Wyniki wyszukiwania dla:

włamywacze

Liczba wyników: 8

Nastoletni włamywacze. Myśleli, że mogą uciec policji

Nastoletni włamywacze. Myśleli, że mogą uciec policji

Świat
Trzech nastolatków z Florydy w brawurowy sposób uciekało przed Policją po włamaniu do samochodu. Około 4 rano, w środę 24 kwietnia, włamywaczy zauważył mieszkaniec miasteczka DeLand. Policja wysłała na miejsce patrol, a w powietrze wzniósł się policyjny helikopter, który wkrótce odnalazł nastolatków.
Zdkapitował krzyżowca. Arcybiskup apeluje o zwrot głowy

Zdkapitował krzyżowca. Arcybiskup apeluje o zwrot głowy

Ciekawostki
Z krypty w kościele St. Michan's w Dublinie wandale skradli głowę 800-letniej mumii krzyżowca. Włamywacze zbezcześcili też mające 400 lat szczątki zakonnicy. Włamanie odkrył przewodnik, który w poniedziałek, 25 lutego, rano otwierał kościół, aby mogli wejść zwiedzający. Irlandzka policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Analizowane są m.in. nagrania z monitoringu kościoła. Arcybiskup Dublina potępił ten akt i zaapelował do sumień wandali, aby zwrócili głowę krzyżowca na miejsce. Mumie w kościele St. Michan's powstały w sposób naturalny, dzięki warunkom, jakie panują w krypcie. Jest ona zbudowana z wapienia, który wysusza powietrze, co powoduje mumifikację złożonych tam szczątków.
Najbardziej pechowi włamywacze świata

Najbardziej pechowi włamywacze świata

Ciekawostki
- Gdyby wszyscy włamywacze tacy byli, to nie mielibyśmy nadgodzin w pracy - w taki sposób Szanghajskie Biuro Bezpieczeństwa Publicznego opisało wideo opublikowane na swoim kanale. W walentynki kamera monitoringu nagrała jak dwóch włamywaczy próbuje dostać się do jakiegoś budynku. Akcja jednak zdecydowanie nie poszła po ich myśli. Mężczyźni najprawdopodobniej próbowali włamać się przez okno. Jeden z nich rzucił więc w nie cegłą i zaczął przechodzić na bok. W tym momencie cegłą rzucił jego towarzysz. Zbiegiem okoliczności drugi z włamywaczy trafił pierwszego cegłą w głowę. Służby nie podały informacji na temat jego stanu. Krótko po publikacji wideo w internecie obejrzało je ponad 4 miliony osób.
Śląska policja poszukuje włamywaczy. Opublikowano nagranie i portret

Śląska policja poszukuje włamywaczy. Opublikowano nagranie i portret

Polska
Policja w Katowicach poszukuje sprawców włamania do domu i kradzieży dwóch samochodów. W laboratorium kryminalistycznym sporządzono portret pamięciowy jednego z włamywaczy. 16 grudnia 2017 r. złodzieje ukradli z domu jednorodzinnego odzież, biżuterię oraz sprzęt RTV i AGD o łącznej wartości ponad 20 tys. zł. Z garażu właścicieli domu złodzieje wyjechali Fiatem i Jaguarem o wartości 113 tys. zł. Policja namierzyła kierowcę Jaguara, który po kradzieży tankował na jednej z katowickich stacji paliw, gdzie nagrały go kamery. Funkcjonariusze odzyskali już skradzione samochody, ale sprawcy są nadal poszukiwani. Katowiccy policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą wskazać sprawców.
Dwaj uzbrojeni włamywacze przeszukiwali dom, gdy obok spały dzieci. Wszystko zarejestrowała kamera

Dwaj uzbrojeni włamywacze przeszukiwali dom, gdy obok spały dzieci. Wszystko zarejestrowała kamera

Świat
W mieście Rockledge w stanie Floryda kamera uchwyciła moment włamania dwóch uzbrojonych mężczyzn. Rodzina w tym czasie spała. Jeden z włamywaczy przeszukiwał dom, podczas gdy obok spała dwójka dzieci. Jedno trzynastoletnie, a drugie dziesięcioletnie. - Chodził sobie, tak po prostu, między nimi. Moja sypialnia jest zaraz obok. Kręcił się przy drzwiach, ale ich nie otworzył - powiedział Al Vera, właściciel domu. Włamywacze zabrali portfel, prawo jazdy, GPS i telefon komórkowy jednego ze śpiących dzieci, po czym obaj uciekli. Dziwny stukot obudził również sąsiada Ala Very. Usłyszał szarpanie za drzwi, ale nie sprawdził co było źródłem hałasu. Dopiero rano dowiedział się o włamaniu.
Włamywacze nie pogardzą nawet pościelą

Włamywacze nie pogardzą nawet pościelą

Technologia
Pieniądze, zegarki, komputery, sprzęty AGD, wyposażenie wnętrz - to tylko niektóre z najpopularniejszych przedmiotów, które stały się łupami polskich włamywaczy. Wśród rzeczy, które giną trafiają się także nietypowe obiekty jak np. odzież, bielizna, pościel, a nawet artykuły chemiczne i toaletowe. 
Ukradli urnę z prochami własnego dziadka

Ukradli urnę z prochami własnego dziadka

Społeczeństwo
Fantazja amerykańskich nastolatków przybiera coraz różniejsze oblicza. W amerykańskim stanie Missouri trzech chłopaków (w tym dwóch nastolatków) okradło dom kobiety o nazwisku Matthews. Wśród ukradzionych przedmiotów była też urna z prochami jej ojca. Jestem oburzona. Zwłaszcza tym, że dwaj włamywacze to nastoletni wnukowie mojego ojca. Nie dość, że ukradli czyjeś prochy, to jeszcze należące do ich dziadka - mówiła z goryczą kobieta.
Nastoletni włamywacze w potrzasku

Nastoletni włamywacze w potrzasku

Sensacje
Policjanci zatrzymali dwóch nastoletnich włamywaczy. Podczas przeszukania znaleziono skradzione mienie. Źródło: policja.pl