Wyniki wyszukiwania dla:

wybory

Liczba wyników: 791

Jacek Sasin o ruchu Donalda Tuska. Ma teorię

Jacek Sasin o ruchu Donalda Tuska. Ma teorię

Polska
- Zbliżające się wybory parlamentarne i sondaże, które wciąż pokazują zdecydowaną przewagę PiS, wprowadzają ewidentną nerwowość po stronie opozycji. Mamy inicjatywę Biedronia i pierwsze sondaże, które pokazują straty PO. Tusk szuka miejsca dla siebie, bo stracił nadzieję, że będzie liderem całej zjednoczonej opozycji. Próbuje wygenerować nową siłę, ale będzie to kolejny podmiot, który podzieli stronę opozycyjną. Więc na pewno nie jest to dla PiS powód do zmartwień, wręcz przeciwnie - mówił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin o "Ruchu 4 czerwca" w programie "Tłit".
Nowy ruch Tuska. Gronkiewicz-Waltz składa deklarację

Nowy ruch Tuska. Gronkiewicz-Waltz składa deklarację

Polska
Według "Rzeczpospolitej", 4 czerwca może powstać nowy projekt polityczny Donalda Tuska. Jego robocza nazwa to Ruch 4 Czerwca. Do sprawy odniosła się w programie "Tłit" była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Chętnie jako samorządowiec bym w tym uczestniczyła - zadeklarowała. Dopytywana o koalicję na wybory, stwierdziła, że ma "pretensje do Roberta Biedronia, że pod żadnym pozorem do niej nie wejdzie". - Mamy daleko idące naruszenie konstytucji, napięcia, podziały. Trzeba wspólnie walczyć o demokrację - przekonywała.
Gawkowski: Biedroń ma wielkie kompetencje do tego żeby być premierem

Gawkowski: Biedroń ma wielkie kompetencje do tego żeby być premierem

Polityka
- PiS wprowadziło politykę autorytarnych rządów, a PO bała się stracić elektorat. Biedroń się nikogo nie boi i ma pasję do zmiany Polski. Mamy wszystko konkretnie policzone - mówił Krzysztof Gawkowski, jeden z liderów nowego ruchu Roberta Biedronia. Polityk Wiosny dodał, że "na pewno nie będą tworzyć koalicji na wybory", a "Biedroń ma wielkie kompetencje żeby być premierem".
Scheuring-Wielgus: To największy układ po 1989 r. Stworzył go sam Kaczyński

Scheuring-Wielgus: To największy układ po 1989 r. Stworzył go sam Kaczyński

Polityka
Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus zatrzymany wczoraj były rzecznik MON Bartłomiej M. jest przez PiS traktowany „jako pionek”, podobnie jak inni politycy. - Po co Patryk Jaki miał wygrać wybory? Po to tylko, że pierwszy dekret, jaki miałby podpisać, byłby na to, żeby Srebrna była w całości dla PiS – oskarżała w programie „Bierzyński na żywca” Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka stwierdziła, że prezes PiS Jarosław Kaczyński „siedzi na Nowogrodzkiej, naciska różne przyciski, ma swoje pionki”. – A jak chce miliony z banku, dzwoni do prezesa tego banku.
Sztandarowy program PiS zostanie.

Sztandarowy program PiS zostanie. "Jak opozycje idzie po głosy, nie może mówić, że zabierze 500+"

Polska
Prawnik i ekonomista Robert Gwiazdowski, który chce zaangażować się w politykę, deklaruje, że "nie ruszyłby" programu 500+. - Jeżeli opozycja idzie dziś po głosy wyborców, to nie może im powiedzieć, że zabierze 500+; w momencie, gdy program 500+ był wprowadzany, to mówiłem, że wolałbym dokonać obniżenia kosztów pracy. Skoro nie dokonaliśmy obniżenia kosztów pracy, a na drugiej szali mamy 500+, to wolę 500+. To 500+ w większości przypadków jest oddaniem ludziom tego, co wcześniej zapłacili. Rząd tego nie wyczarował, to nie PiS nie wyczarował - mówił Gwiazdowski w programie "Money. To się liczy".
Żakowski i Mężyk o wyborach nowego prezydenta Gdańska

