Wyniki wyszukiwania dla:

włosy

Liczba wyników: 298

FBI odtajniła dokumenty. Dotyczą Wielkiej Stopy

FBI odtajniła dokumenty. Dotyczą Wielkiej Stopy

Ciekawostki
Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze ujawniło dokumenty z 1976 roku na temat istnienia Wielkiej Stopy. To właściwie korespondencja na temat analizy próbek włosów między ówczesnym zastępcą dyrektora FBI - Jayem Cochranem Jr. a łowcą poszukującym stwora - Peterem Byrne'm. Analiza włosów wraz z kawałkiem skóry była sporą sensacją, gdyż w tej sprawie rzadko trafiały się próbki. Byrne twierdził nawet, że przedmiot analizy jest pierwszym od lat, który może mieć jakiekolwiek znaczenie. Cochran dał się namówić na dokonanie analizy, mimo że, jak podkreślił w liście, FBI bada próbki dotyczące morderstw. Niestety dla łowcy Wielkiej Stopy, próbka nie okazała się przełomem, bo były to... włosy i skóra jelenia. Choć nie ma żadnego dowodu na to, że Wielka Stopa istnieje, to wciąż są tacy, którzy szukają wielkoluda. Pierwsze "ślady", odbite na śniegu Górach Skalistych, zauważono ponad 200 lat temu. Najwięcej relacji z rzekomego spotkania z włochatym stworem pochodzi z 1958 r. z północnej Kalifornii.
Relacja z konferencji Pantene

Relacja z konferencji Pantene

Styl życia
6 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja, której głównym tematem była pielęgnacja włosów. Ambasadorki marki Pantene tj. Lidia Popiel i Karolina Pisarek opowiadały między innymi o tym, jak włosy i ich potrzeby zmieniają się z wiekiem oraz co dla nich znaczy great hair day.
Gotowa na czerwony dywan. Wystarczy chwila

Gotowa na czerwony dywan. Wystarczy chwila

Styl życia
Czerwony dywan zobowiązuje. Na szczęście czas na fryzur "od linijki" minął miejmy nadzieję bezpowrotnie. Dorota Michałowska prezentuje swoją propozycję na wieczorny event.
Fryzura na randkę. To proste

Fryzura na randkę. To proste

Styl życia
Randka może być już bardziej wymagająca, szczególnie, gdy wybranek zaprasza Cię na kolację przy świecach, do teatru czy opery. Bądź piękna i sexy dla siebie i dla niego.
Włosy proste na co dzień

Włosy proste na co dzień

Styl życia
Dorota Michałowska prowadząca bloga dmbeauty.pl oraz program telewizyjny prezentuje pierwszą propozycję – włosy proste na co dzień.                                                                                         
Pobrali DNA sprzed 4 tys. lat. Zdębieli, co w nim odkryli

Pobrali DNA sprzed 4 tys. lat. Zdębieli, co w nim odkryli

Ciekawostki
Naukowcy wyekstrahowali z zęba trzonowego DNA żyjącej prawie 4 tys. lat temu kobiety z terenów dzisiejszej Japonii. Użyli go do rekonstrukcji jej wyglądu. Okazuje się, że ludzie, którzy zamieszkiwali Japonię w tym okresie różnili się znacznie wyglądem od tych, których możemy zobaczyć dziś na ulicach Tokio czy Kioto. Mieli dość ciemną skórę, brązowe oczy, piegi i kręcone włosy. Analiza DNA pokazuje, że byli spokrewnieni z mieszkańcami rosyjskiego dalekiego wschodu, półwyspu koreańskiego i rdzenną ludnością Tajwanu. Wiadomo również, że kobieta była nosicielką rzadkiej mutacji genetycznej, pozwalającej na sprawne trawienie posiłków o wysokiej zawartości tłuszczu. To cecha charakterystyczna ludzi zamieszkujących krąg polarny. Kobieta miała też jeszcze jedną, nietypową dla Japończyków cechę: gen wysokiej tolerancji alkoholu. 
Nazywają ją Doliną Śmierci. Zmarli mieli objawy choroby popromiennej

