Wyniki wyszukiwania dla:

william

Liczba wyników: 65

Książę William: nie denerwuję się, że któreś z moich dzieci będzie gejem

Książę William: nie denerwuję się, że któreś z moich dzieci będzie gejem

Wiadomości
Brytyjski następca tronu odwiedził fundację wspierającą młodzież LGBT+. Zwłaszcza osoby dotknięte bezdomnością, lub żyjące w niebezpiecznym środowisku, np. w domu, gdzie stosuje się przemoc. Książę przyznał w rozmowie z członkami fundacji, że gdyby jedno z jego dzieci okazało się homoseksualistą, dla niego nie byłoby to żaden problem i byłoby to zupełnie w porządku. Podzielił się też jednak swoimi innymi obawami. - Zacząłem o tym myśleć dopiero odkąd mam dzieci. Denerwuję się tym nie dlatego, że się obawiam, że któreś z moich dzieci będzie gejem, martwię się o presję, jaka mogłaby je spotkać z tego powodu i że ich życie byłoby wtedy dużo trudniejsze. Z punktu widzenia rodzica to mnie niepokoi. Chciałbym, żebyśmy żyli w świecie, w którym to zupełnie normalne i w porządku, ale biorąc pod uwagę sytuację mojej rodziny, trochę się o to martwię - powiedział brytyjski następca tronu i ojciec trójki dzieci: pięcioletniego George'a, czteroletnią Charlotte i dwuletniego Louisa.
Nie zadzieraj w wiewiórkami. Wcale nie są takie słodkie i bezbronne

Nie zadzieraj w wiewiórkami. Wcale nie są takie słodkie i bezbronne

Ciekawostki
Zwykle o wiewiórkach myślimy jako o słodkich, bezbronnych stworzonkach. Ten susłouch skalny, gryzoń z rodziny wiewiórkowatych, pokonał w walce węża, a chwilę później go zjadł. Autor zdjęć, William Leggett, strażnik z Guadalupe Mountains National Park w Teksasie, powiedział, że to karmiąca mama, która broniła swoich młodych przed wężem. Dlatego była wyjątkowo waleczna. Wiewiórki, choć zwykle żywią się żołędziami, szyszkami i orzechami, w rzeczywistości są wszystkożerne. Nie pogardzą więc owadami, jajami, pisklętami, a nawet wężem. 
Popkultura wdziera się do rodziny królewskiej?

Popkultura wdziera się do rodziny królewskiej? "Archie to imię jak dla bohatera z kreskówki" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Tuż po narodzinach nowego członka rodziny królewskiej media zaczęły szukać kolejnych kontrowersji. Zdaniem prasy Kate i William zbyt oschle powitali syna Harry'ego i Meghan. Żona Harry;ego złamała długoletnią tradycję i nie pokazała syna od razu po porodzie, lecz dopiero kilka dni później. Wystąpienie księżnej Sussexu komentowano porównaniem do wcześniejszych wystąpień Kate, która - zdaniem internautów - kilka godzin po porodzie prezentowała się lepiej, niż Meghan po paru dniach. Mieszane uczucia wywołał również wybór imienia dla ósmego prawnuka Elżbiety II.
William i Kate gratulują Harry'emu i Meghan

William i Kate gratulują Harry'emu i Meghan

Ciekawostki
- Oczywiście jestem podekscytowany, absolutnie zachwycony i nie mogę się doczekać zobaczenia ich w ciągu najbliższych kilku dni, kiedy wszystko się uspokoi. Cieszę się, że mogę powitać własnego brata w "stowarzyszeniu niedoboru snu", bo tak właśnie wygląda rodzicielstwo. Tak, będzie fajnie - mówił dziennikarzom we wtorek książę William. Wraz z żoną brali udział w Londynie w odsłonięciu pucharu dla zwycięzcy King's Cup Regatta. Po ceremonii podeszli porozmawiać z dziennikarzami. Oboje wyglądali na bardzo szczęśliwych, że ich rodzina się powiększa. Oglądając nagranie trudno dać wiarę wszystkim plotkom, jakie pojawiły się w ciągu kilku ostatnich miesięcy na temat rzekomego konfliktu między Williamem a jego bratem Harrym. Żona księcia Sussex urodziła syna w poniedziałek nad ranem.
Księżna Kate i książę William nie mogą się rozwieść?

