Wyniki wyszukiwania dla:

węgry

Liczba wyników: 84

Tragedia na Dunaju. Zginęli turyści

Tragedia na Dunaju. Zginęli turyści

Wiadomości
Do tragicznego wypadku doszło w środę późnym wieczorem na Dunaju. Na wysokości węgierskiego parlamentu statek z turystami z Korei Południowej zderzył się z inną jednostką, przewrócił się i zaczął tonąć. Jak donosi agencja Reuters, do katastrofy doszło, gdy statek zawracał na rzece. Tego dnia na Dunaju był wysoki poziom wód i przepływały silne prądy.  Kapitanowi najwyraźniej nie udało się utrzymać panowania na jednostką.  Na pokładzie było łącznie 35 osób. Dwie z nich to załoga. Przez całą noc, aż do rana, prowadzono akcję ratowniczą.
Bond była kobietą. Prawdziwa historia domniemanej kochanki Fleminga

Bond była kobietą. Prawdziwa historia domniemanej kochanki Fleminga

Ciekawostki
James Bond, najsłynniejszy szpieg Jej Królewskiej Mości - postać stworzona przez Iana Fleminga. Choć o pierwowzorach mówi się wiele, to na uwagę zasługuje także Krystyna Skarbek - as brytyjskiego i polskiego wywiadu, ulubienica Churchilla i najprawdopodobniej kochanka autora słynnej serii o agencie 007. Urodziła się 1 maja 1908 r. Podobno była piękna, choć niektórzy mówili, że to błyszczał jej charakter. W 1930 r. uczestniczyła w konkursie Miss Polonia. Arkady Fiedler, prozaik i reportażysta pisał o niej, że ma "niezwykłą urodę", "roziskrzony wzrok", "bujny temperament". I choć jest inteligentna, to też zakompleksiona. Gdy wybuchła wojna, była z mężem w Abisynii (Etiopia). Natychmiast wrócili do Europy. Skarbek z Francji przedostała się do Anglii. Tam zgłosiła się do tajnej agencji brytyjskiej SOE (Kierownictwo Operacji Specjalnych). Celem organizacji powstałej z inicjatywy Winstona Churchilla była m.in. dywersja i pomaganie ruchom oporu. 31-letnia Skarbek przyjęła pseudonim Christine Granville, zmieniła rok urodzenia na 1915 i jako agentka została wysłana na Węgry. W tym czasie kilka razy odwiedziła Polskę. Pośredniczyła w kontaktach między Muszkieterami (polskim wywiadem) a Secret Inteligence Service (SIS). W 1941 r. wysłano ją na Bliski Wschód, gdzie dla Brytyjczyków pracowała w Kairze. W 1944 trafiła do Francji. Chciała wziąć udział w Powstaniu Warszawskim, ale jej wnioski o to w Londynie były odrzucane. Gdy skończyła się wojna, została zdemobilizowana. Dostała odprawę w wys. zaledwie 100 funtów.
Emerytury z dekretu Hitlera

Emerytury z dekretu Hitlera

Świat
"Rekompensata dla ofiar II wojny światowej za rany doznane w czasie służby w Wehrmachcie". To świadczenia dla Niemców i osób, które zobowiązały się do "wierności i posłuszeństwa" Führerowi. Takie renty są wypłacane do tej pory – na podstawie dekretu osobiście podpisanego przez Hitlera w 1941 r. Według niemieckiego ministerstwa pracy, do dzisiaj renty od Hitlera otrzymują 2033 osoby na świecie. Najwięcej jest ich w… Polsce (573). Kolejne miejsca zajmują Słowenia, Austria, Chorwacja, Francja, Czechy i Węgry.
Malcolm Rifkind:

Malcolm Rifkind: "Decyzja o rozszerzeniu NATO była właściwa i uzasadniona"

Polityka
- W połowie lat 90. Związek Radziecki już nie istniał. W sytuacji, gdyby Polska, Czechy iWęgry pozostawały poza Sojuszem Atlantyckim, mielibyśmy wielki obszar pozostający pomiędzy Rosją a NATO. Rosja przechodziła wówczas przez okres pewnej anarchii i niepewności. Dlatego uważam, że decyzja o rozszerzeniu NATO była właściwa i uzasadniona. Zapadła we właściwym czasie - powiedział Malcolm Rifkind. Były szef brytyjskiego MON i MSZ gościł u Michała Kobosko w programie "Racja Stanu".
U nas 500+, a na Węgrzech samochód od państwa. Pomysły Orbana na politykę socjalną

U nas 500+, a na Węgrzech samochód od państwa. Pomysły Orbana na politykę socjalną