Nazywają ją Doliną Śmierci. Zmarli mieli objawy choroby popromiennej

Ciekawostki
Trudno dostępne tereny nad rzeką Wiluj na Syberii nazywane są Doliną Śmierci. Lokalni mieszkańcy od setek lat opowiadają historie o dziwnych "metalicznych domach" wystających z ziemi. Ich przodkowie mieli być świadkami przedziwnego wydarzenia. "Jednej nocy rozległ się wielki huk i ostre światło rozświetliło ciemność, a okolicę ogarnął dym. Ludziom ukazać się miała tajemnicza bryła, z której wydobywały się dziwne dźwięki. Później cała konstrukcja zapadła się pod ziemię" - brzmi jedna z relacji. Po tym wszystkim uznano to miejsce za przeklęte i zabroniono wstępu. Ewenkowie, którzy zamieszkali potem to miejsce rozchorowali się i zmarli, mając objawy podobne do osób, które zostały napromieniowane. Obecność dziwnych obiektów potwierdził Richard Maak w 1854 roku podczas wyprawy. Odkrył wówczas m.in. gigantyczny kocioł wystający z ziemi. Później natrafił na nie także rosyjski poszukiwacz złota Michaił Korecki. "Widziałem 7 tajemniczych obiektów (...). Wykonane były z dziwnego metalu. W jednym z 'kotłów' spędziliśmy noc. Nikt nie czuł się potem źle z wyjątkiem tego, że 3 miesiące później, jednemu z moich przyjaciół, wypadły wszystkie włosy." - pisał Korecki. Czym zatem są i skąd się wzięły tajemnicze obiekty? Oficjalna wersja mówi o meteorycie, który w XIII wieku spadł w te rejony, pozostawiając po sobie spustoszenie i owe metalowe obiekty.
Mama-menedżer poprawia Julii Wieniawie włosy i robi zdjęcia

Mama-menedżer poprawia Julii Wieniawie włosy i robi zdjęcia

Gwiazdy
Julia Wieniawa rozpoczęła karierę jako dziecko, kiedy wcielała się w postać Pauli w serialu Rodzinka.pl, który przyniósł jej popularność. Nic więc dziwnego, że nad wszystkimi biznesami córki pieczę sprawuje jej mama. Jakiś czas temu media obiegła informacja, że kobieta nie tylko zajmuje się kontraktami celebrytki, ale zdarza się jej również decydować o relacjach pociechy z innymi członkami rodziny. Tabloidy donosiły wówczas, że, gdy tata Juliii chce spotkać się z córką, musi najpierw skontaktować się z byłą żoną, która znajdzie dla niego odpowiedni termin. Kilka dni temu paparazzi przyłapali wystrojoną 20-latkę pod studiem Telewizji Polskiej właśnie w towarzystwie mamy. Celebrytka miała na sobie jasne jeansy, barczystą marynarkę i sandałki na obcasie. Opiekuńcza mama-menadżer poprawiała córce fryzurę i z zaangażowaniem robiła jej zdjęcia. Taka mama to skarb?
Dziecko z bujną czuprynką

Dziecko z bujną czuprynką

Zdrowie
  Mały Boston ważył 3,6 kg gdy przyszedł na świat. Wyróżniał się i nadal wyróżnia na tle innych niemowląt. Boston urodził się bowiem... z bujną czupryną na główce. Chłopczyk stał się bardzo popularny w mediach społecznościowych.  
Włosy jak z żurnala. Za jedyne 2 zł? To możliwe!

Włosy jak z żurnala. Za jedyne 2 zł? To możliwe!

Uroda
Jak za niewielkie pieniądze osiągnąć niesamowity efekt na włosach? Wystarczy zwykła żelatyna ze sklepu spożywczego. Należy z niej sporządzić specjalną odżywkę bez spłukiwania. Potrzebne będą: 1 łyżka żelatyny, 4 łyżki gorącej wody, miseczki, olej kokosowy lub oliwa, folia spożywcza i ręcznik. 
Przez 30 lat nie obcinała włosów

Przez 30 lat nie obcinała włosów

Zdrowie
Mieszkająca na Florydzie kobieta przez 30 lat nie była u fryzjera. Nigdy nie skracała swoich włosów, przez to ich długość robi wrażenie. Przy okazji własnego ślubu, postanowiła jednak dokonać zmian. Jak teraz wygląda Holly?
Długowłosy Marcin Dorociński relaksuje się w blasku słońca