Żakowski i Mężyk o wyborach nowego prezydenta Gdańska

Wiadomości
- Dość naturalnym odruchem każdego konkurenta politycznego byłoby zawieszenie swojego udziału w wyborach w tej sytuacji. Tak, żeby jego decyzje, jego testament mogły się dalej realizować - mówił w studio Wirtualnej Polski Jacek Żakowski komentując sytuację polityczną po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. - Tym bardziej, że on wygrał w fenomenalnym stylu. Bez żadnych sztuczek, z uśmiechem na ustach - dodał Łukasz Mężyk.
Jackowski przewidział dokładne wyniki wyborów. Ciekawe, czy się sprawdzą

Jackowski przewidział dokładne wyniki wyborów. Ciekawe, czy się sprawdzą

Wiadomości
Wiele z jego przepowiedni się sprawdziło. Jasnowidz Krzysztof Jackowski specjalnie dla o2.pl postanowił zdradzić, co może wydarzyć się w 2019 roku. Choć sam przyznaje, że zdarza mu się mylić, to twierdzi, że celnych wizji miał znacznie więcej.
Jacek Sasin o wcześniejszych wyborach.

Jacek Sasin o wcześniejszych wyborach. "Absolutny fake news"

Polska
- To absolutny fake news. Mam tezę, dlaczego nadal krąży po mediach. Schetyna bardzo chce doprowadzić do wchłonięcia mniejszych partii opozycyjnych przez PO - z PSL i N na czele. Straszy ich, żeby skłonić do aliansu, który skończy się dla nich pożarciem. Schetyna jest autorem tego szalonego pomysłu. Niech przestanie straszyć. Żadnych wcześniejszych wyborów nie będzie - mówił minister Jacek Sasin w programie "Tłit".
Olga Buława wychwala wybory miss:

Olga Buława wychwala wybory miss: "Tytuł Miss Polski wyzwolił moją kobiecość"

Gwiazdy
Choć konkursy piękności stają się być coraz bardziej archaiczne, to i ich popularność wcale nie maleje. Możliwe, że przemawia za tym fakt, że jest to pewna możliwość, żeby choć na chwilę zabłysnąć w show biznesie, a może i zostać w nim na stałe. Idealnym przykładem tego drugiego jest chociażby była miss - Marcelina Zawadzka, której udało się nawet dostać angaż w Pytaniu na Śniadanie. Co za tym idzie, zainteresowanie tego typu konkursami wciąż jest duże.Ostatnią Miss Polski została, pełniąca funkcję podniebnej kelnerki, Olga Buława. Choć na co dzień stewardessa pracuje w eleganckim uniformie i perfekcyjnie zrobionym makijażu, to twierdzi, że dopiero tytuł miss wyzwolił w niej kobiecość: Tytuł Miss Polski dał mi pewność siebie i wyzwolił moją kobiecość - wyznała w jednym z wywiadów i dodała, że nie spodziewała się wygranej. Zasłużenie zdobyła koronę?
Jarosław Kaczyński premierem? Barbara Nowacka komentuje

Jarosław Kaczyński premierem? Barbara Nowacka komentuje

Polska
Były polityk PiS Adam Hofman stwierdził, że partia wygra zbliżające się wybory parlamentarne, a Jarosław Kaczyński zostanie premierem. - Jak może być premierem jak będzie siedział w ławach w opozycji? Nie sądzę, żeby chciał - dużo pracy, trzeba wstać rano, a on tego nie lubi. Trzeba przyjąć odpowiedzialność, tłumaczyć się przed mediami. Tego też nie lubi - komentowała Barbara Nowacka w programie "Tłit". - Jestem przekonana, że PiS wejdzie do parlamentu, ale będzie złą, bardzo arogancką i dewastującą opozycją - dodała.
Nie tylko brexit. Oto, co czeka Europę w 2019 r.

