Wyniki wyszukiwania dla:

wady

Liczba wyników: 92

Miłość bez uprzedzeń. Adoptowali 4 dzieci z albinizmem

Miłość bez uprzedzeń. Adoptowali 4 dzieci z albinizmem

Styl życia
Wiele rodzin starających się o adopcję twierdzi, że kochałaby swoje dziecko ponad wszystko i mimo wszystko. Gdy jednak na jaw wychodzą zaburzenia rozwojowe czy wady genetyczne, duża część się zniechęca.  Amerykańska para dowiodła swojej odwagi i pokazała, że miłość rodzicielska nie zna uprzedzeń. Adopcja dzieci chorych na albinizm okazała się dla nich błogosławieństwem.  Zobacz film.
Rewolucja w leczeniu wzroku

Rewolucja w leczeniu wzroku

Styl życia
Izraelscy naukowcy stworzyli niesamowite "nano" krople do oczu. Mają stać się prostą alternatywą dla okularów, soczewek kontaktowych, a nawet laserowej korekcji wzroku. Krople korygują załamywanie się światła w rogówce. Tworzą na powierzchni oka warstwę ochronną. Będzie można nimi leczyć m.in. wady rogówki i choroby oczu.
Pitera nie kryje: Schetyna charyzmy nie ma za dużo

Pitera nie kryje: Schetyna charyzmy nie ma za dużo

Tłit
- Każdy ma jakieś swoje wady i zalety - powiedziała o Schetynie Julia Pitera w programie WP"Tłit". - Może charyzmy nie ma za dużo, ale organizatorem jest dobrym. Tego nie można się nauczyć. Mam nadzieję, że jego zdolności organizacyjne pozwolą osiągnąć sukces - stwierdziła.
Weterynarze mówią "dość" buldogom i mopsom

Weterynarze mówią "dość" buldogom i mopsom

Wiadomości
Jedna z sieci klinik weterynaryjnych w Wielkiej Brytanii zdecydowała, że nie będzie pomagała w leczeniu bezpłodności u takich ras jak mops, shih tzu, pekińczyk, bokser czy buldogi francuskie i angielskie. Skąd bunt lekarzy weterynarii? Mówią o licznych chorobach, jakie trapią te rasy już od najmłodszych lat. Wśród nich są takie przypadłości jak problemy z układem oddechowym, pokarmowym czy ze wzrokiem. Weterynarze nie chcą przykładać rąk do ich nadmiernego rozmnażania, które dodatkowo potęguje schorzenia i wady genetyczne. Sprawia to, że zwierzęta jeszcze bardziej cierpią. Opieka nad takim pupilem jest bardzo kosztowna. Nie wszyscy właściciele są w stanie pozwolić sobie na wysokie wydatki i zabiegi pielęgnacyjne, co sprawią, że modne psy coraz częściej są porzucane. W ostatnich latach na terenie Wielkiej Brytanii odsetek bezdomnych buldogów francuskich wzrósł aż o 288 procent. Weterynarze będą apelować do potencjalnych właścicieli psów z płaskimi pyskami o głębokie przemyślenie decyzji o ich zakupie. Chcą, by ludzie nie ulegali jedynie chwilowej modzie i zdawali sobie sprawę z konsekwencji swojego wyboru. 
Patrzysz w lustro i widzisz same wady? Tak zaczyna się poważna choroba

Patrzysz w lustro i widzisz same wady? Tak zaczyna się poważna choroba

Styl życia
Obsesyjne dbanie o wygląd i doszukiwanie się niedoskonałości w swojej twarzy i ciele to nie tylko moda dyktowana przez media czy modowe magazyny. Czasem to objaw poważnej choroby. O dysmorfofobii z Agatą Młynarską rozmawiały dr Joanna Wiśniewska – Goryń i dr Elżbieta Radzikowska, specjalistki w dziedzinie medycyny estetycznej.
Czy laptop za 700 zł ma sens?

Czy laptop za 700 zł ma sens?

Technologia
Przekątna ekranu laptopa wynosi 14", obudowa jest srebrna, a na pokładzie znajdziemy system operacyjny Windows 10. Do tego wszystkiego pojemna bateria, która wystarcza na 6-8 godzin pracy bez konieczności podłączania ładowarki. Ale tak tani sprzęt oczywiście musi mieć wady. 
Xiaomi Mi Mix 2 - recenzja

Xiaomi Mi Mix 2 - recenzja

Technologia
Mi Mix 2 to najnowszy smartfon chińskiego Xiaomi. Firma chwali się, że urządzenie jest całkiem bezramkowe (ale możemy się do tego przyczepić). Smartfon jest też bardzo ładny i wydajny - ale do tego chińskie firmy już nas przyzwyczaiły. Jakie wady ma ten telefon? Sprawdziliśmy. 
"Kto nami rządzi?" Poseł zdradza dlaczego pozbyłby się Macierewicza

"Kto nami rządzi?" Poseł zdradza dlaczego pozbyłby się Macierewicza

Kto nami rządzi?
- On ma zalety i wady. Niestety wad ma trochę więcej. Myślę, że armia polska zasługuje na ministra, który by miał parę cech Macierewicza, ale nie byłby nim. Dlatego, że on jest w swojej charakterystycznej postawie zbyt charakterystyczny - stwierdził poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak w programie "Kto nami rządzi". Zdradził, czym jego zdaniem powinien zajmować się szef MON oraz co by zrobił, gdyby sam dostał propozycję kierowania resortem.
Zastawkowe migotanie przedsionków

