii - komentowała Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Tłit". - Nie przypominam sobie, by część polityków PiS wyciszyła się dłużej niż na tydzień. Jak Pawłowicz znika, to też tylko na tydzień - dodała.
Beata Tadla o TVP: skala propagandy, kłamstwa i manipulacji jest nie do wyobrażenia

Beata Tadla o TVP: skala propagandy, kłamstwa i manipulacji jest nie do wyobrażenia

Wiadomości
- Nie jestem tutaj sama, jestem z kolegami, których pisowska miotła zmiotła na początku tej kadencji - powiedziała Beata Tadla, była dziennikarka TVP w rozmowie z WP. Tadla była jedną z uczestniczek protestu przeciwko Telewizji Polskiej. Tadla zaznaczyła, że protestuje nie tylko przeciwko temu, jak wyglądał poniedziałkowy materiał "Wiadomości", ale też przeciwko temu, co się zdarzyło z dziennikarstwem w TVP. - Jest mi po prostu przykro i wstyd dodała.
Stanisław Karczewski

Stanisław Karczewski "bohaterem" tabloidów. Tak się tłumaczy

Polska
- Po ludzku jest to przykre. To średnia cena. We wszystkich Senatach wiszą portrety marszałków, to naturalne, to tradycja europejska. Dziwię się, że jest tak dużo wokół tego hałasu - mówił Stanisław Karczewski w programie "Tłit", komentując zakup za blisko 8 tys. zł przez Kancelarię Senatu portretu marszałka. Odnosząc się z kolei do 307 tys. na "grecką ucztę", powiedział: "Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. To długoterminowy kontrakt na wszystkie organizowane konferencje, sympozja, przyjęcia. Nigdy nie jadłem ośmiorniczek w gronie partyjnym. Jeśli coś jem, to z gośćmi zagranicznymi. Przecież muszą zjeść na niezłym poziomie".
Joanna Mucha bez litości o Morawieckim: bajarz

Joanna Mucha bez litości o Morawieckim: bajarz

Polska
Mateusz Morawiecki zaprosił w Sejmie opozycję do "wspaniałej zmiany". - Proszę nie żartować. Pan premier odnosił się do opozycji z pobłażliwością, złośliwością, dużą niechęcią. Jego wystąpienie jest nie do zaakceptowania - pełne kłamstw, przekręceń i manipulacji. Jeszcze rok temu miał wizerunek technokraty, dziś stał się bajarzem, który opowiada niesmaczne bajki. Ten festiwal podziękowań dla poszczególnych resortów, nawet tych, w których widać problemy, był nie na miejscu - komentowała Joanna Mucha (PO) w programie "Tłit".
Odkrycie w margarynie. Skarb sprzed 2000 lat

Odkrycie w margarynie. Skarb sprzed 2000 lat

Ciekawostki
Muzeum Brytyjskie ogłosiło szczegóły 1267 znalezisk z Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Jedno z nich zasługuje na szczególne zainteresowanie. 10 lat temu, niedaleko wioski Hailey w hrabstwie Oxfordshire, rolnik znalazł na polu statuetkę. Trafiła ona w ręce ekspertów, którzy stwierdzili, że przedstawia ona Minerwę - rzymską boginię sztuki. Uznano jednak, że znalezisko nie jest niczym szczególnym, bo statuetka jest współczesnym wyrobem. Rolnik schował więc części statuetki do pojemnika od margaryny i zapomniał o niej na całą dekadę. Kilka miesięcy temu emerytowany kierowca ciężarówki zapytał rolnika, czy może z wykrywaczem metalu wejść na jego pole. Przy okazji dowiedział się o Minerwie tkwiącej w opakowaniu od margaryny. Za namową kierowcy, mężczyzna dał statuetkę ekspertom do zbadania raz jeszcze. Okazało się, że to autentyczna rzymska figurka sprzed 2000 lat. Powstała ze stopu miedzi i ołowiu. Najprawdopodobniej stała w antycznej świątyni. Według pracownika Muzeum Brytyjskiego, Minerwa dołączy teraz do muzealnej kolekcji.
Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstwa

Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstwa

Wiadomości
Wariograf, potocznie zwany wykrywaczem kłamstw, znamy głównie z filmów. Czy naprawdę działa, jak może być pomocne w śledztwie? W nowym odcinku "Akt Zbrodni" sprawdzamy, czy można oszukać wykrywacz kłamstw.
Ryszard Petru odpowiada Misile.

Ryszard Petru odpowiada Misile. "Nieprawda, to kłamstwo"

Polska
"Nieprawda, to kłamstwo" - tak Ryszard Petru zareagował w programie "Money. To się liczy" na słowa Piotra Misiły, który w programie "Tłit" stwierdził, że szef Teraz! zapraszał go kilkukrotnie do współpracy, po tym jak odszedł z Nowoczesnej, ale mu odmówił. - Misiło był pierwszym, który zakwestionował moje przywództwo. Teraz przyznaje, że się pomylił. Nie jest to osoba, o której bym marzył w moim ugrupowaniu - powiedział Petru.
Były policjant zdradza kulisy przesłuchań.

Były policjant zdradza kulisy przesłuchań. "Kłamstwo widać, słychać, a czasem i czuć"

Wiadomości
Oprócz śladów kryminalistycznych, czy opinii dotyczących obrażeń jakie odniosłą ofiara, bardzo ważnym źródłem informacji są zeznania świadków. Pokażemy Wam jak je wydobyć . Zapraszamy na trzeci odcinek Akt Zbrodni, których gościem jest Wiesław Zyskowski, były policjant, ekspert od przesłuchań.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 8następne