Wyniki wyszukiwania dla:

własna firma

Liczba wyników: 509

Wojna handlowa.

Wojna handlowa. "USA mają wiele racji w kontaktach z Chinami"

Polska
- USA mają wiele racji w kontaktach z Chinami. Nie może być tak, że jedna firma przeznacza bardzo duże środki na badania i rozwój, a druga je kopiuje - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Steinhoff, b. wicepremier i minister gospodarki. Po tym, jak chiński Huawei trafił na amerykańską tzw. czarną listę, Google zerwał z nim współpracę.
Nagroda money.pl. Tak wyglądała gala w Krakowie

Nagroda money.pl. Tak wyglądała gala w Krakowie

Finanse
Michał Sołowow oraz ex-aequo e-obuwie i Wielton to laureaci nagrody money.pl w kategoriach Człowiek Roku i Firma Roku. Gala wręczenia statuetek odbyła się podczas kongresu Impact'19 w Krakowie.
Podwójne wyróżnienie dla eobuwie.

Podwójne wyróżnienie dla eobuwie. "To zaszczyt dla nas"

Polska
– Dziś, aby odnieść sukces na rynku, niezbędne jest docieranie do  wszystkich klientów. Przenikanie światów online i offline jest szalenie  istotne – mówi Marcin Grzymkowski, założyciel eobuwie.pl.  Firmy, która została wyróżniona w dwóch kategoriach Nagrody money.pl:  "Firma Roku" oraz "Technologia, która zmieniła zasady gry".  
Właściciel

Właściciel "Firmy Roku": To wielka duma otrzymać Nagrodę money.pl

Polska
 – Udało nam się dotrzeć tak wysoko, ponieważ decydując się na ekspansję, postawiliśmy na akwizycję. Dziś Grupa Wielton to kilka firm składających się z silnych brandów – mówi w rozmowie z money.pl, Paweł Szataniak, założyciel firmy Wielton, która otrzymała tytuł "Firmy Roku Nagrody money.pl". Podczas rozmowy na kongresie Impact, Szatanik przyznał, że z sukcesami firma działa we Francji, Włoszech, Niemczech i ostatnio w Anglii. 
Problemy z budową dróg. Minister: winne wyłącznie włoskie firmy

Problemy z budową dróg. Minister: winne wyłącznie włoskie firmy

Polska
- Polscy budowlańcy nie dostali zadyszki, akurat włoscy wykonawcy mają problem. To są problemy wynikające z innej części Europy i innych kontynentów, nieudanych kontraktów w Ameryce Łacińskiej. Te problemy przywędrowały z tą firmą, nie dotyczą naszych wykonawców. To zawsze jest ryzyko, że czynności z otoczenia zewnętrznego mają wpływ na duże koncerny, firma Astaldi to jeden z największych koncernów budowlanych na świecie. Polscy podwykonawcy byli i są gotowi. Nie mają problemu z realizacją inwestycji - mówił money.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Ban na wszechobecne zdjęcia dzieci

Ban na wszechobecne zdjęcia dzieci

Technologia
Męczy cię ciągłe oglądanie na Facebooku zdjęć dzieci twojej rodziny czy przyjaciół? Nie ma dnia, abyś nie czuł się nimi bombardowany? Globalny producent prezerwatyw wpadł na pomysł, jak temu zaradzić.  Firma zaprojektowała funkcję, która… blokuje zdjęcia dzieci wyświetlane na Facebooku.    
Nagroda money.pl. Posiedzenie Kapituły

Nagroda money.pl. Posiedzenie Kapituły

Polska
Nagroda Money.pl. Tak wybierano zwycięzców  Już 22 maja, podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl, która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19, poznamy zwycięzców w trzech kategoriach. W Krakowie ogłoszony zostanie "Człowiek Roku", "Firma Roku" oraz "Technologia, która zmieniła zasady". Podczas specjalnego spotkania Kapituły Nagrody Money.pl w Hotelu Europejskim, jej członkowie oddali glosy na swoich faworytów.  
Pomysł na biznes: Timer do spotkań biznesowych

