Wyniki wyszukiwania dla:

wykorzystaniem

Liczba wyników: 57

Straszna śmierć Jana III Sobieskiego

Straszna śmierć Jana III Sobieskiego

Ciekawostki
Mało kto wie, że Polski król, który dokonał w 1683 r. pogromu Turków pod Wiedniem, zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. O swym cierpieniu pisał w listach do ukochanej Marysieńki. Dręczyły go nie tylko "okrutne bóle głowy" ale i dokuczały mu zęby, gorączka, katar czy czerwonka. Sobieski chorował także na syfilis, jak większość mężczyzn w tamtym okresie. Medycyna wówczas znała jedno lekarstwo na tę chorobę. Jednak kuracja z wykorzystaniem rtęci, niosła za sobą wiele skutków ubocznych. Rtęć jest bowiem silnie toksyczna. Spowodowała inne problemy ze zdrowiem m.in. chroniczne zapalenie nerek i opuchliznę.
Najlepsze ciasta na lato

Najlepsze ciasta na lato

Kuchnia
Mogą być świetnym dodatkiem do lodów lub samodzielnym deserem w upalne, letnie dni. Zobacz najlepsze ciasta na wakacje z wykorzystaniem sezonowych owoców. 
Tauron inwestuje w e-mobilność, OZE i start-upy. Grzegorczyk: Zmierzamy w kierunku energetyki jutra

Tauron inwestuje w e-mobilność, OZE i start-upy. Grzegorczyk: Zmierzamy w kierunku energetyki jutra

Wywiady
- Tauron zmierza w kierunku energetyki jutra. Musimy szukać nowych biznesów z wykorzystaniem tych atutów, które dzisiaj mamy. Rozwój rynku samochodów elektrycznych jest przyszłością, w którą wierzymy - powiedział w rozmowie z money.pl podczas Impact'19 prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk.
Rząd rozważa wprowadzenie kaucji na butelki plastikowe. To nie jedyna koncepcja

Rząd rozważa wprowadzenie kaucji na butelki plastikowe. To nie jedyna koncepcja

Polska
- Wprowadzenie kaucji za plastikowe butelki to nie jedyne rozwiązanie rozważane przez rząd - powiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska. Możliwe jest także wprowadzenia obowiązku produkowania butelek z wykorzystaniem surowca przetworzonego, to także wymusiłoby zbieranie "plastików".
Pomysł na biznes: Słuchawki personalizowane

Pomysł na biznes: Słuchawki personalizowane

Finanse
Pracownia słuchawek spersonalizowanych - to pomysł na biznes Piotra Granickiego, twórcy Custom Art. Jego firma oferuje słuchawki premium, tworzone na zamówienie. - Dzięki personalizacji i wykorzystaniu opatentowanejtechnologii głośników, jesteśmy w stanie zaoferować jedyny taki produkt na świecie - podkreśla właściciel. Biznes założył 7 lat temu. Zaczynał z kapitałem 3 tys. zł. Dziś zarządza firmą, która sprzedaje na 64 rynkach i należy do światowej czołówki producentów. W Custom Art klient sam decyduje o kolorze, materiale czy grafice na słuchawkach. Wszystko powstaje w oparciu o generator online na stronie firmy. Do stworzenia customowych słuchawek potrzebny jest odlew wnętrza ucha wykonany na miejscu lub dosłany pocztą. Produkcja jest bardzo złożona i wieloetapowa, z wykorzystaniem pracy rąk lub druku 3D. Oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i zawodowych muzyków. Cena gotowego produktu? Od 1,4 tys. do 4,4 tys. zł za komplet. Skąd pomysł na taki biznes? - Z pasji. Byłem recenzentem sprzętu audio. W pewnym momencie moja wiedza dotycząca konstruowania słuchawek była na tyle wystarczająca, że postanowiłem spróbować swoich sił w tej dziedzinie - wspomina Piotr Granicki. Dziś jego firma realizuje ok. 120 zamówień miesięcznie. Największe rynki sprzedaży to Ameryka Północna i Azja. Sprzedaż w Polsce wynosi 10 proc. Z customowych słuchawek polskiej manufaktury korzysta wielu artystów, m.in. Behemoth, Gojira, MØ, Ray Wilson, Sarsa. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Jak nie dać się podsłuchać

