Wyniki wyszukiwania dla:

wielka piramida

Liczba wyników: 422

"Powrotów nie będzie". Brexit utrudni życie, ale nie wypchnie Polaków z Wielkiej Brytanii

Polska
- Tylu jest Polaków w Wielkiej Brytanii, że nie można się ich doszacować, brexit będzie dla nich problemem. W samym Londynie mieszka ok. 600 tys. Polaków, ci Polacy w dużej części wysyłają pieniądze do Polski, wspomagają rodziców, znajomych albo realizują swoje inwestycje. Przesyłanie kapitału, zarabianie nie będzie już takie proste - powiedział w programie "Money. To się liczy" Andrzej Voigt, ekspert Centrum im. Adama Smitha. W jego ocenie wielu młodych ludzi, którzy w Wielkiej Brytanii założyli rodziny, nie wróci do Polski. - Wielka Brytania ich zaakceptowała. Polacy sa bardzo dobrze widziani, bo są z reguły dobrze wykształceni i pracowici i kulturowo szybko się zaadaptowali. Tych powrotów nie będzie - dodał. Jak mówił, Polska jest długo nie będzie na takim poziomie jak Wielka Brytania i dlatego "to nam powinno zależeć, żeby ten kraj był w Unii Europejskiej".

"Klatka po klatce" #24: wielka kontrowersja, federacja KSW przyjrzy się pracy sędziów

Inne
Wielkie kontrowersje towarzyszyły werdyktowi po walce Leszka Krakowskiego z Alfiem Davisem na gali KSW 45. Zdaniem wielu obserwatorów walkę wygrał Anglik, jednak abritrzy w stosunku 2 do 1 dali zwycięstwo Polakowi. - Moim zdaniem Andreas Gruner popełnił błąd. Zastanowimy się nad tym i jeśli poczujemy, że sędzia nie wykonał pracy na odpowiednim poziomie, wyciągniemy konsekwencje - powiedział w programie "Klatka po klatce" dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski.
Zamieszkajmy nad wodą

Zamieszkajmy nad wodą

Podróże
Pn i piątek, 11.00. Czwartek, 14.00.Tutaj ekspert od nieruchomości, Nick Waldner, pomoże potencjalnym nabywcom znaleźć dom swoich marzeń w idealnym miejscu nad wodą. Nick odkryje jedyne w swoim rodzaju zalety posiadania takich nieruchomości. Wielka gratka dla kupujących pragnących zamieszkać nad wodą. Nie tylko widzowie będą mogli zajrzeć do najbardziej niesamowitych domów na wodzie. Nick wciągnie nas również w proces zakupu takich posiadłości, nie mając przy tym nic do ukrycia. Wybór padnie na dom nad zatoką Gulf Shore w Alabamie, nad jeziorem Havasu w Arizonie, czy oceanem w Marathon na Florydzie? 
Wielka manifestacja służb mundurowych w Warszawie

Wielka manifestacja służb mundurowych w Warszawie

Wiadomości
Tysiące funkcjonariuszy służb mundurowych z całej Polski zjechało do Warszawy, by wziąć udział w manifestacji "Razem trzymamy linię!". Domagają się m.in. podwyżek i powrotu do poprzedniego systemu emerytalnego.
Tania podróbka cukru waniliowego

Tania podróbka cukru waniliowego

Zdrowie
Cukier waniliowy jest popularnym składnikiem wielu deserów. Chętnie sięgamy po ten dostępny w sklepie. Prawdziwy cukier waniliowy jest bardzo trudno dostępny i drogi. Co więc kupujemy w supermarkecie? Większość Polaków sięga w sklepie po cukier wanilinowy. Nazwa podobna, a różnica wielka. Producenci tego taniego odpowiednika żerują na braku spostrzegawczości klientów. Dodatkową literkę "n" w nazwie bardzo trudno zauważyć podczas zakupów.
Koniec kariery politycznej Leszka Millera. Barbara Nowacka mówi o

Koniec kariery politycznej Leszka Millera. Barbara Nowacka mówi o "dużej stracie"

Polityka
Leszek Miller w wywiadzie z tygodnikiem "Wprost" stwierdził: "czynna polityka jest już poza mną". Odniosła się do tego Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Obywatelskiej. Jak powiedziała w programie WP "Tłit", "spotkała go wielka, osobista tragedia". - Bardzo mu współczuję. (...) Gdyby odszedł z polityki, SLD by dużo straciło. Nie ma tam osoby takiego formatu jak on - dodała.
Wielka obława na

