Wyniki wyszukiwania dla:

wojsko

Liczba wyników: 505

Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!

Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!

Wydanie: 16 marca 2018
Pewna Amerykanka aby scementować relacje z córką, postanowiła się z nią ożenić. Wskutek tego dość osobliwego aktu pójdzie do więzienia. Nasza flota podwodna jest w opłakanym stanie i być może marynarze niebawem nie będą mieli na czym pływać. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim. 
"Idealna broń" Putina

"Idealna broń" Putina

Technologia
Rosja poinformowała, że z powodzeniem uruchomiła naddźwiękowy pocisk zdolny do przenoszenia głowicy jądrowej. Hipersoniczną rakietę Kindżtał odpalono z myśliwca MiG-31. Test przeprowadzono w południowo-zachodniej części kraju. Zdaniem Putina, żadne inne państwo na świecie nie ma takiej broni w swoim arsenale.
Kolejne zielone światło dla Macierewicza? Riposta

Kolejne zielone światło dla Macierewicza? Riposta

Tłit
Jarosław Kaczyński stwierdził, że to, co zostało ujawnione przez komisję Anodiny i Millera ws. Smoleńska, nie jest prawdą. Macierewicz dostaje kolejne zielone światło? - Nie ma chyba już żadnego światła. Macierewicz ośmieszył prace komisji smoleńskiej. Myślę, że Kaczyński zdaje sobie z tego sprawę. Tylko, że tak wiele zainwestowano w niego politycznie, że politycy PiS i prezes są trochę bez wyjścia - mówił Siemoniak w programie "Tłit". Były szef MON przypomniał, że Macierewicz został "kompletnie zdezawuowany". - Odwołano go, nawet mu wcześniej tego nie mówiąc, wyrzucono dziesiątki jego ludzi. Jego jedynym narzędziem politycznym jest ta komisja - mówił. Jak dodał, wojsko miało dość ministra, który ośmiesza wojsko, zmienia co chwilę zdanie, marnuje pieniądze na propagandę. - Jest westchnienie ulgi, ale nikt już nie spodziewa się po tym obozie niczego dobrego. Minister Błaszczak szybko zdał sobie sprawę, że w dwa lata tego wszystkiego nie odrobi - podsumował Siemoniak.
Nowoczesna broń Rosji w akcji

Nowoczesna broń Rosji w akcji

Technologia
Rosyjskie wojsko opublikowało materiał pokazujący przerażającą nową broń w akcji. "Robotyczny czołg" został wyprodukowany przez firmę Kałasznikow. Jest wielkości małego samochodu i jest podobno zdolny do prowadzenia zwiadów i patrolowania. Mówi się również, że jest w stanie poradzić sobie z minami i odpowiedzieć ogniem w obronie żołnierzy. Dokładny stopień autonomii maszyny jednak pozostaje niejasny.
Napad na Lidla w Dublinie

Napad na Lidla w Dublinie

Wiadomości
Podczas jednej z najbardziej dotkliwych zamieci śnieżnych w Irlandii w ostatnich latach grupa osób włamała się do sklepu Lidl w Dublinie. Wiedzieli, że policja będzie miała problem z dotarciem na czas. Rozbili dach budynku skradzioną koparką i weszli do środka. Celem włamywaczy był sklepowy sejf. Ostatecznie nie udało im się go otworzyć. Okoliczni mieszkańcy postanowili również skorzystać z okazji. Zaczęli wynosić towar ze zdemolowanego Lidla. Rzeczy ze sklepu kradły całe rodziny. Znikały ubrania, alkohol i produkty spożywcze. Rozszabrowany budynek zawalił się. Sytuację musiało opanować wojsko. Służby zatrzymały kilkanaście osób.
Generał US Air Force: wojna w kosmosie to tylko kwestia lat

Generał US Air Force: wojna w kosmosie to tylko kwestia lat

Wiadomości
- Wojna w kosmosie to tylko kwestia lat - mówi David Goldfein, generał Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Według niego nadszedł czas, by amerykańskie wojsko zaczęło traktować przewagę militarną w kosmosie tak samo jak tę w lotnictwie. - Wierzę, że w najbliższych latach będziemy walczyli w kosmosie. Jesteśmy armią, która musi mieć przewagę na tym nowym polu. To nie tylko nasze przeznaczenie. Tego żąda od nas naród - mówi Goldfein. Jego pomysłowi wtórują politycy. Senacka podkomisja chciała nawet stworzyć specjalny oddział wojska. "Space Corps" miały zapewnić przewagę USA nad militarnymi rywalami. Niestety zabrakło pieniędzy. Lotnictwo domaga się przyznania w 2019 roku funduszy w wysokości 8,5 miliarda dolarów na programy kosmiczne. 
Amerykanie będą montować lasery na dronach