Nie tylko brexit. Oto, co czeka Europę w 2019 r.

Finanse
Główne ryzyka dla strefy euro w 2019 r.? Brexit, sytuacja w handlu międzynarodowym, zmiany polityczne w Niemczech, wybory do europarlamentu. O tym, co czeka nas w najbliższych miesiącach opowiada w programie "Money. To się liczy" Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający SP w Polsce.
Miller wraca do śmierci syna. Polityk nie ukrył emocji

Miller wraca do śmierci syna. Polityk nie ukrył emocji

Polityka
To tak szybko nie mija… - tak w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Leszek Miller mówił o śmierci syna. Były premier dodał, że był to dla niego tragiczny rok, a teraz musi przede wszystkim opiekować się żoną. Wyjaśnił też, jaką rolę widzi dla siebie na scenie politycznej.
Plany Kaczyńskiego.

Plany Kaczyńskiego. "Ryzyko drugiej porażki"

Polityka
Jarosław Kaczyński pamięta poprzednią porażkę po skróceniu kadencji i ma wewnętrzny hamulec - ocenił w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Leszek Miller możliwość przyspieszenia przez PiS wyborów parlamentarnych. - Z drugiej strony w polityce takie ryzyko jest możliwe - zaznaczył były premier.

"Burmistrz wie, że mogą przyjść z ciupagą". Goście A. Hofmana o politycznych obyczajach górali

Wiadomości
- Górale zawsze starają się głosować na ludzi - obojętne czy z prawej, czy z lewej - to jest nasz chłop. Do tańca i do różańca - mówili goście wyjątkowego "Gabinetu Cieni". Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, członkowie zespołu Future Folk, zdradzili Adamowi Hofmanowi czym kierują się górale przy urnach wyborczych i dlaczego polityk na Podhalu musi się pilnować przed tym by "ktoś nie przyszedł z ciupagą"
Magia świąt. Staszek Karpiel-Bułecka namawia A. Hofmana do śpiewania kolędy

Magia świąt. Staszek Karpiel-Bułecka namawia A. Hofmana do śpiewania kolędy

Wiadomości
Wyjątkowy, bo świąteczny "Gabinet Cieni". Adam Hofman tym razem gościł w swoim programie Staszka Karpiela-Bułeckę i Szymon Chyca-Magdzina, członków zespołu Future Folk. Oprócz anegdot o świętowaniu Bożego Narodzenia na Podhalu, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd
Wcześniejsze wybory parlamentarne? Duda mówi, co myśli o takim rozwiązaniu

Wcześniejsze wybory parlamentarne? Duda mówi, co myśli o takim rozwiązaniu

Polska
- Dla mnie sytuacja parlamentarna jest sytuacją stabilną. Nie mam takiego przekonania, żeby była jakaś podstawa, żeby były wcześniejsze wybory parlamentarne. Ale oczywiście decyzja należy też do parlamentu - powiedział Andrzej Duda w rozmowie z Łukaszem Mężykiem. - Proszę o to pytać przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy - dodał prezydent.
Joanna Kluzik-Rostkowska mówi, jak mogła wyglądać rozmowa Kaczyński-Pawłowicz

Joanna Kluzik-Rostkowska mówi, jak mogła wyglądać rozmowa Kaczyński-Pawłowicz

Polska
- Jarosław Kaczyński pewnie zaprosił Krystynę na rozmowę, powiedział: wiesz, teraz będziemy proeuropejscy, musimy, zbliżają się wybory, więc ja cię bardzo proszę - uspokój się, to nam nie służy. Więc Krystyna powiedziała: dobrze, prezesie, poszła do domu, napisała tweeta, że teraz będzie odpoczywać. Ale ja wiedziałam, że nie wytrzyma - mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit", komentując "odejście", a następnie "przerwę w kuracji" Pawłowicz. Jak podkreśliła, Polacy nie mogą się nabrać na kolejny "pozorowany zakręt PiS-u". 
Usłyszymy wiele o obniżkach podatków. W przyszłym roku wybory