Jak nie dać się podsłuchać

Technologia
Co chwilę słyszymy o nowej aferze podsłuchowej. Można im jednak skutecznie zaradzić z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Nie mówimy o sprzęcie dla wojska – systemy antypodsłuchowe są dostępne w specjalistycznych sklepach.
Gospodarka. Będzie coraz gorzej.

Gospodarka. Będzie coraz gorzej. "Ewidentne oznaki"

Polska
- Widzimy ewidentnie oznaki spowolnienia gospodarczego, bardziej w UE, niż w USA. Mamy brak inwestycji przedsiębiorstw praktycznie od 3 lat, to przyspieszenie inwestycji, które mogliśmy zaobserwować ostatnio, głównie było ciągnięte przez wydatki samorządów, wspierane wykorzystaniem środków unijnych - mówił w programie "Money. To się liczy" Bogusław Grabowski, ekonomista, b. członek Rady Polityki Pieniężnej.                                                                                        
Przyszłością szkoleń w przemyśle jest wirtualna rzeczywistość

Przyszłością szkoleń w przemyśle jest wirtualna rzeczywistość

Polska
Wirtualna rzeczywistość jest przyszłością szkoleń, zwłaszcza w przemyśle - uważa Sławomir Matul, prezes VR FACTORY. Dzięki tej technologii można odtworzyć rzeczy i pomieszczenia dokładnie tak, jak wyglądają w rzeczywistości. Jak mówił Matul, jego firma pracuje nad platformą dla firm, które produkują bardzo drogie obrabiarki. Szkolenie serwisantów tych maszyn także jest drogie i bardzo trudne. Tymczasem z wykorzystaniem VR serwisant może złożyć i rozłożyć odwzorowaną "jeden do jednego" obrabiarkę kilkadziesiąt razy. Według Matula takie wykorzystanie VR wpisuje się w działania badawczo-rozwojowe i są na to pieniądze np. z Narodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego.
Nowatorska terapia może zdetronizować Viagrę

Nowatorska terapia może zdetronizować Viagrę

Ciekawostki
Opracowana w duńskim instytucie terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych może pomóc mężczyznom borykającym się z problemami z potencją. Pierwsze badania na ludzach wykazują rówież inny, ciekawy efekt uboczny. 
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018

Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018

Finanse
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018. Poza przestrzenią wystawienniczą, organizatorzy zaplanowali m.in. bezpłatne szkolenie z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych z wykorzystaniem komory ogniowej na paliwo gazowe, jednego z najnowocześniejszych symulatorów pożarów wewnętrznych dostępnych na polskim rynku. 

"Tłit". Neumann: to nie koniec spektaklu

Polska
- Jest to cały cykl próby oczerniania opozycji z wykorzystaniem aparatu państwa. To pewnie nie koniec spektaklu. PiS inaczej nie potrafi - mówi o aresztowaniu Stanisława Gawłowskiego Sławomir Neumann w programie WP "Tłit". - Bezkarni są z PiS-u, bezkarny jest Kogut. Senatorowie nie zgodzili się na areszt dla Koguta. Siedzi sobie w Senacie i się śmieje ze wszystkich - dodaje. Według niego PiS chroni swoich a uderza w opozycję.
W Szwecji odnaleziono czaszki sprzed 8 tys. lat

