Wyniki wyszukiwania dla:

wojna domowa

Liczba wyników: 22

Utracone miasto. Powstała spektakularna rekonstrukcja

Utracone miasto. Powstała spektakularna rekonstrukcja

Ciekawostki
Spektakularną rekonstrukcję przygotowali studenci z Uniwersytetu w Witwatersrand. Przestawia południowoafrykańskie miasto z XV wieku, które "zniknęło" z powierzchni na skutek wojen domowych. Kweneng znajdowało się na południe od Johannesburga i zostało zrekonstruowane dzięki technologii LIDAR. Według ekspertów, w mieście mieszkało maksymalnie 10 tys. osób. Prace związane z poznaniem historii miasta prowadzone są od dziesięcioleci, ale dopiero teraz oprócz zdjęć lotniczych wykorzystano skanowanie laserowe. Kweneng upadło na skutek wojen domowych, które miały miejsce w I połowie XIX wieku. Według niektórych szacunków, zginęły wtedy nawet 2 mln ludzi.
Emocje wokół Marszu Niepodległości? Będzie wojna domowa? Reakcja Jacka Sasina

Emocje wokół Marszu Niepodległości? Będzie wojna domowa? Reakcja Jacka Sasina

Tłit
- Nie jest naszą winą, że mamy do czynienia ze środowiskami, które - mimo święta - chcą iść swoją drogą. Po prawej: "my i tylko my", z drugiej strony PO i jej satelity, które mówią, że świętowanie w takim wydaniu to faszyzm. Doszliśmy do absurdalnej sytuacji. Święto, które powinno łączyć, jest powodem, by prowadzić wewnętrzną wojnę. My chcemy tego uniknąć - mówił Jacek Sasin w programie "Tłit".
Wojciechowska o konflikcie między Rusin i Rozenek: "Nie lubię brać udziału w pyskówkach"

Wojciechowska o konflikcie między Rusin i Rozenek: "Nie lubię brać udziału w pyskówkach"

Gwiazdy
Media od kilku dni żyją wojną domową rozpętaną w TVN-ie przez Kingę Rusin i Małgorzatę Rozenek. Mając rzekomo na sercu dobro zwierząt celebrytki skutecznie mieszały się z błotem włączając do batalii rodziny i znajomych z branży. Jedną z gwiazd, która pragnie pozostać neutralna jest Martyna Wojciechowska. Prowadząca program "Kobieta na krańcu świata" stwierdziła, że sprawa jest zbyt poważna, aby prezentować ją w mediach w tak dziecinny sposób.
Woliński… żartuje z uchodźców: Lubię być uchodźcą i często wyjeżdżać z naszego kraju!

Woliński… żartuje z uchodźców: Lubię być uchodźcą i często wyjeżdżać z naszego kraju!

Gwiazdy
Syryjska wojna domowa ma swoje konsekwencje na całym świecie. Kwestia przyjmowania uchodźców do Polski wciąż budzi gorący spór i dyskusje, zwłaszcza że polski rząd jako jeden z nielicznych wśród państw Europy stanowczo nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców. Większość przeciwników "islamskich imigrantów" widzi w nich przyszłych terrorystów i zamachowców. Zwolennicy zapewniają, że napływ imigrantów do kraju można kontrolować, a także szczegółowo weryfikować ich wcześniejsze życiorysy w celu uniknięcia ewentualnych ataków terrorystycznych. Głos w sprawie zabrał Dawid Woliński. W rozmowie z portalem PrzeAmbitni przyznał, że sam… czuja się uchodźcą, ponieważ lubi często wyjeżdżać za granicę. Najwidoczniej projektant zapomniał, że sponsorowane wyjazdy nie są spowodowane zagrożeniem życia, zdrowia bądź wolności. Niesmaczny żart szybko próbował zatuszować próbą zrozumienia trudnej sytuacji uchodźców oraz deklaracją, że nie boi się ataków terrorystycznych.  
#dziejesienazywo: Ryszard Czarnecki o puczu: taka gra byłaby zbyt ryzykowna

#dziejesienazywo: Ryszard Czarnecki o puczu: taka gra byłaby zbyt ryzykowna

Publicystyka
Ryszard Czarnecki: Nieudany pucz w sposób oczywisty spowoduje wzmocnienie władzy Erdogana i w wymiarze wewnętrznym, o czym świadczą manifestacje poparcia, ale też międzynarodowym. Byłem bardzo zmartwiony puczem, dlatego, że Turcja jest bardzo ważnym członkiem NATO, tam są amerykańskie bazy. Po drugie, Turcja za słoną cenę - 6 miliardów euro - ale jednak skutecznie powstrzymała falę uchodźców. Jakiekolwiek perturbacje, wojna domowa, oznaczałyby, że Turcja mogłaby się z tych zobowiązań przestać wywiązywać. Na szczęście tak nie jest. Dzwoniłem w nocy do Ankary i do Stambułu do moich przyjaciół. Jeden z nich mówił mi, że był czterokrotnie ostrzeliwany przez helikopter. I że to ludzie, nawet nie lojalni generałowie, ale ludzie tak naprawdę, ludzki tłum spowodował, że puczystom się nie udało. Tzn., że czasami ulica jest bardzo potrzebna także władzy wybranej demokratycznie.
Krwawa wojna domowa w Syrii. "Nie ma powrotu do tamtego życia"

