Wyniki wyszukiwania dla:

własna firma

Liczba wyników: 506

WP Express: wizyta w fabryce słodyczy

WP Express: wizyta w fabryce słodyczy

Finanse
Jesteśmy w Lublinie w fabryce słodyczy o ponad 65-letniej tradycji. Dzięki uzyskaniu finansowania z banku, firma cieszy się nową i nowoczesną halą produkcyjną. Zyskała także miano jednego z największych producentów słodyczy w Polsce.
W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

Polska
"Europa wypada kiepsko" mówi prof. Janusz Filipiak, prezes Comarch SA. Ostrzega przed brakiem konkurencji ze strony Europy i wskazuje na działania Chin. - To jest rodzaj wojny światów pomiędzy amerykańskimi gigantami i chińskimi "challengerami". Europa wygląda tu kiepsko - największa firma e-commercowa jest 30, a nawet 40 razy mniejsza od Amazona - dodaje. 
Pomysł na biznes: Coworking dla mam

Pomysł na biznes: Coworking dla mam

Finanse
Coworking rodzicielski - to pomysł na biznes Beaty Rutkowskiej i Irminy Chrobak,właścicielek BlisCo Mamy. Ich firma oferuje przestrzeń do wspólnej pracy dla matek z salą zabaw dla dzieci. To alternatywa dla pracy w domu czy kawiarni, bez konieczności zatrudniania opiekunki. - Ideą naszego miejsca jest zachęcanie młodych mam do wznowienia aktywności zawodowej - podkreślają właścicielki. Swój pomysł na biznes stworzyły z własnej potrzeby. Dziś z sukcesem prowadzą miejsce, które pokazuje, że można łączyć wczesne rodzicielstwo z działalnością zawodową. Do przestrzeni coworkingowej BlisCo Mamy na warszawskim Wilanowie można przyjść o dowolnej porze. Pracująca mama ma tu do dyspozycji dwa pomieszczenia. Dziecko w tym czasie jest w trzecim - w sali zabaw pod okiem opiekunki. Godzina wynajmu miejsca z opieką to koszt 25 zł. Cena za pakiet jest niższa, ustalana indywidualnie. Firma oferuje również możliwość wynajmu całej przestrzeni lub jednej z sal. To w zależności od pomieszczenia kosztuje 30-50 zł za godzinę. Skąd pomysł na taki biznes? - Każda z nas ma dwójkę dzieci. Powrót do aktywności zawodowej był dla nas trudny ze względu na konieczność wynajmu niań, żłobków na godziny i szukania innych sposobów - wspominają właścicielki. - Wtedy pomyślałyśmy, że miejsce, które połączy pracę z rodzicielstwem będzie idealnym rozwiązaniem. I tak powstał coworking dla rodziców - dodają. Firma działa od wiosny 2018 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 20 tys. zł. To równowartość wyposażenia lokalu i opłaty kilku czynszów. Działalność cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podobnie jest z wynajmem sal - aktualne obłożenie to 80 proc. czasu poza godzinami pracy coworkingu. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Technologia
Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą.
Firma bez prezesa. Rewolucyjna idea prof. Bliklego

Firma bez prezesa. Rewolucyjna idea prof. Bliklego

Polska
Czy możliwa jest firma, która działa bez zarządu, bez prezesa? "Tak" mówi profesor Andrzej Blikle i dodaje, że wystarczy brać pzykład z naszego mózgu. Zapraszamy na rozmowę z profesorem, który jest propagatorem tzw. turkusowych firm. 
Firma nie ma prezesa, a zyski rosna kilkanaście procent rocznie.

Firma nie ma prezesa, a zyski rosna kilkanaście procent rocznie.

