Wyniki wyszukiwania dla:

własna działalność

Liczba wyników: 281

Kasia Sokołowska zaciąga niechętnych jurorów

Kasia Sokołowska zaciąga niechętnych jurorów "Top Model" przed aparaty

Gwiazdy
Top Model powraca by już siódmy raz rozbawić widzów TVN-u niewybrednymi dowcipami i mało rozgarniętymi uczestnikami. W ramach promocji nowego sezonu, jurorzy programu podnieśli swoją medialną działalność i coraz częściej pojawiają się razem, czy to w śniadaniówkach, czy na ulicy. Widocznie jednak obecność fotografów zmęczyła już Marcina Tyszkę i Dawida Wolińskiego, którzy szczęśliwie mają pod swoim bokiem Kasię Sokołowską, potrafiącą przywołać kolegów do porządku.
Pomysł na biznes: Burgerownia

Pomysł na biznes: Burgerownia

Finanse
Pierwsza polska sieć burgerowni - to pomysł na biznes Krzysztofa Kołaszewskiego i Bogumiła Jankiewicza, założycieli marki "Bobby Burger". Dwaj przyjaciele zaczęli sześć lat temu od food trucka z burgerami. Nie mieli konkurencji. Dziś zarządzają siecią 37 lokali w 16 miastach w Polsce, które odwiedza ponad 1,2 mln osób rocznie. Bobby Burger serwuje wołowe, drobiowe i wegetariańskie burgery. Ceny? Od 13 do 33 zł. Początki firmy sięgają 2012 roku. - Mój wspólnik Bogumił Jankiewicz, zwany "Bobby" postanowił stworzyć food trucka z dobrym, rzeczowym jedzeniem. Znaleźliśmy lukę - takiego jedzenia nie było w późnych godzinach wieczornych - wspomina Kołaszewski. Wspólnicy zainwestowali w biznes na kółkach 50 tys. zł. Pomysł chwycił, a rok później firma otworzyła pierwszy stacjonarny lokal w centrum Warszawy. Dziś w ich sieci burgerowni jada ponad 100 tys. osób miesięcznie, a obród lokali pod marką Bobby Burger w 2017 roku wyniósł 30 mln zł. W tym roku szacowany jest wzrost o 20 proc., a firma szykuje się do otwarcia kolejnych 10 lokali. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Odnaleziony manuskrypt zdradza obsesję Izaaka Newtona. Oto co w nim zapisano

Odnaleziony manuskrypt zdradza obsesję Izaaka Newtona. Oto co w nim zapisano

Ciekawostki
Manuskrypt z XVII wieku  zawiera instrukcję stworzenia kamienia filozoficznego. Dokument od dziesięcioleci pozostawał w prywatnej kolekcji. 16 lutego 2018 roku pojawił się na aukcji w Bonhams w Kalifornii, gdzie został kupiony przez Chemical Heritage Foundation. Tekst będzie dostępny dla zainteresowanych w internecie. Newton w swojej pracy skopiował receptę na przemienienie rtęci w złoto od znanego alchemika George’a Starkeya. Zdaniem badaczy, to interesujący dokument, ponieważ pokazuje alchemiczną działalność Newtona i jego zainteresowanie eksperymentami.
Kucner założył fundację. Będzie pomagał afrykańskim dzieciom

Kucner założył fundację. Będzie pomagał afrykańskim dzieciom

Gwiazdy
Losy kolejnych Misterów, którzy dzięki wygranej w konkursie trafiają do show biznesu zazwyczaj kończą się podobnie: po pierwszej fali zachwytu "najpiękniejsi" stopniowo znikają, odwiedzając coraz mniejsze rangą salony, aż w końcu zostają zupełnie zapomniani. Sposobem na medialny byt Kuby Kucnera zdaje się być działalność charytatywna, w którą zaangażował się już jakiś czas temu. Mister założył właśnie ze swoją dziewczyną fundację i zamierza pomagać głównie biednym dzieciom z Afryki.
Sherrie Zammit urodzi własnego wnuka

