Wyniki wyszukiwania dla:

wybory

Liczba wyników: 791

Zełenski prezydentem Ukrainy.

Zełenski prezydentem Ukrainy. "Rosjanie nie wiedzą, co o nim myśleć"

Polska
 Wołodymyr Zełenski wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie. Kreml nie pogratulował tego wyboru, ale go zaakceptował. - Wraz z akceptacją wyboru przychodzi akceptacja ze strony Rosji statusu quo po wydarzeniach sprzed 5 lat. Zełenski w sferze politycznej jest niezapisaną kartą. Trudno go porównywać do Poroszenki, który był doświadczonym lisem politycznym. Zełenski jest zupełnie inny. Rosjanie nie wiedzą, co o nim myśleć - stwierdził Paweł Kowal, gość Michała Kobosko w "Racji Stanu". - Gesty są raczej prozachodnie - dodał.
Wybory do PE 2019. Marek Jakubiak o współpracy Kukiza z PiS

Wybory do PE 2019. Marek Jakubiak o współpracy Kukiza z PiS

Polska
"Mam nadzieję, że zrobimy razem wybory do jesieni" - oznajmił Marek Jurek o współpracy Kukiz'15. - Marek Jurek jest osobą, która pójdzie z każdym, pod warunkiem, że zaspokoi jego ego i da mu jedynkę na liście. Porzucić własną formację - nie rozumiem. Mówiłem, że to dżentelmen polskiej polityki, jestem zawiedziony. Kukiz jaki był, taki jest. On się nie zmienia. Nie startuje - uważam, że to wielki błąd. Można by zobaczyć, jakie faktycznie ma poparcie - mówił Marek Jakubiak w programie "Tłit". - Doszło do porozumienia. Nikt tego nie neguje. Kukiz’15 jest dogadany z PiS i tyle. Tłumaczenie jest zawiłe. To mówienie o Polsce jak o jakimś torcie. Kukiz nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności - dodał. 
Wybory do PE 2019. Zaskakujące wyznanie Marka Jakubiaka ws. Tuska

Wybory do PE 2019. Zaskakujące wyznanie Marka Jakubiaka ws. Tuska

Polska
- Dwa razy głosowałem na Tuska, z przykrością muszę to powiedzieć. Zaufałem mu dwa razy i więcej nie zaufam. Jest oszustem - wyznał Marek Jakubiak w programie "Tłit". - Tusk jest zawodowym politykiem, który kształtował swoją postawę, wygląd, erudycję pod politykę. To produkt polityczny. Wchodzi tu w grę precyzyjna perfidia i brak empatii po stronie politycznej. Jest trudnym zawodnikiem w walce o większość sejmową. Przyjeżdża nie tyle walczyć o PO, co zaszkodzić Biedroniowi. Biedroń mu konia buchnął, zaczyna przeszkadzać - dodał.
Wybory na Ukrainie. Rosjanie liczą na nowe otwarcie

Wybory na Ukrainie. Rosjanie liczą na nowe otwarcie

Świat
Mieszkańcy Moskwy, podobnie jak rosyjscy politycy, nie są pewni jak potoczą się relacje rosyjsko-ukraińskie po wygranej Wołodymyra Zełenskiego w wyborach i jaki będzie nowy prezydent. 
Wybory do PE 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska ma teorię ws. rekonstrukcji rządu

Wybory do PE 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska ma teorię ws. rekonstrukcji rządu

Polska
- Premier czeka na dymisję minister Czerwińskiej, żeby nastąpiła razem z całą rekonstrukcją rządu. W PiS nie ma zwyczaju dymisji poszczególnych ministrów, robi się to całościowo. Będzie albo sprzed samymi wyborami do PE, albo zaraz po. Na pewno w maju - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska w programie "Tłit". Pytana, kto powinien stracić stanowisko, odpowiedziała: "Raczej kto powinien zostać. Jedynym ministrem, który nie zgadza się ze wszystkim, jest minister Rafalska. Jeśli chodzi o ministrów: Zalewską, rolnictwa, kultury… Powinni odejść. Prawie cały rząd do zmiany, reszta jedzie do Brukseli".
Władysław Teofil Bartoszewski gościem programu