Wielka obława na "grupę ożarowską". Policja publikuje nagrania z zatrzymań

Wiadomości
Po długim śledztwie, w którym wzięło udział ponad 300 policjantów, funkcjonariuszy ABW i Żandarmerii w poniedziałek 24 września dokonano jednocześnie aż 26 zatrzymań osób związanych z "grupą ożarowską". O 6 rano policjanci z oddziałów antyterrorystycznych wkroczyli do 26 różnych mieszkań w Warszawie i okolicy. Zaskoczeni podejrzani zostali aresztowani. Znaleziono 4 sztuki broni palnej, narkotyki różnego rodzaju, w tym heroinę. Zabezpieczono również samochód, koparkę, gotówkę w kwocie 470 tys. zł i dwa drogie zegarki. Grupą ożarowską kierowało małżeństwo: 46-letni Piotr S. i jego żona, 43-letnia Justyna S. Oboje zostali zatrzymani. Piotr S., pseudonim "Sajur", to przestępca o ponad 20-letnim stażu i pierwszy w historii polskiej policji zatrzymany podczas operacji kontrolowanego zakupu narkotyków w 1998 r. Przestępcy rozprowadzili prawie 270 kg różnych narkotyków, które warte były około 13 milionów złotych. 61 kg heroiny, 53 kg kokainy, 80 kg marihuany, 30 tys. tabletek ecstasy i 14 kg mefedronu trafiło na rynek za ich sprawą. Członkom grypy mogą być postawione kolejne zarzuty. Śledztwo jest jeszcze w toku.
Wiceminister przedsiębiorczości: brexit jest chaosem, a może być i podwójnym chaosem

Wiceminister przedsiębiorczości: brexit jest chaosem, a może być i podwójnym chaosem

Polska
Brexit niesie ryzyko dla grup takich, jak przedsiębiorcy czy studenci, które do tej pory korzystały z tego, że Wielka Brytania była członkiem Unii Europejskiej - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa. Jak dodał, zarówno w Unii, jak i w samej Wielkiej Brytanii, trwa obecnie spór o to, jak wyjście ma wyglądać. Możliwe są dwa scenariusze: deal, czyli porozumienie w sprawie warunków opuszczenia wspólnoty z jednoczesnym określeniem zasad dalszej współpracy i zupełne przeciwieństwo, czyli no deal. - Brexit jest chaosem, brexit w scenariuszu no deal jest podwojonym chaosem - mówił wiceminister. Jak mówił, w UE są kraje, które chciałyby ukarać Wielką Brytanię, ale Polska do nich nie należy i zachęca do tego, żeby racjonalnie spojrzeć na problem. - Brexit jest smutną decyzją - podsumował.
Tusk zaskoczył. Ryszard Petru komentuje

Tusk zaskoczył. Ryszard Petru komentuje

Polska
Donald Tusk obrał twardy kurs ws. Brexitu. Niektórzy odczytują to jako sygnał, że po zakończeniu kadencji jednak nie wybierze się do Polski. - Taktyka Tuska nie jest wyłącznie jego. Musiał to zrobić w porozumieniu. Albo odpuścimy Wlk. Brytanii, albo pójdziemy na twardy kurs - komentował Ryszard Petru w programie "Tłit". Dodał, że na miejscu Tuska poczekałby na wybory parlamentarne - "czy wygra wielka zjednoczona opozycja, nie tylko PO i przystawki". - W PO są duże napięcia. Nie jestem pewny, że Schetyna, mimo wcześniejszych deklaracji, przyjmie Tuska z szerokimi ramionami - podkreślił Petru.
Pajęczyna na ponad 300 metrach. Powstała na greckim wybrzeżu

Pajęczyna na ponad 300 metrach. Powstała na greckim wybrzeżu

Ciekawostki
Ponad 300 metrów pajęczyny pokryło drzewa i krzewy na wybrzeżu greckiego miasta Aitoliko. Jej twórcami są pająki  z gatunku kwadratników. Zazwyczaj zakładają siedliska przy wodzie. Chociaż ogromna pajęczyna wygląda dość przerażająco, to nie jest ona niebezpieczna. Kwadratniki nie są bowiem pająkami niebezpiecznymi dla ludzi. Nie szkodzą też florze. Tak wielka pajęczyna jest  dowodem na to, że pająki mają w tym miejscu optymalne warunki. Mieszkańcy, mimo że widok nie jest przyjemny, powinni się cieszyć. Pająki żywią się bowiem komarami
MŚ 2018. Pierwsza wielka sensacja na turnieju. Bezcenna reakcja reprezentanta Polski