Sherrie Zammit urodzi własnego wnuka

Zdrowie
31-letnia Chloe Simmons z Australii pragnęła zawsze być matką. Niestety ciężka choroba sprawiła, że musiała mieć operację wycięcia macicy. W spełnieniu jej marzenia, chce pomóc jej... własna matka.
Nowak o zawodzie influencerki:

Nowak o zawodzie influencerki: "Czasami się zastanawiam, dlaczego ludzie mnie obserwują"

Gwiazdy
Do tej pory gwiazdy Internetu raczej unikały rozgłosu w mediach. Rewolucji w tej dziedzinie dokonała Maffashion i Jessica Mercedes, które internetową działalność zaczęły łączyć ze ściankami. W ślad blogerek postanowili iść inni influencerzy, którzy szturmem wdzierają się na warszawskie czerwone dywany. Ola Nowak zdobyła popularność dzięki udawaniu związku z synem Edyty Górniak, Allanem Krupą. 19-latka wraz z koleżanką prowadzi na YouTube kanał Beksy, który wypromowany został przez Abstrachuje. Nowak snuje jednak kolejne plany i marzy o wystąpieniu w filmie Patryka Vegi. Przy okazji zdradziła, że czasem zastanawia się, dlaczego tak wiele osób ją obserwuje i inspiruje się jej życiem. "1/2 Beks" zapewnia, że stara się dawać swoim fanów najlepszy przykład, dodając, że nie nosi podróbek oraz… biustonosza.
Pomysł na biznes: Dekoracyjne mapy nieba

Pomysł na biznes: Dekoracyjne mapy nieba

Finanse
Spersonalizowane mapy nieba, kreślone w oparciu o katalog gwiazd NASA - to pomysł na biznes Marty Grochowskiej i Rafała Świeżaka, twórców marki Strellas. - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która oferuje personalizowane plakaty gwiezdnych konstelacji. Mogą one upamiętnić narodziny dziecka, ślub, zaręczyny lub inną ważną dla nas datę - podkreślają właściciele. Klienci sami projektują plakat za pomocą specjalnego kreatora. Wpisujemy tam dedykację, wybieramy datę, miejsce oraz godzinę. Kreator stworzono w trzech językach. Dzięki temu mapy nieba można kreślić z uwzględnieniem angielskich lub niemieckich nazw. Firma powstała w 2017 roku. Skąd pomysł na taki biznes? - Wszystko zaczęło się od naszej randki nad Wisłą i podziwiania gwiazd nocą. Pomysł powstał z potrzeby upamiętnienia tego wydarzenia - wspomina Marta Grochowska. Właściciele zainwestowali w firmę ok. 45 tys. zł. Najdroższym elementem było zaprojektowanie specjalnego kreatora online. Pierwsze zamówienie przyszło z Australii. Plakaty wysyłano do klientów z RPA, Izraela, Brazylii czy Kanady. Drugim, głównym rynkiem po Polsce są Stany Zjednoczone. Sprzedaż rośnie z miesiąca na miesiąc. Obecnie firma realizuje ok. 100 zamówień miesięcznie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Papierosy i alkohol. Będą dalsze ograniczenia dla konsumentów

Papierosy i alkohol. Będą dalsze ograniczenia dla konsumentów

Polska
- Widać w Polsce taki trend przez działalność agencji rządowych, które zajmują się ochroną zdrowia, jest nacisk na polityków, żeby te restrykcje zwiększać (...). To jest ryzykowne. Kiedy u nas podnoszone są podatki na papierosy czy alkohol, to o wiele bardziej nakręca to szarą strefę - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Rafał Fronia odsłania kulisy zimowej wyprawy narodowej na K2 [Sektor Gości] [cały odcinek]

Rafał Fronia odsłania kulisy zimowej wyprawy narodowej na K2 [Sektor Gości] [cały odcinek]