Polska
Viktor Orban planuje przeprowadzić na Węgrzech rewolucję w ramach polityki socjalnej. Prezydent Węgier planuje preferencyjne pożyczki dla obywateli, bezzwrotne dotacje i umarzanie kredytów. Obchodząc dzisiejsze Walentynki, nie wysyłajcie kartki z życzeniami do osoby, z którą się nie spotykacie. Zdaniem angielskiej psychoterapeutki to forma molestowania. 
Stefan Niesiołowski o urodzinach Radia Maryja: Morawiecki napluł Polakom w twarz

Stefan Niesiołowski o urodzinach Radia Maryja: Morawiecki napluł Polakom w twarz

Polska
- Nieuk i kłamca, który nie wie, że Węgry były sojusznikiem Hitlera, który forsował kompromitującą ustawę o IPN i wiele innych, nagle ośmiela się powiedzieć, że łaskawie się modli za tych, którzy wprawdzie "nie kochają Polski tak jak ja", ale może z czasem dorosną - jakby napluł w twarz w Polakom. Ten człowiek ani jednego dnia nie powinien być premierem - mówił Stefan Niesiołowski w programie "Tłit". - To jest małpiarnia. Całe to towarzystwo z różańcami, obrazkami świętymi, klękające - wymiotować się chce. PiS-owska pobożność całkowicie na pokaz. To są najczystszej wody faryzeusze - dodał.
WP Express - Piotr Jurkowski o podróży po Węgrzech

WP Express - Piotr Jurkowski o podróży po Węgrzech

Piotr Jurkowski, autor vloga "Gdzie Bądź", podróżował po Węgrzech, by sprawdzić m.in. czy rzeczywiście Polak i Węgier to dwa bratanki. W studio Wirtualnej Polski opowiada Kubie Jankowskiemu co udało mu się ustalić.
WP Express [cały odcinek]

WP Express [cały odcinek]

Świat konsumentów bywa skomplikowany - my pokażemy widzom, jak się po nim poruszać. Lifestyle, nowe technologie, kultura a także tematy ważne dla milionów Polaków - to wszystko w programie WP Express.
WP Express -

WP Express - "Gdzie Bądź"

W WP Express odcinek "Gdzie Bądź", w którym tym razem autor sprawdza, czy rzeczywiście Polak i Węgier to dwa bratanki.                                                                                                                        
Ewa od lat sama jeździ ciężarówką po wino na Węgry. Nigdy się nie bała

Ewa od lat sama jeździ ciężarówką po wino na Węgry. Nigdy się nie bała

Styl życia
Gdy mówisz "kierowca ciężarówki", widzisz faceta po czterdziestce, z piwnym brzuszkiem, w czapce z daszkiem, który całe tygodnie spędza w kabinie TIRa. Ewa Hangel, właścicielka węgierskiej winiarni, też jest kierowcą ciężarówki. I choć nie jeździ największymi samochodami, czuje się częścią społeczności kierowców. I przekonuje, że samotna kobieta za kółkiem nie ma się czego bać. Wręcz przeciwnie, bywało, że tirowcy ratowali ją z opresji. 
Zagadka zmumifikowanej rączki. Pierwszy taki przypadek w historii

Zagadka zmumifikowanej rączki. Pierwszy taki przypadek w historii

Ciekawostki
Niezwykłe szczątki dziecka znaleźli 13 lat temu węgierscy archeolodzy. Odkrycie długo nie dawało im spokoju. Kości znajdowały sę na średniowiecznym cmentarzu. Były pochowane w glinianym dzbanie i mogły należeć do wcześniaka. 
Złe wieści dla przyszłych emerytów. Czeka Cię bieda!

Złe wieści dla przyszłych emerytów. Czeka Cię bieda!

Polska
Polski rząd aby uchronić nas przed emerytalną biedą wprowadza program PPK. Na nasze emerytury zrzucimy się teraz nasze państwo, pracodawca i oczywiście my. Pewna Brytyjka ogłosiła na portalu randkowym, że sprzeda swoje dziewictwo. Chętnych było wielu, ale wygrał tajemniczy aktor z Hollywood, a cena powala z nóg! Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim.
Impreza w pociągu

Impreza w pociągu "Gazety Polskiej"

Polityka
VI Wielki Wyjazd na Węgry, który zorganizowały Kluby "Gazety Polskiej", to nie tylko oficjalne uroczystości w Budapeszcie. To także niekończąca się impreza w pociągu. Nagraliśmy ją naszą ukrytą kamerą.
Coraz większe poparcie dla Polski w sporze z UE. Bitwa redaktorów o 9:30 na WP.pl

Coraz większe poparcie dla Polski w sporze z UE. Bitwa redaktorów o 9:30 na WP.pl

Polityka
- Litwa, Łotwa i Estonia to kolejne trzy państwa, które poparły Polskę. Tak jak Węgry, które wcale nie są ksenofobicznym krajem. Niech Jacek Żakowski jedzie do Budapesztu i się o tym przekona - tymi słowami Paweł Lisicki prosto ze stolicy Węgier zapowiada dyskusję z Jackiem Żakowskim o relacjach Polski z UE. W poniedziałek o 9:30 w Bitwie Redaktorów publicyści zetrą się jeszcze m.in. o nasze relacje z Białym Domem czy prace komisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza
Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

