Wyniki wyszukiwania dla:

wideo

Liczba wyników: 1959

To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

Zdrowie
Bartka Kacprzaka znają doskonale polskie gwiazdy. Gdy był mały, marzył o tym, by być "polskim Ronaldo". Dziś leczy najlepszych polskich sportowców i celebrytów. Dziś Bartek Kacprzak to lekarz, chirurg, fizjoterapeuta, ale też filantrop. Pomaga dojść do siebie po kontuzjach osobom z pierwszych stron gazet, ale wspiera też dzieciaki, wierząc, że marzenia o byciu wielkim sportowcem mogą się zrealizować tylko wtedy, gdy dziecko z talentem zostanie odpowiednio przygotowane. Bartek Kacprzak zmienia polską medycynę. Każdego pacjenta traktuje wyjątkowo i indywidualnie. Nie owija w bawełnę, gdy trzeba powiedzieć jasno, że powrót do zdrowia będzie wymagał czasu i… bólu. **- Oglądamy programy telewizyjne o operacjach i leczeniu. Widzowie myślą, że w życiu jest tak jak w telewizji – operacja jest w poniedziałek, a we wtorek pacjent jest gotowy – **mówi w rozmowie z Aleksandrą Nagel – redaktor prowadzącą WP Parenting i WP ABCZdrowie. **- To jest przekłamanie – **dodaje Bartek Kacprzak, twierdząc, że telewizja powinna pokazywać znacznie więcej. Uświadamiać, że powrót do formy po operacji to bardzo długa i ciężka droga. **- Następnego dnia po operacji zaczyna się wejście na Mount Everest –** podsumowuje. Jego zdaniem media, pokazując tylko "jasną stronę życia sportowca" – sukcesy, popularność, blichtr, mają ogromny – niestety negatywny – wpływ na młodych ludzi, którzy myślą o karierze Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. **- Wszyscy patrzą na sport - w tym na piłkę nożną - przez pryzmat "okienka" – Szczęsny, Lewandowski, Ronaldo – mają super samochody, fajne dziewczyny. Nie widzą, ile to kosztuje, ile to ciężkiej pracy –** komentuje, wyznając, że jego pacjenci często są w poważnym szoku, gdy słyszą o sportowym backstage'u. Bartek Kacprzak właśnie dlatego chętnie zajmuje się pracą z dziećmi. Jest wynalazcą jedynego na świecie rollera dla dzieci „RollKids”, który na co dzień skutecznie zapobiega bólom mięśniowym i dba o kręgosłup każdego dzieciaka. Trzymając się zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wydał cykl książek dla najmłodszych – "Motywatorki". Organizuje też pikniki, na których oprócz sportu jest wiele warsztatów poświęconych zdrowemu trybowi życia czy diecie. **Zobaczcie drugą część rozmowy wideo z Bartkiem Kacprzakiem, lekarzem, który twierdzi, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem lekarzem. **
Turyści odjeżdżają, a śmieci zostają.

Turyści odjeżdżają, a śmieci zostają. "Przerasta nas to"

Wiadomości
Co roku turyści zostawiają po sobie na plażach tony śmieci. Wystarczy przejść się wieczorem brzegiem morza, by zobaczyć sterty papierków, pustych butelek i niedopałków. W zeszłym roku tylko z plaż w Jastarni wywieziono 90 ton odpadów. Nadmorskie gminy wydają krocie, aby utrzymać porządek na plażach. – Poza sezonem opróżniamy śmietniki raz na dwa tygodnie, natomiast w sezonie letnim nawet trzy razy dziennie – mówi w rozmowie z reporterem WP Tyberiusz Narkowicz, burmistrz Jastarni. Więcej o palącym problemie nadmorskich miejscowości w materiale wideo.
Wygląda jak Malezja, a to Polska. Niesamowita atrakcja w Pomiechówku

Wygląda jak Malezja, a to Polska. Niesamowita atrakcja w Pomiechówku

Wiadomości
W wielu krajach sporym zainteresowaniem cieszą się trasy w koronach drzew. Głośno mówi się o tych, które znajdują się w Czechach, Malezji czy na Słowacji. Jak się okazuje nie trzeba aż tak daleko jechać, by doświadczyć "podniebnego spaceru". Wystarczy wybrać się do Pomiechówka – małej gminy, oddalonej kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Ścieżka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego? O tym w materiale wideo.
Morze aż do Malborka. To bardzo możliwe.

