Wyniki wyszukiwania dla:

witold choiński

Liczba wyników: 226

Prof. Orłowski:

Prof. Orłowski: "Jest ryzyko, że sympatie polityczne w NBP przeważą nad racjonalnością"

Polska
- Istnieje pewne ryzyko, że sympatia polityczna w Narodowym Banku Polskim może przeważyć nad racjonalnością i tym, czego należałoby od niego oczekiwać - mówił w programie "Money. To Się Liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Ceny rosną, a na tym nie koniec.

Ceny rosną, a na tym nie koniec. "Inflacja skokowo wzrośnie o 1 punkt procentowy"

Świat
- Pamiętajmy o tym, że rząd zamroził ceny energii, które w dużej mierze również wpływają na wzrost cen w całej gospodarce. Gdy zdecyduje się na ich odmrożenie, to automatycznie inflacja skokowo wzrośnie o 1 punkt procentowy - powiedział w programie "Money. To Się Liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula .
Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

Polska
- Operacja przeniesienia środków z OFE na rok formalnie zmniejsza deficyt. To jest podobny trick do tego, który zastosował kiedyś minister Rostowski. Ale to wszystko jest kosztem przyszłości - mówi w programie "Money. To Się Liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Tour de Pologne 2019. Witold Bańka: Znakomita promocja sportu i naszego kraju

Tour de Pologne 2019. Witold Bańka: Znakomita promocja sportu i naszego kraju

Polska
Trwa 76. edycja Tour de Pologne. W poniedziałek, po raz drugi w historii, kolarze wystartowali ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Zawodników na starcie, podobnie jak w niedzielę na mecie w Katowicach, dopingował Witold Bańka. Minister polskiego sportu i turystyki jest pod wrażeniem organizacji zawodów i dopingu kibiców na trasie. Były lekkoatleta zabrał także głos na temat startu kolarzy na Stadionie Śląskim.
Incydent w PE z udziałem europosłów PiS. Sasin: może zabrakło refleksu

Incydent w PE z udziałem europosłów PiS. Sasin: może zabrakło refleksu

Polska
Podczas odgrywania "Ody do radości" Anna Zalewska i Witold Waszczykowski przez długi czas nie podnieśli się z krzeseł. - Jak bym wstał, nic nie zaszkodzi. Może zabrakło refleksu. Jestem przekonany, ze to nie była żadna demonstracja. Czasem tak się zdarza, że człowiek np. zajęty rozmową zbyt późno się zorientuje, że dzieje się wokół niego coś ważnego - komentował wicepremier Jacek Sasin w programie "Tłit".
Incydent w PE. Polscy europosłowie nawet nie wstali

Incydent w PE. Polscy europosłowie nawet nie wstali

Polska
W Strasburgu rozpoczęła się pierwsza sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Nie obyło się bez incydentu. Podczas odgrywania "Ody do radości" 29 posłów z partii Brexit Nigela Farage'a odwróciło się plecami. Anna Zalewska i Witold Waszczykowski nie podnieśli się z krzeseł, a Jacek Saryusz-Wolski był odwrócony tyłem. Wszystko zostało uwiecznione na nagraniu.
PPK. Gigantyczna reforma emerytalna coraz bliżej. Polacy niewiele o niej wiedzą

PPK. Gigantyczna reforma emerytalna coraz bliżej. Polacy niewiele o niej wiedzą

Polska
- Martwi mnie wszystko, co dotyczy systemu emerytalnego w Polsce, bo widzę właściwie same złe rzeczy, które dzieją się od lat. PPK jest akurat jasnym punktem, to ruch w dobrą stronę. Natomiast on jest natychmiast rozwadniany, nawet przez sam rząd - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Bykowe nową propozycją MSWiA. Tak chcą walczyć z niedoborem rąk do pracy

Bykowe nową propozycją MSWiA. Tak chcą walczyć z niedoborem rąk do pracy

Polska
- Myślę, że jeśli ministerstwo spraw wewnętrznych zaczyna próbować tworzyć programy demograficzne, to chyba najlepszych efektów nie da - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Myślę, że nawet w rządzie są inne, nieco bardziej wykwafilikowane i kompetentne w tych sprawach urzędy - dodał.
Pomysł na bykowe powraca. Prof. Orłowski: dla mnie to jest przejaw bezradności

Pomysł na bykowe powraca. Prof. Orłowski: dla mnie to jest przejaw bezradności

Polska
- Dla mnie to jest wyraz przejaw bezradności. Bo wydajemy kilkadziesiąt miliardów złotych na program 500+ i na razie nie widać efektów. I teraz jest szukanie kolejnych pomysłów. Ale trochę nędznie wygląda, jak się sięga po narzędzia sprzed pół wieku. Wiadomo, że jak nie działa wręczenie 500 złotych na dziecko, to tak samo 500 złotych zabrane nie będzie miało znaczenia - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Myślę, że bardzo silny jest tutaj element ideologiczny - dodał.
Ceny mięsa. Wakacyjny grill już nie tak tani jak rok temu

Ceny mięsa. Wakacyjny grill już nie tak tani jak rok temu

Polska
- W najbliższym czasie ceny mięsa utrzymają się na obecnym poziomie - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. - To powrót do normalności, bo rok temu ceny były bardzo niskie. Trzeba się przyzwyczaić do tych dzisiejszych - tłumaczył.
Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Polska
- Rentowność branży od kilkunastu już lat liczymy na poziomie od zera do 2,5 procenta - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. - Ostatnie lata pokazują, jak duże są wahania cen na rynku surowca. Ostatnie miesiące pokazały, że ceną surowca w Europie rządzi rynek chiński. Tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu na to, co wydarzy się na naszym rynku. Myślę, że tego nie da się uregulować - wyjaśnił.
Zakłady Henryka Kani na zakręcie. Co się stanie z firmą

Zakłady Henryka Kani na zakręcie. Co się stanie z firmą

Polska
- Poważny problem stoi przed tą spółką - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Choiński, prezes Związku Polskie Mięso. - Myślę, że firma będzie walczyła o przetrwanie, ale szanse na to są niestety niewielkie - przyznał. - Podstawowy błąd, to w jej przypadku uzależnienie od jednego dostawcy - wyjaśnił.
Witold Bańka o sprawie Caster Semenyi.

