Wyniki wyszukiwania dla:

viktor orban

Liczba wyników: 21

U nas 500+, a na Węgrzech samochód od państwa. Pomysły Orbana na politykę socjalną

U nas 500+, a na Węgrzech samochód od państwa. Pomysły Orbana na politykę socjalną

Polska
Viktor Orban planuje przeprowadzić na Węgrzech rewolucję w ramach polityki socjalnej. Prezydent Węgier planuje preferencyjne pożyczki dla obywateli, bezzwrotne dotacje i umarzanie kredytów. Obchodząc dzisiejsze Walentynki, nie wysyłajcie kartki z życzeniami do osoby, z którą się nie spotykacie. Zdaniem angielskiej psychoterapeutki to forma molestowania. 

"Wyszło mi, bo nie byłem najbardziej utalentowany". Viktor Borsuk gościem "Z tymi co się znają"

Sport
Dlaczego Victor Borsuk, siedmiokrotny mistrz Polski w kitesurfingu, woli być singlem? Co przeżył na Hawajach i w pionierskich czasach kitesurfingu? Czy jego organizm mówi już stop? Dowiesz się w najnowszym odcinku programu "Z tymi co się znają". Oglądajcie o 20:00 na WP.PL i na YouTube - Browar Namysłów TV. Zaprasza Marcin Prokop.
 Balcerowicz: wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to efekt działania

Balcerowicz: wprowadzenie zakazu handlu w niedziele to efekt działania "nieświętej trójcy"

Polska
Leszek Balcerowicz ocenia, że zakaz handlu w niedziele jest ograniczeniem wolności. - Dobrze, żeby coraz więcej osób uświadamiało sobie, że nie ma żadnych podstaw, żeby odbierać ludziom pewien kawałek wolności. Część ludzi z racji zawodowej robi zakupy w niedzielę, niektórzy lubili to. Te ustawa - ograniczająca wolność - to rezultat nieświętej trójcy: PiS, Solidarność pisowska i hierarchia kościelna. I to nie jest Święta Trójca - mówił w programie "Money. To się liczy" Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, obecnie Forum Obywatelskiego Rozwoju. Dodał, że Viktor Orban (jak ocenił: "guru dla Kaczyńskiego i PiS") również ograniczył handel w niedziele na Węgrzech, ale potem się z tego wycofał. - Pytanie, czy do takiej elastyczność jest zdolna elita PiS - dodał.
Robert Winnicki: sekretarz Mateusza Morawieckiego powiedział mi

Robert Winnicki: sekretarz Mateusza Morawieckiego powiedział mi "trwa nowa zimna wojna"

Polityka
 - Skoro - jak mówi pan Pawluszek, sekretarz premiera - mamy nową zimną wojnę, gdzie są Niemcy, budujące z Rosją NordStream2, gdzie jest Orban z Putinem? W którym bloku? - dopytywał Robert Winnicki w programie Marka Kacprzaka "Tłit".
Bartosz Białkowski: Spełniłem największe marzenie

Bartosz Białkowski: Spełniłem największe marzenie

Piłka nożna
Czułem dreszczyk emocji. Spełniło się moje największe marzenie, ale zamierzam ciężko pracować, żeby zostać w kadrze na dłużej. O tym, że zagram z Nigerią dowiedziałem się w czwartek, ale spałem spokojnie. Przy rzucie karnym wiedziałem, że Viktor Moses będzie starał się patrzeć na mnie do końca i mnie wyczekać - opowiada Bartosz Białkowski, który zadebiutował w reprezentacji w przegranym spotkaniu z Nigerią (0:1) we Wrocławiu. 
Polska jest konkurentem dla wielkich państw?

Polska jest konkurentem dla wielkich państw? "Jesteśmy spychani do rubryki 'dom wariatów'"

Polityka
Łukasz Mężyk w programie "Moja strona. Bitwa redaktorów" przypomniał słowa premiera Węgier, który powiedział, że Polska jest atakowana, bo jest silnym państwem, ma silną gospodarkę. Ta wypowiedź nie zdziwiła Pawła Lisickiego. - To oczywiste. Jesteśmy coraz silniejszym konkurentem wielkich i próbuje się nam w związku z tym przyprawić gębę - powiedział. - 27:1 - wtrącił Jacek Żakowski. Lisicki mu odpowiedział: - To był błąd. Nie róbmy z jednej wpadki obrazu całej polskiej polityki - podkreślił. Żakowski nie przestawał droczyć się z publicystą. - Wszyscy nas chwalą za piękną ustawę o IPN. Jak pan czyta gazety, to widzi, że jesteśmy spychani do rubryki "dom wariatów". Lisicki zareagował. Jak podkreślił, ta rubryka "powstaje w Polsce i jest sprzedawana na Zachód".
Orban przyjmie uchodźców? Kempa:

Orban przyjmie uchodźców? Kempa: "Pomoże tylko niewielkiej liczbie osób"

