Wyniki wyszukiwania dla:

wybory

Liczba wyników: 791

"Kto wygra wybory? Jako to kto, nasz koalicjant"

Polityka
Ten dowcip o rozmowie dwóch posłów PSL od wielu lat krąży wśród polityków. Waldemar Pawlak, gość "Gabinetu cieni" postawił diagnozę o przyszłości partii kierowanej przez Władysława Kosiniaka- Kamysza. Jeden z polityków będzie nią zdecydowanie ucieszony.
Bartłomiej Sienkiewicz o taśmach TVP. Nie mógł powstrzymać się od drwin

Bartłomiej Sienkiewicz o taśmach TVP. Nie mógł powstrzymać się od drwin

Polska
- Jest taki zasób Pereiry, który jest nieznany prokuraturze. Jak się PiS-owi dzieje jakakolwiek krzywda, nagle ze skarbonki: bum! TVP wyciąga tasiemkę i mówi: patrzcie, ten też nie jest fajny - mówił Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit". - Mieliśmy właśnie czwarte wybory pod wpływem taśm. Przypuszczam, że będą i piąte, i szóste - dodał.
Sławomir Neumann o Tusku: na białym koniu nie przyjedzie i nie załatwi za nas sprawy

Sławomir Neumann o Tusku: na białym koniu nie przyjedzie i nie załatwi za nas sprawy

Polska
- Tu nikt na białym koniu nie przyjedzie i nie załatwi za nas sprawy. Sami musimy najpierw wygrać wybory do PE i parlamentarne. Bez tego się nie da. Tusk wjedzie jako kandydat na prezydenta, w co wierzę, i będzie prowadził kampanię. Ludzie pamiętają jak był premierem - w Europie i na świecie byliśmy poważną siłą, liczono się z nami. Dziś widać, że w degrengoladzie polityki zagranicznej, nieustannych kłótniach, Tusk ma absolutnie bardzo silną pozycję na świecie, jest jednym z najważniejszych graczy. Jego pozycja buduje pozycję Polski - ludzie widzą, że może się przydać Polsce jako prezydent - mówił Sławomir Neumann (PO) w programie "Tłit".
Ryszard Kalisz: na tym polega cały problem Kaczyńskiego

Ryszard Kalisz: na tym polega cały problem Kaczyńskiego

Polska
- Jarosław Kaczyński był bardzo aktywny przy Okrągłym Stole i później przy zmianie myślenia, że w roku 1990 muszą być wolne wybory prezydenckie. On i jego brat promowali Lecha Wałęsę na urząd prezydenta - wspomina Ryszard Kalisz w programie "Tłit". Kalisz jednak dodaje: "panie Jarosławie, prezesie trochę historii - gdyby Wałęsa nie był przywódcą strajków, nie zostałby prezydentem, bez Jarosława Kaczyńskiego". - I na tym polega cały problem Kaczyńskiego, że nie potrafi już myśleć prawdziwie o historii i o sobie - podsumował gość "Tłita".
Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Wiadomości
Do 20 listopada plakaty wyborcze powinny zniknąć z ulic. Tak przynajmniej mówi prawo wyborcze. Tymczasem w wielu miastach nadal pełno jest banerów, które zaśmiecają przestrzeń. Za to, że nie zostały usunięte, policja i straż miejska może wystawić mandat. Więcej w materiale wideo.
Afera w KNF. Tomasz Siemoniak: PiS jest na równi pochyłej, przegra wybory

Afera w KNF. Tomasz Siemoniak: PiS jest na równi pochyłej, przegra wybory

Polska
- Afera w KNF jest poważna, pokazuje, że w centrum władzy dzieją się złe rzeczy. PiS jest na równi pochyłej, przegra wybory. Kaczyński musi kogoś poświęcić, kandydatem jest premier Morawiecki. To kolejna rzecz, która przynosi z nim obciążenie - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". Polityk zapowiedział, że w najbliższym czasie PO przedstawi wniosek o wotum nieufności dla premiera. Może to nastąpić jeszcze w tym tygodniu.
Jacek Sasin o powrocie Tuska. Dosadny komentarz

