Wyniki wyszukiwania dla:

uprawa

Liczba wyników: 10

Szkodliwy olej palmowy

Szkodliwy olej palmowy

Zdrowie
Rafinowany zawiera wiele szkodliwych tłuszczy nasyconych, które powodują otyłość, nadciśnienie i choroby serca. To jeden z najtańszych olejów, znajdziesz go w słodyczach, kremach, margarynie, a nawet w chlebie. Uprawa palm potrzebnych do jego produkcji niszczy lasy deszczowe, w których żyje wiele gatunków zwierząt.
Dracena wonna - właściwości i uprawa w domu

Dracena wonna - właściwości i uprawa w domu

Zdrowie
Wśród 17 roślin polecanych przez NASA, które oczyszczają powietrze znalazła się dracena wonna. Nie tylko ładnie pachnie, ale też usuwa z powietrza toksyczne substancje. Zobacz film.
Prawo do aborcji wg Kasi Tusk i marihuana od Mike Tysona. Kuba Jankowski podsumowuje

Prawo do aborcji wg Kasi Tusk i marihuana od Mike Tysona. Kuba Jankowski podsumowuje

Wiadomości
Czy Kasia Tusk zostanie politykiem? Blogerka i córka byłego premiera zabrała głos w sprawie prawa do aborcji i ostatnich wydarzeń w Sejmie. Z kolei w USA Mike Tyson stawia na rolnictwo i… uprawę konopi. Legendarny bokser kupił w Kalifornii 16 hektarów ziemi, na której planuje uprawiać marihuanę. Oto podsumowanie dnia Kuby Jankowskiego.
Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna

Pomysł na biznes: Żywność ekologiczna

Finanse
Firma zatrudnia zaledwie 4 osoby, ale współpracuje z nią 20 rolników. Wszyscy produkują żywność ekologiczną, która jest certyfikowana  i wielokrotnie kontrolowana czy przy jej produkcji nie są używane środki chemiczne. I choć jest bardzo dobrej jakości, producenci mieli poważny problem z jej zbytem. Biznes rozkwitł dopiero wtedy, gdy stowarzyszenie otworzyło sklep internetowy. Jak dużo pieniędzy trzeba  było zainwestować, by otworzyć internetowy sklep? Co jest największym problemem w tym biznesie? Zobaczcie kolejny odcinek programu – Pomysł na Biznes.
Liroy o legalizacji marihuany:

Liroy o legalizacji marihuany: "Część posłów ma swój rozum, a nie implant z ministerstwa"

Wiadomości
Sejmowa komisja ds. petycji nie będzie dalej zajmować się petycją SLD ws. legalizacji medycznej marihuany. Powód? Nad projektem dotyczącym tej kwestii pracuje już komisja zdrowia.Jesteśmy rozczarowani. Spodziewaliśmy się przynajmniej jakiejkolwiek opinii komisji - powiedziała rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.Z kolei Piotr Liroy-Marzec z ugrupowania Kukiz'15 jest przekonany, że medyczna marihuana zostanie dopuszczona do obrotu. Przyznał, że posiada informacje, iż w Prawie i Sprawiedliwości zdania na ten temat są podzielone. Jestem optymistą mimo wszystko. Część posłów PiS na szczęście ma swój rozum, a nie implant z ministerstwa i rozumie, że uprawa jest konieczna dla dobra pacjentów - przekonywał.Przypomnijmy, że komisja zdrowia od kilku miesięcy pracuje już nad owym projektem. W czasie prac zdążyli już umrzeć były rzecznik SLD Tomasz Kalita i 4-letnia Ola Janowicz.
Zlikwidowano pierwszą w Polsce profesjonalnę uprawę haszyszu

Zlikwidowano pierwszą w Polsce profesjonalnę uprawę haszyszu

Polska
Blisko 42 kg marihuany i prawie 2 kg haszyszu zabezpieczyli białostoccy policjanci w Dąbrowicy Dużej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci.               
Urządzamy domowy zielnik

Urządzamy domowy zielnik

Porady
Ziołowy kącik można urządzić na balkonie, w ogrodzie lub na parapecie. Trzeba wybrać jednak miejsce nasłonecznione, ciepłe i osłonięte przed wiatrem. Uprawa ziół jest łatwa i nie zajmuje dużo czasu, za to przynosi wiele korzyści. Domowy zielnik może być oryginalnym elementem dekoracyjnym. Dzięki niemu w mieszkaniu roznosi się niepowtarzalny zapach, a kucharze mają pod ręką świeże przyprawy.
Policjanci zatrzymali dwóch Wietnamczyków. Mieli plantację marihuany

Policjanci zatrzymali dwóch Wietnamczyków. Mieli plantację marihuany

Polska
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało dwóch Wietnamczyków. Mężczyźni w nieczynnej fabryce mebli uprawiali marihuanę. Policjanci znaleźli na plantacji 800 krzaków konopi i gotowy susz. Łączna czarnorynkowa wartość narkotyku to ok. 1 mln zł
Samozwańcze zakonnice prowadzą hodowlę konopi indyjskich

Samozwańcze zakonnice prowadzą hodowlę konopi indyjskich

Świat
Dwie samozwańcze zakonnice znane jako Siostry z Doliny (Sisters of the Valley), mimo zakazu handlu marihuaną w ich mieście, zdecydowały nie zaprzestawać własnej produkcji z konopi. Wytwarzają maści, nalewki i oleje.
Uprawa ekologicznej żywności na dachu centrum handlowego

Uprawa ekologicznej żywności na dachu centrum handlowego

Zdrowie
Pracownicy centrum handlowego w Sao Paulo, w Brazylii zamiast wyrzucać jedzenie postanowili je ponownie przetworzyć. Wykorzystują resztki jedzenia z punktu gastronomicznego i robią z nich kompost do uprawy warzyw oraz ziół. Inicjatywa nie tylko zapewnia pracownikom jedzenie, ale również znacząco zmniejsza ilość śmieci wywożonych na wysypisko. Pracownicy biorą udział w szkoleniach, podczas których uczą się, w jaki sposób pozyskiwać odpady ze swoich sklepów. - Recykling rozpoczyna się w punkcie gastronomicznym. Każdego dnia pracownicy oddzielają resztki jedzenia, które trafiają do centrum recyklingu. Ważymy materiał i dodajemy enzymy, które redukują bakterie i przyspieszają proces gnilny. Z tych procesów posałatę, paprykę, bakłażan, cebula, bazylia, mięta i pomidory