Wyniki wyszukiwania dla:

wędkarze

Liczba wyników: 8

Karmienie rybki. Niesamowite nagranie wędkarza

Karmienie rybki. Niesamowite nagranie wędkarza

Ciekawostki
Wędkarze zazwyczaj łowią ryby, by je zjeść, ale ten postanowił pokazać, jak je ryba, a dokładnie bass wielkogębowy. Nagranie powstało w Auburn, w USA. Wędkarz nakarmił okoniopstrąga skorupiakiem o nazwie astacoidea.
Wędkarze uratowali przed utonięciem dwa małe niedźwiedzie

Wędkarze uratowali przed utonięciem dwa małe niedźwiedzie

Ciekawostki
Rosyjscy wędkarze uratowali na jeziorze Wygoziero w północnej Rosji dwa małe niedźwiedzie brunatne. Niedźwiadki samotnie dryfowały w wodzie. Mężczyźni, nie zważając na możliwość zostanie zaatakowanym, postanowili im pomóc. Złapali zwierzęta w siatkę i w ten sposób bezpiecznie odholowali do brzegu. Pozostawili je na jednej z pięciuset wysp zlokalizowanych na ogromnym jeziorze.
Czterej wędkarze utknęli na krze - zobacz film

Czterej wędkarze utknęli na krze - zobacz film

Polska
Morski Oddział Straży Granicznej opublikował film z akcji ratunkowej na Zalewie Wiślanym. Czterech wędkarzy utknęło tam na krze. Zostali podjęci przez załogę poduszkowca SG z bazy w Starej Pasłęce. Mężczyźni zostali bezpiecznie przetransportowani na ląd.
Małe gadżety, które mogą uratować Ci życie

Małe gadżety, które mogą uratować Ci życie

Inne
Niska temperatura sprawiła, że na zbiornikach wodnych pojawił się lód. Ślizgawki kuszą dzieci, wędkarze też nie zrezygnują z łowienia na akwenach. Czy można bezpiecznie poruszać się po lodzie? Jakiej grubości powinien być lód, żebyśmy mogli bezpiecznie po nim chodzić? Na te i inne pytania Kindze Kwiecień odpowiedzieli sierżant Piotr Malinowski oraz ratownik Adam Pietrzak. Zamarznięte jeziora i rzeki kuszą wielu, od małych dzieci bawiących się na ślizgawkach, pomysłowych spacerowiczów, kończąc na zapalonych wędkarzach wydrążających przeręble. Taka zabawa niesie za sobą spore ryzyko. Jak bezpiecznie cieszyć się wycieczkami nad polskie jeziora i rzeki? Na co zwrócić uwagę przed wejściem na lód? Zobaczcie materiał wideo.
Niespodziewane zdarzenie w czasie wędkowania

Niespodziewane zdarzenie w czasie wędkowania

Podróże
Trzech Anglików wyruszyło na ryby w okolicach Port Stephens w Australii. W czasie wędkowania przeżyli jednak chwile grozy. Złapany na haczyk marlin błękitny wyskoczył z wody i o mało nie przeszył wędkarza kością górnej szczęki. Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Wędkarze jednak na długo zapamiętają ten wypad na ryby.
Wędkarze szukali robaków, a znaleźli skarb

Wędkarze szukali robaków, a znaleźli skarb

Polska
Wędkarze ze Szczecinka (woj. zachodniopomorskie) znaleźli arabskie monety sprzed tysiąca lat. Skarb odkryli na brzegu jeziora szukając robaków na przynęty.
Śnięte ryby w Wisłoku. Rzeka może być skażona

Śnięte ryby w Wisłoku. Rzeka może być skażona

Polska
Kilkadziesiąt śniętych ryb zauważyli wędkarze na Wisłoku w Nowej Wsi na Podkarpaciu. - Ryby napuszone, napuchnięte, prawdopodobnie podtrute - mówi wędkarz Tomasz Dróbka. Są wśród nich m.in. brzany, leszcze i sandacze. - Tu, gdzie zakola i jakieś gałęzie, pozatrzymywały się duże okazy - dodaje inny wędkarz, Marcin Pietraszek. Zdaniem mieszkańców, to nie pierwsza taka sytuacja i rzeka może być skażona. Te doniesienia sprawdza Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Chwile grozy podczas połowu

Chwile grozy podczas połowu

Sensacje
Grupa wędkarzy przeżyła nie lada przygodę podczas wyprawy na ryby u wybrzeży Alaski. Jeden z nich, wyciągając z wody halibuta, stracił go na rzecz... orki. Wielki ssak rzucił się na rybę, gdy ta była tuż pod powierzchnią wody. Orka złapała ją i prędko zanurkowała. Zaskoczeni i przerażeni wędkarze nie sprzeciwili się potężnemu drapieżnikowi i bez przeszkód oddali swoją zdobycz, zostając z niezwykłym nagraniem wideo oraz wspaniałą historią do opowiadania dzieciom. (wp)