Władysław Teofil Bartoszewski gościem programu "Wyborczy Grill"

Wiadomości
Syn profesora Bartoszewskiego będzie gościem w programie "Wyborczy Grill". Władysław Teofil Bartoszewski znajdzie się w ogniu pytań, również tych od naszych czytelników. Możecie je zadawać poprzez platformę dziejesie.wp.pl. Wraz z Markiem Kacprzakiem serdecznie zapraszamy.
Wybory. Deklaracja Kaczyńskiego ws. euro. Michał Kamiński ma teorię

Wybory. Deklaracja Kaczyńskiego ws. euro. Michał Kamiński ma teorię

Polska
- Kaczyński głosował za wejściem Polski do strefy euro, kiedy głosował za wejściem Polski do UE. To element traktatu akcesyjnego. To Kaczyński agitował za tym traktatem, to on i jego brat zgodzili się na Traktat Lizboński. Wybory europejskie nie mają nic wspólnego z wchodzeniem Polski do euro, ale jeśli deklarację Kaczyńskiego potraktować literalne, to znaczy, że proponuje renegocjacje traktatu, a to oznacza polexit. To dowód na to, że w tyle głowy stoi im polexit - mówił Michał Kamiński w programie "Tłit". - To technika putinowska, szukania wroga, dzielenia Polaków. Krótkotrwale może przynosić skutki, pozwala PiS-owi utrzymać się na wysokim poziomie, ale zgubna dla przyszłości Polski. Jutro każe nam się bać śnieżnego koczkodana - dodał.
Wybory. Michał Kamiński komentuje najnowsze sondaże

Wybory. Michał Kamiński komentuje najnowsze sondaże

Polska
- Rewolucyjna zmiana w sondażach pokazuje, że PiS może utrzymać władzę lub nie. A to zasadniczy postęp. Przewaga psychologiczna jest dziś po stronie opozycji. My jesteśmy Tottenhamem! PiS jest w sytuacji drużyny, która prowadziła 3:0 i nagle zrobiło się 3:2. Dalej prowadzą, ale jako oponenci dramatycznie zmniejszyliśmy do nich zasięg. Podejmują więc decyzje na granicy paniki. "Piątka Kaczyńskiego" i atak na masturbację są tego dowodem - stwierdził poseł PSL-UED Michał Kamiński w programie "Tłit".
Wybory do PE. Michał Kamiński bezlitośnie o Beacie Szydło

Wybory do PE. Michał Kamiński bezlitośnie o Beacie Szydło

Polska
- Beata Szydło jest spełnieniem obietnicy wyborczej i hasła wyborczego PiS na te wybory: pensje europejskie, a ceny polskie. Idzie do wyborów, żeby być spełnieniem tej obietnicy - będzie miała pensję europejską, a ceny polskie - stwierdził poseł PSL-UED Michał Kamiński w programie "Tłit".
Strajk nauczycieli 2019. Halicki uderza w Zalewską i Szydło

Strajk nauczycieli 2019. Halicki uderza w Zalewską i Szydło

Polska
- Minister Zalewska powinna być odwołana właściwie od razu. Politycy PiS ją chwalą, bo co mają powiedzieć, za chwilę będą wybory, nie znajdą się na listach. To autokratyczna partia, co powie wódz, tak ma być. Zupełnie czym innym są rozmowy poza anteną, świadomość mają wszyscy - mówił Andrzej Halicki w programie "Tłit". Wskazał, że Zalewska "ponosi pełną odpowiedzialność za tę kompromitację". Pytany o kandydaturę wicepremier Szydło na komisarza UE, odpowiedział: "Nie, nie, nie... Nie wyobrażam sobie. Tak samo nie będzie się odzywać, jak się nie odzywała jako premier. Nikt nie chce komisarza biernego, schowanego i z kompleksami".
Tygrys wskazał, kto wygra wybory