Długowłosy Marcin Dorociński relaksuje się w blasku słońca

Gwiazdy
Marcin Dorociński wywołał ostatnio niemałe oburzenie w polskiej sieci, kiedy opublikował na swoim Instagramie film, przedstawiający jego zdewastowany dom. Jak się później okazało, publikacja aktora miała być częścią kampanii propagującej styl życia "zero waste". Wielu internautów nie doceniło jednak alternatywnej formy angażowania obserwatorów, szczególnie, że tak wielu z nich zaoferowało gwiazdorowi pomoc. W ostatni wtorek aktor dał się przyłapać fotoreporterom w trakcie chwili wytchnienia w jednej z warszawskich restauracji. Poza sportowym odzieniem artysty uwagę zwracały także jego coraz dłuższe włosy. Do twarzy mu w bujnej fryzurze?
Chcą wskrzesić gatunek konia sprzed 42 tys. lat

Chcą wskrzesić gatunek konia sprzed 42 tys. lat

Ciekawostki
Naukowcy są pewni, że zdołają sklonować wymarły gatunek konia sprzed 42 tys. lat. Komórki mogą być pobrane od młodziutkiego, około 2-miesięczne, źrebięcia, które zostało odkryte w sierpniu ubiegłego roku przez miejscową ludność i wykopane przez paleontologów wewnątrz krateru Batagaika podczas ekspedycji do Jakucji. Zwierzę z gatunku Equus lenensis zachowało się w doskonałym stanie. 42 tys. lat przetrwały nawet maleńkie włosy w jego nozdrzach. Było to możliwe dzięki wiecznej zmarzlinie.
Chcą wskrzesić gatunek konia sprzed 42 tys. lat

Chcą wskrzesić gatunek konia sprzed 42 tys. lat

Ciekawostki
 Naukowcy są pewni, że zdołają sklonować wymarły gatunek konia sprzed 42  tys. lat. Komórki mogą być pobrane od młodziutkiego, około 2-miesięczne,  źrebięcia, które zostało odkryte w sierpniu ubiegłego roku przez  miejscową ludność i wykopane przez paleontologów wewnątrz krateru  Batagaika podczas ekspedycji do Jakucji. Zwierzę z gatunku Equus  lenensis zachowało się w doskonałym stanie. 42 tys. lat przetrwały nawet  maleńkie włosy w jego nozdrzach. Było to możliwe dzięki wiecznej  zmarzlinie. 
32-latka z bólem żołądka w szpitalu. Lekarze opisali jej przypadek

32-latka z bólem żołądka w szpitalu. Lekarze opisali jej przypadek

Ciekawostki
Lekarze spotykają się z różnymi, nietypowymi przypadkami medycznymi, ale niektóre zasługują, by je opisać. Tak się stało, gdy pewna 32-latka zgłosiła się do szpitala w Rochester w USA z bólem żołądka. Wstępne badanie wykazało, że kobieta może cierpieć z powodu ropnia okrężnicy. Dalsze badania wykazały jednak, że jej lewy jajnik jest powiększony o dwa razy w stosunku do normalnego rozmiaru. Jajnik był "przyklejony" do ściany miednicy i jelita grubego, więc zapadła decyzja o interwencji chirurgicznej. Wtedy okazało się, że obok jajnika wyrósł nowotwór zwany potworniakiem. Wywodzi się z wielopotencjalnych komórek zarodkowych, więc czasem wyrastają w nim np. włosy a nawet zęby. W przypadku 32-latki wykryto jeszcze substancję roślinną, której na pewno nie powinno tam być. Lekarze uznali, że być może przeniknęła przez jelito. Chirurdzy nie znaleźli nic więcej podejrzanego, więc po operacji kobieta spędziła w szpitalu jeszcze 9 dni i cała i zdrowa została wypisana. W raporcie lekarze podkreślają, że potworniaki nie zdarzają się rzadko, ale obecność dodatkowej substancji była zaskakująca. Oznacza to tyle, że lekarze powinni zmienić sposób, w jaki podchodzą do torbieli. Przypadek pokazuje, że zakażenie może pochodzić także z przewodu pokarmowego, a nie tylko z dróg rodnych.
Szapołowska ekspertką od stylu:

Szapołowska ekspertką od stylu: "Kobieta musi mieć super włosy i super buty"

Gwiazdy
 Grażyna Szapołowska sporo czasu spędza na Instagramie, gdzie dzieli się migawkami z prywatnego i zawodowego życia. 65-latka niedawno zdradziła swój przepis na dobry wygląd. Dieta, zabiegi? Otóż nie, Grażyna pije szampana i tarza się w śniegu. Aktorka postanowiła zostać również ekspertką od stylu. W najnowszym wywiadzie pouczyła fanki, co powinno znaleźć się w szafie każdej kobiety. Dodała, że podstawą są zadbane włosy oraz buty.
Wypadanie włosów a dieta

Wypadanie włosów a dieta

Uroda
Kruche i wypadające włosy mogą być skutkiem niewłaściwej diety. Co jeść, by poprawić ich kondycje?                                                          
Metamorfoza Joanny Liszowskiej:

Metamorfoza Joanny Liszowskiej: "Ona jest jak Magda Gessler. Te włosy są tajemnicą" (KLIKA PUDELKA)

Gwiazdy
Joanna Liszowska wycofała się nieco z udziału w polskim show biznesie po tym, jak urodziła córeczki szwedzkiemu milionerowi, Oli Serneke. Wygląda jednak na to, że aktorka wróciła do pełni swojej celebryckiej formy. Świadczy o tym jej pojawienie się na ramówce programowej Polsatu, na którą przyszła w stylizacji mocno inspirowanej siostrami Kardashian, albo jej nowa fryzura zaprezentowana podczas premiery filmu "Całe Szczęście".

"Warsaw Shore" powraca... "Mega melanż bez snu, bez seksu"

Gwiazdy
Ponad pięć lat temu MTV zaprezentowało "polską odpowiedź na Ekipę z New Jersey" - show o młodych ludziach, których głównymi zajęciami są picie alkoholu, imprezowanie i uprawianie seksu. Mimo fali krytyki, nadal nie brakuje chętnych do wzięcia udziału w programie, a co gorsze, niektórzy znaleźli rzeszę oddanych fanów. Choć niedawno zakończył się 10. sezon programu, producenci już reklamują jego kolejną odsłonę. W zapowiedzi "hitu MTV" zobaczymy jeszcze bardziej utlenione włosy Małej Ani oraz zarośniętego Stiflera. Oglądacie to?
Rozczochrana Szostak pozuje na tle krzaka

Rozczochrana Szostak pozuje na tle krzaka

Gwiazdy
 Choć Karolina Szostak od lat pracuje jako prezenterka telewizyjna, Polakom kojarzy się ostatnio głównie ze swoją "spektakularną metamorfozą". Dziennikarka od kilku lat trzyma dietę i regularnie ćwiczy. Szostak od momentu utraty wagi, nie przepuszcza żadnej okazji, by zaprezentować swoje wdzięki. Prezenterka pojawiła się w miniony weekend na charytatywnym obiedzie. Wystylizowana w panterkowe futro i buty na wysokim obcasie, pozowała na tle krzaka. Niestety, wiatr potargał jej starannie ułożone włosy.
Katarzyna Burzyńska nie zauważyła upadku syna! W tym czasie poprawiała włosy…

Katarzyna Burzyńska nie zauważyła upadku syna! W tym czasie poprawiała włosy…

Gwiazdy
Na początku maja 2016 roku Kasi Burzyńska została mamą. Prezenterka już dzień po porodzie pochwaliła się prezentami, jakie otrzymała po porodzie - słodyczami, kosmetykami dla noworodka i balonami. Burzyńska chętnie dzieliła się w mediach społecznościowych swoimi zmaganiami z macierzyństwem. W Walentynki pochwaliła się wiadomością o drugiej ciąży. Kilka dni temu paparazzi spotkali spacerująca po warszawie Kasię. Celebrytka zabrała syna do lodziarni. Zaaferowana poprawianiem fryzury nie zauważyła upadku pociechy na schodach.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 15następne