Polska
Minister Kempa komentuje zapowiedź premiera Węgier, który nie wykluczył, że jego kraj przyjmie jednak uchodźców. Czy jest szansa, że Polska pójdzie w jego ślady? W ostatnim dniu wizyty w Jordanii, minister Beata Kempa odwiedziła obóz dla syryjskich uchodźców w Azraq. W podróży minister Kempy towarzyszy ekipa WP.
Spór rządu z UE. Czy M. Morawiecki „da radę”? Bitwa Redaktorów o 9:00

Spór rządu z UE. Czy M. Morawiecki „da radę”? Bitwa Redaktorów o 9:00

Polityka
- To jest wypełzanie Polski z Unii. To nie będzie Polexit, ale stopniowe oddalanie się od UE – mówił przed tygodniem Jacek Żakowski komentując spór na linii polski rząd-instytucje UE. – Będzie dużo gadania KE, ale zakończy się to niczym. Morawiecki ma silne atuty w ręku, nowe otwarcie i szansę porozumienia z Unią – tak ripostował mu Paweł Lisicki. Po środowej wizycie premiera na Węgrzech, PiS jest przekonany, że Orban wesprze Polskę. We wtorek Morawiecki ma spotkać się z szefem KE ws. zarzutów o łamanie praworządności przez polski rząd. Czy Mateuszowi Morawieckiemu uda się polepszyć relacje z politykami unijnymi? M.in. o tym dyskutować będą o 9:00 w Bitwie Redaktorów Jacek Żakowski i Paweł Lisicki. Nie zabraknie również kwestii problemów w służbie zdrowia, możliwej rekonstrukcji rządu, a także dyskusji na temat rasizmu w Polsce. Spór komentatorów WP moderować będzie Łukasz Mężyk. Poniedziałek, 9:00. Zapraszamy do oglądania
Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

Polska
Węgry to pierwszy zagraniczny kierunek Mateusza Morawieckiego, jako szef rządu. Premierowi Polski towarzyszą ministrowie. Wśród rozmów polityków pojawił się temat unijnych sankcji. - Premier Orban obiecał, że nie dopuści, by Polska była atakowana poprzez sankcje - zdradził WP Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
Premier Morawiecki składa kwiaty pod Pomnikiem Tysiąclecia

Premier Morawiecki składa kwiaty pod Pomnikiem Tysiąclecia

Wiadomości
Od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Tysiąclecia na Placu Bohaterów w Budapeszcie Mateusz Morawiecki rozpoczął oficjalną wizytę na Węgrzech. Następnie polski premier został oficjalnie powitany przez szefa węgierskiego rządu - Viktora Orbana - przed parlamentem. Relacja naszej reporterki, Magdaleny Mieśnik.

"Terminal": klasyk z Tomem Hanksem na WP Pilot

Film
Zobacz film w sobotę, 7 września na kanale Paramount Channel na platformie WP Pilot. W opartym na faktach filmie Viktor Navorski, turysta z Europy Wschodniej, zostaje zmuszony do zamieszkania w hali terminalu.
Balcerowicz: Szydło ma osłabione poczucie wstydu

Balcerowicz: Szydło ma osłabione poczucie wstydu

Polityka
- Unia Europejska nie byłaby Unią Europejską, czyli wspólnotą zbudowaną na elementarnych wartościach, gdyby przechodziła do porządku dziennego nad najbardziej drastycznym zamachem na państwo prawa. Nawet to, co robi Orban, nie było tak drastyczne, bo on miał większość konstytucyjną - mówił prof. Leszek Balcerowicz, odnosząc do działań struktur europejskich w związku z sytuacją w Polsce. Były minister finansów skrytykował też obecną premier Beatę Szydło.
#dziejesienazywo: Kamila Baranowska: PiS od początku przyjął złą taktykę ws. Trybunału Konstytucyjnego

#dziejesienazywo: Kamila Baranowska: PiS od początku przyjął złą taktykę ws. Trybunału Konstytucyjnego

Polityka
- Nacisk opinii międzynarodowej rzeczywiście do Kaczyńskiego jakoś przemawia, bo m.in. to spotkanie z liderami opozycji z tego wynikało. Zresztą w nieprzypadkowym momencie - bo wówczas, kiedy Andrzej Duda był na szczycie nuklearnym i mógł powiedzieć Obamie i pozostałym liderom państw, że w Polsce trwają rozmowy nad porozumieniem, jest wyciągnięta ręka rządu w tej sprawie. Kaczyński wydaje się to rozumieć, że trzeba być cały czas "w trakcie rozwiązywania problemu", ile by to nie trwało, ale pokazywać dobrą wolę. Tak rozwiązywał to zwykle Orban. Tutaj PiS od początku przyjął złą taktykę - pójść na całkowite zwarcie, zamiast pokazywania dobrej woli i wypracowywania kompromisu, ile by to nie trwało - mówiła programie #dziejesienazywo Kamila Baranowska z tygodnika "Do Rzeczy".
#dziejesienazywo Materska-Sosnowska: Cameron nie będzie umierał za Polskę, Orban też

#dziejesienazywo Materska-Sosnowska: Cameron nie będzie umierał za Polskę, Orban też

Polska
- Nie ulega wątpliwości, że wizerunek Polski w ost miesuległ drastycznemu pogorszeniu. I MSZ zamieniło się w ministerstwo poprawy wizerunku albo sprostowań - stwierdził w #dziejesienazywo prof. Jan Zielonka (Uniwersytet Oxfordzki). - Chyba najpierw psucia wizerunku, a potem sprostowań - dodała Anna Materska-Sosnowska (INP UW).
Czy Polskę czeka referendum ws. przyjmowania uchodźców?

