Wyniki wyszukiwania dla:

wojsko

Liczba wyników: 506

Niedyskretne Google. Zobacz, co tym razem ujawniło

Niedyskretne Google. Zobacz, co tym razem ujawniło

Ciekawostki
Najnowsza aktualizacja Google Maps musiała wywołać niemałe wzburzenie na Tajwanie. Dzięki niej można było dokładnie przyjrzeć się tamtejszym obiektom wojskowym, w tym Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, Wojskowemu Biuru Wywiadowczemu, miejscu startu rakiet Patriot, a nawet samym pociskom. Wszystko przez to, że Google opublikowało rozszerzenie swojego dotychczasowego mapowania satelitarnego czterech tajwańskich miast: Tajpej, Nowego Tajpej, Taoyuan i Taizhong. Minister Obrony Tajwanu odniósł się do wpadki Google stwierdzając, że to, co najważniejsze pozostało tajemnicą. Władze Tajwanu zamierzają jednak ściśle współpracować z Google, by sytuacja się nie powtórzyła. Zwłaszcza że to nie pierwszy raz, kiedy Google ujawnia wojskowe sekrety. Ostatnim były instalacje na Itu Aba.
Tysiące martwych mątw na plaży. Sprawą zajęło się wojsko

Tysiące martwych mątw na plaży. Sprawą zajęło się wojsko

Ciekawostki
Złowrogiego odkrycia dokonali mieszkańcy Bahia Inglesa, popularnego kurortu w Chile. Na tamtejszą plażę ocean wyrzucił tysiące martwych mątw, popularnych kulinarnie głowonogów. Mieszkańcy twierdzą, że nigdy wcześniej nie doszło tu do takiej sytuacji. Sprawę wyjaśniają służby. - Przyczyny nie są znane. Pracujemy z departamentem ochrony środowiska i krajową służą rybacką nad jak najszybszym usunięciem zwierząt z plaży - mówi Pablo Orrego, oficer marynarki wojennej. Według niektórych, przyczyną może być zanieczyszczenie w tym nadmorskim obszarze. Bahia Inglesa oprócz turystyki żyje z rybołówstwa, które jest motorem napędowym lokalnej gospodarki.
Nowa broń Chińczyków. Działo o ogromnym zasięgu

Nowa broń Chińczyków. Działo o ogromnym zasięgu

Technologia
Chiny zbudowały naddźwiękowe działo typu railgun. To broń, z której pociski są wystrzeliwane za pomocą sił elektromagnetycznych. Działo będzie zamontowane na chińskim niszczycielu typu 055, największym statku tej klasy w chińskiej marynarce. Prędkość pocisków wynosi 2,5 km na sekundę, a zasięg jest naprawdę imponujący - aż 200 km. Prace nad działem trwały 20 lat, a projekt był skrzętnie ukrywany przed światem. Gotowość bojową osiągnie w 2025 r. Oznacza to, że Chińczycy wyprzedzą USA na tym polu. Stany zjednoczone do niedawna pracowały nad podobną bronią projekt był jednak problematyczny i nie stanowił dobrej alternatywy dla istniejących dziś rozwiązań artyleryjskich. Chińskie działo byłoby więc pierwsze na świecie. 
Gen. Różański: niestety, bezpieczni nie jesteśmy. Nowy program "Racja stanu" o 20:00 na WP.pl

Gen. Różański: niestety, bezpieczni nie jesteśmy. Nowy program "Racja stanu" o 20:00 na WP.pl

Racja Stanu
Michał Kobosko, prowadzący nowego programu "Racja stanu" na WP.pl, pytał gen. Różańskiego "czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie?". - Niestety, bezpieczni nie jesteśmy. Nawet umowne dwa "Forty Trump" nie będą nam gwarantowały bezpieczeństwa, jeśli my, jako państwo, nie będziemy posiadali własnych zdolności - odpowiedział były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Premiera programu o 20:00 na WP.pl . W nim m.in. rozmowa o idei Fort Trump, sytuacji na Ukrainie i kondycji polskiej armii.
Dron rosyjskiego koncernu zbrojeniowego

Dron rosyjskiego koncernu zbrojeniowego

Technologia
Mają ochraniać rosyjskie przyczółki na Arktyce przez 24 godziny na dobę. Dwa drony o nazwie Zala będą zbierać informację o statkach i pojazdach wroga i ostrzegać o nich żołnierzy. Zala potrafi unieść w powietrze ładunek o wadze 1,5 kg. Rozpiętość skrzydeł to 2,8 m. Dron startuje z mobilnej katapulty i lata z prędkością od 65 do 110 km/h, na wysokości 5000 m przez około 4 godziny. Potrafi śledzić żądany cel. Ląduje przy pomocy małego spadochronu. 
Pentagon pracuje nad nową technologią

