Wyniki wyszukiwania dla:

wada

Liczba wyników: 29

Witold Bańka o sprawie Caster Semenyi.

Witold Bańka o sprawie Caster Semenyi. "Nigdy nie złapano jej na dopingu. Ona się po prostu taka urodziła"

Polska
W drugim odcinku programu #Newsroom gościem był Witold Bańka minister sportu i turystyki. Nowy szef WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) w rozmowie z Tomaszem Machałą opowiedział o problemie Caster Semenyi. - To nie jest prosta sprawa. Nigdy nie złapano jej na dopingu. Ona się po prostu taka urodziła - mówił Witold Bańka. 
Witold Bańka ma radę dla sportowców. Tak unikną problemów z niedozwolonymi substancjami

Witold Bańka ma radę dla sportowców. Tak unikną problemów z niedozwolonymi substancjami

Piłka nożna
Witold Bańka w rozmowie z Tomaszem Machałą wspominał swoje czasy zawodniczek. - Doping dopingowi nierówny. Niektóre wpadki pochodzą z lekkomyślności - mówi i zachęca do kontaktu z całodobowym pogotowiem antydopingowym.
#Newsroom odc. 2

#Newsroom odc. 2

Świat
#Newsroom to wspólny program Wirtualnej Polski i Polsat News. Składa się z dwóch części. W pierwszej Tomasz Machała rozmawia z Witoldem Bańką - ministrem sportu oraz nowym szefem WADA (Światowa Agencja Antydopingowa), a w drugiej Michał Kołodziejczyk (redaktor naczelny WP SportoweFakty) oraz Radosław Majdan będą dyskutować o bieżących tematach sportowych. Program jest emitowany w niedzielę o godz. 18:00 ze studia Wirtualnej Polski. Można go oglądać w Polsat News oraz na stronie głównej WP. 
Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom?

Czy Witold Bańka podałby rękę dopingowiczom? "Sportowiec złapany na dopingu to oszust"

Świat
Witold Bańka był gościem Tomasza Machały w drugim odcinku programu #Newsroom. Minister sportu i turystyki został wybrany na nowego szefa WADA (Światowej Agencji Antydopingowej). Bańka od 2020 roku będzie walczył z dopingiem w sporcie. - Rękę zawsze można podać. Czuję niesmak, bo sportowcy złapani na dopingu, to oszuści. Wobec nich trzeba być bardzo stanowczym, ale dłoń trzeba zawsze wyciągnąć - mówi minister sportu. 
Najbogatsi Polacy stronią od futbolu.

Najbogatsi Polacy stronią od futbolu. "To nie musi być wada"

Finanse
- Mamy przykład u naszych sąsiadów, że nie zawsze system budowy klubów wokół oligarchów musi działać - odpowiada prezes Ekstraklasy S.A. na pytanie o brak zaangażowania najbogatszych Polaków w ligowy futbol. Marcin Animucki wyjaśnił również, jak Ekstraklasa pomaga klubom w przypadku problemów płynnościowych.
Witold Bańka zaskoczył rywali z Europy.

Witold Bańka zaskoczył rywali z Europy. "To zaszczyt i potężne wyzwanie" [cały odcinek] [Sektor Gości]

Polska
Czy minister sportu i turystyki Witold Bańka czuje się dumny, że państwa członkowskie Rady Europy wybrały go jako kandydata do objęcia stanowiska prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA? Jak to możliwe, że Bańka uzyskał tak silny mandat i dostał aż 28 głosów, "nokautując" kontrkandydatów z Norwegii i Belgii? Jakie są jego pomysły na walkę z dopingiem na świecie? Jak Witold Bańka postrzega potęgę polskich skoków narciarskich? Co sądzi o powrocie Roberta Kubicy do Formuły 1? Jak zapatruje się na poważne problemy Wisły Kraków z minionej zimy? Co sprawiło, że Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało 1 mln zł wsparcia na zimową wyprawę narodową na K2? Zapraszamy do obejrzenia 103. odcinka programu "Sektor Gości". Z Witoldem Bańką rozmawia Michał Bugno. 
Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu! [1/6] [Sektor Gości]

Witold Bańka: Powinniśmy wyrzucać oszustów ze sportu! [1/6] [Sektor Gości]

Polska
Czy minister sportu i turystyki Witold Bańka czuje się dumny, że państwa członkowskie Rady Europy wybrały go jako kandydata do objęcia stanowiska prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA)? Jak to możliwe, że Bańka uzyskał tak silny mandat i dostał aż 28 głosów, "nokautując" kontrkandydatów z Norwegii i Belgii? Czy minister czuje się gotowy do podjęcia tak wielkiego wyzwania? Jakie są jego pomysły na walkę z dopingiem na świecie? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 103. odcinka programu "Sektor Gości". Z Witoldem Bańką rozmawia Michał Bugno. 
Bańka pozostanie ministrem sportu i turystyki.

