Wyniki wyszukiwania dla:

własna firma

Liczba wyników: 506

#dziejesiewtechnologii: Antysmartfon

#dziejesiewtechnologii: Antysmartfon

Technologia
Nie macie czasami wrażenia, że współczesna technologia przestała ułatwiać nasze życie, a zaczęła nim rządzić? Podobnie myśli pewna amerykańska firma, która stworzyła coś w rodzaju antysmartfona. W dzisiejszym odcinku mówimy także o tym, że Android okazał się systemem mniej bezpiecznym, niż wcześniej zakładało i darmowym udostępnieniu kultowej gry z lat 90.
#dziejesiewtechnologii: Być niewidzialnym

#dziejesiewtechnologii: Być niewidzialnym

Nowe technologie
Zajmująca się kwestiami bezpieczeństwa internetowego firma AVG zaprezentowała przy okazji targów w Barcelonie bardzo niecodzienny gadżet. Okulary, które pozwalają stać się niewidzialnym. Ale o co chodzi? Przekonacie się, oglądając najnowszy odcinek naszego programu. Mówimy o nim również o zamknięciu portalu społecznościowego Google'a i potężnym narzędziu do tworzenia gier, które zostało udostępnione za darmo.
Sprzedaż elektrotechniki rośnie

Sprzedaż elektrotechniki rośnie

Finanse
O ok. 10 proc. urósł w 2014 r. rynek artykułów elektrotechnicznych. Napędza go budownictwo mieszkaniowe i małe przemysłowe. Na rynku panuje bardzo duża konkurencja ? czołowi sprzedawcy nie mają więcej niż 7 proc. udziału w rynku. Wśród liderów przeważają firmy zagraniczne. Jedyna w czołówce polska firma TIM SA stawia na sprzedaż hurtową i online.
Rusin: Moja córka ma nieustającą studniówkę

Rusin: Moja córka ma nieustającą studniówkę

Polska
Starsza córka Kingi Rusin - Pola - ma w tym roku swoją studniówkę, ale zaliczyła już kilka podobnych imprez. - Ona ma nieustającą od zeszłego roku studniówkę. Najpierw są studniówki przyjaciół, znajomych... ja już się pogubiłam i nie wiem, kiedy jest jej własna - chwali popularność nastolatki matka. Rusin zaznacza jednak, że córka nie pożyczała od niej strojów na te okazje. - Nie dyskutujemy na ten temat, ja nie doradzam... Nie śmiem nawet - mówi dziennikarka.
Rolnik spod Mławy ma już nowy ciągnik

Rolnik spod Mławy ma już nowy ciągnik

Polska
Rolnik ze wsi Kulany pod Mławą, któremu komornik zajął ciągnik, ma już nową maszynę. Radosław Zaremba odebrał dziś kluczyki od nowego, niebieskiego ciągnika, który bezpłatnie użyczyła mu firma New Holland.
Szwedzka firma chipuje swoich pracowników

Szwedzka firma chipuje swoich pracowników

Świat
Pracownikom sztokholmskiego kompleksu technologicznego Epicenter pod skórę na dłoniach wszczepiono… mikrochipy. Znajdujący się w implancie nadajnik radiowy pozwoli na obsługę telefonów, komputerów oraz kserokopiarek. Poprzez machnięcie ręką pracownicy będą także otwierać zamki w drzwiach.
Felicjańska pogrąża polskiego milionera

Felicjańska pogrąża polskiego milionera

Polska
20-letnego milionera. Jego interesy w Polsce wzbudzały sporo kontrowersji. Ostatnio pojawiły się informacje o domniemanych oszustwach Kaszubskiego w Wielkiej Brytanii, gdzie jego firma została zgłoszona do Action Fraud - instytucji zajmującej się badaniem przypadków oszustw konsumentów na Wyspach. Fakt ten postanowiła wykorzystać Ilona Felicjańska, która właśnie wygrała proces z milionerem. Celebrytka punktuje teraz media, które podobno od razu stanęły po stronie Kaszubskiego. (mk)
#dziejesiewtechnologii: porażki Google'a

#dziejesiewtechnologii: porażki Google'a

Technologia
Dzisiejszy odcinek Dzieje się w technologii z różnych przyczyn zdominowała firma Google. Jej porażki, potknięcia, a także sposób na przynajmniej lekkie poprawienie wizerunku. Czy dostateczny? I czy wciąż można uznać za uzasadnione ich motto "Nie czyń zła"? Oceńcie sami.
Polska spółka podbija Afrykę

Polska spółka podbija Afrykę

Polska
Spółka budownictwa hydrotechnicznego Navimor w tym roku ukończy największą inwestycję w Afryce Subsaharyjskiej. W budowanej na południu Angoli szkole morskiej uczyć się będzie docelowo nawet 5 tys. studentów. Spółka planuje inwestycję w podobną uczelnię w Nigerii, gdzie działa już jej stocznia. Do tego kraju firma sprzedaje także statki budowane w Polsce.
Automaty z marihuaną w USA