Tygrys wskazał, kto wygra wybory

Ciekawostki
Tygrys syberyjski Bartek to mieszkaniec zoo na obrzeżach rosyjskiego miasta Krasnojarsk. Zwierzę wskazało, kto wygra wybory prezydenckie na Ukrainie. Postanowiło na czarnego konia ukraińskich - komika Wołodymyra Zelenskiego. Tygrys odrzucił pudełko z wizerunkiem obecnego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Zwierzęciu pokazano pudełka ze zdjęciami dwóch kandydatów biorących udział w drugiej turze wyborów, które mają się odbyć 21 kwietnia. W pudełkach były kawałki mięsa.     Sondaż przeprowadzony przez instytut badawczy Reiting, pierwszy sondaż przeprowadzony w drugiej turze wyborów, pokazał, że Zelenskiy zdobyłby 61 procent głosów, a obecny Petro Poroszenko zaledwie 24 procent. 
Biedroń grozi Kaczyńskiemu. Reakcja Sellina

Biedroń grozi Kaczyńskiemu. Reakcja Sellina

Wiadomości
- Idziemy po was! - przestrzegł Robert Biedroń na konwencji Wiosny. - Ciągle takie pogróżki słyszymy. Boimy się, oczywiście, bardzo Biedronia, trzęsiemy się przed nim ze strachu. Budowanie emocjonalnego muru to standard opozycji - komentował Jarosław Sellin w programie "Tłit". - Jeśli KE wygra wybory, w Polsce zagrożona będzie wolność i demokracja. Nie potrafią rywalizować na programy, ciągle tylko antypis, straszenie - dodał. - Jeśli Biedroń chce komuś zabraniać uczestniczenia w uroczystościach religijnych, to wraca do stalinizmu. Trzeba mówić jasno, do czego zmierza, mówiąc takie głupstwa. Niech się zastanowi, do której tradycji się wpisuje - wskazał Sellin.
Radosław Sikorski gościem programu

Radosław Sikorski gościem programu "Wyborczy Grill"

Wiadomości
Były szef polskiej dyplomacji będzie gościem poniedziałkowego programu "Wyborczy Grill". Radosław Sikorski stanie w ogniu pytań, także tych, które padną z Waszej strony. Czekamy na nie już od piątku, na platformie dziejesie.wp.pl. Na program zaprasza serdecznie Marek Kacprzak. 
Dominik Tarczyński: Anna Zalewska osiągnie świetny wynik

Dominik Tarczyński: Anna Zalewska osiągnie świetny wynik

Polityka
Minister edukacji Anna Zalewska, choć kandyduje do Parlamentu Europejskiego, nie prowadzi kampanii. - Jeżeli ktoś przez wiele lat pokazywał, na czym się zna i jak, to wyborcy go docenią - powiedział jej klubowy kolega, Dominik Tarczyński.
Kierwiński: Przez PiS Polska jest na marginesie UE

Kierwiński: Przez PiS Polska jest na marginesie UE

Polska
Poseł PO Marcin Kierwiński ocenił w rozmowie z Wirtualną Polską, że głos na PiS to głos stracony, bo "nie potrafią nic dla Polski załatwić". Polityk odniósł się też do zarzutów, że Platforma często głosuje w Brukseli przeciwko krajowym interesom (np. w sprawie ACTA 2). – Budują swoją politykę na kłamstwie. Niech realnie odpowiedzą na pytanie, dlaczego w rosnącym budżecie UE, PiS nie potrafi zagwarantować nam większych pieniędzy. (…) To PiS robi wszystko, aby Polska była na marginesie Unii Europejskiej – stwierdził Kierwiński.
Radosław Sikorski: Wiem, jak koledzy z PiS-u myślą. Mogą nas wyprowadzić z UE

Radosław Sikorski: Wiem, jak koledzy z PiS-u myślą. Mogą nas wyprowadzić z UE

Polska
- Albo silna Polska w Europie w grupie trzymającej władzę, albo stopniowy Polexit - powiedział Wirtualnej Polsce były szef MSZ z Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski. Polityk zaznaczył, że groźba wyjścia Polski z UE jest bardzo realna. - Rząd brytyjski też nie chciał doprowadzić do Brexitu, ale przez zacietrzewienie ideologiczne, szczucie na UE i nieznajomość Europy, do tego doprowadził. (...) Ja wiem jak koledzy z PiSu myślą. Ten ich nacjonalizm, może doprowadzić do Polexitu nawet wbrew ich intencjom - zaznaczył Sikorski.
Szef PSL stanowczo wzywa PiS do działania i zdradza 3 główne zadania stojące przed Koalicją Europejską