Polska
Czy firma może działać bez szefa i na czym polega firma turkusowa? Skąd pracownik wie co ma robić  skoro nie ma szefa, tłumaczy prof. Andrzej Blikle, przedsiębiorca i popagator firm turkusowych w Polsce.
Comarch sponsorem francuskiego klubu

Comarch sponsorem francuskiego klubu

Polska
Prof. Janusz Filipiak, prezes krakowskiego Comarchu, zdradził, że jego firma została sponsorem francuskiego Lille Olympique. Zespół z Lille to jeden z lepszych klubów francuskiej ekstraklasy.
Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo

Aresztowana po 38 latach. Odpowie za morderstwo

Wiadomości
To był luty 1981 r. W rowie w Sioux Falls w USA odnaleziono owinięte zakrwawionym kocem ciało noworodka. Nikt nie zgłosił zaginięcia dziecka. Kiedy wszystkie tropy się urwały, policja zamknęła śledztwo. Teraz, po 38 latach, prokuratura oskarżyła o zabicie dziecka 57-letnią kobietę - matkę chłopca. Jak to możliwe? Po latach policjanci postanowili wykorzystać w śledztwie nowoczesne technologie. Ciało noworodka zostało ekshumowane w 2009 r. Udało się ustalić jego DNA. Nowe śledztwo niewiele dało, ale DNA przekazano dalej. Prywatna firma, wykorzystująca otwarte bazy danych genetycznych i badająca drzewa genealogiczne wskazała kilka rodzin, które mogą być zamieszane w zbrodnię z 1981 roku. Policyjni detektywi przeanalizowali nowe wskazówki i trafili na kobietę, która wciąż mieszkała w Sioux Falls. W ten oto sposób, po 38 latach, Andrew John Doe doczekał sprawiedliwości.
Naszą galaktykę czeka dokładnie to samo. Nowe zdjęcie NASA

Naszą galaktykę czeka dokładnie to samo. Nowe zdjęcie NASA

Ciekawostki
230 mln lat świetlnych stąd, w gwiazdozbiorze Herkulesa, trwa zawzięta walka dwóch galaktyk. Dzięki nowemu zdjęciu z teleskopu Hubble'a wiemy, że są one o krok od stania się jednością. Galaktyki przyciąga do siebie grawitacja. Zjawisko zostało zauważone po raz pierwszy w 1784 r. Astronom, William Herschel pomyślał wtedy, że widzi po prostu jedną galaktykę o dziwnym kształcie. Dzisiaj wiemy, że NGC 6052 to dwa obiekty w późnym stadium scalenia. Zderzenie galaktyk brzmi jak ogromna kosmiczna katastrofa, ale faktyczne zderzenia mają miejsce rzadko. To dlatego, że galaktyki w większości są pustą przestrzenią. Znajdujące się w nich gwiazdy zostaną wypchnięte z oryginalnych orbit i trafią na nowe ścieżki. Obserwowane zjawisko jest tym na co skazana jest nasza własna Droga Mleczna, która zderzy się z sąsiednią galaktyką Andromedy. Naukowcy szacują jednak, że zderzenie nastąpi za co najmniej 4 miliardy lat.
Fundusz Inwestycji Kapitałowych. Rząd mówi o repolonizacji, FOR o nacjonalizacji

Fundusz Inwestycji Kapitałowych. Rząd mówi o repolonizacji, FOR o nacjonalizacji

Finanse
21 lutego Sejm  przyjął nowelizację ustawy o zarządzaniu mieniem państwowym. Przewiduje ona powołanie Funduszu Inwestycji Kapitałowych, na który, jak mówi przedstawiciel FOR, będzie wpływać ok. 1,8 mld zł rocznie. - Będzie to kolejny instrument w arsenale nacjonalizacyjnym PiS - uważa Marcin Zieliński, ekonomista FOR. - Jeśli firma bankrutuje, to znaczy, że źle działa i powinno się jej pozwolić zbankrutować - tłumaczy. - Nie znaczy to, że marka zostanie zlikwidowana. Ktoś może ją kupić.

"Riders Fun", czyli żużel nie tylko na poważnie

Polska
W 2018 roku firma One Sport organizowała wiele imprez żużlowych - mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata juniorów, Speedway Best Pairs czy mecze towarzyskie Reprezentacji Polski. Wiele razy dochodziło do zabawnych momentów.
Prezes Indigo Nails.

