unicaja

Liczba wyników: 16

Myśli o NBA kuszą! - wywiad wideo z Adamem Waczyńskim

Świat
Wywiad z reprezentantem Polski i zawodnikiem Unicaji Malaga, Adamem Waczyńskim. W piętnastu pytaniach "Waca" opowiada o swojej przygodzie z hiszpańskim basketem, o różnicach pomiędzy poszczególnymi szkoleniowcami, z którymi pracował i o życiu w Maladze. Mówi też o tym jak idzie mu nauka języka hiszpańskiego, czy myśli jeszcze czasem o transferze do NBA i czy nie żałuje swojego wyjazdu z Polski.
Pewna wygrana Baskonii z Unicają w hicie Ligi ACB

Świat
Zajmująca trzecie miejsce w tabeli Ligi ACB Baskonia w najciekawszym meczu 21. kolejki pewnie wygrała przed własną publicznością z Unicają Malaga 112:95. W ekipie przyjezdnych w pierwszej piątce na parkiet wyszedł Adam Waczyński. Polak w sumie spędził na parkiecie nieco ponad 14 minut, podczas których zdobył 5 punktów i zebrał z tablicy dwie piłki. Goście po przegranej w Vitorii spadli na szóste miejsce w tabeli, mają jednak tyle samo punktów, co czwarty Joventut.
Fantastyczny mecz w Maladze! Unicaja pokonuje po dogrywce Real!

Świat
Świadkami znakomitego widowiska byli kibice oglądający hit kolejki w Lidze ACB: Unicaja - Real Madryt. Gospodarze w pewnym momencie przegrywali różnicą 21 punktów, skuteczna pogoń za "Królewskimi" dała im jednak zwycięstwo. Zwycięstwo wywalczone w niezwykle dramatycznych okolicznościach. Ekipa z Malagi na niecałą sekundę przed końcem czwartej kwarty prowadziła różnicą dwóch punktów, celny rzut Gustavo Ayona doprowadził jednak do dogrywki. W niej role się odwróciły - to Real miał wygraną na wyciągnięcie ręki, równo z końcową sekundą wypuścił jednak zwycięstwo z rąk i ostatecznie przegrał w Maladze 102:103.
Barcelona za mocna dla Adama Waczyńskiego i jego kolegów

Świat
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa Unicaji do stolicy Katalonii. Zespół Adama Waczyńskiego, choć rozegrał w Barcelonie niezłe spotkanie, przegrał z liderem rozgrywek 83:94. "Duma Katalonii" rundę rewanżową rozpoczęła więc od zwycięstwa i umocnienia się na czele tabeli Ligi ACB. Z kolei dla Unicaji była to już siódma przegrana w sezonie, która jednocześnie zepchnęła ekipę z Malagi na szóstą pozycję w tabeli.
10 punktów Adama Waczyńskiego! Unicaja wygrywa w Andorze

Świat
Ważne wyjazdowe zwycięstwo na gorącym terenie w Andorze odniosła Unicaja z Adamem Waczyńskim w składzie. Polak przeciwko Morabankowi rozegrał znakomite zawody, trafił pięć z sześciu rzutów za dwa punkty a całe spotkanie zakończył z dorobkiem 10 punktów. Ekipa z Malagi ostatecznie triumfowała 95:84 i z dorobkiem 7-2 awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Andora z czterema zwycięstwami na koncie plasuje się w tym zestawieniu na dziewiątej pozycji.
Zwycięstwo Unicaji, zwycięstwo Realu

Świat
Unicaja i Real w czwartej kolejce Ligi ACB odniosły planowe zwycięstwa. Drużyna Adama Waczyńskiego uporała się przed własną publicznością z Herbalife Gran Canarią, a "Królewscy" pewnie odprawili z kwitkiem Joventut Badalona. Dla ekipy z Malagi było to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu sezonu, broniący mistrzostwa Real jest pod tym względem jeszcze lepszy, ma bowiem na koncie komplet czterech wygranych.
Nieudana wyprawa Unicaji do Madrytu

Świat
Porażką 82:89 zakończył się wyjazd Unicaji z Adamem Waczyńskim w składzie do stolicy. Zespół Polaka, choć rozegrał dobre zawody, wrócił do Malagi na tarczy. Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu goście prowadzili dwoma punktami, końcówka spotkania należała jednak do podopiecznych Pablo Laso. Real wygrał tym samym trzeci mecz w bieżącym sezonie i wciąż pozostaje niepokonany w Lidze ACB. Dla Unicaji była to pierwsza porażka w tegorocznej kampanii.
Unicaja po walce przegrywa na parkiecie mistrza kraju

Świat
Bardzo wyrównany bój stoczyła ekipa Unicaji Malaga w Walencji, spotkanie zakończyło się jednak wygraną gospodarzy 74:73. W samej końcówce meczu ważny rzut za 3 punkty trafił Adam Waczyński. Gospodarze także odpowiedzieli jednak celną "trójką" i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z wygranej. Reprezentant Polski w sumie zdobył pięć "oczek", a do dorobku punktowego dołożył też asystę, przechwyt i trzy zbiórki.
Barcelona przegrywa w Maladze