Bańka pozostanie ministrem sportu i turystyki. "Nie ma przeciwwskazań, aby łączyć role"

Sport
Witold Bańka jest europejskim kandydatem do funkcji szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Minister sportu i turystyki zapewnił, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby mógł łączyć rolę szefa resortu z kandydaturą na stanowisko prezydenta WADA. 
Bańka kandydatem na szefa WADA.

Bańka kandydatem na szefa WADA. "To wielki zaszczyt i przyjemność"

Sport
Witold Bańka został europejskim kandydatem na stanowisko szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Minister sportu i turystyki na konferencji prasowej dziękował za nominacje i opowiedział o swoich planach. 
Bańka zapowiada zmiany w WADA.

Bańka zapowiada zmiany w WADA. "Wielu sportowców straciło zaufanie do tego systemu"

Sport
Witold Bańka został europejskim kandydatem do objęcia funkcji szefa WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Minister sportu i turystyki opisuje elementy, które wymagają zmiany, aby WADA odzyskała zaufanie u sportowców. 
Leonardo da Vinci miał zeza. Dlatego malował takie piękne obrazy

Leonardo da Vinci miał zeza. Dlatego malował takie piękne obrazy

Ciekawostki
Leonardo da Vinci miał zeza i dlatego jego obrazy są tak piękne. Do takich wniosków doszli badacze analizując autoportret artysty "Zbawiciel świata". Zmierzyli rozstaw źrenic postaci na obrazie i stwierdzili, że da Vinci miał lewe oko lekko skierowane na zewnątrz. Ta wada wzroku pozwalała mu dostrzegać więcej niż innym ludziom. Według badań lekki zez pomaga malarzom skupić wzrok na płaskich, położonych blisko powierzchniach, jak płótno czy kartka. Dodatkowo pomaga też widzieć obiekty dwuwymiarowo, co pomaga oddać je w ten sam sposób na rysunku. Na podobną wadę wzroku cierpiało wielu znanych malarzy, w tym Rembrandt, Degas i Picasso.
Były chirug obala plotki na temat słynnych kompozytorów

Były chirug obala plotki na temat słynnych kompozytorów

Ciekawostki
Dr Jonathan Noble, naukowiec londyńskiego Royal College of Surgeons i wielbiciel muzyki klasycznej, postanowił oczyścić Wolfganga Amadeusza Mozarta z zarzutów, że kompozytor był... alkoholikiem. Przeanalizował w tym celu listy, dzienniki i istniejącą dokumentację medyczną i stwierdził, że wielu biografów, kompletnie je zignorowała. Problem dotyczy nie tylko Mozarta i nie tylko posądzeń o nadużywanie alkoholu. Noble wziął pod lupę zdrowie aż 70 słynnych kompozytorów. Były chirurg odkrył na przykład, że Benjamin Britten (uchodzący za najwybitniejszego kompozytora brytyjskiego XX wieku) nie miał problemów z sercem związanych z chorowaniem na kiłę, a była to najprawdopodobniej wada wrodzona. Zarzut wobec Brittena powstał na podstawie pogłosek i słowach starszego lekarza, który w rzeczywistości z opieką nad muzykiem nie miał nic wspólnego. Jednym z argumentów Noble'a jest to, że gdyby m.in. Mozart był alkoholikiem, nie byłby w stanie napisać tak wielkich utworów.
Kary za doping dla Rosjan anulowane. Rynkowski: Kontrowersyjna decyzja

Kary za doping dla Rosjan anulowane. Rynkowski: Kontrowersyjna decyzja

Polska
- Na pewno jest to policzek wymierzony WADA i MKOl-owi. Nie wiemy do końca, czym kierował się trybunał arbitrażowy, podejmując taką decyzję. Po opublikowaniu uzasadnienia będzie można odnieść się do tego, czy postąpiono właściwie czy nie. Na tę chwilę można powiedzieć, że jest to decyzja kontrowersyjna - tak o anulowaniu kary za doping aż 28 z 42 rosyjskich sportowców komentuje Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej.
Czym są kardiomiopatie?

Czym są kardiomiopatie?

Zdrowie
Kardiomiopatia jest to rodzaj wad serca. Z powodu tej dysfunkcji serce nie dostarcza do organizmy wystarczającej ilości krwi. Ta wada serca zdarza się jednak bardzo rzadko i mają podłoże genetyczne.
Jak malować oczy, gdy nosimy okulary?

