Wyniki wyszukiwania dla:

usa

Liczba wyników: 1742

"Lista gwałtów". Odtajniono raport marynarki wojennej USA

Świat
32 kobiety ze 173-osobowej załogi okręgu podwodnego USS Florida znalazły się na tzw. liście gwałtów. Do szczegółów 74-stronnicowego raportu poświęconego liście dotarł portal Military.com. Lista gwałtów to dwie strony, do których miała dostęp załoga okręt przez dysk sieciowy.
Szalona jazda. Nietypowe nagranie z USA

Szalona jazda. Nietypowe nagranie z USA

Motoryzacja
Kamerka samochodowa nagrała przedziwną scenę w Stanach Zjednoczonych. Jeden z kierowców zdawał się nie przejmować się tym, że mężczyzna zawisł na drzwiach pasażera. Przejechali tak spory kawałek. Nagranie stało się hitem w sieci.
Pentagon interesuje się UFO. Nowy tajny system raportowania

Pentagon interesuje się UFO. Nowy tajny system raportowania

Technologia
Piloci i żeglarze marynarki USA nie będą już posądzani o szaleństwo podczas zgłaszania niezidentyfikowanych obiektów. Pentagon oficjalnie zakończył sekretny program badający UFO jednak nadal chce obserwować niezidentyfikowane obiekty. Czemu? Okazuje się, że UFO ma stanowić dla wojska pretekst do usprawnienia systemów identyfikacji i dochodzenia, które będą monitorowały zgłoszenia od pilotów o niezidentyfikowanych obiektach latających. W ostatnich latach pojawiło się wiele doniesień o tajemniczych obiektach wchodzących w kontrolowaną przez wojsko przestrzeń powietrzną.
Myli okna. Ten dzień w pracy zapamiętają na całe życie

Myli okna. Ten dzień w pracy zapamiętają na całe życie

Ciekawostki
Chwile grozy przeżyli pracownicy firmy myjącej okna, którzy utknęli w rozbujanej przez wiatr platformie. Mężczyźni zawiśli na Devon Tower - najwyższym budynku w Oklahoma City, który ma 257 m wysokości. Wszystko zaczęło się w momencie opuszczania platformy przez dźwig. Metalowy kosz na linie rozbujał się do tego stopnia, że zaczął wybijać okna w wieżowcu. Koszmar pracowników uwięzionych na wysokości 50. piętra trwał blisko 45 min. Wiatr co prawda nie był wyjątkowo silny, ale na tej wysokości wystarczył by rozbujać platformę. Dzięki akcji straży pożarnej, udało się ustabilizować dźwig. Wtedy bezpiecznie ewakuowano mężczyzn. Nic poważnego im się nie stało. Jeden z mężczyzn ma uraz ręki.
Nie ustąpiła pierwszeństwa. To cud, że nikomu nic się nie stało

Nie ustąpiła pierwszeństwa. To cud, że nikomu nic się nie stało

Motoryzacja
18-latce, która prowadziła samochód, z którego pochodzi nagranie musiało się bardzo śpieszyć. Nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce, gdy włączała się do ruchu na autostradzie. Wszystko skończyło się karambolem. Do zdarzenia doszło w USA w stanie Oklahoma. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Nagranie, ku przestrodze, opublikował w internecie Oklahoma Highway Patrol.
Wiewiórka kontra lis. Zobacz, jak to się skończyło

Wiewiórka kontra lis. Zobacz, jak to się skończyło

Ciekawostki
Lisowi musiało się wydawać, że wiewiórka będzie łatwą zdobyczą. W 9 sekund przekonał się, że mocno się pomylił. Wszystko nagrała ukryta kamera. Gryzoń zwinnie umknął drapieżnikowi pomagając sobie wbiegnięciem na płot. Do tej efektownej ucieczki doszło w USA.
Świat obserwuje rosnące napięcie na linii USA-Iran

Świat obserwuje rosnące napięcie na linii USA-Iran

Świat
Amerykański wywiad poinformował o możliwości ataków na cele USA przez irańskich bojowników. Z powodu rosnącego zagrożenia, zdecydowano się ewakuować pracowników dyplomatycznych USA w Iraku. Zaniepokojenie wywołały zdjęcia irańskich pocisków załadowanych na łodzie w Zatoce Perskiej. W ten sposób irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przygotowuje się do ewentualnej konfrontacji z wrogiem i zorganizował ćwiczenia wojskowe. Według służb amerykańskich, jest to dowód "realnego zagrożenia".
Pogarszający się węch to sygnał, który wysyła nam ciało przed śmiercią