Usłyszymy wiele o obniżkach podatków. W przyszłym roku wybory

Finanse
Warto rozważyć obniżenie kosztów pracy - uważa wicepremier Jarosław Gowin. - W styczniu, lutym będziemy przedstawiać konkretne propozycje, które będą naszą ofertą programową dla Polaków sformułowaną pod kątem jesiennych wyborów parlamentarnych - mówił w programie Tłit. Gowin odniósł się też do zapowiedzi Platformy dotyczącej obniżania podatków określając je jako mało wiarygodne. - Było osiem lat, namawiałem wtedy, żeby te podatki obniżać. Nie było woli. Dziś trudno mi te deklaracje traktować z powagą - mówi Jarosław Gowin.
Będzie drugie referendum w sprawie brexitu? Sikorski odpowiada

Będzie drugie referendum w sprawie brexitu? Sikorski odpowiada

Polska
- Rosną szanse na drugie referendum w sprawie brexitu, bo jeśli w Izbie Gmin nie zostanie podjęta żadna decyzja, to jedynym wyjściem będzie albo drugie referendum, albo przyspieszone wybory. A te drugie żadnej partii rządzącej nie są na rękę - mówił w programie "Money. To się liczy" Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu. Przyznawał jednak, że na Wyspach jest nadal duża część społeczeństwa, która twardo optuje za brexitem. - To efekt 30 lat szczucia na Unię Europejską - tłumaczył.
Dowbor o kobietach:

Dowbor o kobietach: "Podoba mi się porsche, ale nie muszę go posiadać"

Gwiazdy
W związku z tym, że Joanna Koroniewska w lutym urodziła drugie dziecko, najwięcej czasu spędza niewątpliwie w domu. W jej mediach społecznościowych znaleźć można jedynie fotografie ukazujące życie w domowym zaciszu. Dlatego też, gdy Asia zajmuje się dziećmi, Maciej Dowbor musi "ciężko" pracować.Ostatnie wybory miss przeprowadził właśnie Maciek. W udzielonym w związku z tym wydarzeniem wywiadzie postanowił opowiedzieć jak odnajduje się wśród tylu pięknych kobiet, porównując je do... drogich samochodów. Podoba mi się porsche, ale nie muszę go posiadać - stwierdził nieoczekiwanie prezenter. Ciekawa analogia? Ciekawe co na to Koroniewska...
Ryszard Petru: jeśli ktoś nie ma pomysłu jak spłacać zobowiązania, nie nadaje się na szefa

Ryszard Petru: jeśli ktoś nie ma pomysłu jak spłacać zobowiązania, nie nadaje się na szefa

Polska
- Ko jak kto, ale ja umiem liczyć pieniądze. Zebrałem je na kampanię, Michał Pihowicz dokonał złego przelewu. Tak długo jak ja byłem w Nowoczesnej, raty były spłacane. Jak mnie zabrakło, N. przestała być w stanie to robić. Jeśli ktoś nie ma pomysłu jak spłacać zobowiązania, nie nadaje się na szefa - mówił Ryszard Petru w programie "Tłit". Pytany, ile w wyborach zgarnie partia Teraz!, odpowiedział, że liczy na dwucyfrowy wynik. - Jak zbliżały się wybory, szacunki były, że dostaniemy powyżej 10 proc. Ostatnie dwa tygodnie kampanii obniżyły to do 6-7. Mam świadomość, że potencjał to jedna rzecz. Konsekwencja, działanie, program - druga. Zwycięża ten, który na ostatniej prostej kampanii nie popełnia błędów - dodał.