Jak malować oczy, gdy nosimy okulary?

Uroda
Kobiety, które noszą okulary korekcyjne powinny zadbać o dobry makijaż oczu. Czy wada wzroku ma znaczenie podczas malowania? Jak podkreślić oko? Swoimi radami podzieliła się w "Dzień Dobry TVN" Aneta Nowacka, wizażystka.
Ziółkowski: lista niedozwolonych środków jest za szeroka, zbyt łatwo je nagiąć

Ziółkowski: lista niedozwolonych środków jest za szeroka, zbyt łatwo je nagiąć

Piłka nożna
Rosyjska grupa hakerów zdołała kilkukrotnie już wykraść ze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) dane dotyczące sportowców stosujących kontrolowane przyjmowanie zabronionych substancji. Na niej znalazły się także nazwiska polskich sportowców. Te wydarzenia sprawiły, że po raz kolejny rozgorzała dyskusja jam można usprawnić system wykrywania dopingowiczów. - W wielu przypadkach przepisy były naginane, ale tak zostały one stworzone, że zezwala się na pewne naciąganie przepisów. Rzeczywiście lista środków zabronionych przez WAD jest lis†a ogromną. Zawodnik de facto nie może wziąć leków na grypę, przeciwbólowych i tak dalej. Ta lista jest bardzo szeroka i należałoby nad tym popracować, żeby ją zawęzić, ale być już bardzo restrykcyjnym przy stosowanych suplementach i lekach, bo nie powinno być tak, że ktoś specjalnie wywołuje u siebie astmę by brać leki astmatyczne - ocenia Szymon Ziółkowski, były mistrz olimpijski w rzucie młotem.
#dziejesienazywo: Czym jest aborcja?

#dziejesienazywo: Czym jest aborcja?

Zdrowie
Aborcja jest procedurą przerwania ciąży. Polskie ustawodawstwo dopuszcza 3 możliwości kiedy legalnie można przeprowadzić zabieg aborcji. Pierwszym jest ciężka lub śmiertelna wada genetyczna płodu, następną możliwością jest sytuacja, w której życie kobiety jest zagrożone. Ostatnią zaś jest ciąża wynikająca z gwałtu. O aborcji rozmawiać będą Karina Kunkiewicz i dr Janusz Pałaszewski.
#dziejesienazywo: Konsekwencje wad przegrody nosowej

#dziejesienazywo: Konsekwencje wad przegrody nosowej

Zdrowie
Krzywa przegroda nosowa może powodować stany zapalne zatok i częste infekcje uszu, ponieważ zaburza przepływ powietrza w nosie. Przy skrzywionej przegrodzie mogą pojawić się uporczywe krwawienia z nosa. Wada przegrody nosowej prowadzi również do zmiany kształtu nosa poprzez opadanie wierzchołka nosa.
Żarówki LED są nieprawidłowo oznakowane. To może być podstawa do zwrotu

Żarówki LED są nieprawidłowo oznakowane. To może być podstawa do zwrotu

Technologia
20 proc. dostępnych na polskich rynku lamp LED jest nieprawidłowo oznakowane w zakresie ilości dostarczanego światła. Przejawia się to w postaci zawyżonych wartości w stosunku do zamiennej, tradycyjnej żarówki. Według prawa konsumenckiego jest to wada fizyczna, będąca podstawą do zwrócenia towaru do sklepu.
Afera w Rosji.

Afera w Rosji. "Szprycowano" niepełnosprawnych zawodników?

Zimowe
Skala dopingu w rosyjskim sporcie może być jeszcze większa, niż wydawało się nawet po doniesieniach WADA. Nils-Erik Ulset, norweski paraolimpijczyk, specjalizujący się w biathlonie i biegach narciarskich, przyznał, iż ma podejrzenia, że w Rosji szprycują się również niepełnosprawni zawodnicy. 32-latek opowiedział dziennikarzom o niepokojących zachowaniach rywali ze Wschodu podczas igrzysk paraolimpijskich w Soczi.
Padła data, kiedy rusza akcja serwisowa w Volkswagenie

Padła data, kiedy rusza akcja serwisowa w Volkswagenie

Finanse
- Wada może dotyczyć od 140 do nawet 170 tys. samochodów w Polsce. Wpisując na stronach internetowych numer swojego silnika, można ustalić, czy problem wadliwości dotyczy silnika danego samochodu z grupy Volkswagen, bo dotyczy to również aut Škody, Seata i Audi. Szacuje się, że nawet tysiąc samochodów w kraju jeździ z wadą polegającą na zwiększonej emisji spalin - ocenia Mariusz Kowolik, radca prawny z Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.
poprzednie1 2 następne