Ekstremalne
W jakich okolicznościach himalaista Rafał Fronia doznał kontuzji przedramienia podczas zimowej wyprawy narodowej na K2? Dlaczego uraz - paradoksalnie - okazał się "szczęsciem w nieszczęściu" i pomógł ocalić mu życie? Czy to, że podczas wyprawy wyszedł cało z dwóch lawin, Fronia uważa za cud? Jak wspomina swoją słynną rozmowę z TVP Info, podczas której powiedział na antenie, że czuje się "do dupy" i prosił, żeby dziennikarze dali im spokój? Co sądzi o próbie indywidualnego ataku szczytowego, której podczas zimowej wyprawy narodowej na K2 - bez zgody i wiedzy kierownika Krzysztofa Wielickiego - dokonał Denis Urubko? Jak ocenia przygotowanie i przeprowadzenie akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie Elisabeth Revol? Jak postrzega górską działalność Tomasza Mackiewicza, który na zawsze pozostał na tej górze? I w końcu - dlaczego zdecydował się opublikować swoje dzienniki w książce "Anatomia Góry"? Zapraszamy do obejrzenia 84. odcinka programu Michała Bugno "Sektor Gości". 
Rafał Fronia: Upór Mackiewicza stawia go za wzór, ale ja bym tego nie zrobił [3/5] [Sektor Gości]

Rafał Fronia: Upór Mackiewicza stawia go za wzór, ale ja bym tego nie zrobił [3/5] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Jak himalaista Rafał Fronia ocenia styczniową akcję ratunkową polskich wspinaczy na Nanga Parbat, kiedy udało się uratować życie Francuzki Elisabeth Revol? Dlaczego jest dumny przede wszystkim z tego, w jaki sposób Polacy zorganizowali całe przedsięwzięcie? Jak postrzega działalność górską Tomasza Mackiewicza, który siódmy raz wyruszył w Himalaje, żeby zdobyć szczyt Nanga Parbat, ale ostatecznie zapłacił za to najwyższą cenę? Czy w podejściu Mackiewicza do gór i w swoim romantycznym podejściu do wspinaczki widzi jakieś podobieństwa? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 84. odcinka programu "Sektor Gości". Z Rafałem Fronią rozmawia Michał Bugno. 
Rafał Fronia przeżył zejście dwóch lawin na K2.

Rafał Fronia przeżył zejście dwóch lawin na K2. "Lina ocaliła nam życie" [1/5] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Dlaczego polski himalaista Rafał Fronia, zdecydował się opublikować swoje dzienniki, również te z ostatniej zimowej wyprawy narodowej na K2 w książce "Anatomia Góry"? Jak wygląda życie i kąpiele zimą w Karakorum, w temperaturze -21 stopni Celsjusza? Jak Fronia postrzega swoją działalność górską na ostatniej wyprawie na K2? Czy to, że podczas wyprawy wyszedł cało z dwóch lawin, uważa za cud? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 84. odcinka programu "Sektor Gości". Z Marcinem Gortatem rozmawia Michał Bugno. 
Owsiak chciałby wystartować w wyborach prezydenckich?

Owsiak chciałby wystartować w wyborach prezydenckich? "To życie nie ma dla mnie blichtru"

Gwiazdy
Prawo i Sprawiedliwość nie kryje się ze swoją niechęcią wobec Jerzego Owsiaka i założonej przez niego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaś podległy Jarosławowi Kaczyńskiemu prezes TVP dba o to, by nie szokować szefa widokiem milionów Polaków popierających nielubianą przez niego akcję. Konflikt pogłębiają również wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, która bez skrupułów krytykuje działalność WOŚP. Zdaniem posłanki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest "lewackim praniem mózgu". Jak Jerzy Owsiak zareagowałby na propozycję wystartowania w wyborach prezydenckich? Zobaczcie fragment najnowszego Hardtalk - na ostro.
Zamek w Puszczy Noteckiej. W sprawę zamieszani lokalni ekolodzy