Szef PSL stanowczo wzywa PiS do działania i zdradza 3 główne zadania stojące przed Koalicją Europejską

Polityka
- Nasze silne wyzwania dziś do Kadzidła (gdzie będzie miała miejsce konwencja PiS - przyp. red.): żeby przyjechali i zaczęli rozwiązywać problemy Polaków a nie je stwarzać! - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na konwencji KE w Warszawie. Lider PSL dodał: zjednoczyliśmy opozycję, zjednoczymy Polaków, wygramy wybory europejskie. To jest nasz święty obowiązek.
Wraca

Wraca "Wyborczy grill". Oglądaj w każdy poniedziałek o 15:00 na WP.pl

Zwiastun
Wybory do europarlamentu jeszcze nigdy nie wywoływały tylu emocji, mimo, że jesteśmy w Unii już 15 lat. Dla jednych to walka o powstrzymanie Polexitu, dla drugich "prawybory" do parlamentu krajowego. Co poniedziałek o 15:00 w programie "Wyborczy grill" będę pytał jednego z kandydatów do PE w jakim celu wybiera się do Brukseli. W drugiej części programu zapytam czołowych publicystów o przebieg europejskiej kampanii i spróbujemy przewidzieć - kto zdobędzie najwięcej mandatów w maju, a tym samym będzie bliższy wygraniu wyborów parlamentarnych jesienią. Marek Kacprzak, zapraszam.
Róża Thun ostro o Zalewskiej. Oberwała też Szydło

Róża Thun ostro o Zalewskiej. Oberwała też Szydło

Polska
- Ona nie tylko odchodzi, ona ucieka. Nie wiem, co będzie niszczyła w PE, skoro tu zniszczyła kompletnie system edukacji. Na szczęście na Dolnym Śląsku startuje też Janina Ochojska. Anna Zalewska to będzie kolejny wstyd w PE - mówiła europosłanka PO Róża Thun w programie "Tłit". Pytana o wystawienie Beaty Szydło na "front" negocjacji z nauczycielami, dodała: "Co z tego wynika? Na razie jeździ i robi sobie kampanię. Poważnych propozycji nie widzę". Dopytywana z kolei o wybory, stwierdziła: "Konkurencji pani Szydło się nie obawiam".
Zaskakująca teza ws. Zalewskiej. Jarosław Sellin komentuje

Zaskakująca teza ws. Zalewskiej. Jarosław Sellin komentuje

Polska
Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził w programie "Tłit", że Anna Zalewska przestanie być kandydatką do PE, bo jest zbyt dużym obciążeniem dla PiS. - Minister przeprowadziła bardzo trudną reformę edukacji. Poradziła sobie z tym - roztropnie, mądrze, systemowo. Cel, który nakreśliliśmy w 2015 r., przeprowadziliśmy. To nie było łatwe - komentował dzień później w tym samym programie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Dopytywany o kandydowanie Zalewskiej, dodał: "To nie kwestia nagrody, tylko wyzwania. Musimy te wybory wygrać, więc wystawiamy pierwszoligowych polityków. Zalewska do takich należy. Jest kandydatką, ma pozycję nr 1".
Bartłomiej Sienkiewicz o

Bartłomiej Sienkiewicz o "piątce plus". Odsłania intencje Kaczyńskiego

Polska
- Kaczyński chce zawłaszczyć język opozycji - zniszczyć i skompromitować pojęcie, którym posługuje się przeciwnik. "Wolność" łączy całą opozycję przeciwko PiS-owi. Kaczyński, mówiąc, że PiS będzie partią wolności, kompromituje to pojęcie. To próba rozbrojenia opozycji, z punktu widzenia wiarygodności absurdalna - mówił były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w programie "Tłit" . - To próba wspięcia się na falę emocjonalną, która zrodziła się, gdy PE przyjmował regulacje ws. ACTA2. PiS walczy dramatycznie o elektorat, bo ma wszelkie szanse przegrać wybory do PE. Tonący chwyta się wszystkiego - dodał.