MŚ 2018. Pierwsza wielka sensacja na turnieju. Bezcenna reakcja reprezentanta Polski

Sport
- Naprawdę? Bardzo duża niespodzianka - przyznał Artur Szalpuk po tym, jak dowiedział się od dziennikarza, że Brazylia przegrała z Holandią 1:3 na mistrzostwach świata. Reprezentant Polski zaniemówił, po czym przekazał informację do Fabiana Drzyzgi. Zobacz reakcję naszych zawodników.
Majstrak o intelektualnych uniesieniach:

Majstrak o intelektualnych uniesieniach: "Tygodniowo czytam jedną lub dwie książki"

Gwiazdy
30-letnia Joanna Majstrak wierzy, że wielka kariera filmowa nadal przed nią. Do tej pory reżyserzy powierzali jej jedynie trzecioplanowe epizody, które nie zaspokoiły ambicji celebrytki. Jak dotąd największym osiągnięciem Majstrak była rola prostytutki... Celebrytka stara się przyciągnąć uwagę wszelkimi sposobami. W najnowszym wywiadzie postanowiła pochwalić się swoimi zainteresowaniami. Majstrak wyznała, że w tygodniu stara się przeczytać przynajmniej jedną książkę. Najczęściej z dziedziny psychologii lub dietetyki...
Niebezpieczna podróż góry lodowej

Niebezpieczna podróż góry lodowej

Nauka
Naukowcy śledzą masywną górę lodową (A-68), która wyrwała się z lodowca Larsena C na Antarktydzie. Zdjęcia satelitarne pokazały, że ta wielka lodowa góra zaczęła wirować i zmierza ku ogromniej kolizji. Naukowcy twierdzą, że prądy oceaniczne popchną górę na północ i wschód w kierunku Oceanu Południowego. W tym miejscu prawdopodobnie rozpadnie się i stopnieje. Badacze nie wykluczają kolizji z szelfem lodowym. Olbrzymi kawał lodu według szacunków ma rozmiar amerykańskiego stanu Deleware. Animacja pokazuje ruch A-68 na Morzu Weddella w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Morze Weddella jest częścią Oceanu Południowego. Położone jest u wybrzeży Antarktydy.
Amnesty International apeluje do ONZ. To już nie tylko fantastyka naukowa, a realne zagrożenie

Amnesty International apeluje do ONZ. To już nie tylko fantastyka naukowa, a realne zagrożenie

Technologia
"Zakażmy broni autonomicznej zanim będzie za późno" tak do ONZ apelują działacze Amnesty International. Nie są w tym apelu osamotnieni. Elon Musk, eksperci od sztucznej inteligencji i 116 specjalistów ma podobne zdanie. Czym jest broń autonomiczna? To np. dron, który, wyposażony w algorytm sztucznej inteligencji sam wybierze cel i dokona na nim egzekucji. Podobnie można zaprogramować choćby karabin maszynowy. Roboty nie muszą być wyposażone w śmiercionośne narzędzia, wystarczy gaz pieprzowy, taser czy gumowe kule. W połączeniu z technologią rozpoznawania twarzy i profilowaniem stają się naprawdę groźnym narzędziem. Robot, w przeciwieństwie do człowieka,  nie zawaha się zanim naciśnie spust i wystrzeli pocisk. Nad tego typu technologiami pracuje już kilka krajów, w tym USA, Wielka Brytania, Izrael, Chiny czy Rosja. Nieduży koszt czujników i rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że koszty takiej broni wcale nie są astronomiczne. Eksperci podkreślają, jak ciężko byłoby obronić się przeciwko zmasowanemu atakowi robotów. Innym problemem jest odpowiedzialność. Kto zostałby ukarany jeśli autonomiczna broń zacznie mordować cywilów? Dlatego właśnie organizacje pozarządowe i niektóre państwa chcą by broń nigdy nie stała się w pełni autonomiczna, a kluczowe decyzje, takie jak wybór celu i zabicie lub unieszkodliwienie go.
Artur Szalpuk: Nie możemy za szybko wystrzelić z formą

Artur Szalpuk: Nie możemy za szybko wystrzelić z formą

Polska
- Gdyby tutaj powinęłaby się nam noga, spadłaby na nas wielka krytyka i wtedy mówilibyśmy, że zwycięstwa nie były tu najważniejsze, tylko dopracowywanie gry. Dlatego po wygranej powtarzajmy to samo - mówi Artur Szalpuk, reprezentant Polski.  
Piramida schodkowa w Chinach