Krwawa wojna domowa w Syrii. "Nie ma powrotu do tamtego życia"

Wiadomości
Rozpoczyna się szósty rok wojny domowej w Syrii, podczas której życie straciło ponad 270 tysięcy osób, a prawie 11 milionów osób musiało porzucić swoje domy.
Wojna w Syrii trwa. W piątek rozmowy USA-Rosja

Wojna w Syrii trwa. W piątek rozmowy USA-Rosja

Wiadomości
Walki w Syrii nie ustają. Na nagraniu, opublikowanym przez agencję Reutera, widać kłęby dymu po uderzeniach bomb kasetowych w Damaszku. Słychać wybuchy oraz krzyki: "Allahu Akbar", czyli "Bóg jest wielki". Inne wideo pokazuje ogromną chmurę czarnego dymu w mieście Idlib, gdzie Rosja prowadzi naloty na rafinerie. 5-letnia wojna pochłonęła już życie ponad 250 tys. osób. W piątek (18.12) Rosja i USA spotkają się w Nowym Jorku, aby rozmawiać o sytuacji w Syrii oraz objąć wspólne stanowisko na rzecz pokoju.
Syryjczycy wracają do swoich domów

Syryjczycy wracają do swoich domów

Wiadomości
Ali Haidar, syryjski minister do spraw pojednania narodowego, wziął udział w uroczystym powrocie do domów ponad 7,5 tys. rodzin, pochodzących z przedmieść Damaszku. To pierwszy na tak dużą skalę powrót uchodźców od początku syryjskiej wojny domowej. W Al-Husseniyah mieszkało wcześniej 80 tysięcy osób, ale w 2012 roku mieszkańcy zaczęli opuszczać swoje domy. - Mój syn walczył w syryjskiej armii. Zginął 22 sierpnia na froncie w okolicach Dali w prowincji Hama. My wróciliśmy do domu 2 miesiące temu i już naprawiliśmy zniszczenia. Niestety syna już nie odzyskam - powiedział jeden z mieszkańców.
Rosja wspiera Baszszara al-Asada w Syrii? Kreml zaprzecza

Rosja wspiera Baszszara al-Asada w Syrii? Kreml zaprzecza

Wiadomości
Maria Zacharowa, rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji w wywiadzie dla radia Echo Moskwy powiedziała, że utrzymanie za wszelką cenę przy władzy Baszszara al-Asada nie jest kluczowym celem Kremla. Jej zdaniem, o losie syryjskiego prezydenta, powinni decydować przede wszystkim obywatele tego kraju.
Imigranci (2015)

Imigranci (2015)

Film
Historia uchodźców ze Sri Lanki, którzy uciekają przed wojną domową, ale muszą zmierzyć się z brutalną rzeczywistością paryskiego przedmieścia.
#nocoty: Alina Janowska kończy 92 lata

#nocoty: Alina Janowska kończy 92 lata

#gwiazdy
To będzie wyjątkowy jubileusz. 16 kwietnia jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, Alina Janowska, będzie świętowała 92 urodziny. Do gwiazdy takich filmów i seriali jak ?Zakazane piosenki?, ?Skarb? czy ?Wojna domowa? przyjedzie na pewno trójka dzieci oraz sześcioro wnucząt. Najmłodszy z nich urodził się zaledwie miesiąc temu.
Efekt domina (2014)

Efekt domina (2014)

Film
Rafael i Natasza rozpoczynają wspólne życie w republice Abchazji. Dla Rafaela Natasza porzuciła swoją karierę i rodzinę w Rosji. Jednak życie w kraju nieuznawanym praktycznie przez nikogo, naznaczonym wojną domową i całkowicie uzależnionym od kaprysów Rosji szybko przestaje być romantyczną przygodą. (ak)
Jak finansować zakup mieszkania?

Jak finansować zakup mieszkania?

Finanse
Polacy nie zawsze kupują nieruchomość, która im się podoba. Najczęściej o wyborze domu czy mieszkania decyduje cena i lokalizacja. Dwie trzecie klientów finansuje zakup kredytem ? wynika z badania TNS Polska na zlecenie otoDom.pl. Równolegle serwis ogłosił wyniku plebiscytu 'Wojna Domowa 2014', w którym internauci - spośród 300 zgłoszeń - wybierali najlepsze inwestycje deweloperskie 2014 roku. (jw)
Tadeusz Iwiński o pasywności ws. Syrii

Tadeusz Iwiński o pasywności ws. Syrii

Wiadomości
- Polska jest za mało aktywna, politycznie, jak i w odniesieniu do pomocy humanitarnej, tak bardzo potrzebnej w rejonie konfliktu syryjskiego - atakuje Tadeusz Iwiński (SLD) pisząc interpelację w tej sprawie do premiera Donalda Tuska.
poprzednie1 2 następne