Zastawkowe migotanie przedsionków

Styl życia
Zastawkowe migotanie przedsionków często wynika z zastawkowej wady serca. Leczenie jest dość skomplikowane. Zobacz co na temat tego schorzenia mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Hoffman.
Trzy rzeczy, za które pokochacie Malucha i trzy, za które go znienawidzicie

Trzy rzeczy, za które pokochacie Malucha i trzy, za które go znienawidzicie

Motoryzacja
Każdy, kto miał Malucha zna jego wady i zalety. W tym filmie wymieniliśmy te, które według nas są najbardziej istotne. Wzięliśmy pod uwagę aspekty praktyczne i inne czynniki. 
BMW M240i xDrive (2016) - test [PL]

BMW M240i xDrive (2016) - test [PL]

Motoryzacja
Opowiadamy o tym jakim samochodem jest BMW M240i xDrive i jak się nim jeździ. Próbujemy odnaleźć jego wady na tle wielu zalet. Ta sportowa maszyna osiąga moc 340 KM i ma napęd na cztery koła, dzięki czemu jest nie tylko szybka, ale i bezpieczna. 
Wady i zalety kawy

Wady i zalety kawy

Styl życia
Poranna, popołudniowa... Wielu z nas nie może bez niej żyć. Kawa. Zobaczcie jakie są jej właściwości zdrowotne, jak wpływa na nasz organizm i czy warto zaczynać od niej dzień. 
Wady i zalety w zawodzie modelki

Wady i zalety w zawodzie modelki

Styl życia
Zastanawiasz się nad tym, jakie są plusy i minusy w zawodzie modelki? Bohaterki naszego programu „Być jak modelka” zdradzają sekrety. – Pieniądze, podróże i możliwość poznania ciekawych ludzi. Minusem są również podróże, bo jest to męczące – mówi jedna z modelek."Być jak modelka" to program o świecie mody, którego bohaterkami są dziewczyny pracujące dla najlepszych agencji modowych w Polsce i na świecie. Wszystkie są młode i piękne, ale na tym kończy się wspólny mianownik, bo każda z nich ma inne marzenia i predyspozycje. Prowadzącą "Być jak modelka" jest Aleksandra Szwed."Być jak modelka" - oglądaj w niedzielę o godz. 18. Umknęło? Powtórka w sobotę. Również o godz. 18. Tylko w Telewizji WP!
Zalety i wady żywej choinki

Zalety i wady żywej choinki

Styl życia
O tym, czy żywa choinka to bomba biologiczna zapytaliśmy w studiu Wirtualnej Polski Annę Malinowską, rzecznika Lasów Państwowych. Jeśli wahasz się, czy kupić żywą choinkę, zobacz konieczni.
Korwin-Mikke: "Kobiety powinny mieć przywileje, a nie równe prawa!"

Korwin-Mikke: "Kobiety powinny mieć przywileje, a nie równe prawa!"

Gwiazdy
W Polsce od wielu miesięcy toczy się dyskusja wokół próby radykalnego zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Po masowych protestach Polaków projekt Ordo Iuris ostatecznie został odrzucony w Sejmie. Prawo i Sprawiedliwość już jednak zapowiedziało, że zadba o to, by w Polsce rodziło się więcej niepełnosprawnych, kalekich, nieuleczalnie chorych dzieci, w tym takich, których wady rozwojowe uniemożliwiają życie poza organizmem matki. Odpowiedzią na słowa Kaczyńskiego był drugi strajk kobiet. Wczoraj i dziś odbywają się kolejne marsze, manifestacje i debaty m.in. w Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Wrocławiu, Bielsku-Białej, Elblągu czy Siemiatyczach. Organizatorki przekonują, że 90 procent wydarzeń odbędzie się w miejscowościach poniżej 50 tysięcy mieszkańców. Janusz Korwin-Mikke nie widzi jednak problemu w tym, by kobiety nie miały równych praw. Jego zdaniem nie mają tak wysoko rozwiniętych zdolności do podejmowania decyzji jak mężczyźni. Jestem staromodny, więc witam się z kobietami, całując je w dłoń. Kobiety powinny mieć przywileje, a nie równe prawa. Tak zawsze było w kulturze europejskiej. Pytanie, czy kobiecość w kobietach nie zakłóca zdolności do podejmowania decyzji. Kobiety są bardzo emocjonalnie rozchwiane. Kobiety podejmują decyzje gorączkowo.
Oddziały neonatologiczne

Oddziały neonatologiczne

Styl życia
Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają bardzo specjalistycznej pomocy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyposaża oddziały neonatologiczne w najnowszy sprzęt pozwalający pomóc coraz mniejszym pacjentom. Program przesiewowych badań słuchu u noworodku ma już 10 lat, dzięki niemu stało się możliwe wykrycie wady tuż po urodzeniu. Pozwala to na bardzo wczesne rozpoczęcie leczenia.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 6następne