Księżna Kate i książę William nie mogą się rozwieść? "Etykieta królewska im na to nie pozwoli" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Pod koniec marca brytyjskie media donosiły o konflikcie Kate Middleton z wieloletnią przyjaciółką, Rose Hanbury. Żona księcia zdecydowała się wówczas podjąć stanowcze kroki względem kobiety i zażądała od męża, aby postarał się o usunięcie Rose z elit towarzyskich. Szybko okazało się, że przyczyną konfliktu było nic innego jak niepokojąco bliska relacja Williama z przyjaciółką żony. Od tamtej pory nie cichną plotki o szykującym się kolejnym rozwodzie na brytyjskim dworze królewskim. Myślicie, że Cambridge’owie odważą się podjąć tak drastyczne kroki, czy królowa zrobi wszystko, aby zapobiec ich rozstaniu? Premiera Kliki Pudelka już w najbliższą niedzielę o godzinie 09:00 w kanale naziemnym telewizji WP.
Kate i William mają dość natrętów

Kate i William mają dość natrętów

Ciekawostki
Wzdłuż ciągnącego się wokół pałacu Kensington ogrodzenia, książęca para postanowiła posadzić wysoki żywopłot. Jak donosi express.co.uk, wszystko po to, by osłonić się przed wzrokiem natrętnych turystów. Kate i William często lądują przed pałacem helikopterem. Wtedy turyści najczęściej ich fotografują. Żywopłot ma prawie 300 metrów długości i składa się z około 600 sadzonek. Na razie rośliny mają niecały metr wysokości. Żywopłot tworzą wawrzyny szlachetne, czyli popularne liście laurowe. Krzew ten przyrasta w dobrych warunkach o 60 cm rocznie. W 2017 roku posadzono pierwszą część ogrodzenia. Były to cisy, które niestety rosną dosyć wolno – 30 cm na rok. Zanim więc żywopłot urośnie, upłynie sporo czasu. Jak już się to stanie, będzie bardzo wysoki. Cisy urastają nawet do 30 m. Żywopłot kosztował brytyjskich podatników około 20 tys. funtów.
Naszą galaktykę czeka dokładnie to samo. Nowe zdjęcie NASA

Naszą galaktykę czeka dokładnie to samo. Nowe zdjęcie NASA

Ciekawostki
230 mln lat świetlnych stąd, w gwiazdozbiorze Herkulesa, trwa zawzięta walka dwóch galaktyk. Dzięki nowemu zdjęciu z teleskopu Hubble'a wiemy, że są one o krok od stania się jednością. Galaktyki przyciąga do siebie grawitacja. Zjawisko zostało zauważone po raz pierwszy w 1784 r. Astronom, William Herschel pomyślał wtedy, że widzi po prostu jedną galaktykę o dziwnym kształcie. Dzisiaj wiemy, że NGC 6052 to dwa obiekty w późnym stadium scalenia. Zderzenie galaktyk brzmi jak ogromna kosmiczna katastrofa, ale faktyczne zderzenia mają miejsce rzadko. To dlatego, że galaktyki w większości są pustą przestrzenią. Znajdujące się w nich gwiazdy zostaną wypchnięte z oryginalnych orbit i trafią na nowe ścieżki. Obserwowane zjawisko jest tym na co skazana jest nasza własna Droga Mleczna, która zderzy się z sąsiednią galaktyką Andromedy. Naukowcy szacują jednak, że zderzenie nastąpi za co najmniej 4 miliardy lat.
Meghan Markle szykuje się do porodu:

Meghan Markle szykuje się do porodu: "Atmosfera wokół księżnej zmienia się na lepsze"

Gwiazdy
Książę William, następca brytyjskiego tronu, wywołał swego czasu sporo zamieszania, kiedy zdecydował się na ślub z "dziewczyną z ludu", uwielbianą obecnie przez Wyspiarzy Kate Middleton. Jego młodszy brat przebił go jednak pod kątem spowodowanego zamieszania, kiedy założył pierścionek zaręczynowy na palec czarnoskórej rozwódki ze Stanów Zjednoczonych. Brytyjska prasa do dziś ma problem z przyzwyczajeniem się do księżnej Meghan, która spodziewa się dziecka, jednak widać już pewne pozytywne zmiany.
Para schudła i postanowiła odnowić przysięgę