Zamek w Puszczy Noteckiej. W sprawę zamieszani lokalni ekolodzy

Polska
- W najbliższej okolicy działa organizacja pozarządowa, która ma pod swoją pieczą ten teren i do tej pory nie wypłynęły sygnały na światło dzienne, że jest taka inwestycja. Udało mi się dowiedzieć, że część osób zaangażowanych w działalność tego stowarzyszenia brała udział w tworzeniu tego raportu, więc tu jest konflikt interesów. Na tym terenie miał być rezerwat, zamiast niego powstała taka inwestycja. Mamy sporo takich sytuacji, kiedy duże pieniądze wygrywają ze środowiskiem, nie jest to pierwszy taki przypadek -  - mówił w programie "Money. To się liczy" Dawid Kaźmierczak z Fundacji Dzika Polska.
Dorsz pod ochroną i świeża rybka prosto z...zamrażarki. Restauratorzy nadal oszukują nad Bałtykiem

Dorsz pod ochroną i świeża rybka prosto z...zamrażarki. Restauratorzy nadal oszukują nad Bałtykiem

Polska
- Jeśli chcemy zjeść świeżą rybkę prosto z kutra, to najlepiej iść do portu ją sobie kupić. W restauracji można liczyć na mrożone filety, na bardzo różną jakość surowców. Na świeżego dorsza nad Bałtykiem nie ma co liczyć, bo to akurat jest okres ochronny. Jeśli chodzi o przestrzeganie zasad higieny to też się rożnie zdarza. Widziałem zaplecze restauracji w namiocie, w której produkty spożywcze były kładzione bezpośrednio na chodniku, na betonie, takie rzeczy tam się dzieją. Trzeba spełnić wszystkie wymagania na początku, jak się działalność otwiera. Rozmawiamy o restauracjach, które działają już któryś sezon - mówił w programie "Money. To się liczy" Witold Ziomek, dziennikarz money.pl
Prezes UKE: Transmisje w 4 i 8K już za dwa lata w Polsce

Prezes UKE: Transmisje w 4 i 8K już za dwa lata w Polsce

Polska
- Do 2020 roku w przynajmniej jednym mieście dużym w każdym kraju UE, do 2025 KE przewidziała, że powinny to być duże aglomeracje miejskie i szlaki transportowe. Mówimy o technologii radiowej bezprzewodowej, to wszystko co będziemy mogli wykorzystać za pomocą urządzeń końcowych, internetu mobilnego, telefonu komórkowego. 5G będzie przede wszystkim po to, żeby móc nadążać za tym co dzieje się w Europie, np. aby korzystać ze świetnego streamingu 4K i 8K. Ostatnia olimpiada zimowa w Pjongczangu, bardzo wysokie transfery. Ale to nie tylko sport, ale też działalność biznesowa i przede wszystkim przemysł - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Cichy, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Pomysł na biznes: Budowa drewnianych łodzi

Pomysł na biznes: Budowa drewnianych łodzi

Finanse
Budowa własnych łodzi od podstaw i remonty innych jachtów - to pomysł na biznes Aleksandra Hanusza i Adama Hamerlika, przyjaciół i założycieli "Szkutni Wisła". Ich pasją jest żeglarstwo. W 2016 r. przepłynęli Atlantyk na 5-metrowej łódce kabinowej. To był impuls do założenia własnego biznesu w Warszawie. - Stwierdziliśmy, że chcemy robić drewniane łódki nie tylko dla siebie - podkreślają właściciele. Praktycznie nie mają konkurencji. Doinwestowali ok. 30 tys. w warsztat nad Wisłą i narzędzia, dzięki którym z drewna i sklejki są w stanie zrobić praktycznie wszystko. - Robimy łodzie żaglowe, wiosłowe, motorówki czy kajaki. Wszystko jest spersonalizowane i tworzone na indywidualne zamówienie - wylicza Aleksander Hanusz. Wciągu 6 miesięcy w szkutni powstało 5 małych łódek. Dodatkowo właściciele zajmują się naprawą i odświeżaniem innych jachtów. Pierwsze zamówienia przyszły z Niemiec. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Sadowski: nie ma sensu dręczyć milionów obywateli podatkiem PIT