Piramida schodkowa w Chinach

Nauka
Archeolodzy odkryli w Chinach pozostałości zaginionego miasta sprzed 4 tysięcy lat. Nad rzeką Tuwei znaleziono także masywną piramidę schodkową, która kiedyś była centrum pałacowym. Znajdowały się tam też kamienne mury obronne oraz doły wypełnione ludzkimi szczątkami. Piramida w starożytnym mieście Shimao miała ok. 70 metrów wysokości. Została zbudowana ze skały lessowej. Badacze twierdzą, że na szczycie piramidy żyła elita rządząca miastem. U podnóża budowli znaleziono wiele ludzkich czaszek prawdopodobnie pochodziły od ludzi złożonych tu w ofierze. Odkrycie podważa nasze wcześniejsze rozumienie chińskiej cywilizacji, sugerując, że odnalezione miasto było domem złożonego społeczeństwa na długo przed pojawieniem się tradycyjnych miast na Centralnych Równinach.
Sprzedaż limitów na śmieci. Nie tylko wysokie opłaty mogą skłonić do recyklingu

Sprzedaż limitów na śmieci. Nie tylko wysokie opłaty mogą skłonić do recyklingu

Polska
- Same kary i podnoszenie opłat nic nie da. Wielka Bryt wprowadziła w składowaniu odpadów komunalnych handel odpadami. Jeśli ktoś odpowiednio segreguje i utylizuje odpady i ma pozwolenie na pewną wielkość i on nie wykorzystuje tej wielkości, to może ją sprzedać sąsiedniej gminie. Może to jest jakaś droga - mówił w programie "Money. To się liczy" Ryszard Pazdan z Business Centre Club.
Szwajcarskie miasteczko zalane błotem. Nagranie świadka

Szwajcarskie miasteczko zalane błotem. Nagranie świadka

Ciekawostki
Wielka masa błota spłynęła z gór w gminie Chamoson w Szwajcarii. Najbardziej ucierpiało miasteczko Grugnay. Świadkowie nagrywali wideo, na których widać, jak błoto spływa na drogi i obok domów. Lawiny są skutkiem silnych ulew, które nawiedziły region we wtorek. Nie ma doniesień o rannych.
Pierwsza wielka impreza seniorska dla utalentowanej Polki.

Pierwsza wielka impreza seniorska dla utalentowanej Polki. "Żadnego chrztu jeszcze nie przechodziłam"

Sport
- Stresu jeszcze nie ma, bo startuję dopiero w piątek. Na pewno od czwartku zacznie się powoli rodzić - przyznała Martyna Kotwiła. 19-latka jest jedną z rewelacji tego sezonu. W lipcu zdobyła brązowy medal w mistrzostwach świata juniorów, a kilka dni później została mistrzynią Polski w biegu na 200 metrów, pobijając juniorski rekord legendarnej Ireny Szewińskiej.
Szybcy i Wściekli przyjadą do Polski! Bilety już w sprzedaży

Szybcy i Wściekli przyjadą do Polski! Bilety już w sprzedaży

Inne
Szybcy i Wściekli wystąpią na żywo w Arenie Gliwice 23 i 24 listopada 2018. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła. To widowisko na żywo, które przeniesie miłośników serii wprost do świata Szybkich i Wściekłych odtwarzając najsłynniejsze i najbardziej emocjonujące sceny z filmów obfitujące w popisy kaskaderskie i nowe wątki. Szybcy i Wściekli Live zabiorą widzów w niesamowitą podróż – w sam środek akcji tego wielkiego kinowego przeboju Universal Pictures. Na europejskiej trasie znalazły się już Austria, Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria i Wielka Brytania; wkrótce dołączą do niej także Czechy.
Miłka Raulin: Ice Fall pod Mount Everest to wielka tykająca bomba. Ryzyko jest duże [2/4] [Sektor Gości]

Miłka Raulin: Ice Fall pod Mount Everest to wielka tykająca bomba. Ryzyko jest duże [2/4] [Sektor Gości]

Polska
Jak Miłka Raulin przeżywała zdobycie szczytu Mount Everest i zamknięcie projektu "Siła marzeń", dzięki któremu została najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi? Jak wyglądały jej "rozmowy" z najwyższą górą świata? Jakich wrażeń dostarczył jej legendarny Ice Fall, w którym pokonywała drabinki nad lodowymi szczelinami? Ile czasu zajął jej atak szczytowy na Everest i powrót do obozu czwartego? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 86. odcinka programu "Sektor Gości". Z Miłką Raulin rozmawia Michał Bugno.