Pogarszający się węch to sygnał, który wysyła nam ciało przed śmiercią

Zdrowie
Naukowcy z Chicago w USA uważają, że człowiek przed śmiercią, zaczyna mieć problem z rozpoznawaniem zapachów. Doszli do takiego wniosku poprzez swoje badania. Dlaczego tak się dzieje i jak doszli do takich wniosków?
Zaskakujące życzenia urodzinowe dla Andrzeja Dudy. Neumann w akcji

Zaskakujące życzenia urodzinowe dla Andrzeja Dudy. Neumann w akcji

Polska
- Wszystkiego najlepszego dla pana prezydenta. Może to dzień, kiedy wreszcie uzna, że jest prezydentem i zacznie szanować prawo i konstytucję. Może to dzień przełomu. Liczę na to i życzę mu tego - powiedział Sławomir Neumann (PO) w programie "Tłit". Poseł skomentował również zaplanowaną na 12 czerwca wizytę pary prezydenckiej w Białym Domu. - Nie spodziewam się niczego, co by miało jakkolwiek zmienić nasze stosunki z USA. Mam tylko nadzieję, że prezydent i jego współpracownicy dopilnują, że będzie dla niego krzesło w Gabinecie Owalnym, że nie będzie jak kelner stał przy biurku Trumpa, bo to wstyd dla Polski - stwierdził.
Niespodziewany złodziej. Musiała ładnie pachnieć

Niespodziewany złodziej. Musiała ładnie pachnieć

Ciekawostki
Kamera nad wejściem pewnego domu w USA nagrała dość nietypową sytuację. Sprzed drzwi skradziona została paczka, ale tym razem nie był to zwykły złodziej, ani nawet kurier, a... pies. Ta paczka naprawdę musiała ładnie pachnieć.
Wypchnęła staruszka z autobusu. Odpowie za zabójstwo

Wypchnęła staruszka z autobusu. Odpowie za zabójstwo

Wiadomości
Szokujące nagranie opublikowała policja z Las Vegas. Widać na nim 25-letnią kobietę, która wdała się w kłótnię ze starszym mężczyzną w autobusie. Po chwili wypchnęła go przez otwarte drzwi pojazdu. Mężczyzna zgłosił się do szpitala. Niestety, jak dowiedziała się policja, po miesiącu od zdarzenia zmarł z powodu odniesionych urazów. Kobieta została aresztowana i postawiono jej zarzut zabójstwa.
Sprytna ucieczka. 30-latek musiał myśleć szybko

Sprytna ucieczka. 30-latek musiał myśleć szybko

Motoryzacja
O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić 30-letni funkcjonariusz patrolu autostradowego na Florydzie. Gdy wracał do radiowozu, by wypełnić dokumenty związane z wypadkiem, inny kierowca stracił panowanie nad autem. 30-latek niewiele myśląc wskoczył na betonowy płot. Dzięki temu uniknął bardzo groźnego potrącenia. Całą sytuację uchwyciła kamera w radiowozie. Funkcjonariusz wyszedł z opresji jedynie ze złamaną kostką. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących warunków.
25 lat

25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Gry
Na specjalne wydarzenie do USA zaprosił nas sam Blizzard. Na miejscu, oprócz stanowisk z grami i foteli pod wywiady, przygotowano także improwizowane muzeum "Warcrafta". Oto jakie skarby zobaczyłem w środku.
USA kontra Iran. Rośnie napięcie w regionie

USA kontra Iran. Rośnie napięcie w regionie

Świat
Jeśli Iran zaatakuje siły amerykańskie w jakikolwiek sposób, USA wyślą na bliski wschód 120 tys. żołnierzy. Taki plan działania przedstawił sekretarz obrony USA Patrick Shanahan na spotkaniu z Donaldem Trumpem. 120 tys. to siły o podobnej liczebności, jakie USA wysłały do Iraku w 2003 r.
Cenny refleks. Kierowczyni autobusu okrzyknięta bohaterką

Cenny refleks. Kierowczyni autobusu okrzyknięta bohaterką

Motoryzacja
Szybka reakcja kobiety, która kierowała autobusem szkolnym, zapobiegła tragedii. Uczeń chciał wysiąść, ale kobieta w ostatniej chwili dostrzegła przejeżdżające auto. Przytrzymała go za kurtkę. Gdyby chłopak wyszedł na ulicę, wpadłby prosto pod przejeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło w mieście Norwich w stanie Nowy Jork. Samantha Call, która kierowała autobusem, została okrzyknięta bohaterką przez szkołę i policję.
Tajna broń Amerykanów ma zabijać terrorystów