W Szwecji odnaleziono czaszki sprzed 8 tys. lat

Nauka
Dwie ze znalezionych czaszek były nabite na drewniane pale. Wyniki badań naukowcy z Uniwersytetu Sztokholmskiego opublikowali w czasopiśmie "Antiquity". Badacze odnaleźli w starożytnym podwodnym grobie kości niemowlęcia, 11 dorosłych osób oraz zwierząt. Według archeologów organizowano jakiś rytuał z wykorzystaniem ludzkich szczątków - osadzano głowy na palach wystających z wody. Dno do pochówku wykonano z dużych kamieni i drewnianych pali. Tajemniczy, podwodny pochówek zachował te szczątki przez 8 tys. lat. Dzięki niskiej zawartości tlenu na dnie mikroorganizmy nie rozłożyły kości, a z czasem jeziorko zamieniło się w bagno. - Ludzie, którzy zostali tu pochowani, w taki sposób, nie byli zwykłymi ludźmi. Prawdopodobnie byli po śmierci specjalnie wybrani do przeprowadzenia tego rytuału. Najprawdopodobniej decydowało o tym to, czego doświadczyli za życia - mówi dr Fredrik Hallgren z Fundacji Szwedzkiego Dziedzictwa Kulturowego.
Skradziony dowód osobisty może kosztować 30 tys. zł... wyłudzonego kredytu

Skradziony dowód osobisty może kosztować 30 tys. zł... wyłudzonego kredytu

Polska
W II kwartale 2017 r. z wykorzystaniem cudzej tożsamości próbowano wyłudzić 1631 kredytów na łączną kwotę 114 milionów złotych. Rekord padł w województwie śląskim, gdzie chciano ukraść w ten sposób aż 25 milionów złotych. Średnia kwota tego rodzaju przestępstw wyniosła aż 30 tys. zł.
Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii

Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii

Świat
O godzinie 5:58 reżim wystrzelił pocisk rakietowy, który kilka minut później przeleciał nad japońską wyspą Hokkaido. Następnie rozpadł się i wpadł do Oceanu Spokojnego. Mieszkańcy zostali ostrzeżeni, ale nie podjęto prób przechwycenia rakiety. To jak na razie najgroźniejszy incydent z wykorzystaniem broni Korei Północnej.
Światowa kuchnia w polskim wydaniu

Światowa kuchnia w polskim wydaniu

Kuchnia
Marta Dymek, która przenosi potrawy z całego świata na polski grunt z wykorzystaniem naszych, lokalnych, sezonowych warzyw i owoców przygotowała dla was niezwykłe dania. Na stole pojawiły się: grzybowy strogonow, zupa pho i szparagi elote. Wszystko w polskim wydaniu. To musi być pyszne!

"Europo, powstań z kolan i obudź się z letargu! Bo codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci!"

Wiadomości
Wczoraj sejm debatował nad odwołaniem szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Antoniego Macierewicza. W trakcie obrony polityka PiS, Beata Szydło, kolejny raz wróciła do tematyki uchodźców i tego, że Polska wciąż nie wywiązała się ze zobowiązań unijnych. Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit.Broniąc polityki Macierewicza i rządu zeszła na temat zamachu w Manchesterze. Stwierdziła, że Prawo i Sprawiedliwość z Antonim jako ministrem obrony nie dopuszczą do tego, by w Polsce działy się podobne zdarzenia. Nie dopuścimy do tego, żeby polskie dzieci nie mogły bezpiecznie pójść do klubu, do szkoły, czy na plac zabaw. Mam odwagę zadać politykom w Europie pytanie: dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci - powiedziała Szydło. Po jej przemówieniu posłowie Nowoczesnej złożyli wniosek do komisji etyki o ukaranie premier naganą. Jak argumentują, jej słowa były "haniebne i obrzydliwe”, a połączenie tematu odwołania ministra Macierewicza z zamachem w Manchesterze nigdy nie powinno mieć miejsca w polskim parlamencie.24 maja już został okrzyknięty w sieci dniem, kiedy Szydło wyprowadziła Polskę z Unii Europejskiej. Zarzuca się jej także to, że nie miała oporów przed wykorzystaniem w dyskusji śmierci dziesiątek ludzi w zamachu w Manchesterze, którego zresztą nie dokonał uchodźca.