Świat
W najciekawszym spotkaniu 28. kolejki Ligi ACB Unicaja Malaga pokonała przed własną publicznością FC Barcelonę Lassa 80:78. Największy wkład w wygraną gospodarzy mieli Sasu Salin i Nemanja Nedović, którzy łącznie zdobyli 31 punktów. Mniejszą rolę do odegrania otrzymał tym razem Adam Waczyński. Polak pojawił się na parkiecie dopiero w trzeciej kwarcie, w sumie przebywał na boisku niecałe 14 minut, zdołał jednak oddać w tym czasie niezwykle istotny rzut za 3 punkty, zebrał też z bronionej tablicy dwie piłki.
Unicaja o krok od niespodzianki w meczu z Realem

Świat
Wielkie emocje zgotowali fanom basketu koszykarze Unicaji i Realu Madryt. Faworyzowani goście musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, żeby zwyciężyć w Maladze 89:88. Blisko 10 tysięcy widzów zgromadzonych w hali było świadkami niezwykle ciekawego meczu, w którym prowadzenie zmieniało się kilkanaście razy. Ostatecznie górą okazali się prowadzący w tabeli "Królewscy", których do zwycięstwa poprowadził fantastycznie dysponowany w samej końcówce Fabien Causeur. W ekipie Unicaji kolejny dobry mecz zapisał na swoim koncie Adam Waczyński. Polak zdobył 7 punktów i zebrał z tablicy jedną piłkę.
12 punktów Adama Waczyńskiego nie pomogły Maladze

Świat
W rozgrywanym w Bilbao Arenie spotkaniu 13. kolejki Ligi ACB miejscowi sprawili małą niespodziankę pokonując wyżej notowaną Unicaję 70:67. Gościom nie pomógł kolejny dobry mecz Adama Waczyńskiego. Polak był drugim najlepszym strzelcem w swoim zespole, trafił trzy z sześciu rzutów za trzy punkty, a spotkanie zakończył z dorobkiem 12 punktów i sześciu zbiórek. Dla Malagi była to była to druga z rzędu porażka na krajowych parkietach, która sprawiła, że Unicaja wypadła poza najlepszą ósemkę kwalifikującą się do gry w play-off.
Świetne widowisko w Maladze! Baskonia z pierwszą wyjazdową wygraną

Świat
Znakomity koszykarski spektakl zaserwowali kibicom zawodnicy Unicaji i Baskonii. W rozgrywanym w Maladze spotkaniu prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ostatecznie górą byli jednak goście, którzy zwyciężyli 73:72. 9 punktów dla miejscowych zdobył Adam Waczyński. Polak przebywał na parkiecie niewiele ponad 11 minut, dlatego tym bardziej warto docenić jego dorobek. Dla Baskonii była to dopiero pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie. Dzięki niej podopieczni Pedro Martineza z bilansem 3-4 zajmują dwunaste miejsce w sezonie. Unicaja po siedmiu kolejkach z dorobkiem 4-3 plasuje się z kolei na siódmej pozycji.
„Królewscy” za mocni dla Adama Waczyńskiego

Świat
Nawet mimo braku dwóch podstawowych wysokich zawodników Real Madryt dość łatwo ograł Unicaję Malaga 99:85 w hitowym meczu 5. kolejki Ligi ACB. „Królewscy” osłabieni brakiem Anthony'ego Randolpha i Ognjena Kuzmicia, którzy odnieśli kontuzje w ostatnim meczu Euroligi z CSKA Moskwa, od stanu 40:40 zaliczyli kapitalną serię, która dała im 20 punktów przewagi. Fenomenalnie zagrał zwłaszcza Jaycee Carroll, który zdobył w sumie 29 punktów, trafiając 5 z 7 rzutów za 3 punkty. Adam Waczyński wyszedł w pierwszej piątce gości, wszystkie ze swoich ośmiu punktów zdobył jednak w ostatniej kwarcie, kiedy losy meczu były już praktycznie przesądzone.
Unicaja zmiażdżona w Madrycie, Real o krok od finału Ligi ACB!

Świat
W drugim półfinałowym meczu play-off Ligi ACB Real Madryt efektownie pokonał przed własną publicznością Unicaję 101:72 i objął prowadzenie w serii 2:0. Podopiecznym Pablo Laso do awansu do wielkiego finału brakuje już tylko jednego zwycięstwa. Najbliższy mecz tej pary w niedzielę, tym razem w Maladze. Transmisja o godz. 18.30 w Sportklubie.
Zastąpił w składzie Adama Waczyńskiego i został bohaterem Unicaji Malaga!

Sport
Były koszykarz Stelmetu Zielona latał nad obręczami wprawiając w zachwyt fanów w Maladze. W czwartej kwarcie trafiał nie tylko spod kosza ale także z półdystansu i za 3 punkty. To dzięki niemu Unicaja pewnie wygrała z Iberostarem Teneryfa 79:65 i w pierwszej rundzie play-off hiszpańskiej Liga Endesa prowadzi 1:0.Eyenga, który zakończył już niezbyt udany sezon w lidze włoskiej, zamiast pojechać na wakacje, podpisał kontrakt w Maladze. Unicaja właśnie poszukiwała zastępstwa na najbliższe mecze za kontuzjowanego Adama Waczyńskiego i zaproponowała umowę byłemu skrzydłowemu Cleveland Cavaliers. Z taką grą Eyenga może zostać w Hiszpanii na dłużej.
Unicaja - Morabanc. 10 punktów Adama Waczyńskiego

Świat
Kolejne dobre spotkanie Adama Waczyńskiego w najsilniejszej koszykarskiej lidze na Starym Kontynencie. Tym razem Polak zdobył 10 punktów i walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu nad ekipą z Andory. Gospodarze znacząco zwiększyli w ten sposób szanse na awans do play-off.