Morze aż do Malborka. To bardzo możliwe. "Krytyczny moment"

Wiadomości
Globalne ocieplenie staje się faktem. Jego efektem jest m.in. podnoszenie się wody w morzach i oceanach. Jeśli wierzyć w przewidywania ekspertów to za kilkadziesiąt lat w sposób znaczący odczuje to także Polska. W internecie furorę robi interaktywna mapa, która pokazuje, jak zmieni się terytorium naszego kraju, jeśli wody w Bałtyku przybędzie choćby o metr. Eksperci przekonują, że to bardzo realny scenariusz. – My tego nie zauważamy, ta katastrofa się zbliża – mówi w rozmowie z reporterem WP prof. Mirosław Miętus, fizyk i oceanograf z Uniwersytetu Gdańskiego. Więcej w materiale wideo.
Dojrzał, co się święci i zaczął nagrywać. Zobacz wideo z Wilkowic

Dojrzał, co się święci i zaczął nagrywać. Zobacz wideo z Wilkowic

Ciekawostki
Wilkowice, Polska. Przypadkowe nagranie pokazuje wielką żabę i węża, który upolował sobie obiad. Świadkowie wrzucili film do sieci.

"Nauczka". Nagranie z Gorzowa Wielkopolskiego

Motoryzacja
Tak zwane szeryfowanie to plaga na polskich drogach, czego dowodem jest wideo z Gorzowa Wielkopolskiego. Widać na nim autobus, który musiał gwałtownie hamować. Kilkoro pasażerów upadło, w tym 70-letnia kobieta. Okazało się, że powodem wykonania niebezpiecznego manewru był fakt, że autobusowi zajechała drogę osobówka.
Sprawdź, jak wykorzystać cytrusy do sprzątania domu

Sprawdź, jak wykorzystać cytrusy do sprzątania domu

Zdrowie
Sprawdź, jak wykorzystać cytrusy do sprzątania domu.Owoce cytrusowe pod wieloma postaciami goszczą w naszej kuchni.Sprawdź jak wykorzystać je podczas codziennych porządków. Zobacz wideo.  
Jedz banany. Przedłużysz swoje życie

Jedz banany. Przedłużysz swoje życie

Zdrowie
Jedz banany. Przedłużysz swoje życie.Banany są źródłem węglowodanów, tryptofanu, żelaza, fosforu, potasu i witaminy B6. Zapobiegają chorobom nerek, serca i mózgu, Obejrzyj wideo!
Egzotyczne podróże. Są tańsze niż się wielu wydaje

Egzotyczne podróże. Są tańsze niż się wielu wydaje

Podróże
– Wśród turystów panuje przekonanie, że wyjazdy egzotyczne do najdalszych zakątków świata są bardzo drogie, luksusowe i nie na każdą kieszeń – mówi w rozmowie z WP Klaudyna Fudala, rzecznik prasowy portalu Wakacje.pl. Jednak egzotyka jest coraz bardziej dostępna i często w bardzo kuszących cenach. Które kierunki cieszą się największą popularnością? Na jaki wydatek należy się nastawić oraz kiedy warto rezerwować wczasy, aby zapłacić jak najmniej? Na te i wiele innych pytań odpowiada ekspert.
Wycieczki są w tym roku droższe. Kiedy warto pojechać na zagraniczny urlop?

Wycieczki są w tym roku droższe. Kiedy warto pojechać na zagraniczny urlop?

Podróże
– Polacy wyjeżdżają coraz częściej, tymczasem ten sezon nie rozpieszcza ani pod względem cen, ani dostępności oferty – mówi w rozmowie z WP Klaudyna Fudala, rzecznik prasowy portalu Wakacje.pl. Z czego wynika ta sytuacja? Kiedy najlepiej wyjechać na zagraniczny urlop, aby zaoszczędzić nawet 1000 zł?
Wyjechał zza zakrętu. Trzeba było od razu zatkać nos

Wyjechał zza zakrętu. Trzeba było od razu zatkać nos

Świat
Mołdawia. Świadek nagrał pociąg towarowy jadący z Kiszyniowa do Basarabeascy. Pojazd kopci na całą okolicę. Wideo od razu zauważyli internauci. Są zbulwersowali ilością zanieczyszczeń, jakie pociąg generuje. Coś takiego nigdy nie powinno było jechać po torach.
Naczyniaki wątroby. Co warto o nich wiedzieć?

Naczyniaki wątroby. Co warto o nich wiedzieć?