Amerykanie będą montować lasery na dronach

Technologia
USA wydadzą 66 milionów dolarów na drony wyposażone w lasery, które mogą niszczyć pociski wroga zanim opuszczą platformę startową. Technologia ta może pomóc armii amerykańskiej w obronie takich miejsc jak Guam, Japonia i Hawaje przed atakami północnokoreańskimi.
Sebastian Cybulski, autor książki "Spowiedź Legionisty", o kulisach najsłynniejszej armii świata

Sebastian Cybulski, autor książki "Spowiedź Legionisty", o kulisach najsłynniejszej armii świata

Styl życia
Sebastian Cybulski to były żołnierz Legii Cudzoziemskiej i autor ksiażki "Spowiedź Legionisty". Wyjawia, jak to się stało, że w trafił z Polski do Francji i zaczął służbę dla jednej z najsłynniejszych armii. Opisuje codzienność wojskowego i to, jak żołnierze traktowani są przez młode pokolenie Francuzów.
Aplikacja sportowa wyśledziła tajne bazy wojskowe?

Aplikacja sportowa wyśledziła tajne bazy wojskowe?

Wiadomości
Deweloper aplikacji dla sportowców, firma Strava, umieściła w sieci interaktywną mapę, na którą naniesiono różne aktywności użytkowników. Obszary, gdzie ludzie biegają lub dużo i często się poruszają, pokazują się na mapie jako jasne linie. Dane pochodzą z prawie dwóch lat, od 2015 do 2017 roku. Na mapie szczególnie łatwo jest wypatrzeć aktywność na wyludnionym obszarze, jak np. teren Afganistanu, Iraku czy Syrii. Firma gromadziła dane m. in. z urządzeń Fitbit. 2500 tys. takich urządzeń pentagon zamówił w ramach walki z otyłością. Choć mapa nie śledzi użytkowników na żywo, a dane są anonimowe to łatwo wywnioskować, że osoby używające fitnessowych aplikacji na środku syryjskiej pustyni to żołnierze. Choć lokalizacje niektórych baz są podane do wiadomości publicznej, z mapy można wyczytać jakimi trasami poruszają się patrole.   Internauci na mapie odnaleźli już kilka baz wojskowych różnych armii, oraz wiele tajemniczych punktów na odludziu. Z powodu mapy dowódcy będą musieli pracować nowe zasady korzystania z tego typu urządzeń.
Pożegnalne przemówienie ministra Macierewicza. "Podnieśliście głowy Polaków"

Pożegnalne przemówienie ministra Macierewicza. "Podnieśliście głowy Polaków"

Wiadomości
- Nie mam wątpliwości, że ten plan, który został wdrożony w ciągu ostatnich dwóch lat, plan budowy 200-tysięcznej armii polskiej, plan, którego celem jest stworzenie armii, która pokona każdego przeciwnika, plan, którego istotą jest niepodległość państwa polskiego będzie waszym dziełem - mówił ustępujący szef MON Antoni Macierewicz podczas uroczystego przekazania stanowiska Mariuszowi Błaszczakowi. W ostatnich moich słowach jako minister obrony narodowej, wam, polskim żołnierzom dziękuję - dodał.
Błaszczak nowym szefem MON. "Cel jest ten sam - bezpieczeństwo ojczyzny"

Błaszczak nowym szefem MON. "Cel jest ten sam - bezpieczeństwo ojczyzny"

Wiadomości
- Cel jest ten sam - chodzi o bezpieczeństwo naszej ojczyzny. Chodzi o to, żeby Polska mogła się obronić przed najeźdźcami, przed tymi, którzy Polsce źle życzą - powiedział w swoim wystąpieniu w trakcie uroczystego objęcia urzędu ministra Mariusz Błaszczak, nowy szef MON. - Chciałem podziękować panu ministrowi Macierewiczowi za wysiłki podjęte w ciągu ostatnich dwóch lat i zapewnić, że te działania będą kontynuowane - dodał Mariusz Błaszczak.
Siemoniak o Macierewiczu: najgorszy minister po roku 1990

Siemoniak o Macierewiczu: najgorszy minister po roku 1990

Wiadomości
- To jest najgorszy minister po roku 1990 i zdecydowanie powinien z rządu odejść. Te dwa lata to nie tylko złe dwa lata dla wojska ale też umocnienie się politycznej pozycji Macierewicza. W związku z tym, jak widać w ostatnich kilkudziesięciu dniach, nie oddaje tej pozycji bez walki. Atakuje prezydenta, atakuje niektóre media... O 12. się przekonamy - powiedział w rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski Tomasz Siemoniak, były szef MON.
Starszy szeregowy stawia się ministrowi obrony i wytyka klamstwo szefowi MSWiA