Jacek Sasin o powrocie Tuska. Dosadny komentarz

Polska
Leszek Miller w rozmowie z WP stwierdził, że kandydowanie Tuska jest "bardzo potrzebne" dla Polski i że byłby "znakomitym" prezydentem. - Zależy jak się dobro Polski definiuje. My go tak nie definiujemy. Przez 7 lat był premierem. Nie uważamy, że to był dobry okres dla Polski: narastającej biedy, wysokiego bezrobocia, wyprzedawania majątku, podniesienia wieku emerytalnego - komentował Jacek Sasin w programie "Tłit". Czy boją się powrotu Tuska? - Jak chce, niech wraca. Inaczej: niech spróbuje, bo żeby wrócić, trzeba wygrać wybory - skwitował Sasin.
Jakubiak u Hofmana o porażce PiS: Naród polski wystraszył się monowładzy

Jakubiak u Hofmana o porażce PiS: Naród polski wystraszył się monowładzy

Wiadomości
Jesteśmy jednym z najbardziej mądrych narodów w Europie. Dlatego przetrwaliśmy zabory – mówił w programie „Gabinet Cieni” Marek Jakubiak. Komentując niedawne wybory samorządowe stwierdził, że wyborcy już nie nabierają się na puste obietnice polityków. Podkreślił, że Mądrość narodu polskiego objawiła się w tym, że wystraszył się monowładzy. - Prawo i Sprawiedliwość jest pazerne na władzę, a my to już przerabialiśmy – skwitował Jakubiak.  
Kaczyński zabrał głos w sprawie wyborów.

Kaczyński zabrał głos w sprawie wyborów. "Nasze zwycięstwo nie podlega najmniejszej wątpliwości"

Wiadomości
- PiS odniósł kolejne zwycięstwo i to bardzo zdecydowane - powiedział podczas konferencji Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych oraz organizowali kampanię wyborczą.
Adam Hofman o PiS-ie: dziubali te gminy i dziubali i swoje zrobili

Adam Hofman o PiS-ie: dziubali te gminy i dziubali i swoje zrobili

Polska
- Wybory to mobilizowanie swoich, a demobilizowanie obcych. No i w sejmikach im się to świetnie udało. Jeździli, dziubali te gminy i dziubali i swoje zrobili. Co do miast, PiS musi przemyśleć nowe otwarcie do rodzącej się w bólach klasy średniej - komentował w "Powyborczym poranku w WP" były polityk PiS Adam Hofman.
 PiS poślizgnął się na rozdawaniu.

PiS poślizgnął się na rozdawaniu. "Populizm przestał działać"

Finanse
- Wszyscy ogłaszają, że wygrali wybory, ale błąd popełniają ci analitycy, którzy porównują wynik wyborów samorządowych do wyniku wyborów lokalnych z 2014 r., a tym bardziej do wyborów parlamentarnych z 2015 r. To zupełnie inna sytuacja – mówi Bogusław Grabowski, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej w programie „Money. To się Liczy”. Ekspert zwrócił uwagę na różnorodne zachęty socjalne, którymi partia rządząca wabi wyborców: program 300+, dzień wolny od pracy przypadający w poniedziałek 12 listopada. Zauważył, że kolejne propozycje coraz mniej działają na społeczeństwo, zwłaszcza w dużych miastach. - Ludzie rozumieją, jaka jest prawdziwa cena tych programów – wyjaśnił.
Adamowicz wygrywa wybory w Gdańsku

Adamowicz wygrywa wybory w Gdańsku

Polska
Paweł Adamowicz, pokonując Kacpra Płażyńskiego, wygrał drugą turę wyborów samorządowych. Tym samym po raz szósty będzie sprawował urząd prezydenta Gdańska.
Prezydent Andrzej Duda zagłosował w wyborach

Prezydent Andrzej Duda zagłosował w wyborach

Polska
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą zagłosowali w II turze wyborów samorządowych w Krakowie. O fotel prezydenta miasta ubiegają się Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski.
Paweł Adamowicz głosował w drugiej turze wyborów w Gdańsku

Paweł Adamowicz głosował w drugiej turze wyborów w Gdańsku

Polska
W II turze wyborów samorządowych zagłosował Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Adamowicz walczy o kolejną kadencję w ratruszu. Jego kontrkandydatem jest Kacper Płażyński. 
Warnke nie zdążyła się zameldować. Nie mogła głosować