Tajna broń Amerykanów ma zabijać terrorystów

Technologia
Armia USA ujawniła istnienie nowego typu pocisku rakietowego Hellfire – R9X. W przeciwieństwie do poprzednich typów, pocisk nie wybucha. Zamiast tego ma wbudowane sześć ostrzy, które wyskakują z rakiety chwilę przez uderzeniem. Dzięki nim pocisk może przebić się przez budynek lub samochód. Nowy pocisk Hellfire został już kilka razy użyty. Za jego pomocą zlikwidowano Abu Khayra al-Marsiego zastępcę przywódcy Al-Kaidy. Pocisk dosięgnął go w samochodzie i zostawił w dachu auta dużą dziurę. W pociski Hellfire uzbrojone są helikoptery i drony. Używa się ich często do "likwidacji celów jednostkowych". Modyfikacja rakiety ma na celu ograniczenie ofiar postronnych.
Pokaz siły USA na Bliskim Wschodzie

Pokaz siły USA na Bliskim Wschodzie

Świat
Administracja prezydenta Trumpa zdecydowała się wysłać na Bliski Wschód lotniskowiec USS Abraham Lincoln oraz eskadrę bombowców. To odpowiedź na "wiarygodne zagrożenie ze strony sił irańskiego reżimu". W swoim oświadczeniu doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton napisał, że USA są "w pełni przygotowane, by odpowiedzieć na jakikolwiek atak".
Sezon grillowy przyciągnął nietypowego gościa

Sezon grillowy przyciągnął nietypowego gościa

Ciekawostki
Pewna kobieta z USA odkryła, że w jej grillu coś się zalęgło. Swoje gniazdo postanowiła założyć tam samica oposa. Właścicielka grilla nie ma zamiaru z niego korzystać w tym sezonie. Pozwoli matce odchować młode.
Bolała go szyja. Lekarze są zgodni: mógł umrzeć

Bolała go szyja. Lekarze są zgodni: mógł umrzeć

Wiadomości
O tym, jak niebezpieczne może być strzelanie z karku, przekonał jeden z mieszkańców Oklahomy. Josh Hader przez kilka tygodni skarżył się na ból szyi. Mężczyzna postanowił porozciągać kark, licząc, że to złagodzi ból. W pewnym momencie usłyszał chrupnięcie, a po chwili zaczął mieć problemy z chodzeniem. Mężczyzna w ciągu godziny trafił do szpitala. Tam okazało się, że podczas strzelania z karku pękła mu tętnica kręgowa powodując zakrzep krwi. W konsekwencji doszło do udaru i czasowego paraliżu lewej strony ciała. Lekarze są pewni, Hader mógł umrzeć. Przypadek mężczyzny pokazuje, że przy bólu szyi trzeba być ostrożnym, a strzelanie z karku jest niebezpieczne. Nawet śmiertelnie niebezpieczne, bo następstwem może być trwały paraliż, udar i śpiączka.
Ponura pozostałość po Zimnej Wojnie. Odkryta w najgłębszym miejscu na Ziemi

Ponura pozostałość po Zimnej Wojnie. Odkryta w najgłębszym miejscu na Ziemi

Ciekawostki
W głębinach Pacyfiku naukowcy odkryli ponure pozostałości po wyścigu zbrojeń w okresie Zimnej Wojny. W najciemniejszym i najgłębszym zakątku Rowu Mariańskiego wykryli obecność niestabilnych izotopów węgla. Izotopy te znajdowały się w ciałach zwierząt podobnych do krewetek, które żyją na głębokości 11 tys. m. Eksperci "wyśledzili" pochodzenie izotopów i odkryli, że pochodzą one z głowic jądrowych zdetonowanych nad oceanem po 1945 r. Stwierdzono też, że "radioaktywne krewetki" żyją o ponad 10 lat dłużej, niż powinny. Po 1945 r. przeprowadzono około 2000 próbnych wybuchów jądrowych. Większości dokonały USA i ZSRR. Prawie 400 z tych prób wykonano w atmosferze, co spowodowało, że w l. 50 i 60 XX w. ilość 14C, czyli promieniotwórczego izotopu węgla, w atmosferze podwoiła się. Wyniki badań prowadzonych przez Chińską Akademię Nauk opublikowano w "Geophysical Research Letters".
Uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu

Uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu

Nauka
NASA ostrzega: to się zdarza nie tylko w filmach. Uderzenie dużej asteroidy w Ziemię może się zdarzyć już niedługo. Amerykańska agencja kosmiczna postanowiła przygotować się do scenariusza rodem z filmu "Armageddon". Zwołano konferencję naukową, na której eksperci przedyskutowali nasze możliwości obrony przed asteroidami. Administrator NASA Jim Bridenstine w swoim przemówieniu na konferencji przyznał, że USA powinny wzmocnić swój system planetarnej obrony przed asteroidami. Jako przykład podał asteroidę, która spadła w 2013 r. w Czelabińsku.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 83następne