Sadowski: nie ma sensu dręczyć milionów obywateli podatkiem PIT

Polska
- Zamiast podatku dochodowego dla firm i obywateli zupełnie prostsze formy - podatek przychodowy, który proponuje dziś sama Komisja Europejska. Polska może działać zgodnie z trendami z Unii Europejskiej, która proponuje wprowadzenie podatku przychodowego ze względu na międzynarodowe korporacje, które nie płacą podatku nie tylko w Polsce. Mają doskonałe struktury i zgodnie z prawem, nie to że prowadza jakąś działalność przestępczą, nie płacą podatków korporacyjnych - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
Pomysł na biznes: Ekologiczne zabawki i nie tylko

Pomysł na biznes: Ekologiczne zabawki i nie tylko

Finanse
- Dobry dizajn dla sentymentalnych ludzi - to pomysł na biznes Iriny Lechowicz, właścicielki szczecińskiego start-upu AŻ Studio. Firmę prowadzi przy wsparciu rodziny i przyjaciół, stawiając na lokalnych dostawców. AŻ studio oferuje niezwykłe pamiątki dla rodziców, dziadków i dzieci - książkę do spisywania rodzinnych wspomnień, spersonalizowaną wyprawkę oraz lamę - zabawną maskotkę wypełnioną ekologiczną gryką. - Nasze produkty są trwałe, ponadczasowe i ekologiczne od A do Ż - dodaje właścicielka. Przygodę z własnym biznesem zaczęła dwa lata temu. Na początku zainwestowała ok. 40 tys. zł. Dziś jej firma notuje 300-proc. wzrost sprzedaży rok do roku. Największym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne maskotki. Zamówienia realizowano dla klientów m.in. z Argentyny, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Produkty AŻ Studia otrzymują też liczne nagrody w kategorii "polski dizajn". Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
 Dwie Polki podbijają portugalski rynek. Ich produkt jest wyjątkowy

Dwie Polki podbijają portugalski rynek. Ich produkt jest wyjątkowy

Styl życia
Choć Lizbona nie jest pierwszym miastem, które przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o modzie, dwie Polki, Sylwia i Alex, wybrały właśnie to miejsce, by rozwijać swoją działalność. Kobiety współpracują z portugalskimi projektantami i pomagają im w promocji ich marek. O tym, dlaczego Portugalia oraz o modowym biznesie rozmawiały z Grzegorzem Betlejem z Open FM.
Tłit. Jarosław Sellin: Lech Wałęsa jest postacią historyczną

Tłit. Jarosław Sellin: Lech Wałęsa jest postacią historyczną

Polityka
- To nie było spotkanie na temat Lecha Wałęsy - stwierdził w programie "Tłit" w WP wiceminister kultury Jarosław Sellin, pytany o wystąpienie Mateusza Morawieckiego w sali BHP, podczas którego nie padło nazwisko Lecha Wałęsy. Dopytywany, czy było to w takim razie spotkanie poświęcone Annie Walentynowicz, bo jej nazwisko premier wymienił, przyznał, że na spotkaniu w sali BHP go nie było, więc nie wie, co tam się wydarzyło. - Lech Wałęsa jest bez wątpienia postacią historyczną, z zasługami, ale kontrowersyjną. Ukrył część swojej biografii, co miało wpływ na jego działalność - stwierdził Sellin.
Pomysł na biznes: Grooming

Pomysł na biznes: Grooming

Finanse
Profesjonalne usługi groomerskie - to pomysł na biznes Iwony Tarnowskiej-Ciosek, właścicielki firmy "Dolna 30", zajmującej się kompleksową pielęgnacją psów. - Czeszemy, strzyżemy, kąpiemy, przygotowujemy psy do wystaw i konkursów. Jesteśmy w stanie zrobić z nimi wszystko - wylicza groomerka. - Wyróżniamy się też podejściem do klientów, zarówno psich jak i ludzkich - dodaje. Swoją przygodę z psim fryzjerstwem właścicielka rozpoczęła 3 lata temu. Zrezygnowała z pracy w korporacji, szukając własnego pomysłu na siebie. W biznes zainwestowała ok. 20 tys. zł. Dziś jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów, a w 2019 roku będzie reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata w strzyżeniu psów. Usługi groomerskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Liczba klientów Dolnej30 w styczniu wzrosła o 400 proc. rok do roku. Po 3 latach działalności właścicielka chce otworzyć kolejny lokal. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".