Prezes Indigo Nails. "Bezpieczne paznokcie tylko w salonie"

Polska
Właściciele kosmetycznego imperium kilka lat temu zszokowali część swoich klientek, apelując, żeby z produktów Indigo korzystały jedynie profesjonalne stylistki. Kosmetyków nie da się też kupić w każdym centrum handlowym, jak w przypadku innych marek produkujących lakiery do paznokci. Skąd taka strategia? I jak firma promuje się przy pomocy znanych ambasadorek? Prezes Indigo Magdalena Malaczyńska mówi w rozmowie z Nino Dżikiją.
370 pęknięć na reaktorze. Firma ujawnia nagranie

370 pęknięć na reaktorze. Firma ujawnia nagranie

Ciekawostki
Firma EDF Energy, która jest właścicielem elektrowni atomowej w Szkocji, opublikowała nagranie, na którym widać odkryte w 2017 i 2018 r. pęknięcia w reaktorze. Inspekcja wykryła 370 cieniutkich jak włos pęknięć. Jeden z trzech reaktorów Hunterston B musiał zostać więc wyłączony, bo liczba pęknięć przekroczyła 350. Szczeliny znajdują się w grafitowych rdzeniach, które stabilizują przebieg reakcji jądrowej. Inżynierowie elektrowni spodziewali się pęknięć. Reaktor został zbudowany w latach 70. XX w. i grafit popękał ze starości. Dlatego przeprowadzane są regularne inspekcje. Zauważone pęknięcia mają około 2 mm szerokości. Normy dopuszczają pęknięcia dochodzące do 10 mm. Operator elektrowni musi dowieść teraz, że reaktor będzie można bez problemu wyłączyć w razie trzęsienia ziemi. Jednocześnie toczy się batalia o zmienienie norm, by elektrownia mogła znów w pełni zacząć działać. Jeśli to okaże się niemożliwe, Szkocję czeka kryzys energetyczny.
Nino o biznesie: Indigo Nails - paznokciowe imperium z Łodzi

Nino o biznesie: Indigo Nails - paznokciowe imperium z Łodzi

Polska
Magdalena Malaczyńska giganta kosmetycznego stworzyła razem z mężem w 2011 roku. Dziś firma swoje produkty sprzedaje w ponad 40 krajach, na czym zarabia rocznie ponad 20 milionów złotych. Wbrew obiegowej opinii Idigo Nails to nie tylko lakiery hybrydowe. Firma ma w swojej ofercie kosmetyki do pielęgnacji dłoni i ciała, a przede wszystkich sztab szkoleniowców, uczących fachu przyszłe stylistki paznokci. - Sprzedajemy pomysł na życie - mówi Magdalena Malaczyńska Nino Dżikiji w programie "Nino o biznesie" i wylicza, ile godzin w tygodniu ona i mąż musieli poświęcić, żeby zapracować na wielki sukces Indigo. Zdradza też, co czuje, gdy jej współpracownicy podjeżdżają pod firmę luksusowymi sportowymi autami.
Pomysł na biznes: Parkingi rowerowe