Automaty z marihuaną w USA

Świat
Mieszkańcy Seattle w USA nie muszą już stać w kolejkach, aby kupić dawkę leczniczej marihuany. Firma American Green wprowadza na rynek automaty z tym narkotykiem.
McDonald's zwiększy zatrudnienie

McDonald's zwiększy zatrudnienie

Polska
McDonald's szuka nowych pracowników. Firma planuje w 2015 roku zbudować i otworzyć w Polsce nowe restauracje, a w związku z tym zamierza zatrudnić tysiąc osób. By wesprzeć procesy rekrutacyjne, otworzyła w Warszawie Centrum Pracy.
#dziejesiewtechnologii: reklamy dziełami sztuki

#dziejesiewtechnologii: reklamy dziełami sztuki

Technologia
Reklamy, chociaż najczęściej nas irytują, czasem potrafią być małymi dziełami sztuki. Udowodniła to firma Mophie, producent obudów na telefony komórkowe. W tym odcinku zobaczycie też, jak Microsoft walczy z Androidem oraz jaką nową usługę wprowadza Google do Europy.
Producent czekoladek otwiera fabrykę

Producent czekoladek otwiera fabrykę

Finanse
Ferrero, producent słodyczy, na przełomie lipca i sierpnia planuje zakończenie budowy nowej hali produkcyjnej oraz magazynu koło Grójca i rozpoczęcie montażu urządzeń. Nowe obiekty będą w większym stopniu korzystać z technologii ekologicznych. Firma chce zainwestować w kogenerację lub produkcję zielonej energii na własne potrzeby.
Dlaczego kawa z ekspresu smakuje wyśmienicie?

Dlaczego kawa z ekspresu smakuje wyśmienicie?

Kuchnia
We Florencji działa rodzinna firma, która odmieniła sposób parzenia kawy. Zobacz człowieka, dzięki któremu kawa z ekspresu smakuje tak wyśmienicie. (kg)
InPost rezygnuje z papieru. Tylko tablety

InPost rezygnuje z papieru. Tylko tablety

Polska
Koniec z papierowymi druczkami zapowiedział InPost. Firma wyposażyła swoich kurierów w tablety. To właśnie na nich klienci będą składać podpisy potwierdzenia odbioru np. listów poleconych. System został już przetestowany przy przesyłkach sądowych. Teraz z niego mogą skorzystać także pozostali klienci, którzy będą mogli wybrać czy wolą tradycyjną formę czy nowe elektroniczne potwierdzenie odbioru.
Kałasznikow odświeża markę

Kałasznikow odświeża markę

Świat
Nowa wersja karabinu, nowe logo i nowe zasady - rosyjski koncern Kałasznikow odświeża swoją markę. Firma, w reakcji na poważne problemy, z którymi boryka się od kilku lat, postanowiła poszerzyć swoją ofertę i stworzyć dwie nowe linie produktów.
Rekin jednym kęsem odgryzł sześć kamer

Rekin jednym kęsem odgryzł sześć kamer

Sensacje
Zbitka sześciu kamer GoPro została zwodowana w ramach realizacji projektu 'Shark Week'. Ku zadowoleniu ekipy na horyzoncie pojawił się rekin. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Niespodziewanie żarłacz biały odgryzł kamery znajdujące się na wysięgniku. Teraz sprzęt znajduje się gdzieś na dnie oceanu w Nowej Zelandii. Firma 360 Heros oferuje znalazcy nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów. (ph)
Project CARS

Project CARS

Technologia
Zwiastun gry wyścigowej, której twórcy - firma Slightly Mad Studios - kładą duży nacisk na realizm jazdy. 'Project CARS' ma trafić do sklepów w listopadzie br. (ph)
Watch Dogs  -  fragment rozgrywki

Watch Dogs - fragment rozgrywki

Technologia
Kilka słów na temat najważniejszego elementu gry, czyli hackingu. Co przygotowała dla graczy francuska firma Ubisoft?(ph)
Final Fantasy X HD  - zwiastun

Final Fantasy X HD - zwiastun

Technologia
Legendarna firma, Square Enix pokazuje, ile się zmieniło od czasów wersji SD. (ph)
Death Rally

Death Rally

Technologia
Ta gra to prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy przypominają sobie rok 1996 i wydaną na PC grę Death Rally. Firma Remedy Entertainment postanowiła wypuścić kontynuację tego wielkiego przeboju, jednak póki co mogą się nią cieszyć niestety jedynie użytkownicy iPhoneów oraz iPodów. (RG)