"Czy leci z nami pilot?" Przełomowa technologia sił powietrznych USA

Świat
Armia Stanów Zjednoczonych kolejny raz pokazała swoją technologiczną przewagę nad resztą świata.  Program bezzałogowych myśliwców F-16 - z wykorzystaniem sztucznej inteligencji - wszedł w kolejną fazę testów. Tym razem autonomiczny samolot wziął udział w symulacji misji bojowej.
Pyszności na wiosnę: kiszona cukinia i woda z burakiem

Pyszności na wiosnę: kiszona cukinia i woda z burakiem

Kuchnia
Dietetyk Aneta Łańcuchowska wyjaśniła, na czym powinna być oparta wiosenna dieta. Ekspertka podpowiedziała, jak oczyścić po zimie organizm z toksyn z wykorzystaniem nietypowych produktów np. kiszonej cytryny, wody z burakami i limonką oraz ziaren. Wyjaśniła rolę zdrowych tłuszczów w diecie i wskazała, w których produktach je znajdziemy.
Pomysł na biznes: Galeria malarstwa cyfrowego

Pomysł na biznes: Galeria malarstwa cyfrowego

Finanse
- Jako jedyni na rynku oferujemy prace twórców związanych z gamedev, czyli produkcją gier komputerowych - mówią Mikołaj Konopacki i Artur Paprocki, założyciele Polskiej Grafiki Cyfrowej. Ich pomysł na biznes to galeria malarstwa cyfrowego. - To jedyne miejsce, w którym możemy obejrzeć i zamówić prace powstałe z wykorzystaniem najnowszych technik cyfrowych, czyli tabletów i programów graficznych - dodają właściciele. Na rynku nie mają konkurencji, ale bardzo na nią czekają. Obecnie marka współpracuje z 80 artystami, którzy m.in. współtworzą znane gry komputerowe. W ofercie jest ponad 200 prac. Ceny? Od 500 zł do 4 tys. zł w zależności od oprawy, formatu oraz nakładu. Średni czas oczekiwania po złożeniu zamówienia to 2-3 tygodnie. Markę tworzy dwóch przedsiębiorców. Skąd pomysł na taki biznes? - Jesteśmy fanami gier komputerowych, wiec grafika cyfrowa nigdy nie była nam obca. Dostrzegliśmy jednak, że takich prac nigdzie nie ma - wspomina Mikołaj Konopacki. W 2014 r. właściciele zorganizowali pierwszą na świecie aukcję dzieł cyfrowych. Sprzedali tam wszystko. Początkowy koszt inwestycji wyniósł ok. 100 tys. zł (kolekcja, wynajęcie galerii, marketing aukcji). Dziś średnia sprzedaż bez aukcji to 10 prac miesięcznie.
Zapiekanka chłopska z kabanosami. Zrobisz ją z tego, co znajdziesz w lodówce

Zapiekanka chłopska z kabanosami. Zrobisz ją z tego, co znajdziesz w lodówce

Kuchnia
Kabanosy możemy jeść nie tylko na zimno. Jan Kuroń zaproponował przepisy z wykorzystaniem kabanosów na ciepło. Nam spodobał się zapiekanka, którą przygotujesz z tego, co znajdziesz w lodówce.
IVECO Z Truck

IVECO Z Truck

Motoryzacja
Iveco Z Truck to studium pojazdu ciężarowego przeznaczonego do pracy na długich dystansach. Z Truck charakteryzuje się zerową emisją dwutlenku węgla, dzięki zastosowaniu technologii zasilania z wykorzystaniem skroplonego biometanu. Zasięg pojazdu jest szacowany na 2200 km przy praktycznie zerowej emisji CO2.
poprzednie1 2 3 następne