Pentagon pracuje nad nową technologią

Technologia
Jak skutecznie wykryć łódź podwodną? Być może da się to zrobić dzięki genetycznie zmodyfikowanym bakteriom. Nad taką technologią pracuje amerykańskie wojsko. Żyjące powszechnie w oceanach bakterie miałyby zostać zmienione tak, by reagować na związek chemiczny charakterystyczny dla okrętu podwodnego. Mógłby to być na przykład składnik paliwa, metale, a nawet ludzkie DNA. Po zetknięciu się z taką, nieobecną normalnie w oceanie substancją, bakterie mógłby generować łatwy do wykrycia ładunek elektryczny.
Supernowoczesna broń Rosji

Supernowoczesna broń Rosji

Technologia
Avangard to dwuczęściowy pocisk stworzony przez rosyjskie wojsko. Po wystrzeleniu w atmosferę, spada na Ziemię z hipersoniczną prędkością. Będzie mógł podróżować z 20-krotnością prędkości dźwięku i jest odporny na wszelkie systemy przeciwrakietowe.
Udany test broni Amerykanów

Udany test broni Amerykanów

Technologia
Amerykańska Agencja Obrony Antybalistycznej opublikowała film z udanego testu pocisku antyrakietowego. To trzecia taka próba. Pocisk balistyczny średniego zasięgu wystrzelono z bazy na Hawajach. Następnie z pokładu USS John Finn wystrzelono rakietę, która zniszczyła pocisk. Okręty wyposażone w rakiety antybalistyczne to część systemu obrony Aegis BMD. Podobne pociski nowszej generacji będą znajdowały się w lądowej bazie Aegis Ashore na terenie Polski. Taka baza działa już w Rumunii i zapewnia ochronę przeciw pociskom balistycznym średniego zasięgu. 
Kupili potężną wojskową amfibię. Zobacz, co nią wyprawiają

Kupili potężną wojskową amfibię. Zobacz, co nią wyprawiają

Technologia
Firma General Purpose Vehicles z Michigan opracowała serię transporterów opancerzonych. Od 2000 r. wyprodukowano ok. 11 takich takich pojazdów ze szczególnym przeznaczeniem dla wojska. "GPV Colonel" został zaprojektowany, by móc pokonywać betonowe ściany i transportować żołnierzy na trudne misje.
Tak będzie wyglądał czołg przyszłości. Będzie budził postrach na polu bitwy

Tak będzie wyglądał czołg przyszłości. Będzie budził postrach na polu bitwy

Technologia
Międzynarodowy koncern zbrojeniowy BAE Systems zaproponował serię ulepszeń do brytyjskiego czołgu Challenger 2. Nowe systemy zamienią konstrukcję z początku lat 90. XX w. w prawdziwy czołg przyszłości. "Aktywny system ochrony" automatycznie wykrywa pociski przeciwczołgowe i unieszkodliwia je odpalając ładunki obronne. Dzięki laserom potrafi skierować swoje działa w stronę, z której przylatują. Jest też wyposażony w wysokiej jakości kamery na podczerwień, które pozwalają załodze poruszać się w ciemności. 
Pogłoski ws. Mariusza Błaszczaka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Pogłoski ws. Mariusza Błaszczaka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

Tłit
- Prezes może go przesunąć jak konika szachowego na inny odcinek. Nic nie robi, wojsko mu się nie podoba, dostał je w momencie zrujnowania przez Macierewicza. Wie, że nie odniesie sukcesu - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit" o doniesieniach ws. dymisji szefa MON. W jego ocenie, Błaszczak jest "najbardziej biernym ministrem w historii".
Urszula Radwańska chce podbić świat mody. "Wierzę, że będzie to światowa marka" [Sektor Gości] [4/4]

Urszula Radwańska chce podbić świat mody. "Wierzę, że będzie to światowa marka" [Sektor Gości] [4/4]

Sport
W jaki sposób tenisistka Urszula Radwańska zachęca ludzi do uprawiania swojej dyscypliny sportu? Dlaczego zdecydowała się stworzyć własną kolekcję torebek, które sprzedaje pod autorską marką "UR"? Czy uważa, że z podobnymi projektami może podbić świat mody i czy po zakończeniu kariery zamierza się temu poświęcić? Co sprawiło, że wraz z Agnieszką zdecydowały się wziąć udział w evencie Marcina Gortata - meczu charytatywnym "Gortat Team vs. Wojsko Polskie"? Jakie jest dziś największe marzenie Urszuli Radwańskiej? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 90. odcinka programu "Sektor Gości". Z Urszulą Radwańską rozmawia Michał Bugno. 
poprzednie1 2 3 4 5 ... 29następne