Para schudła i postanowiła odnowić przysięgę

Zdrowie
Każdy powód do ponownego wyznania sobie miłości na ślubnym kobiercu jest dobry. Ta para odnowiła przysięgę po tym, jak razem schudli 90 kilogramów.    Chwilę po ślubie William i Janice Robertson usłyszeli od lekarzy, że Wiliam cierpi na cukrzycę i niezbędna będzie zmiana stylu życia .Wcześniej para nie zwracała na to uwagi, tak bardzo się kochali, że ich waga nie była dla nich najważniejsza. Zobacz film.
Próbowała zabić własne dziecko

Próbowała zabić własne dziecko

Zdrowie
Trzynastomiesięczny chłopiec urodził się z zespołem Pierre'a Robina, czyli chorobą wad wrodzonych, która dotyczy przede wszystkim twarzoczaszki. Dziecko było wcześniakiem i już od porodu wymagało całodobowej opieki specjalistycznej.   Mały William znajduje się w szpitalu po tym jak jego 26-letnia matka miała próbować go zabić. Dziecko do kliniki trafiło z poważnym zatruciem, wymiotowało i miało biegunkę.   Policja sądzi, ze Australijka podała dziecku wybielacz w płynnej postaci przez rurkę do karmienia prosto do żołądka. Zobacz film.
Miesiąc miodowy Diany i Karola

Miesiąc miodowy Diany i Karola

Ciekawostki
Książę Karol ożenił się z Dianą Spencer w 1981 roku. Jednak klimat miesiąca miodowego nie odzwierciedlał bajkowego ślubu. Para wyruszyła do Broadlands, następnie nad Morze Śródziemne i do Balmoral w Szkocji. W filmie dokumentalnym "Prince William: Royalty In My Family" ujawniono, jak para spędzała tam czas. Książę Karol podczas podróży miał kupować książki i sprzęt wędkarski. Humoru Dianie nie poprawiały także spekulacje na temat romansu męża z Camillą Parker Bowles.
Sekretny pakt krewnych Hitlera. Jeden z nich skomentował plotki

Sekretny pakt krewnych Hitlera. Jeden z nich skomentował plotki

Ciekawostki
Bracia Louis, Brian i Alex są dziećmi bratanka Adolfa Hitlera - Williama Patricka. Bratanek Hitlera – William Patrick Hitler przed wojną emigrował z Anglii do Niemiec, a później do USA W trakcie wojny służył w Marynarce Wojennej USA, walcząc z Niemcami. Dostał obywatelstwo USA i zmienił nazwisko z Hitler na Stuart-Houston. Jego trzej żyjący synowie mieszkają dziś na obrzeżach Nowego Jorku W spokojnym miasteczku niewiele osób zna sekret pochodzenia braci.
6 par, które rozstały się, a następnie wzięły ślub

6 par, które rozstały się, a następnie wzięły ślub

Styl życia
Podobno dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki. Zobacz, które gwiazdy złamały tę zasadę. Te pary najpierw rozeszły się, a potem stanęły na ślubnym kobiercu.Zobacz film.
Historyczna wizyta księcia Williama

Historyczna wizyta księcia Williama

Świat
Książę William pierwszym przedstawicielem brytyjskiej monarchii, który złoży oficjalną wizytę w Izraelu i w Palestynie od 70 lat. W 1948 roku siły brytyjskich wycofały się z Ziemi Świętej, pozostawiając po sobie podziały, które przetrwały do ​​dziś. Wnuk królowej Elżbiety będzie mieszkał w hotelu King David, gdzie żydowscy bojownicy zabili ponad 90 osób podczas bombardowania w 1946 roku. Wielka Brytania zdobyła Palestynę z rozpadającego się Imperium Osmańskiego podczas Pierwszej Wojny Światowej w 1917 r.
Czy William Szekspir był plagiatorem?

Czy William Szekspir był plagiatorem?

Wiadomości
William Szekspir był plagiatorem? Taki wniosek płynie z badań dwójki naukowców z Fairleigh Dickinson University w USA. Według nich, Szekspir pisząc m.in. "Króla Leara" i "Makbeta", inspirował się rękopisem mało znanego autora. Chodzi o utwór “A Brief Discourse of Rebellion and Rebels" George'a Northa. W dramatach obu panów pojawiają się podobne wątki i sceny. Samo w sobie nie oznaczałoby to jeszcze, że Szekspir popełnił plagiat. Obaj twórcy mogli przecież korzystać z takich samych źródeł. Żeby to sprawdzić naukowcy z pomocą programu antyplagiatowego przeanalizowali ok. 17 mln stron starych angielskich ksiąg. Badanie wykazało, że jednak źródłem inspiracji Szekspira był dramat Northa. Specjaliści dopatrzyli się 20 zbliżonych do dzieła Northa fragmentów w 11 sztukach Szekspira. Naukowcy już zebrali bardzo obszerne materiały na temat plagiatu. Wciąż jednak szukają koronnego dowodu.
Legia Warszawa robi wrażenie.