Pomysł na biznes: Parkingi rowerowe

Finanse
Projektowanie i budowa parkingów rowerowych - to pomysł na biznes Radosława Kozubskiego, właściciela Bike2Box. Czy szara barierka z łańcuchem to jedyny sposób przechowywania roweru? Ta firma udowadnia, że można inaczej. Automatyczne wieszaki do przechowywania rowerów w pionie pozwalają oszczędzać 50 proc. powierzchni. Pomysł takich parkingów rowerowych spodobał się już wielu międzynarodowym korporacjom, a łódzka firma ze swoim produktem w tym roku wkroczy na rynek niemiecki. Oferta Bike2Box jest skierowana do deweloperów biurowych i wspólnot mieszkaniowych. To klient decyduje o kolorystyce, designie czy wyposażeniu rowerowni. - Jesteśmy jedyną na rynku firmą, która działa kompleksowo w zakresie infrastruktury rowerowej i promocji hasła "Rowerem do pracy" - deklaruje Kozubski. Ceny? Pojedynczy wieszak kosztuje 270-600 zł. Rowerownia na 100 miejsc w podstawowej wersji zaczyna się od 35 tys. zł. Skąd pomysł na taki biznes? - Kilka lat temu współtworzyłem projekt biurowy. W trakcie jego realizacji natrafiłem na problem braku miejsca dla dużej ilości rowerów w małej przestrzeni - wspomina właściciel. - Nie znalazłem żadnego rozwiązania na rynku, dlatego sam je stworzyłem. W ten sposób powstał nasz pierwszy podnośnik rowerowy - dodaje. Firma powstała w 2015 roku. Obecnie zespół tworzy 9 osób. Początkowy koszt inwestycji wyniósł 300 tys. zł. W ciągu 4 lat firma zainwestowała 800 tys. zł. Do tej pory zrealizowano kilkadziesiąt projektów rowerowni dla międzynarodowych korporacji. W 2018 r. przychody wzrosły do 700 tys. zł. W tym roku mają przekroczyć milion zł. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Time laps z budowy toru w Chorzowie

Time laps z budowy toru w Chorzowie

Polska
Dziewięć dni zamknięte w kilkadziesiąt sekund! Zobaczcie, w jaki sposób toruńska firma One Sport zbudowała tor żużlowy na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Za kilka miesięcy powtórzą te działania, gdyż 28 września w Kotle Czarownic odbędzie finał Speedway Euro Championship! Bilety możesz kupić już dziś za pośrednictwem portalu WP SportoweFakty.
Łuna nad Siechnicami. Gigantyczna plantacja

Łuna nad Siechnicami. Gigantyczna plantacja

Finanse
Tuż pod Wrocławiem firma Citronex ma gigantyczne plantacje pomidorów. Szklarnie dają tyle światła, że w całej okolicy wydaje się jakby był dzień. Łuna jest widoczna nawet z 60 km
W Siechnicach nocy nie ma. Wszystko przez pomidory

W Siechnicach nocy nie ma. Wszystko przez pomidory

Finanse
Tuż pod Wrocławiem firma Citronex ma gigantyczne plantacje pomidorów. Szklarnie dają tyle światła, że w całej okolicy wydaje się jakby był dzień. Łuna jest widoczna nawet z 60 km
FDA: azbest w kosmetykach Claire's

FDA: azbest w kosmetykach Claire's

Ciekawostki
FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) wydała ostrzeżenie przed stosowaniem kosmetyków marki Claire's. Chodzi o trzy produkty: cienie do oczu, puder prasowany i palety do konturowania twarzy. Jak podaje stacja CNN, FDA przetestowała te produkty i okazało się, że zawierają azbest. Agencja apeluje do osób, które mają te kosmetyki w domu, by natychmiast przestały z nich korzystać. Firma wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że jej produkty są bezpieczne, to testy FDA są błędne. Claire's to sieć sklepów głównie z biżuterią i akcesoriami, ale mają w ofercie również kosmetyki. W Polsce ma swoje sklepy w 19 miastach.
Karma wraca. Pokazał jak nigdy nie jeździć motocyklem

Karma wraca. Pokazał jak nigdy nie jeździć motocyklem

Motoryzacja
Ten motocyklista postanowił ostro zaszaleć. Po wykonaniu kilku akrobacji i złamaniu wielu przepisów udało mi się nawet ominąć policyjny radiowóz. Nie zatrzymali go policjanci, nie zatrzymał go długi korek na drodze. Zatrzymała go własna głupota. Na szczęście obyło się bez ofiar. 
Olympus OM-D E-M1X - wydarzenie poświęcone prezentacji aparatu

Olympus OM-D E-M1X - wydarzenie poświęcone prezentacji aparatu

Technologia
Firma Olympus zaprosiła redaktorów portalu WP Fotoblogia na prezentację swojego najnowszego aparatu Olympus OM-D E-M1X, która odbyła się we wrocławskim skateparku Zajezdnia 31.