Polska
Węgry to pierwszy zagraniczny kierunek Mateusza Morawieckiego, jako szef rządu. Premierowi Polski towarzyszą ministrowie. Wśród rozmów polityków pojawił się temat unijnych sankcji. - Premier Orban obiecał, że nie dopuści, by Polska była atakowana poprzez sankcje - zdradził WP Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
Premier Morawiecki składa kwiaty pod Pomnikiem Tysiąclecia

Premier Morawiecki składa kwiaty pod Pomnikiem Tysiąclecia

Wiadomości
Od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Tysiąclecia na Placu Bohaterów w Budapeszcie Mateusz Morawiecki rozpoczął oficjalną wizytę na Węgrzech. Następnie polski premier został oficjalnie powitany przez szefa węgierskiego rządu - Viktora Orbana - przed parlamentem. Relacja naszej reporterki, Magdaleny Mieśnik.
Trzy dni z życia kierowcy tira. Nasza relacja

Trzy dni z życia kierowcy tira. Nasza relacja

Wiadomości
Wybraliśmy się w podróż z Piotrem, który na co dzień pracuje w transporcie ciężkim. Przed nami trasa z Radomska (woj. łódzkie) na Węgry przez Słowację. Z Polski eksportujemy siedem ton mebli. Do kraju wrócimy po trzech dniach z 24 tonami węgierskiego nawozu. Oto nasza relacja z wyprawy.
Macron z wizytami w Europie Środkowo-Wschodniej. Do Polski i Węgier nie przyleci

Macron z wizytami w Europie Środkowo-Wschodniej. Do Polski i Węgier nie przyleci

Wiadomości
Pod koniec sierpnia prezydent Francji Emmanuel Macron spotka się z wieloma europejskimi przywódcami. Odwiedzi Austrię, w Salzburgu spotka się z kanclerzem Kernem. Na miejscu dołączy premier Czech Bohuslav Sobotka oraz premier Słowacji Robert Fico. Później Macron poleci do Rumunii, następnie do Bułgarii. W ostatnich dniach sierpnia przyjmie w Paryżu kanclerz Niemiec, a także premierów Włoch, Hiszpanii czy Holandii. Wśród wielu zaplanowanych wizyt, zabrakło spotkań z przywódcami Polski i Węgier.
Węgierska rewolucja w kuchni

Węgierska rewolucja w kuchni

Kuchnia
Węgry od ponad 10 lat próbują powrócić do lokalnych dań, które podczas komunizmu zostały zapomniane. Chcą, aby i świat, i lokalni mieszkańcy poznali smaki, które towarzyszyły ich przodkom wiele lat temu. Chcą pokazać, że kuchnia węgierska to nie tylko papryka.
Timmermans o Polsce

Timmermans o Polsce "To niesprawiedliwe, by tylko Szwecja i Niemcy rozwiązywały problem uchodźców"

Wiadomości
Dalsze losy dialogu Komisji Europejskiej z Polską zależą od rządu w Warszawie - powiedział wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Holender pojawił się w Polsce z okazji ceremonii zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą, która uhonorowała go tytułem Człowieka Roku. Mamy do czynienia z kryzysem, także dlatego, że tak wiele osób już do Europy dotarło. I jest niesprawiedliwe, żeby pozostawić tych wszystkich ludzi w dwóch krajach członkowskich. I jest również niesprawiedliwe, żeby tylko Szwecja czy Niemcy, rozwiązywały ten problem. Powinniśmy okazać solidarność w całej Unii. Nikt nie oczekuje od polskiego rządu niemożliwego, oczekuje się od Polski jedynie wkładu do rozwiązywania problemu. Komisja Europejska zagroziła we wtorek rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców - te trzy kraje nie relokowały dotychczas ani jednej osoby. Komisja Europejska wezwała trzy państwa członkowskie do niezwłocznego rozpoczęcia relokacji.
Jeepami przez Węgry – jesienny wyjazd do kraju samochodów 4x4 i zupy gulaszowej

Jeepami przez Węgry – jesienny wyjazd do kraju samochodów 4x4 i zupy gulaszowej

Motoryzacja
Podróż autem do Węgier – ten pomysł brzmiał nieco egzotycznie także dla nas, do momentu kiedy okazało się, że w ramach współpracy z magazynem National Geographic Traveler Poland dostaliśmy zaproszenie na taką wyprawę. Martynie Wojciechowskiej (kieruje tym magazynem) się nie odmawia, tym bardziej, że bardzo lubimy auta, którymi mieliśmy jechać.
poprzednie1 2 3 4 następne