Zdrowie
Naczyniaki wątroby. Co warto o nich wiedzieć?Naczyniaki wątroby są łagodnymi zmianami nowotworowymi. Pojawiają się na lewym i prawym płacie wątroby. Mogą mieć różną wielkość. Obejrzyj wideo. 
Pijesz dużo alkoholu? Zobacz co dzieje się z twoim sercem

Pijesz dużo alkoholu? Zobacz co dzieje się z twoim sercem

Zdrowie
Pijesz dużo alkoholu? Zobacz co dzieje się z twoim sercem.Spożywanie nadmiernej ilości alkoholu prowadzi do chorób serca. Aby dowiedzieć się jakiej, obejrzyj wideo. 
Ma 42 lata. Wygląda lepiej niż 20-latki

Ma 42 lata. Wygląda lepiej niż 20-latki

Zdrowie
Ma 42 lata. Wygląda lepiej niż 20-latki.Ally Tokar ma 42 lata, ale ciała i kondycji fizycznej mogą pozazdrościć jej nawet nastolatki. Jest dowodem na to, że o sprawność można dbać także po 40. Obejrzyj wideo. 
Kapusta kiszona na zdrowie

Kapusta kiszona na zdrowie

Zdrowie
Kapusta kiszona na zdrowie.Kapusta kiszona jest naturalnym środkiem leczniczym. Jest nie tylko smaczna ale i zdrowa. Obejrzyj wideo.                     
Jest olbrzymi. Nagranie od którego trudno oderwać wzrok

Jest olbrzymi. Nagranie od którego trudno oderwać wzrok

Ciekawostki
Zespół REMUS SharkCam nagrał pod raz pierwszy nieopodal zachodniego wybrzeża Szkocji, drugiego co do wielkości rekina na świecie. Wideo wrzucili do sieci. Żarłacze olbrzymie osiągają wielkość 12 metrów i mogą ważyć ponad 5 ton. Lubią wygrzewać się w ciepłych wodach powierzchniowych. Są narażone na wyginięcie z powodu przełowienia. Ich wątroba jest uważana w Japonii za afrodyzjak.

"Marszałek odleciał". Politycy bezwzględni dla Marka Kuchcińskiego

Wiadomości
Marek Kuchciński rezygnuje z funkcji marszałka. Ta informacja rozpaliła do czerwoności sejmowe korytarze. Posłowie opozycji triumfują, bo to oni od kilku dni domagali się dymisji Kuchcińskiego. – Może już na tyle odleciał, że zwykłe, ludzkie obyczaje są mu dalekie – komentuje w rozmowie z WP Paweł Szramka z Kukiz’15. – Gdyby opinia publiczna nie zauważała problemu, to oni nie odwołaliby Kuchcińskiego – zauważa Robert Kropiwnicki z PO. O "surowym prezesie" mówił z kolei w rozmowie z dziennikarzami Ryszard Czarnecki z PiS. Więcej politycznych komentarzy w materiale wideo.
Grupa krwi, którą lubią komary

Grupa krwi, którą lubią komary

Zdrowie
Grupa krwi, którą lubią komary.Komary to bardzo inteligentne owady. Samym węchem potrafią namierzyć swoją ofiarę. Jaką krew lubią te owady? . Zobacz wideo.
Pieczywo na śniadanie. Zobacz, jakie wybierać

Pieczywo na śniadanie. Zobacz, jakie wybierać

Zdrowie
Pieczywo na śniadanie. Zobacz, jakie wybierać.Pieczywo to produkt, który bardzo często jadamy na śniadanie. Jakie jednak pieczywo jeść, by mieć energię na cały poranek? Zobacz wideo. 
Opuchnięte oczy. Zobacz, co mogą oznaczać

Opuchnięte oczy. Zobacz, co mogą oznaczać

Zdrowie
Opuchnięte oczy. Zobacz, co mogą oznaczać.Opuchlizna wokół oczu nie zawsze związana jest tylko z urodą. Zobacz, o czym mogą świadczyć opuchnięte oczy. Obejrzyj wideo.

"Akrobacje" prezydenta. Rosjanie podali informację, że zginął

Wiadomości
Na pustyni Kara-kum znajdują się "wrota piekieł" - płonące zapadlisko, które ma 20 m głębokości i 70 m średnicy. Zapadlisko powstało, gdy Rosjanie szukali w 1971 r. w Turkmenistanie złóż gazu ziemnego. By zapobiec ujściu gazu do atmosfery, radzieccy geolodzy podpalili go. Sądzono, że wypali się po kilku dniach, jednak okazuje się, że płonie do dziś, czyniąc z pustyni turystyczną atrakcję. Urokowi "wrót" najwyraźniej uległ także prezydent Turkmenistanu - Gurbanguly Berdimuhamedow. Kamery uchwyciły jego szaloną jazdę wokół zapadliska. Później, na kilka tygodni, prezydent "zniknął". Pojawiły się spekulacje, że zginął podczas "akrobacji" wokół "wrót". Informację taką podała nawet rosyjska agencja prasowa TASS. Państwowa telewizja w Turkmenistanie pokazała więc materiał z prezydentem w roli głównej, który ma być dowodem, że Berdimuhamedow jest cały i zdrowy. Nie wiadomo jednak, kiedy wideo zostało nagrane, więc wszystko wskazuje na to, że spekulacje szybko nie ucichną.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 94następne