Czy Polskę czeka referendum ws. przyjmowania uchodźców?

Polityka
Czy Polacy w referendum odpowiedzą na pytanie dotyczące przyjmowania do naszego kraju uchodźców? Chce tego ruch Kukiz'15. - Pod wnioskiem o takie głosowanie mamy już 100 tysięcy podpisów - powiedział poseł Stanisław Tyszka. Premier Węgier Vicotor Orban zapowiedział, że w jego kraju taki plebiscyt się odbędzie. Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że skoro szef PiS inspiruje się premierem Węgier w rządzeniu krajem, to powinienem to zrobić też sprawie uchodźców i zapytać obywateli o opinię.
#dziejesienazywo: Waszczykowski: Polska jest zbyt duża, by grać z Rosją tak jak Orban

#dziejesienazywo: Waszczykowski: Polska jest zbyt duża, by grać z Rosją tak jak Orban

Polska
To mit, że Orban jest prorosyjski, on tylko zachowuje się pragmatycznie - stwierdził w programie #dziejesienazywo szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Na pytanie prowadzącego program Pawła Lisickiego, czy Polska też mogłaby coś ugrać z Rosją, odparł, że jest to niemożliwe.
Ryszard Petru: musimy jechać na dywanik do Brukseli i się tłumaczyć

Ryszard Petru: musimy jechać na dywanik do Brukseli i się tłumaczyć

Polska
- Polski rząd od 1989 r. nie był tak na kolanach, jak jest rząd pani premier Beaty Szydło - stwierdził na antenie TVN24 lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jego zdaniem, musimy "jechać na dywanik do Brukseli i się tłumaczyć". - To upokarzające dla każdego premiera - dodał.
#dziejesienazywo: Publicyści o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego

#dziejesienazywo: Publicyści o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego

Polityka
Po ośmiu latach rządów ośmiorniczek i afer taki człowiek jest potrzebny, brawo panie prezydencie - tak ułaskawienie Mariusza Kamińskiego w programie #dziejesienazywo skomentował Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy". - Ja myślę, że ten początek kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości, to coś na co panowie Erdogan i Orban patrzą i myślą: no Andrzej, no Beata, dajecie radę - mówił Jacek Dymek z "Krytyki Politycznej". - Bo to jest ten sam model konstytucyjnego uprawomocnienia i przejęcia władzy na każdym możliwym szczeblu, który już się w Europie realizował.
Agnieszka Holland o wygranej PiS-u:

Agnieszka Holland o wygranej PiS-u: "Te tendencje idą w kierunku Putina!"

Gwiazdy
Zwycięstwo PiS-u w tegorocznych wyborach nie spodobało się wielu gwiazdom, dziennikarzom i autorytetom. Decyzję wyborców zdążyli skrytykować już Tomasz Lis, Jarosław Kuźniar, Zbigniew Hołdys i Sara Boruc. Sarze przeszkadza przede wszystkim to, że śmieją się z niej teraz za granicą. Do grona niezadowolonych z tego powodu dołączyła też Agnieszka Holland. Rezyserka jest zdania, że Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości zmierza w stronę Rosji Putina: "Ta prawica jest bardziej nacjonalistyczna i katolicka. To zmiana, która wpisuje się w pewne trendy. To, co niepokoi Zachód i mnie, to skręt w stronę autorytaryzmu. Obawiają się eurosceptycyzmu. Ta partia to parokrotnie zaprezentowała. Te tendencje idą w takim kierunku jak Orban, Putin czy Turcja."
Merkel wymusiła zgodę na rozbiór Ukrainy? [Z każdej strony]

Merkel wymusiła zgodę na rozbiór Ukrainy? [Z każdej strony]

Polska
- Ma swoje dzieje hańby Polska, mają je Węgry. Zachowanie Viktora Orbana i cała polityka węgierska wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę to są dzieje hańby - mówi Jarosław Gowin w programie "Z każdej strony". Krytykuje również przywódców Francji i Niemiec za porozumienie w Mińsku. - Wymusili na prezydencie suwerennego państwa, jakim jest Ukraina, zmiany konstytucyjne i ustrojowe. Wymusili zgodę na rozbiór Ukrainy - twierdzi poseł.
Nie chcą Putina w Budapeszcie

Nie chcą Putina w Budapeszcie

Świat
Kilka tysięcy osób wyszło na ulice Budapesztu, by zaprotestować przeciwko wtorkowej wizycie prezydenta Rosji Władimira Putina na Węgrzech oraz przeciwko polityce rządu Viktora Orbana - poinformowały media węgierskie.