Warnke nie zdążyła się zameldować. Nie mogła głosować

Gwiazdy
Aktorka zapisała się przez internet do spisu wyborców. Przynajmniej tak sądziła. Kiedy poszła zagłosować, okazało się jednak, że nie ma jej na liście. Nie z własnej winy nie spełniła więc swojego obywatelskiego obowiązku, ale za to zachęcała do głosowania innych.
Olejnik w kraciastej mini łapie ostatnie promienie słońca

Olejnik w kraciastej mini łapie ostatnie promienie słońca

Gwiazdy
Monika Olejnik przez lata wypracowywała sobie status naczelnej polskiej "fashionistki", której modowe wybory regularnie stają się obiektem zainteresowania stołecznych paparazzi. Ostatnie ciepłe dni października dziennikarka postanowiła uczcić wyjątkowo letnimi stylizacjami. Celebrytka wystylizowała się w kusą mini w kratkę, skórzaną kurtkę oraz długie czarne kozaki. Krokiem niczym z wybiegu na pokazie mody spacerowała w kierunku kancelarii prawnej.
Jacek Sasin:

Jacek Sasin: "Nie pracujemy nad żadną ustawą o Sądzie Najwyższym, a polexit to bzdury”

Polska
Adam Hofman i Jacek Sasin ustalili – PiS nie znalazł sposobu na duże miasta, a powinien, jeśli chce wygrać wybory parlamentarne. - Co dalej? Pójdziecie na ostro? Jaki plan? – dociekał gospodarz "Gabinetu ceni". - Wielkie miasta to 15 proc. wyborców. Trzeba obalać fałszywe informacje, że PiS równa się polexit – stwierdził minister. - A co z ustawą o Sądzie Najwyższym, coś robicie? – dopytywał Hofman. - Nie pracujemy nad żadną ustawą o Sądzie Najwyższym. Nie pisze się żaden dokument. Trwają analizy – zapewnił Jacek Sasin.
Przyszłość Beaty Szydło.

Przyszłość Beaty Szydło. "Kaczyński nie darzy jej sympatią"

Wiadomości
Jakie będą dalsze losy Beaty Szydło? Zdaniem Joanny Miziołek z tygodnika "Wprost", była szefowa rządu bardzo chce przenieść się do europarlamentu, by "odbić się wizerunkowo". - Po tych wygranych wyborach podobno były głosy w PiS: "Beata, wróć". Tylko, że prezes Kaczyński nie darzy jej sympatią, dlatego też, że zobaczył, że z takimi politykami jak Mateusz Morawiecki można inaczej się komunikować - tłumaczyła publicystka.
Wassermann o początkach kariery.

Wassermann o początkach kariery. "Pożyczałam pieniądze na ZUS"

Wiadomości
Małgorzata Wassermann opowiadała w programie "Wyborczy Grill", jaki był początek jej karieru. Przyznała, że zakończyła aplikacje z najwyższymi notami, jakie są możliwe. - Zarzucano mi, że zrobiłam to przeciwko ojcu. Dość trudno jest załatwiać wyróżnienia i oceny celujące - powiedziała kandydatka PiS. Przypomniała, że przez 10 lat prowadziła kancelarię adwokacką. - Nigdy nie dostałam żadnej dotacji. Poprowadziłam to kompletnie od zera. Zarabiałam i pożyczałam pierwsze pieniądze na ZUS - dodała.
Przesłuchanie Donalda Tuska. Jasna deklaracja Małgorzaty Wassermann

Przesłuchanie Donalda Tuska. Jasna deklaracja Małgorzaty Wassermann

Polska
5 listopada Donald Tusk ma zostać przesłuchany przed komisją śledczą ds. Amber Gold. - Nie istnieją żadne negatywne okoliczności, które wskazują na to, że się nie stawi - mówiła Małgorzata Wassermann w "Wyborczym Grillu". Szefowa komisji zdradziła również, że będzie się przygotowywać do przesłuchania podczas ciszy wyborczej. Dodała również, że po głosowaniu w Krakowie ma się udać do stolicy, gdzie jest organizowany wieczór wyborczy PiS.

"Skopaliśmy tyłki śledziom". Kandydat na prezydenta Gdańska o mieszkańcach Gdyni

Polska
W najbliższą niedzielę odbędzie druga tura wyborów samorządowych. W miastach takich jak Gdańsk, Kraków, Kielce kandydaci walczą jeszcze o fotel prezydenta. Kampania w Gdańsku odbywa się pod znakiem pączków i cukierków, a w Kielcach politycy straszą ZOMO.