Pomysł na biznes: Timer do spotkań biznesowych

Finanse
Pierwszy na świecie timer do spotkań biznesowych oparty na kolorach - to pomysł na biznes Andrzeja Dobruckiego, właściciela startupu Timeqube. Jego firma oferuje klientom małą kostkę, która za pomocą kolorów sygnalizuje upływający czas spotkania. - Koniec z długimi i nieproduktywnymi rozmowami w firmach. Czas to pieniądz - podkreśla twórca pomysłu. Timeqube to nowy polski gadżet biurowy, który ma zrewolucjonizować spotkania biznesowe. Urządzenie w całości produkowane jest w Polsce, a z sukcesem trafiło już na ponad 20 rynków. Timeqube jest skierowany głównie do dużych i międzynarodowych korporacji, które mają problem z przedłużającymi się i nieefektywnymi spotkaniami. Zmieniające się kolory sześcianu wysyłają sygnał do mózgu o kończącym się czasie, nie stresując przy tym uczestników spotkania. Firma działa w przestrzeni WeWork Labs w Warszawie. Sama kostka jest produkowana w Zielonej Górze. Cena urządzenia? 89 euro przy jednej sztuce. Skąd pomysł na taki biznes? - Pracowałem przez ponad 12 lat w wielu różnych korporacjach. To, co łączyło te wszystkie firmy, to zbyt długie spotkania - wspomina Dobrucki. - Sam byłem ofiarą takich nieefektywnych spotkań. Stąd wzięła się moja potrzeba, ale i wielu innych, dużych firm - dodaje. Początkowy koszt inwestycji wyniósł ok. 130 tys. zł. Startup powstał w jesienią 2018 roku. W ciągu 6 miesięcy udało się sprzedać 250 sztuk urządzenia w ponad 20 krajach. Po polski gadżet biurowy zgłaszali się już klienci z Europy, Azji i obu Ameryk. Priorytetem dla firmy są Niemcy i Skandynawia, a w dalszej kolejności Stany Zjednoczone i Japonia. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".   
Własna działalność, a praca jak na etacie.

Własna działalność, a praca jak na etacie. "Ludzie będą przez to mieli głodowe emerytury"

Polska
- Jeżeli rzeczywiście część osób nazywanych nazywanych przedsiębiorcami tak naprawdę pracuje jak na etacie i odprowadza minimalne składki, nie ma wątpliwości, że jest to nadużycie - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Ludziom na bieżąco się wydaje, że to wspaniale, iż dostajemy dzięki temu trochę więcej na rękę. Tylko nie zdają sobie sprawy, że za 20 lat będą w związku z tym żyli na emeryturach w nędzy - dodał.
Asus Re:Define 2019, nowe modele notebooków dla graczy i zjawiskowy Mothership – relacja

Asus Re:Define 2019, nowe modele notebooków dla graczy i zjawiskowy Mothership – relacja

Technologia
Firma Asus odświeżyła swoje notebooki dla graczy z serii Republic of Gamers (ROG). Podczas pokazu w Stambule marka zaprezentowała nowe modele Zephyrus, Scar i Hiro, oraz nowatorską konstrukcję o nazwie Mothership. Oto relacja z tego wydarzenia, na którym mieliśmy okazję się pojawić. 
Kobiety w Roli Głównej - rozmowa z Magdaleną Kanoniak

Kobiety w Roli Głównej - rozmowa z Magdaleną Kanoniak

Styl życia
Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w tym roku już po raz 72. Z tej okazji firma L’Oréal Paris ruszyła z kampanią Kobiety w Roli Głównej, w ramach której odbył się panel dyskusyjny na temat kobiet we współczesnym kinie. Nie zabrakło również rozmów na temat dbania o wygląd.
Kobiety w Roli Głównej. Rozmowa z Agą Wilk

Kobiety w Roli Głównej. Rozmowa z Agą Wilk

Styl życia
Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w tym roku już po raz 72. Z tej okazji firma L’Oréal Paris ruszyła z kampanią Kobiety w Roli Głównej, w ramach której odbył się panel dyskusyjny na temat kobiet we współczesnym kinie. Nie zabrakło także rozmów o najnowszych trendach w dbaniu o wygląd.
Grażyna Torbicka o sytuacji kobiet w polskim i światowym kinie

Grażyna Torbicka o sytuacji kobiet w polskim i światowym kinie

Styl życia
Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w tym roku już po raz 72. Z tej okazji firma L’Oréal Paris ruszyła z kampanią Kobiety w Roli Głównej, w ramach której odbył się panel dyskusyjny na temat kobiet we współczesnym kinie. Jedną z prowadzących spotkania była ambasadorka marki L’Oréal Paris, Grażyna Torbicka.
Pomysł na biznes: Ślub humanistyczny

Pomysł na biznes: Ślub humanistyczny

Finanse
Organizacja osobistych ceremonii ślubnych - to pomysł na biznes Joanny Humerczyk i Szymona Wieczorka, właścicieli marki "Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk". Poznańska firma oferuje swoim klientom śluby marzeń - ukierunkowane na zainteresowania, potrzeby i pasje narzeczonych. To alternatywa dla tradycyjnej ceremonii kościelnej lub cywilnej, ograniczonej przepisami prawa. - Tutaj to młoda para tworzy osobistą przemowę i przysięgę, dostosowując całość do własnych potrzeb - tłumaczą właściciele marki. Ich firma organizuje w sezonie ok. 100 takich ślubów. Ślub humanistyczny w Polsce cieszy się coraz większą popularnością, mimo że nie ma mocy prawnej. Blisko połowa takich ceremonii jest prowadzona w dwóch językach dla par mieszanych narodowo. Firma dysponuje 15 celebrantami, którzy mogą poprowadzić ceremonię w 10 językach. To oni wcielają się w taką rolę jak ksiądz czy urzędnik. Koszt przygotowania scenariusza i poprowadzenia uroczystości kosztuje 1-2 tys. zł (plus koszty podróży). Ceremonia może się odbyć w dowolnym miejscu. Pary najczęściej decydują się na ślub w plenerze - przy sali weselnej. Zdarzają się śluby w lesie, na plaży czy w górach. Skąd pomysł na taki biznes? - Szukając alternatywnego rozwiązania dla ceremonii kościelnych i cywilnych, znalazłam za granicą ślub humanistyczny - wspomina Joanna Humerczyk. - W niektórych krajach ma on moc prawną. Stwierdziłam, że to świetny pomysł dla par, które szukają czegoś innego - dodaje. Początkowy koszt inwestycji był zerowy. Dziś właściciele inwestują w sesje zdjęciowe, profesjonalne filmy, odpowiednie stroje i działania promocyjne ok. 20 tys. zł rocznie. Nowych klientów systematycznie przybywa. Firma notuje 30 proc. wzrost liczby ceremonii rok do roku.  Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes". 
Oszkane piersi z kurczaka

