Wyniki wyszukiwania dla:

wadowice górne

Liczba wyników: 11

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Powódź grozi Wadowicom Górnym. Nasz reporter jest na miejscu

Wiadomości
Gmina Wadowice Górne należy do najbardziej poszkodowanych przez ulewy i gwałtowny wzrost poziomu rzek na południu Polski. Wisła przerwała tam wał powodziowy i zalała 120 domów. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.
Rudy miedzi i srebra z dna Atlantyku.

Rudy miedzi i srebra z dna Atlantyku. "Dziesięć razy więcej niż najlepsza ruda KGHM"

Polska
- Nie trzeba się wkopywać, to są strefy górne dna - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Mariusz Orion Jędrysek, pełnomocnik rządu ds. polityki surowcowej.
Dlaczego warto dodawać kardamon do napojów?

Dlaczego warto dodawać kardamon do napojów?

Zdrowie
Kardamon to jedna z najstarszych przypraw na świecie. Wspomaga górne drogi oddechowe, ma właściwości antybakteryjne. Dlaczego warto go dodawać do herbaty?
Pawiński: mamy najtańszą żywność w całym regionie

Pawiński: mamy najtańszą żywność w całym regionie

Polska
- Nie tylko cena sprzedaje. Jest ona ważnym czynnikiem decydującym o wyborze natomiast nie jest jedynym - mówi Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice. Jak dodaje, w Polsce mitem jest drożyzna w polskich sklepach.
Pawiński krytykuje Prawo wodne:

Pawiński krytykuje Prawo wodne: "dewastujące", "koniec działalności"

Wywiady
Mam nadzieję, że ten cennik jest delikatnie mówiąc jest pomyłką. To jest dewastujące - mówi money.pl szef Grupy Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński o projekcie ustawy Prawo wodne. Według jego opinii jest to -gwóźdź do trumny i pocałunek śmierci dla  wielu branż w tym kraju?.  - Nie sądzę, żeby ktokolwiek rozsądny mógł to zaproponować czy też przeprowadzić - dodaje.
EuroNCAP - Ligier IXO Line

EuroNCAP - Ligier IXO Line

Motoryzacja
Test z 2014 r. Czteromiejscowe autko z silnikiem spalinowym nie zdobyło ani jednej gwiazdki w testach zderzeniowych. Ochrona korpusu i głowy kierowcy podczas zderzenia czołowego jest niedostateczna. Obrażenia mogą być śmiertelne. Konstrukcja samochodu została w poważny sposób zdeformowana. Wyrwane zostało górne mocowanie pasa bezpieczeństwa. W teście zderzenia bocznego przyznano ocenę dostateczną.
Nawilżacze powietrza z jonizacją powietrza najlepsze na problemy oddechowe

Nawilżacze powietrza z jonizacją powietrza najlepsze na problemy oddechowe

Zdrowie
Wilgotność powietrza w zimie, podczas włączonych kaloryferów, jest na poziomie 10%. Natomiast jego prawidłowa wartość powinna plasować się w okolicach 50%. Nawilżacz powietrza nie tylko sprawi, że nie będzie ono wysuszać śluzówki i dróg oddechowych, ale może też oczyścić powietrze. Najlepsze do tego są nawilżacze z jonami srebra. Dzięki urządzeniu możemy też przygotować solankę. Jest to inhalacja na górne drogi oddechowe, którą z powodzeniem wykorzystamy zamiast wizyty w grocie solnej.
Trening z taśmami TRX

Trening z taśmami TRX

Styl życia
Trening wykonywany z użyciem TRX angażuje praktycznie wszystkie grupy mięśniowe, zwłaszcza mięśnie brzucha jak i lędźwi. Istnieje około 300 rodzajów ćwiczeń angażujących zarówno górne jak i dolne partie ciała, przy czym nie jest możliwe wyizolowanie jednej partii do ćwiczeń. Jako ciężar wykorzystujemy grawitacje i masę własnego ciała
Pawiński: praca będzie przywilejem

Pawiński: praca będzie przywilejem

Wywiady
Krzysztof Pawiński (prezes Maspex Wadowice) twierdzi, że w niedalekiej przyszłości praca będzie jedynie przywilejem, a pracować będą nieliczni. Cała reszta społeczeństwa nie będzie musiała tego robić.
Repolonizacja polskich marek

Repolonizacja polskich marek

Wywiady
- Czekamy na ostateczną decyzję. Złożyliśmy wnioski z końcem grudnia. Wierzymy, że dzielą nas dni a nie miesiące od decyzji, ale takie są przepisy prawa. Pokornie czekamy na rozstrzygnięcie - mówi Krzysztof Pawiński o przedłużającej się procedurze przejęcia przez jego Maspex Wadowice większości aktywów Agros-Nova.
Opadające powieka i worki niebepieczne dla oczu?

Opadające powieka i worki niebepieczne dla oczu?

Styl życia
Opadające powieki górne i worki pod oczami nie tylko sprawiają, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Mogą także ograniczać pole widzenia. Wczesne efekty starzenia można korygować, wykorzystując różne techniki medycyny estetycznej, np. wstrzykiwanie kwasu hialuronowego czy botoksu. Specjaliści zalecają jednak, by w przypadku problemów ze wzrokiem rozważyć możliwość korekcji chirurgicznej. Polega ona na usunięciu nadmiaru skóry i przepuklin tłuszczowych z powiek górnych i dolnych.