Witold Bańka o sprawie Caster Semenyi. "Nigdy nie złapano jej na dopingu. Ona się po prostu taka urodziła"

Polska
W drugim odcinku programu #Newsroom gościem był Witold Bańka minister sportu i turystyki. Nowy szef WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) w rozmowie z Tomaszem Machałą opowiedział o problemie Caster Semenyi. - To nie jest prosta sprawa. Nigdy nie złapano jej na dopingu. Ona się po prostu taka urodziła - mówił Witold Bańka. 
Witold Bańka ma radę dla sportowców. Tak unikną problemów z niedozwolonymi substancjami

Witold Bańka ma radę dla sportowców. Tak unikną problemów z niedozwolonymi substancjami

Piłka nożna
Witold Bańka w rozmowie z Tomaszem Machałą wspominał swoje czasy zawodniczek. - Doping dopingowi nierówny. Niektóre wpadki pochodzą z lekkomyślności - mówi i zachęca do kontaktu z całodobowym pogotowiem antydopingowym.
Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom?

Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom? "Sportowiec złapany na dopingu to oszust"

Świat
Witold Bańka był gościem Tomasza Machały w drugim odcinku programu #Newsroom. Minister sportu i turystyki został wybrany na nowego szefa WADA (Światowej Agencji Antydopingowej). Bańka od 2020 roku będzie walczył z dopingiem w sporcie. - Rękę zawsze można podać. Czuję niesmak, bo sportowcy złapani na dopingu, to oszuści. Wobec nich trzeba być bardzo stanowczym, ale dłoń trzeba zawsze wyciągnąć - mówi minister sportu. 
Witold Bańka zadowolony z mistrzostwa Piasta.

Witold Bańka zadowolony z mistrzostwa Piasta. "Ja jestem chłopak ze Śląska!"

Sport
- Na pewno mistrzostwo Piasta jest niespodzianką, jednak ja jestem chłopak ze śląska i jestem z tego zadowolony. Nie ukrywam jednak, że polska piłka wymaga zmian i liczymy na to, że polskie zespoły w europejskich pucharach będą się lepiej prezentować - mówi Witold Bańka. - 
Emerytury będą spadać. Ekonomista kreśli fatalny scenariusz

Emerytury będą spadać. Ekonomista kreśli fatalny scenariusz

Polska
- Polacy zrozumieli, że dzięki reformie emerytalnej wprowadzającej OFE będą wyższe emerytury. A było dokładnie odwrotnie. Reforma emerytalna była sposobem na zapisanie, że jak emerytury będą spadać , to rząd nie będzie dokładać ani niczego wyrównywać - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Jak dodał, popiera pomysł wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, ale jest to kropla w morzu. - Emerytury ZUS-owskie będą spadać jeszcze silniej - ostrzegł.
Własna działalność, a praca jak na etacie.

Własna działalność, a praca jak na etacie. "Ludzie będą przez to mieli głodowe emerytury"

Polska
- Jeżeli rzeczywiście część osób nazywanych nazywanych przedsiębiorcami tak naprawdę pracuje jak na etacie i odprowadza minimalne składki, nie ma wątpliwości, że jest to nadużycie - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Ludziom na bieżąco się wydaje, że to wspaniale, iż dostajemy dzięki temu trochę więcej na rękę. Tylko nie zdają sobie sprawy, że za 20 lat będą w związku z tym żyli na emeryturach w nędzy - dodał.
Ekspert o likwidacji OFE: gorzej niż w 2014 r.

Ekspert o likwidacji OFE: gorzej niż w 2014 r.

- To jest kilkanaście miliardów, czyli 1 proc. PKB dodatkowego jednorazowego zastrzyku finansowego. To jest jak faktoring, chcę gotówkę na dziś, a co będzie za 20 lat, to mnie nie interesuje. To co jest nazywane reformą OFE jest wygenerowaniem gotówki. To jest to samo, co zrobiła poprzednia ekipa, tylko teraz te pieniądze zostaną natychmiast wydane - mówił o likwidacji OFE w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Vistula.
Piątka Kaczyńskiego. Orłowski:

Piątka Kaczyńskiego. Orłowski: "Nie da się udawać, że wszystko jest w porządku"

Finanse
- Z całą pewnością nie da się udawać, że wszystko jest w porządku i że budżet Polski po Piątce Kaczyńskiego jest taki jak przed, że wszystkie środki są zabezpieczone i cały czas będzie konsolidacja finansów publicznych. Tak nie będzie. Zresztą sam premier już mówi o 3 proc. deficytu w przyszłym roku - mówi ekonomista Witold Orłowski.
Brexit. Orłowski:

Brexit. Orłowski: "Decyzja zapadła. Wycofanie się z niej Brytyjczycy odczuliby jako upokorzenie"

Finanse
- Wszystko wskazuje na to, że brexit dojdzie do skutku - uważa ekonomista Witold Orłowski. I tak tłumaczy nastroje na Wyspach: - jest coś w rodzaju naturalnej obrony "jak ta Unia nas traktuje". Gdyby dzisiaj parlament brytyjski zagłosował "wycofujemy się z brexitu", to Brytyjczycy odczuliby to jako skrajne upokorzenie swojego kraju.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 11następne