Oszkane piersi z kurczaka

Świat
Austriacki portal Kurier.at informuje, że ukraiński oligarcha Jurij Kosiuk znalazł bardzo kreatywny sposób na ominięcie europejskich przepisów. Jego firma MHP wysyła na teren Unii piersi z kurczaka w zupełnie legalny sposób korzystając z wielu przywilejów i robiąc na tym niezły biznes  
Znajdź wśród poduszek jajo smoka

Znajdź wśród poduszek jajo smoka

Styl życia
Zainspirowana nadchodząca Wielkanocą i premierą finałowego sezonu Gry o Tron brytyjska firma przygotowała zagadkę. W gąszczu poduszek i dywanów trzeba odnaleźć jajo smoka. Nikt nie jest w stanie odszukać go w czasie krótszym niż 29 sekund. Może uda ci się pobić rekord?
Polska firma w Wielkiej Brytanii.

Polska firma w Wielkiej Brytanii. "Przez spekulacje o brexicie mamy mniej zleceń"

Świat
- Spekulacja jest niekorzystna dla nas. Klienci wstrzymują inwestycje. Napływa mniej zleceń. To również problem dla brytyjskiej gospodarki – mówi reporterowi money.pl Michał Sztanga, dyrektor zarządzający w firmie technologicznej Future Processing. Jak dodaje: - To, co nas najbardziej niepokoi to możliwe wahania kursowe, które mogą sprawić że w Wielkiej Brytanii zabraknie chętnych na nasze usługi. Z powodu niepewności szukamy innych rynków. Już trzy lata temu rozpoczęliśmy przymiarki do wejście na rynki niemiecki i amerykański.  
Żółw na kółkach. Poznajcie historię Kikuta

Żółw na kółkach. Poznajcie historię Kikuta

Ciekawostki
Ma na imię Kikut. Żółw, który dzięki pomocy szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, dostał nowe życie. Został znaleziony w 3 lata temu w okolicach Szczecina. Nie ma tylnich łap. Prawdopodobnie coś mu je odgryzło. Na szczęście dla Kikuta, z pomocą ruszyła firma specjalizująca się w protezach dla zwierząt. Dzięki drukarce 3D powstała idealnie dopasowana do żółwia proteza z kołami. Teraz gad może się swobodnie poruszać i jest najprawdopodobniej najszybszym żółwiem w Polsce.
Zobacz, jak stawiają Twój nagrobek. Kontrowersyjna usługa w stolicy

Zobacz, jak stawiają Twój nagrobek. Kontrowersyjna usługa w stolicy

Wiadomości
Na warszawskim Muranowie pojawił się tajemniczy kiosk. W budce na kółkach można zamówić granitowe nagrobki. Co ciekawe firma oferuje usługę transmisji na żywo montażu pomnika. To oznacza, że z każdego miejsca na świecie możemy śledzić na bieżąco postęp prac z cmentarza. Warszawiacy do usługi podchodzą sceptycznie, podobnie zresztą, jak i do kiosku, który – ich zdaniem – szpeci okolice. Więcej w materiale wideo. 
Oszustwo

Oszustwo "na prezesa" powróciło. Uważaj, bo firma może mieć ogromne problemy

Technologia
Uwaga na nowe oszustwo "na prezesa". Wiadomość może wyglądać jak mail od przełożonego. Warto dokładnie ją przeczytać, bo inaczej z firmowego konta może wyjść zawrotna suma. 
Oblicze BMW jakiego nie znacie

Oblicze BMW jakiego nie znacie

Motoryzacja
Wizyta na targach motoryzacyjnych jest ciekawym przeżyciem nie tylko dlatego, że można poznać na nich poszczególne samochody, ale i zobaczyć, jak razem składają się one na nowe trendy i ważne zmiany. Z taką sytuacją mamy teraz do czynienia w BMW. Mało jest producentów samochodów, którzy przeszliby w swojej historii równie spektakularną ewolucję. Kultowa firma z Bawarii dziś jest jednym z gigantów segmentu premium i światowych liderów technologii.