Legia Warszawa robi wrażenie. "Widać było siłę i piłkarską jakość"

Polska
- Jeśli ktoś zrobił na mnie w ostatni weekend wrażenie, to właśnie Legia. Widać było siłę i jakość piłkarską. Chris Phillips zaskoczył mnie swoją jakością. Myślałem, że to melodia przyszłości, a on wchodzi i od razu gra. William Remy podoba się nam wszystkim. Kawał chłopa, który nie ma kłopotów z graniem piłką. Do tego niesamowity Jarek Niezgoda - chwalił drużynę Legii Warszawa Dariusz Tuzimek, dziennikarz futbolfejs.pl.
Bez znieczulenia i cesarskiego cięcia. Księżna Kate będzie rodzić w hipnozie?

Bez znieczulenia i cesarskiego cięcia. Księżna Kate będzie rodzić w hipnozie?

Zdrowie
Na kwiecień planowany jest poród trzeciego dziecka księcia Williama i księżnej Kate. Już od kilku miesięcy Brytyjczycy zastanawiają się, jak będzie wyglądał. Zobacz film.
Legia przegrała z Barceloną - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Legia przegrała z Barceloną - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
W pierwszym meczu turnieju Florida Cup Legia Warszawa przegrała 2:3 z ekwadorskim klubem Barcelona SC. Dla Wojskowych trafił na początku spotkania Jarosław Niezgoda. Gola, w 90. minucie, zdobył również William Remy.
Świetny mecz w Vitorii! Baskonia pokonuje mistrza kraju!

Świetny mecz w Vitorii! Baskonia pokonuje mistrza kraju!

Świat
Nie udała się koszykarzom Valencii wyprawa do Kraju Basków, mistrzowie Hiszpanii przegrali w Vitorii z miejscową Baskonią 74:78. Gospodarzy z trenerskiej ławki do zwycięstwa poprowadził Pedro Martinez, szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie... zdobył złoto Ligi ACB z zespołem z Walencji. W szeregach Baskonii najskuteczniejszym zawodnikiem był Jayson Granger, który zdobył 20 punktów. Najwięcej punktów dla przyjezdnych rzucił William Thomas, licznik Amerykanina zatrzymał się na 15 "oczkach".
#gwiazdy: Edyta Górniak wróci do Williama McKinneya?

#gwiazdy: Edyta Górniak wróci do Williama McKinneya?

Gwiazdy
Ostatni czas był dla Edyty Górniak niezwykle trudny. Piosenkarka była zmuszona przejść operację na kolano. Choć zabieg się udał, artystka musi przejść półroczną rehabilitację. Jednak najbliższe tygodnie zamierza spędzić w USA, gdzie zostawiła ukochanego syna Allana. Na Edytę czeka również były partner. Choć para się rozstała 2 miesiące temu, William McKinney wciąż ma nadzieję, że znów będą razem.
Poruszona Górniak szczerze o rozstaniu:

Poruszona Górniak szczerze o rozstaniu: "Będę jeszcze długo kochała Williama"

Gwiazdy
Miesiąc temu po raz kolejny byliśmy świadkami końca kolejnego związku Edyty Górniak. Trzeba przyznać, że mało kto nie ma takiego szczęścia w miłości jak ona. Kilka miesięcy temu pochwaliła się, że w końcu udało jej się zakochać. Wybrankiem Górniak okazał się być irlandzki aktor, William. Publicznie deklarowała nawet, że nie wyklucza… ponownego zamążpójścia. Jak się okazało, i ten chłopak, nie udźwignął relacji z Górniak. Edyta w rozmowie z www.przeAmbitni.pl zdradziła (ze szczegółami!), jak długo William walczył o jej uwagę i związek, aż po to, dlaczego doszło do rozstania. Podobno doszedł do wniosku, ze Górniak za dużo pracuje. Edzia zadeklarowała, że będzie go jeszcze długo kochać, ale miłość to zatracenie siebie i już jej nie chce. Zaczęła się nawet publicznie zastanawiać, czy będzie kiedykolwiek zdolna stworzyć taki związek o jakim marzy.
poprzednie1 2 3 4 następne