Starszy szeregowy stawia się ministrowi obrony i wytyka klamstwo szefowi MSWiA

Wiadomości
Sołtys Lotynia jako starszy szeregowy Narodowych Sił Zbrojnych stawia się ministrowi obrony gdy słyszy, że wojsko nie ma rąk do pracy by walczyć ze skutkami nawałnicy i wytyka kłamstwo szefowi MSWiA. Od sierpniowej nawałnicy Arkadiusz Kubczak 7 dni w tygodniu pracuje społecznie na rzecz dotkniętych kataklizmem mieszkańców  Pomorza.
Tajemnicza śmierć studentów na Uralu

Tajemnicza śmierć studentów na Uralu

Discovery
W 1959 roku grupa dziewięciu studentów z ZSRR wyruszyła na wyprawę w północną część Uralu, a po kilkunastu dniach wszyscy zostali odnalezieni martwi. Każdy z uczestników ekspedycji był doświadczony i przygotowany na trudne warunki. Śmierć młodych ludzi mimo upływu blisko 60 lat nadal nie została wyjaśniona. W sprawie pojawiło się mnóstwo hipotez. Niektórzy sugerują, że studentów zabiła bestia, o czym miał świadczyć stan zwłok. Teoria wiąże się z syberyjską wersją legendy o Yeti, która mówi o potworze grasującym w górach Ural. Zwolennicy tej wersji wydarzeń wspominają o zdjęciu zrobionym przez członków wyprawy – widać na nim tajemniczą postać. Inna fotografia wykonana przez uczestników ekspedycji przyczyniła się do stworzenia bardziej przerażającej teorii. Podobno w nocy nad terenem, gdzie grupa rozbiła swoje obozowisko, widziano światła w kształcie ognistych kul. Dostrzegli je również ludzie znajdujący się w pobliżu miejsca zdarzenia. –  W tym czasie testowano nową broń. Podobno w nocy z samolotu zrzucono miny spadochronowe. Ofiary odniosły obrażenia w wyniku wybuchu – twierdzą zwolennicy teorii z wojskiem w tle. Zagadkę stanowi również obecność substancji promieniotwórczych na ciałach. Do dziś mówi się, że radzieckie wojsko testowało wówczas amunicję z dodatkiem zubożonego uranu. Według prof. Alfeda Bedarda do śmierci studentów przyczynił się nietypowy kształt Góry Umarłych. Turyści rozbili obozowisko po stronie zawietrznej, gdzie mogły pojawiać się mini trąby powietrzne osiągające prędkość nawet 160 km/h. - Jeśli usłyszeli huk i odczuwali wibracje o niskiej częstotliwości mogli spanikować i obawiać się o swoje życie – mówi dr Margee Kerr, socjolog. To właśnie infradźwięki i atak paniki wydają się być najbardziej prawdopodobnym powodem nagłego opuszczenia namiotu przez studentów, a w rezultacie do ich śmierci.  
Ukrainka pracująca w Polsce wykupiła z wojska synów

Ukrainka pracująca w Polsce wykupiła z wojska synów

Finanse
Nadia, to pracująca w Polsce Ukrainka, która zapłaciła lekarzom, by uratować synów przed służbą wojskową i wojną. - Niczego nie sprawdzali. Za pieniądze można wszystko. 100 dolarów dałam jednemu lekarzowi. Potrzebnych było pięciu - opowiada nam Ukrainka.
Wypadek na manewrach ZAPAD-2017

Wypadek na manewrach ZAPAD-2017

Wiadomości
Podczas największych rosyjsko-białoruskich manewrów wojskowych ZAPAD-2017 doszło do groźnej wpadki. Helikopter wystrzelił rakiety, które zamiast trafić w cel, spadły na zaparkowane samochody. Wszystko nagrał świadek incydentu. Zobaczcie nagranie
Pierwsze zdjęcia z manewrów Zapad

Pierwsze zdjęcia z manewrów Zapad

Wiadomości
Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało pierwsze zdjęcia z rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad prowadzonych nieopodal polskiej granicy. Ćwiczenia budzą zaciekawienie, jak i niepokój - według oficjalnych statystyk bierze w nich udział ok. 12 tys. żołnierzy, zaś eksperci i dowódcy NATO mówią nawet o 100 tysiącach.